בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

סתימת פיות.

ג'ולי​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 9 במרץ 2008
ג'ולי​(לא בעסק) • 9 במרץ 2008
המלט כתב/ה:
morgause כתב/ה:
ציטוט: כלובי הוא בריון אינטרנט, לפי כל הגדרה אפשרית

אני לא חושבת שאפשר לומר דבר כזה על מישהו שזה בסך הכל האתר הפרטי שלו, והוא רוצה שיתנהל בצורה מסוימת.

"האתר הפרטי שלו" הינו ביטוי המעיד על חוסר הבנה בסיסית לגבי מה זה אינטרנט. כל
אתר הוא "אתר פרטי של מישהו". אז מה? גם ynet הוא אתר פרטי. אז מישהו סותם לטוקבקיסטים
את הפה? אתר אינטרנט אינו סלון פרטי של מישהו. אתרי אינטרנט פתוחים הינם ציבוריים. כמו
רחוב של עיר, כמו גן ציבורי. הענין הוא החירות. המהות היא החירות. לבוא ולסתום למישהו את
הפה באתר כמו הכלוב, משול לשוטר הבא לשני אנשים ברחוב שמדברים זה עם זה, וסותם לאחד
מהם את הפה. כשם שאנשים מסתדרים ביניהם ברחוב, כך הם מסתדרים ביניהם גם באינטרנט.
אם מישהו נפגע על ידי סיגריה, שיתכבד ויתבע אותה. חוסנו, עתידו וכל יופיו של פורום גולשים,
הוא בחופש הביטוי שלו, בכך שהוא מאפשר התבטאויות קיצוניות. מי שחושב שהוא מעצב לעצמו
סביבה 'נקיה' יותר, 'בריאה' יותר, על ידי זה שהוא מחליט מי ומתי "עבר את הגבול", טועה.

יקח עוד קצת זמן להבין, אבל בסוף, כנראה כאשר יהיה כאן מאד משעמם, אנשים יפנימו את זה:
תוכן הגולשים חייב להיות חופשי מהתערבות, כמו ששיחתם של אנשים בשוק, בגינה הציבורית
וברחוב הינה חופשית מהתערבות. נכון, כלובי משקיע. גם העירייה משקיעה. נכון, כלובי גובה
מיסים ממי שרוצה לקבל שירותים מתקדמים באתר. גם העירייה גובה מסים מתושביה. אבל הענין
הוא זה: העובדה שכלובי מתאמץ ומשקיע, גם אם ראויה להערכה, אינה מקנה לו בשום אופן
זכות מוסרית כלשהי לחסום גולשים. והרעיון הזה שחוזר על עצמו בכל פעם: "זה אתר פרטי של כלובי
ויש לו זכות מלאה לחסום" -- הוא בדיוק הקו הרעיוני המפריד בין עבדים לבני-חורין.

מה שאתה מציע , הוא אנרכיה. ו...כן, אני חושבת שהשתוללות הטוקבקים, היא סוג של אנרכיה.

למרות שהאינטרנט הוא לכאורה, הרחוב, גם ברחוב, צריכה להיות מידתיות ודרך ארץ. וכל מדינה, קובעת את הגבולות שלה. בסנגפור, למשל, אם תירק ברחוב, תקנס. וכך גם אם תשליך פסולת או לא תוריד את המים בשרותים ציבוריים. לעיסת מסטיק, אסורה וגם צריכה של פרג.

ואצלינו, ריקון המאפרה של הרכב, על המדרכה שלידה חנית, הוא סוג של התנהגות קרובה לנורמה. כמו גם, לעיסת מסטיק ויריקתו על הרצפה או הדבקתו על תחתית הכסא או השולחן.

לדעתי, חובתו של כלובי היא לשמור על רמת שיחה והתנהלות הולמת באתר ויצירת מקום מעט פחות צבעוני, אולי, אבל הרבה יותר נעים למרבית האנשים.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 9 במרץ 2008
רגע רגע. אפשר הסבר למאותגרים?

הטוקבקים ב YNET עוברים סינון. כשאתה מפרסם תגובה הם אף מידעים אותך שאולי לא תתפרסם בהתאם לראות עיניהם. ואדם שיתחיל לבעוט לאנשים בביצים ברחוב ימצא את עצמו בתחנת משטרה. כן, גם כזה שרק יקלל את כל העוברים והשבים.

