שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אולי תהיו, ליום אחד, קצת חכמים?

electro-z
לפני 15 שנים • 9 בפבר׳ 2009

Re: עוד סיבה.......

electro-z • 9 בפבר׳ 2009
bael כתב/ה:
להצביע לשמאלני ליברמן

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-190009-00.html?tag=21-41-37

העיקר שההוא עם השמלה והכובע המצחיק יבלע את תחתיות הבקבוק ערק שיש לו על העיניים.

גם אם היו לי דעות קרובות לליברמן, אני לא חושב שהייתי מצביע למי שהורשע בדין בהכאה מחושבת ומגמתית של ילדים. בן אדם כזה - מקומו בכלא, לא בכנסת.
Morticia

Morticia • 9 בפבר׳ 2009
electro-z כתב/ה:
bael כתב/ה:
להצביע לשמאלני ליברמן

גם אם היו לי דעות קרובות לליברמן, אני לא חושב שהייתי מצביע למי שהורשע בדין בהכאה מחושבת ומגמתית של ילדים. בן אדם כזה - מקומו בכלא, לא בכנסת.

ואמרו אמן!

{אני מאוד מקווה שדר. אפריים סנה יזכה להכנס לכנסת ובאמת מבקשת להזכיר שהבחירות הן לכנסת! תודה...}
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 9 בפבר׳ 2009
לא קשורה כתב/ה:
tebayes כתב/ה:

נראה לי שאני אלך על הצעירים,
השאלה היא אם שווה להשקיע במפלגה שלא בטוח שתעבור את אחוז החסימה, או שכדאי לנסות להטות את הכף בין שני הגושים הגדולים והרציניים.

איף
אני מרגיש מלוכלך רק מלדבר על זה.

כן.
כדאי גם להצביע למפלגה שעלולה לא לעבור את אחוז החסימה.
בוודאי אם האופציה מנגד היא לא להצביע בכלל.
הצבעה, כל עוד היא לא פתק לבן, מגדילה את סך הקולות הדרוש למנדט בכנסת.
אז גם אם לא תשפיע ישירות, לפחות תקטין במשהו את הסיכוי לסחטנות.
לא להצביע בכלל, זה לחזק את כוחו של המחנה שאליו אתה הכי מתנגד, כי כוחו היחסי בסך הקולות גדל.

תיקון קטן.
כל מנדט שווה לסה"כ הקולות הכשרים חלקי מאה ועשרים.
מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה קולותיה פסולים ולכן הצבעה לה לא מגדילה את סך הקולות הדרוש למנדט.
מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה גם לא יכולה להעביר את הקולות שהיא קיבלה במסגרת הסכם עודפים ולכן ההצבעה למפלגה שבוודאות לא תעבור את אחוז החסימה שקולה להצבעה בפתק לבן.

הצבעה למפלגת ימין שמתנגדת לחלוקת הארץ היא הצבעה בעד השארת הפלסטינים בתחומי המדינה ובהכרח מתן זכויות אזרח לפסלטינים אלו בשלב כלשהו. כל אפרטהייד מסתיים בשלב מסוים ואף בן אדם ריאלי לא יניח שטרנספר הינו פתרון אפשרי.
מתן זכויות אזרח לפלסטינים הוא בדיוק מה שמוביל למדינת כל אזרחיה וזהו המצע של כל המפלגות הערביות. כל מי ששוקל להצביע למפלגה כתומה יכול לקצר את התהליך ולהצביע למלפגות הערביות כבר עכשיו.

הצבעה לליברמן היא הצבעה בעד מישהו שכל מערכת בחירות בוחר את המצע הכי פופוליסטי ואח"כ במהלך הקדנציה לא עושה שום דבר. כזכור, בבחירות הקודמות ליברמן רץ על הטיקט של לחימה בפשיעה. מה שהוביל למהלך ההגיוני של מינויו לשר לעיניינים אסטרטגיים וטיפול בבעיה האיראנית (?!). אם מישהו מסוגל לזכור את הפעילויות אותן הוא ביצע בתחום זה, או בתחומים אחרים, או בכלל הצעות חוק שהוא, או מישהו ממפלגתו, הציעו, אשמח אם ירענן את זכרוני. בנוסף, קצת קשה להיות שר במשרה מלאה כאשר מחצית מכל שנה אתה מתעסק בעיניינים הכלכליים הפרטיים שלך בבלורוסיה. בנוגע למצע עצמו. לא כל כך הבנתי אותו. כן הבנתי שהוא בעד חלוקת הארץ, כולל מזרח ירושלים. אבל הוא מוסיף את עיניין חילופי השטחים. מיותר לציין שבשביל להחליף עם מישהו משהו אתה צריך שהצד השני יהיה מעוניין בחילוף. משזה לא קורה (ולא יקרה) סביר להניח שליברמן מעוניין לצאת מכל השטחים ועוד שטחים בתוך הקו ירוק. מצע מעניין עבור מי שמציב את עצמו בצד הימני של המפה. אני משוכנע שהוא מבין ערבית מכיוון שזה, אכן, מה שהערבים רוצים.

מי שמצביע למפלגה חרדית שיבושם לו.

להצביע למפלגת העבודה זה כמו להצביע עבור ביבי לראשות הממשלה. ברק לא יהיה ראש ממשלה והוא השותף הכי טבעי לליכוד בבחירות הבאות. אפילו יותר מש"ס וליברמן. מכיוון שישנו סיכוי סביר שחלקים מהמפלגה יתפרקו מהממשלה תוך כדי כהונתה אזי הצבעה לעבודה תהיה הצבעה גם לקואליציה וגם לאופוזיציה. נחמד.

מי שרוצה בביבי כראש ממשלה שיבושם לו פעם שניה ויצביע ליכוד.

