שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

זאופליה נקרופליה האים זה אמיתי

טמונה במסגרת
לפני 16 שנים • 27 בינו׳ 2008

מידע

טמונה במסגרת • 27 בינו׳ 2008
פאראפיליות מוכרות מבחינה קלינית
הספרות הקלינית מתארת שמונה פאראפיליות עיקריות באופן פרטני. בהתאם ל-DSM-
(ספר האבחנות הפסיכיאטרי האמריקאי), על מנת שההתנהגות תוגדר כהתנהגות פאראפילית עליה להיות האמצעי היחיד להשגת סיפוק מיני לתקופה של שישה חודשים לפחות ולגרום לאדם "מצוקה ממשית או קשיים ביחסים בינאישיים". במובן הקליני אנשי מקצוע רבים ואף אנשים מן הציבור מעדיפים את הביטוי "הפרעות בנטיות מיניות" על פני "פאראפיליה".

היות וה-DSM מורכב ממערכת של הנחיות אשר נוסחו על ידי ועדת מומחים, ההנחיות מייצגות דרך אמינה לקבלת אבחנה, אין הן בהכרח מייצגות אבחנות תקפות. לאור הנחה זו, האבחנות הפאראפיליות ב-DSM הן:

אקסהיביציוניזם – דחף חוזר, או התנהגות שבה האדם חושף את אברי המין לאדם אחר שאינו מצפה לכך.
פטישיזם – שימוש בעצמים לא-מיניים או דוממים או חלקים מגוף אדם, כדי ליצור עוררות מינית.
פרוטאוריזם – דחפים חוזרים או התנהגות של נגיעה, או התחככות, באנשים ללא הסכמתם.
מאזוכיזם – דחפים חוזרים או התנהגות של רצון להיות מושפל, מוכה, קשור, או רצון לסבול באופן אחר, כדרך לעוררות מינית.
כרונופיליות - כגון אינפטופיליה: המשיכה המינית לתינוקות; פדופיליה: המשיכה המינית לילדים שטרם בגרו מינית; גרונטופיליה: המשיכה המינית לקשישים.
סאדיזם – דחף חוזר או התנהגות הגורמת לכאב, או השפלת הקורבן, הגורמת לעוררות מינית.
פטישיזם טרנסווסטי – משיכה מינית ללבוש של המין השני.
וויריזם (מציצנות) – דחף חוזר או התנהגות של צפייה באחרים ללא ידיעתם בשעה שהם ערומים, מתפשטים או עוסקים ביחסי מין, או אפילו בפעילויות יום-יום לא מיניות.
פאראפיליות אחרות נדירות יותר מקובצות יחדיו תחת הכותרת "פאראפיליות אחרות שאינן מוגדרות". (כותרת דומה מופיעה אף בספר האבחנות של ארגון הבריאות העולמי ICD). אלה כוללות את הדחף לשיחות זימה בטלפון, נקרופיליה (משיכה לגופות), פרטיאליזם (משיכה לחלקים בלתי מיניים של הגוף), זואופיליה (משיכה לחיות), קופרופיליה (משיכה לצואה), קליסמפיליה (משיכה לחוקנים), אורופיליה (משיכה לשתן).
במהדורה הראשונה והשנייה של ה-DSM סווגה הומוסקסואליות כפאראפיליה, אבל סיווג זה לא קיים במהדורות מאוחרות יותר. קיימת עדיין הפרעה הקשורה להומוסקסואליות, אבל זו מתייחסת למצב של מצוקה נפשית הנגרמת כתוצאה מדיכוי היצר המיני ההומוסקסואלי. במהדורה של שנת 2004 סווג עדיין פטישיזם טרנסווסטי כפאראפיליה, אולם לא טרנסווסטיזם. קיימות פאראפיליות רבות נוספות, נפוצות ונדירות יותר, אשר אינן נכללות בספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי.

