ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

טיעון "הבעלות הפרטית" אל מול חופש הביטוי

קורדון
לפני 16 שנים • 23 במאי 2008
קורדון • 23 במאי 2008
{dOmCruise{A כתב/ה:
קורדון כתב/ה:
זהו הניק היחידי שלי.
.

בתור מי שזה הניק היחידי שלו, ואין לו ניק אחר, ובתור מי שהצטרף לכלוב לפני 10 ימים בדיוק ו10 מתוך 11 הודעות שלו הן בשרשור הזה, אתה יודע המון, או שיש לך כלכך הרבה זמן פנוי להתעסק רק בנושא אחד ויחיד שזה מדהים,

ואם ככה בטח יש לך עוד מראי מקום להתנהלות כזו או אחרת שאינה ראויה לדעתך של כלובי.

חסוך מאיתנו.

מצער להווכח שוב שכלבים זקנים אינם יכולים ללמוד תעלולים חדשים.
מצער לראות דברים כמו מילותיך המרירות המכוונות לסתימת פיות דווקא בשירשור שנושאו חופש הביטוי.
אבל אתה יודע מה? אני אתן לך עצה שתעזור לך לחסוך את דברי מעצמך: עבור לשירשור אחר.
אנימה
אנימה • 23 במאי 2008
קורדון כתב/ה:
אנימה כתב/ה:
איזה איומים? אמרתי לך את דעתי: )
דום מסוקס כמוך נבהל כל כך מהר?
מה, לא יכול להיות.

אני לא דום ובוודאי שאיני מסוקס, אבל למרות שהם בוודאי אינם משיבים לך את הרלוונטיות לדיון, את בהחלט רשאית להמשיך בנסיונות הנפל שלךicon_smile.gif

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אה, אתה עבד נרצע.

קרוז בגילך . אתה גם כבר לא בדיוק עלם בן עשרים.

משוחרר.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת מאי 24, 2008 12:20 am, סך-הכל נערך פעם אחת
קורדון
קורדון • 23 במאי 2008
אנימה כתב/ה:
קורדון כתב/ה:
אנימה כתב/ה:
איזה איומים? אמרתי לך את דעתי: )
דום מסוקס כמוך נבהל כל כך מהר?
מה, לא יכול להיות.

אני לא דום ובוודאי שאיני מסוקס, אבל למרות שהם בוודאי אינם משיבים לך את הרלוונטיות לדיון, את בהחלט רשאית להמשיך בנסיונות הנפל שלךicon_smile.gif

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
אה, אתה עבד נרצע.

חופשי.

עבד נרצע וגאה.
{dOmCruise{A

מצחיק

{dOmCruise{A • 23 במאי 2008
בחיי מצחיק.

לגבי הריח של מילותי - כל אחד מריח את שאפו רגיל להריח ואת הריח שהוא מנסה להפיץ.

אני האחרון שיסתום פיות, אבל אני לפחות איני מסתתר מאחרוי ניק חדש, ובטח איני מצהיר שזהו הניק היחידי שלי.

אבל אתה יודע מה?
בוא נגיד שאתה צודק, ואני אכן זקן, ואתה אכן חכם, ואתה זה שיודע הכל.
אני מסכים לכל מה שתגיד,
וכולי תקווה שאכן תדע איך, הכל קורה.
Brave Dwarf