מה עוד שקיימים לא מעט מקומות ציבוריים שיש להם חוקים משלהם. כמו למשל בית קולנוע או תאטרון. אם תתחיל להתווכח עם ניקולס קייג' שעל המסך, או עם השכן לשורה תוך טריפת אוויר בזרועות, צרחות וקצף מבעבע מפיך, ילוו אותך החוצה. בבקשה, חביבי, תמתין שאחד מהם יצא מבית הקולנוע ותגיד לו את מה שאתה חושב עליו, אך קח בחשבון שאם תהפוך למטרד גם ברחוב, גם מפה ילוו אותך, הפעם לתחנת משטרה.
ללא גבולות'
ללא גבולות' • 9 במרץ 2008
Brave Dwarf כתב/ה:

הטוקבקים ב YNET עוברים סינון. כשאתה מפרסם תגובה הם אף מידעים אותך שאולי לא תתפרסם בהתאם לראות עיניהם. ואדם שיתחיל לבעוט לאנשים בביצים ברחוב ימצא את עצמו בתחנת משטרה. כן, גם כזה שרק יקלל את כל העוברים והשבים.

מה עוד שקיימים לא מעט מקומות ציבוריים שיש להם חוקים משלהם. כמו למשל בית קולנוע או תאטרון. אם תתחיל להתווכח עם ניקולס קייג' שעל המסך, או עם השכן לשורה תוך טריפת אוויר בזרועות, צרחות וקצף מבעבע מפיך, ילוו אותך החוצה. בבקשה, חביבי, תמתין שאחד מהם יצא מבית הקולנוע ותגיד לו את מה שאתה חושב עליו, אך קח בחשבון שאם תהפוך למטרד גם ברחוב, גם מפה ילוו אותך, הפעם לתחנת משטרה.

חייבת להגיד סחטיין על תגובה מאוד קולעת למטרה .
הדוגמא שלך עם בית הקולנוע מוצלחת ומבהירה שיש מעשים שלא מגיעים לרמה של "הגשת תלונה במשטרה " אבל עדיין הציבור לא יסבול אותם כמו שיחה בלתי פוסקת בבית קולנוע .
אגב, עובדתית , המעשה של הגברת הוא ללא כל ספק, הוצאת דיבה ואם F יבחר לתבוע אותה , סיכוי טוב הוא שימצא את עצמו משלשל לכיסו סכום נכבד , מכייון שהמדובר ב50,000 ללא הוכחת נזק וכאן אין ספק שנוצרה פגיעה בפרנסתו של F ע"י הטענות הללו, כך שמצבה של הגברת רע יותר.
מאידך לא ייתכן מצב שבו הדרך היחידה של אדם להתגונן נגד האשמות כל כך קשות אשר פוגעת באמינתו ובפרנסתו תהיה דרך בית המשפט .
ואגב אגב אגב דבר שהוא מאוד מוזר לי ולא ראיתי ....הרי בפועל כולם נכנסו עם הכרטיסים הישנים עד הסוף...דהיינו לא היתה פגיעה ברוכשי הכרטיסים , אז על מה הרעש? על הפגיעה הנפשית אולי ? אין ספק אם כך שהמדובר בגברת רגישה ביותר.
המלט
המלט • 9 במרץ 2008
Brave Dwarf כתב/ה:

גמד,

הייתי מצפה לתשובה קצת יותר ענינית מאשר ללכת אל הקצה ולהגיד: רואה? זה מסוכן. אני לא דן
בקצוות. בדברים שלי התוויתי את מה שנראה לי כדרך האמצע ע"פ הרמב"ם, הדרך המידתית
והראויה ע"פ ברק. ברור, ברור, כל כך ברור שיש גבולות. 'ללא גבולות' הוא רק ניק. אני לא בעד
אינטרנט ללא גבולות. הדוגמה של בית הקולנוע אינה רלבנטית. אני טוען חטין ואתה משיב
בשעורין. אתר אינטרנט הינו מקום פתוח, רחב ידיים, מאוורר, מלא בחירות, הקורא לאנשים
להתבטא. כל מה שאולם קולנוע איננו, בעצם. הכלוב הינו אתר שמרני,
המדכא באופן שיטתי כל חריגה מה'מיינסטרים'. לכן הוא משעמם. לכן הוא ימות.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 9 במרץ 2008
המלט, עם כל הכבוד - ולא חסר, אמרתי שאני מאותגר. וגרוע מכך - חלוק.
פרשתי בפניך את נקודת המבט שלי (או ליתר דיוק - צד אחד שלה) ומיד הפכתי להיות אוזן.