קלינאים מבחינים בין פאראפיליות מבחירה, פאראפיליות מועדפות ופאראפיליות ייחודיות, למרות שלעתים המינוחים המקצועיים למצבים אלה אינם אחידים. פאראפיליות מבחירה, הן דרכים אלטרנטיביות לגרימת עוררות מינית. לדוגמה, אדם בעל נטייה מינית רגילה עשוי לעתים למצוא כי לבישת תחתוני נשים גורמת לו לעוררות מינית. בפאראפיליות מועדפות, האדם מעדיף את ההתנהגות הפאראפילית על פני התנהגות מינית מקובלת. לדוגמה, אדם המעדיף ללבוש תחתוני נשים בעת הפעילות המינית, כל אימת שהדבר אפשרי. בפאראפיליות ייחודיות, האדם איננו מסוגל להגיע לעוררות מינית ללא ההתנהגות הפאראפילית.
פאראפיליות מבחירה נפוצה הרבה יותר מפאראפיליה מועדפת, וזו אף נפוצה יותר מפאראפיליה ייחודית. פאראפיליות מבחירה עלולות להפריע לעתים ליחסים זוגיים יציבים, כאשר בן\בת הזוג מגלה אותן במפתיע. פאראפיליות מועדפות מפריעות לעתים קרובות ליחסים זוגיים יציבים. תקשורת פתוחה ותמיכה הדדית עשויות להקטין או למנוע הפרעות מעין אלה בשני המקרים. פאראפיליות ייחודיות מונעות בדרך כלל יחסים זוגיים רגילים, אפילו כאשר האדם בעל ההפרעה הפאראפילית רוצה ביחסים כאלה. לכן, פאראפיליה ייחודית גורמת לעתים קרובות לבידוד חברתי ולהתבודדות. במקרים קיצוניים, עיסוק מתמיד בפאראפיליה מועדפת, או ייחודית, בא במקום הרצון לקיום יחסי זוגיות אוהבים.

מתוך ויקיפדיה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%90%D7%A8%D7%90%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%94
זאופילי​(אחר)

ךדברי טמונה

זאופילי​(אחר) • 27 בינו׳ 2008
יש הרבה זוגות שנהנים מהדבר שניקרא זאופליה והם בעצם זוגות נשואים
morgause​(מתחלפת){מ}

Re: לגבי הדביבון

morgause​(מתחלפת){מ} • 27 בינו׳ 2008
goldenheart כתב/ה:
האים הוא נהנה מזה אוו שההוא סובל מזה

הוא לא יודע. הוא מת. icon_razz.gif
אלעד(שולט)

האמת שאני זוכר מקרה כזה

אלעד(שולט) • 27 בינו׳ 2008
amy כתב/ה:
מקבי כתב/ה:
ציטוט: נראה לי שנקרופיליה לא ממש חוקית... אז קשה לי להאמין שתמצא סרטים כאלה.

וגם אם תראי, איך תדעי שזו באמת גופה? לא בעיה 'לשחק מת'.

אני תוהה מה נקרופיל יעשה אם הגופה אותה זיין הרגע פתאום תקום לחיים...

amy כתב/ה:
מקבי כתב/ה:

אני זוכר שקראתי לפני שנים במוסף 24 של ידיעות במדור של חדשות עולמיות על מקרה של אח בבית חולים ברוסיה שעבד בחדר מתים והיה נקרופיל בלי שאף אחד ידע כמובן.
יום אחד הורידו לשם גופה של צעירה שנפטרה לא מזמן והוא ישר התחיל להתעסק איתה ותוך כדי היא התעוררה.
הבית חולים אומנם פיטר אותו אבל לא היתה נגדו תביעה או חקירת משטרה כי הנערה סרבה להתלונן עליו ברשויות ולהעיד נגדו בבית משפט כי הוא בעצם הציל את החיים שלה.
והרופאים אמרו בכתבה שזה תופעה שכנראה קשורה למטענים חשמליים או גירויים שעוברים בגוף במהלך קיום יחסי מין שכנראה "העירו אותה"...