Re: לצורך השוואה

Brave Dwarf • 23 במאי 2008
קורדון כתב/ה:
לאחר פניות לא מעטות של אנשים הדורשים ממני לתת דוגמא למצב בו ה"הנהלה" נהגה בצורה הפוכה להתנהלותה היא בשרשור על אותו "דום" אלים ומסוכן , כלומר לא התערבה להפסיק שרשורים בהם שפחות העלו טענות קשות כלפי אדוניהן לשעבר, החלטתי להביא דוגמא טובה לכך ואפילו מאותה התקופה.
לדעתי דוגמאות מן העבר עדיפות מדוגמאות עכשוויות, מאחר וממרחק הזמן, הן מעוררות סערת רגשות פחותה.
בשרשור הקודם שהעליתי, בולטת תגובת ה"הנהלה" על כי מריבות בין שפחות לאדונים אינן נושא לפורום, נימוק אשר אף מוביל לנעילת אותו השירשור וליחס מבטל כלפי הטענות, וזאת למרות שהמדובר הוא באזהרה חמורה על מעשיו של אדם אלים ומסוכן וזאת מפיהן של שלוש נשים שונות.
בשירשור אותו תראו מיד, בולטת העדרה של תגובה דומה במקרה שבו דום אחר, וכנראה מקורב פחות ל"הנהלה", מושמץ ומוקע לאורך 16 עמודים!!! על מעשה שביצע לטענת שפחתו אותה נטש זה מכבר.
נכון כי רמז לדעת ה"הנהלה" בעניין ניתן למצוא במרכז העמוד השמיני בשירשור, אולם רמז זה כולל אך ורק דברי עידוד להעלאת הנושא בפורום ולהמשך הדיון בו.
אין בהעלאת השרשור משום הזדהות כלשהי עם מעשהו של אותו דום, אלא אך ורק דוגמא להתנהלות המזגזגת של ה"הנהלה".
שוב, זוהי רק דוגמא אחת מיני רבות לגזירה לא שווה הנגזרת על ידי "הנהלת האתר" במקרים זהים, כאשר המדובר הוא באנשים שונים.
ישנן עוד דוגמאות רבות ועכשוויות.

הנה השירשור, לאחר קריאת מספר תגובות, מומלץ לעבור לעמוד 8:
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=8980&highlight=

קורדון:

א. האופן בו אתה מנסה להוכיח את הנקודה אינו מוסיף אלא אך גורע כדרכן של רכילויות ועוד של כאלו שגם סירחון הריקבון התנדף מהן מכבר;
ב. אם כבר עשית והבאת אז שים לב לעובדה שהשרשור הראשון שהבאת נסגר לא רק בגלל הטענה כי "אין זה המקום..." אלא כי כלובי טרח לבדוק את העובדות אישית.

לגבי סעיף ב' - לי זה אמר המון על ההנהלה. ולך?

(במאמר מוסגר: למי אכפת אם זה ניק חדש/ישן/מתחדש/ממוחזר. כולנו ניקים פה. ומצדי כולם יכולים להיות הכפולה של כלובי. חוץ ממני, כמובן.)
קורדון

המשך ערב מהנה

קורדון • 23 במאי 2008
מקווה שגם לכם.
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 23 במאי 2008
{dOmCruise{A כתב/ה:
קורדון כתב/ה:
זהו הניק היחידי שלי.
.

בתור מי שזה הניק היחידי שלו, ואין לו ניק אחר, ובתור מי שהצטרף לכלוב לפני 10 ימים בדיוק ו10 מתוך 11 הודעות שלו הן בשרשור הזה, אתה יודע המון, או שיש לך כלכך הרבה זמן פנוי להתעסק רק בנושא אחד ויחיד שזה מדהים,

ואם ככה בטח יש לך עוד מראי מקום להתנהלות כזו או אחרת שאינה ראויה לדעתך של כלובי.

חסוך מאיתנו.

בוודאי שזה הניק היחיד שלו פה, עכשיו, אחרי שהניק הקודם שלו נחסם.
huan
לפני 16 שנים • 24 במאי 2008
huan • 24 במאי 2008
חבל שהדיון בסוגיה חשובה ואקטואלית זו הפך להתעסקות בקורדון.
עקיצות ומריבות זה כיף, משעשע וקל לעיקול אבל כמו שאומרים COME ON....
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 24 במאי 2008
huan כתב/ה:
חבל שהדיון בסוגיה חשובה ואקטואלית זו הפך להתעסקות בקורדון.
עקיצות ומריבות זה כיף, משעשע וקל לעיקול אבל כמו שאומרים COME ON....