ולגבי מה שאמרת: "הדוגמה של בית הקולנוע אינה רלבנטית. אני טוען חטין ואתה משיב
בשעורין. אתר אינטרנט הינו מקום פתוח, רחב ידיים, מאוורר, מלא בחירות, הקורא לאנשים
להתבטא. כל מה שאולם קולנוע איננו, בעצם. הכלוב הינו אתר שמרני,
המדכא באופן שיטתי "

מה דעתך שאולי כלוב באינטרנט הוא למעשה אולם בית קולנוע בעולם. וכפי שבכניסה לכל אתר/פורום רשומים חוקים, גם בכניסה לאתר זה הם תלויים. לכן ביקשתי מכלובי שיעמוד עמי על טיבם. להבדיל ממך, המלט, המקפיד בזכות על חופש ביטוי, אני מקפיד על היותי מודע לחוקים להם אני מתחייב כאשר, לעצם העניין, אני נכנס לכלוב.

וכן, אני בהחלט רואה את כלובי בעל זכות להפוך את האתר שלו למשעמם ומדכא עבור כאלו כמוני (או כמוך) או לחילופין להפוך אותו למעניין יותר עבור אחרים. או להמית.
קליבר​(שולט)

ואני חושב ..

קליבר​(שולט) • 9 במרץ 2008
שהכלבים חושבים שהם מובילים את השיירה
הכלבים נובחים והשיירה עוברת ..
( נו כולם כבר הגיבו פה אז הייתי חייב ..אני כזה נגרר שאני מה זה לא סובל את עצמי , אבל עתה הוקל הלחץ על העין ..הרופאים המליצו לי ביקור חדשי בנמל התעופה .. טרמינל ז'ה טאם ..)
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

לכתוב את זה בחרוזים ? ?
ללא גבולות'

Re: ואני חושב ..

ללא גבולות' • 9 במרץ 2008
קליבר כתב/ה:
שהכלבים חושבים שהם מובילים את השיירה
הכלבים נובחים והשיירה עוברת ..
( נו כולם כבר הגיבו פה אז הייתי חייב ..אני כזה נגרר שאני מה זה לא סובל את עצמי , אבל עתה הוקל הלחץ על העין ..הרופאים המליצו לי ביקור חדשי בנמל התעופה .. טרמינל ז'ה טאם ..)
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

לכתוב את זה בחרוזים ? ?

הלו...כמעט נעלבתי !!!!
Dom_Quixote
לפני 16 שנים • 10 במרץ 2008

באתי לחדד ויצאתי חידודים

Dom_Quixote • 10 במרץ 2008
יפה.

אז אני כאן לראשונה מזה זמן מה כדי להגשים את המטרה המהותית והחשובה ביותר לשמה קיים האתר הזה (זצ"ל לעתיד), והיא לאפשר לי להתחדד ולהשתחז מדי כמה חודשים עת מחלידות אצבעותיי על המקלדת. אני יודע, מן הסתם כמה מכם סולדים מהרעיון לפיו כל הקיום שלכם באתר ומחוצה לו (?) מתמצה בתפקוד כניצבי רקע לגיחות החצי-שנתיות שלי, אבל כולנו ילדים גדולים והגיע הזמן להכיר במציאות. בכל מקרה, מה שיקרה בשלושה-ארבעה ימים הקרובים זה שאני אפגיז שרירותית ארטילריה גנרית של מילים בכמה פוסטים, עד אשר ארגיש כי החלודה הוסרה והכוונת אופסה, שאז אוכל לשוב ולבצע סיכולים ממוקדים ומדוייקים ולחסוך את הנזק ההיקפי בדמות מוחה הנמס של ים.

על שום כך, חיפשתי את השרשור הבשרני ביותר בנמצא, שמציג סוגיות ברומו של עולם לדון בהן כמו גם נבלים שפלים להתנגח בהם. אחרי שראיתי את הדיון בתיאוריה מאחורי "אבודים" (מספר פרטים סותרים), והדיון המכונן בבנים על הבנות בשאלה "מיהו אידיוט?", נאלצתי בצר לי להסתפק בשרשור הזה. די מעפן, הלא כן? בצד החיובי, לפחות זה מאפשר לי להאמין טנטטיבית שהכל בגלל שאני לא בא לפה יותר, וגם זה משהו בימינו.

