בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשלטת "תחת חסות"?

זאלופון​(שולט)
לפני 16 שנים • 23 בינו׳ 2008
זאלופון​(שולט) • 23 בינו׳ 2008
גמד,
משום מה הנחת שטענתי שאנשים רוצים לבחור להם מנטור שהם תופסים כשווה להם מכל בחינה שהיא. על כן אני נאלץ לצטט את עצמי:
ציטוט: אנשים לא חפצים לברוח מחופש לכל סוג של מנטור. יש קריטריונים למנטור רצוי: הוא צריך להיות כזה שיש להם סיבה להאמין שיודע יותר טוב מהם, כזה שאכפת לו מהם, שמוכן להקדיש להם זמן, שיש לו תשובות. סוג של אלוהים. עבור אנשים רבים שאין להם אחד כזה, הסיבה לכך היא פשוט שאינם מוצאים, אך לו היה כזה בנמצא הם היו מאמצים אותו ללא היסוס
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}
זאלופון כתב/ה:
גמד,
משום מה הנחת שטענתי שאנשים רוצים לבחור להם מנטור שהם תופסים כשווה להם מכל בחינה שהיא. על כן אני נאלץ לצטט את עצמי:
ציטוט: אנשים לא חפצים לברוח מחופש לכל סוג של מנטור. יש קריטריונים למנטור רצוי: הוא צריך להיות כזה שיש להם סיבה להאמין שיודע יותר טוב מהם, כזה שאכפת לו מהם, שמוכן להקדיש להם זמן, שיש לו תשובות. סוג של אלוהים. עבור אנשים רבים שאין להם אחד כזה, הסיבה לכך היא פשוט שאינם מוצאים, אך לו היה כזה בנמצא הם היו מאמצים אותו ללא היסוס

זאלו, תהיה המנטור שלי? icon_redface.gif
זאלופון​(שולט)
amy כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
גמד,

זאלו, תהיה המנטור שלי? icon_redface.gif

כבר יש המכנים אותי "כבוד הרב לייט"... את מוזמנת לבית המדרש בכל עת icon_smile.gif
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 23 בינו׳ 2008
זאלופון כתב/ה:
גמד,

לא, לא הנחתי. ועל כך השבתי: מבחינתו של כל אדם, אדם אחר המחרבן באותה אסלה תמיד יהיה שווה לו אלא אם יעשה מה שקראתי לו "לצאת מהטנק", דהיינו יסיר את המגננות [...] ויעניק לאותו מוטי הצולע זכויות של מורדכי החכם. כי התבונה והניסיון מוכיחים שאם הוא מחרבן באותה אסלה אין שום סיבה שאי הוודאות הכלל חברתית תתוודע אליו.
devotion​(מתחלפת)
devotion​(מתחלפת) • 23 בינו׳ 2008
זאלופון כתב/ה:
ציטוט: לתת את כל כולה לשולט להיות הנשלטת שלו, זה כן כח ועוצמה ,לדעת שאת אשה\נשלטת יודעת לבחור ולהחליט לעצמך את ההחלטה הזו הווה אומר, לתת לשולט את האחריות לחייה, זו החלטה שנובעת כן מכח וחוסן פנימי

אני מוכן להסכים שזה אפשרי - אבל נדיר. ברוב המקרים, לא חוסן פנימי יהיה המניע, אלא הפחד מחופש.

ההנחה המוטעית שעשויה לעורר את המחשבה שדרוש כוח נפשי כדי להכנע היא שהאדם מטבעו שואף לחופש. האמת היא שהמצב הפוך: האדם מטבעו חרד מהחופש.
למה?
אנחנו חיים באי-ודאות מתמשכת. לא יודעים מה יקרה ולא יודעים מה נכון. כשאנו מקבלים החלטה, תמיד יתכן שנטעה. אי-ודאות, כפי שיוכל כל סטודנט שנה א' לפסיכולוגיה לדקלם, מעוררת חרדה.