ללא ספק.
זעקה אילמת​(נשלטת)
זעקה אילמת​(נשלטת) • 24 במאי 2008
עקבתי אחר פוסט זה , חואן העלה נושא חשוב וריס היטיב לפתחו .
אני מבקשת פה להעלות באופן שאינו סובטילי את יתרונות הנט בכל הנוגע לחשיבות חופש הביטוי ואיפשורו באתר זה.
התקשורת באמצעות הנט מחייבת חשיבה על התפקיד של התקשורת בחברה דמוקרטית , עוצמתו והשפעתו של המרחב הקבירנטי - על חופש הביטוי ועל התפקיד של החוק ושל ממשלות בפיקוח והסדרה של האינטרנט , וכן מקומם של בעלי אתר - באישו זה . רשת האינטרנט ואתר הכלוב בפרט צריכים לקיים חופש ביטוי מרבי ולהבין שבד"כ לא חלים עליהם הגבולות שקיימים באמצעי התקשורת האחרים כגון TV וכו'.

חופש הביטוי , גם אם טרם עוגן במפורש בחוקי היסוד , מוכר ומעוגן כזכות יסוד עילאית - " ציפור נפשה של הדמוקרטיה " איף יו וויש. בית המשפט העליון יצר את האיזונים השונים בין חופש הביטוי לבין אינטרסים אחרים תוך הענקת משקל רב , ובמקרים רבים מכריע , לעקרון חופש הביטוי . למרות הכרה מסוימת בזכות הגישה למידע בכלי התקשורת , בזכות הציבור לדעת ולקבל מידע , קיימת בחקיקה גם לימטציה . וכאן אני מתייחסת לדברי גרין . חקיקת התקשורת בארץ כוללת איסורים על הוצאת עיתון ללא רישיון מהממשלה . החוק מטיל הגבלות על תוכני התקשורת באמצעי התקשורת הציבוריים .אולם , איף ספיקינג על תקשורת בנט , נדרש סטנדרד אחר לחופש הביטוי באינטרנט עקב אופיו של אמצעי התקשורת הוירטואלי .

ההתפתחויות הטכנולוגיות והחברתיות מקדימות בדרך כלל את המשפט . צדק חואן באומרו שכיום דה פקטו רשת האינטרנט , המהווה אמצעי תקשורת חשוב ומרכזי לרבים , לא זכתה עדיין להתייחסות משמעותית בחוק הישראלי . בהיעדר הסדרה מיוחדת , ולהתייחסות מפורשת של המחוקק , נהנים הגולשים מחופש ביטוי מלא וכפופים אך ורק לאיסורים הכלליים ולהלכה המשפטית הכללית המעניקה משקל רב לחופש הביטוי של הפרט .
הביטוי באינטרנט, גם כאשר הוא דומה להפצת ספר או עיתון, אינו מחייב דפוס .לכן , פקודת העיתונות למשל , לא חלה על פרסומים באינטרנט .הדינים המגבילים את חופש הביטוי ברשת הם החוקים הכלליים החלים על כל ביטוי של אדם בישראל וההלכה המשפטית התוחמת את גבולותיהם . חוקים כמו חוק איסור לשון הרע או חוק הגנת הפרטיות חלים על השימוש ברשת וכן באתר הכלוב . אם כי מכופפים על פי רצונו של כלובי .

אולם, חופש הביטוי הקיים היום באינטרנט, הלכה למעשה , והאפשרויות הרבות הגלומות בו מעוררים דאגה אצל כאלו החוששים מהשפעות מזיקות של ביטויים חריגים ומסוכנים המוצאים את מקומם ברשת האינטרנט .אולם אלחש לכם ברזי דרזין שאין הכוונה בגורמים כגלישר , היודע איך או אדון שי . שימוש , הרשת מהווה היום תחליף לכיכר העיר והיא ה" אגורה " של הדמוקרטיה המודרנית . שלילת הכניסה לרשת היא הגבלה חמורה על חופש הביטוי וזכותו של הציבור לדעת , עד כדי פגיעה במרקם הדמוקרטי. איסור השימוש באתר צריך להיות מוגבל לאיסור פלילי על שימוש לשם ביצוע עבירות פליליות ולא בשל הבעת דעות שלא עולות בקנה מידה אחד עם של בעל האתר או עם של חלק מהקהילה.