בכל מקרה, אני לא יודע מה סיגריה אמרה ועל מי, אך לשמחתי זה לא משנה לי, כי אני פשוט שמח על ההזדמנות לשוב ולקרוא לכלובי בשמות בעלי ניחוח גרמני שאני ממציא, כמו הֶר פריץ שטוגנרץ האגנהוף פרידריך פון כלובי (אתם רואים למה אני צריך להתחדד?). כי בינינו, על מה אנחנו מדברים פה, ויותר נכון על מי? לא מקובלות עליי הנחות היסוד המוסוות של הדיון הזה, לפיהן מדובר בבן אנוש לגיטימי בעל זכות מוכרת להתקיים, שכל פשעו הוא סתימת פיות באינטרנט. מדובר בזילות משוויע (מילה שהמצאתי עכשיו, שילוב בין "משווע" ל"במפגיע") של פשעיו של כלובי. רבותיי, התמונה הגדולה גדולה הרבה יותר, ובוודאי גדולה יותר מהתמונה הקטנה, שאחרת לא היתה התמונה הקטנה קטנה כלל ועיקר, והתמונה הגדולה לא היתה הגדולה, והיה צורך בהגדרה מחדש של כל יחסי הגודל בין התמונות, והיה נוצר, חלילה, בלבול. אנחנו מדברים פה על יהודי (ועוד יהודי מלידה, לא כזה שסיגל לעצמו שם יהודי כדי להתקבל למשפטים) שקם בוקר בהיר אחד והחליט - ממש כך - שהוא היום הולך להקים אתר אינטרנט, שבו הוא הולך לסתום פיות. אממה, ממזר ממולח הכלובי הזה: הוא ידע שאם הוא יקרא לאתר "האתר לסתימת פיות", אנשים לא יבואו, ולכן הוא התחכם וקרא לאתר "האתר לא לסתימת פיות", מה שבכל זאת ומסיבה לא מובנת לא משך את הגולשים. או אז החליט היהודי (שאגב, שמו האמצעי הוא "חוסיין") לשנות כיוון ב-720 מעלות, ולהקים אתר בדסמ. המטרה היתה לשחוט (שחיטה כשרה כמובן) שני שלווים בהינף מאכלת אחד: לא רק לסתום לאנשים פיות, אלא לסתום אותם עם גאג. החינוך המוסלמי האדוק שקיבל כלובי היהודי באינדונזיה הוא שטבע בו את השנאה העזה לבדסמ (כאשר ראה בגיל 8 את האימאם מקיים בשאהידים מצוות טיהור באמצעות מצבטי פטמות), ולכן גמלה בלבו ההחלטה להיטפל דווקא למגזר זה, שככלל ידוע בתרבות השיח בו ובנימוסיו המעולים. אתר הכלוב (המאוכסן, אגב, על שרת מתוצרת גרמנית) קם בתחילת המאה, באופן מקרי לחלוטין (כך היה רוצה כלובי שנאמין) מיד אחרי תפיסתה בחוף עזה של ספינת הנשק "קארין איי". בעזרת עיצוב גרפי חדשני (שחור) וחידושים כמותם לא נראו עד אז (שרשור משחק האסוסיאציות) משך כלובי קהל עצום ורב, ואז הוציא לפועל את השלב הבא בתוכניתו הזדונית - גביית תשלום עבור שירותי האתר. כאילו, אם היינו צריכים עוד הוכחה שיש לו איזה ג'וק מקולקל בראש (תרתי משמע), הרי זו היא. היכן נשמע כדבר הזה, בשנות ה-2000, שעבור תמורה יש לשלם? ולא סתם תשלום בסך מקרי ביקש כלובי, אלא סכום מדוייק של 15 שקלים לחודש, מספר טיפולוגי הבא לסמל את רשעותו הרבה. או אז החלה המחאה הצודקת, שנתנה את האות לפתיחת מתקפת העריצות של העריץ כלובי, שלא לומר מתקפת הפריצות של הפריץ כלובי, שלא לומר מתקפת החריצות של החריץ כלובי. רגע אחד אומר גולש שומר חוק שצריך לעשות לכלובי מה שעשו לצ'אוצ'סקו, רק שלא לרחם עליו ולתלות את ראשו וראש זוגתו בכיכר העיר אלא להשליך את גופותיהם לירקון כדי שבאופן אירוני איברי המין שלהם יאוכלו ע"י חומצה ובמוח שלהם תקנן אמבה פטרייתית שתשתמש באופן אירוני בתאים האפורים שבעבר הוקדשו לכלוב בתור בית קיבול להפרשת צרכים והטחול שלהם ישמש מזון לפנלנקטון שבתורו ישמש מזון לדג שבתורו באופן אירוני ישמש להאכלת טרולים בפורום בשרשור שכותרתו אירונית למחצה, ורגע שני (אני ממשיך מ"רגע אחד..." לפני כמה שורות, כן?) אותו גולש שומר חוק נענש בסנקציה האכזרית ביותר הידועה לאדם (ולצורך הדוגמה בלבד, אכליל את כלובי במושג "אדם"), היא הרחקה זמנית מאתר הכלוב, תוך מתן האפשרות לחזור מיד ללא כל בעיה באותו הניק בתוספת מקף או קו תחתון או כוכבית, או לחילופין בניק לוגי אחר כלשהו דוגמת "זוג פאסיבים בזוג פאסיבים". והעריצות הזו של כלובי (שאגב, נוהג להבהיר את צבע עורו בתמונות שהוא שולח באמצעות פוטושופ) נמשכת עד היום - רק מהין האדם הסביר לקרוא למישהי שהוא לא מכיר זונה מטונפת אמן שתמותי בייסורים תוך כדי שמזיין אותך רוח רפאים של תאו, וכבר כלובי מפעיל את מרותו השרירותית על הדק החסימה. ואני אומר - לא יעזור לו, לכלובי (שאגב, פוקד את אותה מכולת ביפו בה מבקר מדי פעם גם ח"כ ג'אמל זחאלקה). הוא אמנם גמד קטן ומזוקן בעל חיתוך דיבור מצחיק הדובר פרסית שוטפת, אך ישראל לא תהיה איראן.