אלא מאי? את עצמנו אנחנו מכירים טוב, מספיק טוב כדי לדעת שאנחנו לא יודעים. את האחר, לעומת זאת, אנחנו לא מכירים מספיק טוב, כך שתמיד יש סיכוי שאולי הוא דווקא כן יודע. מסיבה זו מרבית האנשים ישמחו מאד לשחרר עצמם מעול ההחלטות הלא-ודאיות שלהם וללכת אחרי מישהו שהם מאמינים שיודע טוב יותר, ושהאחריות תהיה עליו.

ישאל הקורא הנבון: אם אנשים מחפשים להם מישהו שייקח מהם את החופש ויחליט בשבילם, מדוע למרבית האנשים אין "מנטור" שכזה?

לכך יש שתי תשובות:
התשובה הראשונה היא שזה לאו דווקא נכון, למרבית האנשים דווקא יש "מנטור" שכזה, אלא שהם אינם מכנים אותו כך. הם קוראים לו בשמות שונים: אלוהים, רבי, אבא, המפקד, נורמות, נסראללה וכדומה. אם אפשר ללכת אחרי מישהו או משהו שמכתיב מה נכון ומה צריך, אנשים בדרך כלל ישמחו לעשות זאת.

התשובה השניה היא שאנשים לא חפצים לברוח מחופש לכל סוג של מנטור. יש קריטריונים למנטור רצוי: הוא צריך להיות כזה שיש להם סיבה להאמין שיודע יותר טוב מהם, כזה שאכפת לו מהם, שמוכן להקדיש להם זמן, שיש לו תשובות. סוג של אלוהים. עבור אנשים רבים שאין להם אחד כזה, הסיבה לכך היא פשוט שאינם מוצאים, אך לו היה כזה בנמצא הם היו מאמצים אותו ללא היסוס.

אני מאמין שסאביות הן אדם ככל האדם, וככל האדם רובן חרדות מהחופש במידה זו או אחרת. בניגוד לכל האדם, להן יש אפשרות למצוא לעצמן מנטורים שכאלה, רק שכאן הם מכונים "דומים". לדעתי, אגב, זו גם אחת הסיבות לכך שסאביות מאדירות את מושג ה"שולט" (ראה שרשור שכן): הן פשוט מנסות ליצור לעצמן מנטור שעונה לקריטריונים.

זאלו
עוד לא הספקתי להגיב בשירשור השכן, אבל אם אכן אני מזהה זילזול כלשהו בדבריך,הוא קצת לא במקומו, {אם לא, אני מתתנצלת} כיוון שעדיין לא ממש תפסת את המקום ממנו אני שואלת את ששאלתי.
זה לא האדרת המושג שולט , אלא השוני במהות השולט ויש לזה בסיס אם אי פעם יצאת את הכלוב לאתרי הבדס"מ בחול, אם אם אתה מודע לכך ששם יש לכל סוג של שולט שם אחר, טופ, או סר או מאסטר הם דברים שונים שמגדירים סוגים שונים של יחסי שליטה {המאוד מוגדרים בתרבות הבדס"מ שלהם}

ותודה למי שעזר לי בפרטי למצוא את המילים להסביר את שהתקשתי במילותיי icon_smile.gif
    התגובה האהובה בשרשור
זאלופון​(שולט)
ציטוט: זאלו
עוד לא הספקתי להגיב בשירשור השכן, אבל אם אכן אני מזהה זילזול כלשהו בדבריך,הוא קצת לא במקומו, {אם לא, אני מתתנצלת} כיוון שעדיין לא ממש תפסת את המקום ממנו אני שואלת את ששאלתי.
זה לא האדרת המושג שולט , אלא השוני במהות השולט ויש לזה בסיס אם אי פעם יצאת את הכלוב לאתרי הבדס"מ בחול, אם אם אתה מודע לכך ששם יש לכל סוג של שולט שם אחר, טופ, או סר או מאסטר הם דברים שונים שמגדירים סוגים שונים של יחסי שליטה {המאוד מוגדרים בתרבות הבדס"מ שלהם}

אם הבנתי אותך נכון, את אומרת שם שבתחילת דרכך חשבת שהתואר "שולט" מעיד על אופי מאדיר מסוים ("סופרגבר") והתפכחת מהאשליה הזו. זוהי בדיוק כוונתי, ששולט אינו קשור בהכרח לשום תכונות אופי נאצלות, כך שלדעתי אנחנו משדרים על אותו גל. אין לי כוונה לזלזל בנשלטות, אלא בטענה שנטיה בדסמית (שולט, נשלטת, לא משנה) באה קומפלט עם סוג מסוים של אישיות.