כבעל אתר פרטי , יכול כלובי להגביל את הכניסה או את השימוש באתר שלו, ע"י סטיפולציה , ולהקפיד שלא יהיו אקויווקציונים , ופה יש מקום לדרישה כללית של שקיפות , על-מנת לאפשר למשתמשים להבין מה הם החוקים שאמורים לחול על כולם באופן שווה וללא כיפוף של בעל האתר לפי ראות עיניו הרגעית .כמו כן- ייטב באם כלובי יבין כי האתר היא רק במה ואיננה דובר . חופש הגישה לכול הוא עיקר קיומה. לכן , הגבלת כניסה לכלוב ע"י סילוק גולשים מהוות פגיעה לא נחוצה בחופש הביטוי , ולכן אינה הולמת את חוק-יסוד : כבוד האדם וחירותו !

אין לי ספק כי בית המשפט בחן היטב את נושא הנט , את מאפייניה הייחודיים , והכיר בצורך להגן על חופש הביטוי שיבטיח את המשך ההתפתחות של המדיום , ואת הזרימה החופשית והבין-לאומית של המידע . ואני אומרת לעצמי , אם בית-המשפט שוכנע שאכיפת חוק חדש יגרום נזק לפרטים ולארגונים הפועלים ומשדרים ברשת האינטרנט ומקיימים פעילות חשובה , חיונית ולגיטימית- בנימוק של הקושי להגדיר מה הם מסרים החורגים מהטעם הטוב אך אז מי נתן את הבינה לכלובי שלנו לקבוע כי מסרים אשר אינם לרוחו מצידיקים הרחקה מהאתר ? חבל, עושה רושם שכלובי מפספס את הגיפט הזה - הנט , מקום שניתן להגשים בו במלואו את רעיון חופש הביטו.

מה שאני אומרת הוא שעקרונותיו של חופש הביטוי, טעמיו , חשיבותו ותפקידיו , נותרו ללא שינו גם כשאנו שחים על אתר פרטי. השאיפה לחשוף את האמת, הצורך להביא להגשמתו העצמית של האדם , מימושה של הדמוקרטיה, היכולת להביא שינוי בדרך של שכנוע ולא בדרך של כוח ואלימות , כל אלה הצדיקו תמיד את מקומו של חופש הביטוי כזכות עילאית .
רשת האינטרנט מאפשרת מימוש של ערכים אלה. הרשת מתאימה , במגוון קולותיה, בזכות הגישה אליה ובזמינותה לכול , ליכולת לממש את ערכי חופש הביטוי . אתר הכלוב כחלק מהרשת דינו כאתר ציבורי .
כל עוד לא ישתלטו על הרשת כוחות שלטוניים, כלכליים , טכנולוגיים או במקרה שלנו – כלובי , (שאני בטוחה שעם קצת רצון מכיוונו , לא יהיה ניתן לאמר עליו " מיורס פנס נידו " )– שימנעו מאיתו את חופש הדבור אנו נחווה במה חופשית , ללא תקדים , לאדם ולחברות הדמוקרטיות.

גרין/גריי או וואטאבר , דבריך קש וגבבה . הינך בעייני לא יותר מאשר מיסוסופיסט או איש ברושורות , באם הינך קורא את הסאו קולד בפיך " טוקסיק " שמפורסם ב " בלוג של אדון שי בתפוז " ועדיין משמיצו.
אנימה , קורדון אינו אדון שי. לו היית מכירה אותו היית מבינה שהוא אדם ישר כפלס נגרים . לא ממנהגו להכנס לאתר זה בניק אחר והוא , כהרגלו , אומר את דבריו ללא כחל וללא סרק בבלוג שלו באתר תפוז . עם קצת סמנטיקה תביני שמדובר באדם אחר. (אני מניחה שלכלובי הדרכים לבדוק זאת ע"י IP קבוע ).

מה לעשות שישנם רבים שמחזיקים בדעה של חואן, אדון שי ושלי ובחרו להתעורר מהיברנציה ולאמר את דעותיהם ?

אה.. ואימי? מכל הגנבים השוטים הם הגרועים ביותר , הם גוזלים ממך את זמנך ואת סבלנותך (גיתה ) – אנא השתדלי להגמל מהאדיקשן הזה של להגיב בכל פוסט .
כוונתו של חואן אינה פומנטציונית , באק אוף.