ואני חשבתי לעצמי אם ככה למה לא להחזיק בחדרי מיון ויברטורים ובובות מתנפחות כאמצעי החייאה...
icon_rolleyes.gif
זאופילי​(אחר)

לאלעד

זאופילי​(אחר) • 27 בינו׳ 2008
היום גם מירקים רבים שבהם חשבו שהאדם נפטר פתאום גילו אחרי כמה שעות שהייתה טעות ופתאום הוא התעורר לחיים
Adonasuy​(שולט)

Re: האמת שאני זוכר מקרה כזה

Adonasuy​(שולט) • 27 בינו׳ 2008
אלעד(שולט) כתב/ה:
amy כתב/ה:
מקבי כתב/ה:

amy כתב/ה:
מקבי כתב/ה:

אני זוכר שקראתי לפני שנים במוסף 24 של ידיעות במדור של חדשות עולמיות על מקרה של אח בבית חולים ברוסיה שעבד בחדר מתים והיה נקרופיל בלי שאף אחד ידע כמובן.
יום אחד הורידו לשם גופה של צעירה שנפטרה לא מזמן והוא ישר התחיל להתעסק איתה ותוך כדי היא התעוררה.
הבית חולים אומנם פיטר אותו אבל לא היתה נגדו תביעה או חקירת משטרה כי הנערה סרבה להתלונן עליו ברשויות ולהעיד נגדו בבית משפט כי הוא בעצם הציל את החיים שלה.
והרופאים אמרו בכתבה שזה תופעה שכנראה קשורה למטענים חשמליים או גירויים שעוברים בגוף במהלך קיום יחסי מין שכנראה "העירו אותה"...

ואני חשבתי לעצמי אם ככה למה לא להחזיק בחדרי מיון ויברטורים ובובות מתנפחות כאמצעי החייאה...
icon_rolleyes.gif

ואני זוכר מקרה דומה- הביאו איזה פגר מדמם לטראומה. אחרי שהרופא כיסה בסדין, שתי אחיות נדלקו עליו (נראה טוב, הבר מינן) ודיברו בינהן. האחת אמרה לשניה- "הייתי עושה אותו, אבל אני במחזור". השניה ענתה לה "גם אני, אבל הוא מת ולא יהיה לו אכפת". עלו עליו שתיהן , רכבו ודהרו, ולפתע התעורר הפגר. ניתוח המקרה העלה ששתי מנות הדם שקיבל הצילו את חייו.

(כן, ואני מגעיל ומסכנה אשתי. הנה, חסכתי לכם).
SPENKY{שייכת}
SPENKY{שייכת} • 27 בינו׳ 2008
אמוץ כתב/ה:
לשלב את שתי הסטיות זה האם יש כאלה שעשו את זה עם בעלי חיים מתים.

אני ראיתי פעם סרט על נקרופילית שהלכה לעבוד בעבודה שקשורה לגופות כמו להכין
את המתים לפני ההלוויה בתוך ארון.
היה לה את המפתח למקום ההוא ובלילה היא היתה הולכת בשקט ומאוננת על הגופות.

לסרט קוראים נשיקה צוננת
הוא בכלל לא רע האמת... icon_rolleyes.gif
מייקל ג'קסון​(לא בעסק)
SPENKY כתב/ה:
אמוץ כתב/ה:
לשלב את שתי הסטיות זה האם יש כאלה שעשו את זה עם בעלי חיים מתים.

אני ראיתי פעם סרט על נקרופילית שהלכה לעבוד בעבודה שקשורה לגופות כמו להכין
את המתים לפני ההלוויה בתוך ארון.
היה לה את המפתח למקום ההוא ובלילה היא היתה הולכת בשקט ומאוננת על הגופות.

לסרט קוראים נשיקה צוננת
הוא בכלל לא רע האמת... icon_rolleyes.gif

כדי לוודא שראינו את אותו סרט.
ספינקי בהתחלה היה קטע שהיא כאילו עוד ילדה והיא וחברתה ראו ציפור מתה.
היא החלה לחכך את הציפור המתה בגופה וחברה שלה נגעלה וברחה .
זה היה בסרט שראית ספינקי?
SPENKY{שייכת}
SPENKY{שייכת} • 27 בינו׳ 2008
כן, נשיקה צוננת, זה השם. icon_lol.gif