אין ספק שאני יותר חלוד מכפתור "דבר המערכת" באתר.

ועכשיו משסיימתי להעיף ב"פוו" את הפירורים האדמדמים מהמקלדת, אבקש לומר גם שהתייחסותו של מר המלט - אותו אני זוכר במעומעם כדמות משכילה כאן - לאינטרנט כאל שטח ציבורי, אינה נכונה. גם אנלוגיית בית הקולנוע אינה מדוייקת. במציאות הלא-וירטואלית (בהנחה הטעונה בירור בידי אחד מהנוכחים כאן שאכן יש דבר כזה) קיים מרחב שהגדרתו "שטח ציבורי", והוא השטח שבין שטח פרטי אחד לשטח פרטי אחר. בשטח הציבורי ראשי כל אדם לעשות ככל העולה על רוחו בכפוף לחוקי המדינה, בעוד שבשטחים הפרטיים חייב אדם לציית לחוקי בעל השטח. אלא מאי, שבאינטרנט כל השטחים הם שטחים פרטיים[U]. כל אתר - אתר נישה או פורטל רחב, אתר בדסמ או אתר לשכת עורכי הדין (לא שיש כזה הבדל בזהות הגולשים) - שייך למי שהקים אותו. YNET שייך להוצאת ידיעות אחרונות, וואלה ל"הארץ", נענע ל"נטוויזן", תפוז לגורם פרטי כלשהו שאינני יודע מיהו, והכלוב לכלובי. כל בעל אתר מחליט כיצד ינהגו באתרו. גם אתרים הפתוחים לציבור הרחב שאין בהם כמעט כל סייג, כמו תפוז או YNET, מנוהלים כך אך ורק משום שכך החליטו לנהל אותם בעליהם. אם מחר יחליט הבעלים של תפוז שהוא אוסר על פורומים בנושא סקס, ייתכן מאוד שהאתר ייאבד הרבה מהפופולריות שלו, אך לא תהיה מחלוקת על זכותו החוקית של בעל האתר לעשות זאת. ב-YNET, כאמור, מסננים טוקבקים, ולפורומים שם יש מנהלים מטעם האתר. האם כלובי צריך להיות שוטר של הפורומים או לא זו שאלה אחרת, אך בפירוש אין מדובר ב"שטח ציבורי", ואם כלובי בריון, הרי שהוא בריון המרביץ לאנשים המסתובבים בתוך ביתו שלו, שגם אם הוזמנו פנימה, מחוייבים לכבד את כלליו.

טוב, אין צורך להעביר ביקורת מקצועית, אני יודע לבד, בשביל אני פה, זה יילך וישתפר בימים הקרובים.

קורקטיות מהולה בתימהון,
קיחוט (מיל')

תקציר (C):

יודעות-בהמות-נפש-צדיקן
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 10 במרץ 2008
קיחוטטטטטטטט!!!! rffl.gif

ברוך השווה! cheerleader.gif
פרלין​(נשלטת){ש}

חי אלוהים

פרלין​(נשלטת){ש} • 10 במרץ 2008
כל עוד אתה כותב, לי אישית לא אכפת שזה יהיה אפילו אימונים לתחרות איצבוע ביפן.