ציטוט: לא, לא הנחתי. ועל כך השבתי: מבחינתו של כל אדם, אדם אחר המחרבן באותה אסלה תמיד יהיה שווה לו אלא אם יעשה מה שקראתי לו "לצאת מהטנק", דהיינו יסיר את המגננות [...] ויעניק לאותו מוטי הצולע זכויות של מורדכי החכם. כי התבונה והניסיון מוכיחים שאם הוא מחרבן באותה אסלה אין שום סיבה שאי הוודאות הכלל חברתית תתוודע אליו.

אתה כל כך טועה, והמציאות מוכיחה זאת יום יום, כמו גם בפרספקטיבה היסטורית. אבל שוין, איש באמונתו וגו'.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 23 בינו׳ 2008
זאלופון כתב/ה:
ציטוט: לא, לא הנחתי. ועל כך השבתי: מבחינתו של כל אדם, אדם אחר המחרבן באותה אסלה תמיד יהיה שווה לו אלא אם יעשה מה שקראתי לו "לצאת מהטנק", דהיינו יסיר את המגננות [...] ויעניק לאותו מוטי הצולע זכויות של מורדכי החכם. כי התבונה והניסיון מוכיחים שאם הוא מחרבן באותה אסלה אין שום סיבה שאי הוודאות הכלל חברתית תתוודע אליו.

אתה כל כך טועה, והמציאות מוכיחה זאת יום יום, כמו גם בפרספקטיבה היסטורית. אבל שוין, איש באמונתו וגו'.

המציאות, זאלופון, מוכיחה כל יום ששני אנשים מסוגלים לחיות אחד בתוך התחת של השני ארבעים שנה ולגלות שהם לא מכירים זה את זו (או LOL הרבה יותר עסיסי – לגלות שהם למעשה בקושי סובלים זה את זו). המציאות מוכיחה שאנשים מסוגלים לנהל שיחות נפש במשך חמש שנים בלי להקשיב אפילו פעם אחת למה שאומר האחר. המציאות מוכיחה, זאלופון, שלרוב אלו שכן יוצאים מעורטלים משריוניהם או שנחשדים ברמאות ומשחק או שמושמדים מידית כדי שלא יסנוורו את העיניים עם האמת. מציאות מוכיחה עוד הרבה חרא זאלופון ובממדים עולמיים, אבל היא בהחלט ולחלוטין לא מוכיחה שאדם X יכול לסמוך על Y בעיניים עצומות, לחתום חוזה בלחיצת יד, להאמין להבטחה או (כוסומו) להפקיד בידיו את חיו. ומי שעושה את זה או שהוא אידיוט או שיש לו ביצים כאלו גדולות.

לחילופין, אם העולם שלך מתנהל אחרת, אני מסיר את כובע הפומפון. (-:
זאלופון​(שולט)
amy כתב/ה:
רק אני הפסקתי להבין על מה מתווכחים פה בעצם? icon_rolleyes.gif

לא, גם אני. זאת אומרת, אני מבין מה אני כותב, אבל לא תמיד מבין איך מה שעונים לי קשור לזה... ולשאלתך ממקודם שהחמצתי:
ציטוט: אני יכולה להוסיף לחתימה "תחת חסות הזאלוטוסים"?

אז בכיף, וכדי שלא יגידו שאנחנו מנצלים אז נודיע מראש שחסות מאתנו לא כרוכה בסקס אבל כן כרוכה בלעשות כלים אצלנו מדי פעם. דרוש המון חוסן נפשי בשביל זה, אז תתכונני icon_smile.gif