להצביע לקדימה זה רעיון לא רע כי לכל הפחות ציפי לבני לא הספיקה להכשל עדיין. מצד שני היא לא ממש השאירה חותם בשום תפקיד שהיא בצעה וגם לא נשארה באף אחד מהתפקידים יותר מידי זמן. בבחירה בין כשלון מוכח לבלתי ידוע אני נוטה לטובת הבלתי ידוע. לפחות יש סיכוי להיות מופתע לטובה.

קדימה, הליכוד והעבודה סובלות מאותה בעיה של חברי כנסת מאובנים, רקובים ומושחתים ב מעלה ובמורד הרשימה. אנשים שמקצועם וכשרונם היחיד הוא פוליטיקה וגם כשרון זה מוטל בספק.

מבין שאר המפלגות ההרכב האנושי הכי ראוי לטעמי נמצא במרצ.
יאללה לאופוזיציה.
Tame

איזה מצחיקים כל שיקולי וחישבוני הבחירות האלה

Tame • 9 בפבר׳ 2009
מישהו כבר אמר שכל ישראלי רואה בעצמו אייזה ראש ממשלה קטן, כל בוחר כבר מרכיב את הקואליציה ועובד לפי שיקולים פוליטיים, הפוליטיקה חילחלה אל תוך הבוחרים עצמם.
בסך הכל המגמות האלה של להצביע למישהו שלא אוהבים רק כדי שמישהו אחר שעוד יותר אוהבים לא יכנס או לא ינהיג וכו' זה נטו תופעת העדר. כשאנשים מצביעים לפי מה שהם חושבים שאנשים אחרים יצביעו אזי נוצר קונצנזוס מדומה ומטופש שכלל אינו משקף את הדעות האמיתיות בעם.
אם גם ביום בו האזרח נדרש לתחזק את הדמוקרטיה שלו מה שמתרחש זה הצבעה שאינה לפי צו המצפון אלא הצבעה פוליטית אזי מגיע לבוחר בדיוק מה שהוא מקבל, חבורת פוליטיקאים מושחתת שהוא אפילו לא רצה שתיכנס לכנסת.

זה ממש מצחיק כי השיקולים הפוליטיים האלה לא שייכים רק לכלוב הם נמצאים בכל מקום, כל מי שאני מכיר עושה את החישובים האלה, אף אחד לא מצביע לפי המצפון שלו יותר כי הוא מפחד או שקולו ייאבד (אוווו - שאותי לא יספרו? מה פתאום!) או שמפלגה שהוא מתנגד לה תשיג יותר כוח על פני מפלגות אחרות שהוא מתנגד להן, רק טיפה פחות.

אגב היה פעם ניסוי מסויים שביקש לדרג נשים יפות/דוגמניות (או משהו אחר שקשור לאופנה ואני לא זוכר) ובין אלו שידרגו את הזוכה יוגרלו פרסים. התוצאות היו מאוד מאוד חד משמעיות וברורות, כולם כמעט דירגו את אותה הבחורה כזוכה, כי הם רצו להרוויח את הפרס.
לאחר מכן כשבדקו את ההעדפות האמיתיות שלהם גילו כי בכלל רובם המוחלט של האנשים לא חושב שהבחורה שנבחרה היא הכי יפה, הגרף היה מאוד מאוזן. אלא מה - כולם ניסו להיכנס לראש של "האזרח הרגיל" ולדרג לפי מה שהוא ידרג כדי לזכות. כך שנוצר קונצנזוס מדומה ועצוב משהו.

תעשו טובה ובבחירות הקרובות תצביעו למי שנראה לכם כראוי ביותר. זוהי חובתכם הדמוקרטית ואני לא צוחק.

ואם בחרתם בסופו של דבר לא על פי מצפונכם אלא על פי השיקולים הפוליטיים לפחות אל תהיו אלו שמתלוננים על השלטון המושחת שלנו ועל המפלגות שלא שמות זין ועל הטימטום של הממשלה וכו' כי כשהייתה לכם הזדמנות לשנות קיבלתם רגליים קרות.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני פבר' 09, 2009 5:12 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 9 בפבר׳ 2009
Mephisto
ציטוט:
............................
....................................

הצבעה לליברמן היא הצבעה בעד מישהו שכל מערכת בחירות בוחר את המצע הכי פופוליסטי ואח"כ במהלך הקדנציה לא עושה שום דבר. כזכור, בבחירות הקודמות ליברמן רץ על הטיקט של לחימה בפשיעה. מה שהוביל למהלך ההגיוני של מינויו לשר לעיניינים אסטרטגיים וטיפול בבעיה האיראנית (?!). אם מישהו מסוגל לזכור את הפעילויות אותן הוא ביצע בתחום זה, או בתחומים אחרים, או בכלל הצעות חוק שהוא, או מישהו ממפלגתו, הציעו, אשמח אם ירענן את זכרוני. בנוסף, קצת קשה להיות שר במשרה מלאה כאשר מחצית מכל שנה אתה מתעסק בעיניינים הכלכליים הפרטיים שלך בבלורוסיה. בנוגע למצע עצמו. לא כל כך הבנתי אותו. כן הבנתי שהוא בעד חלוקת הארץ, כולל מזרח ירושלים. אבל הוא מוסיף את עיניין חילופי השטחים. מיותר לציין שבשביל להחליף עם מישהו משהו אתה צריך שהצד השני יהיה מעוניין בחילוף. משזה לא קורה (ולא יקרה) סביר להניח שליברמן מעוניין לצאת מכל השטחים ועוד שטחים בתוך הקו ירוק. מצע מעניין עבור מי שמציב את עצמו בצד הימני של המפה. אני משוכנע שהוא מבין ערבית מכיוון שזה, אכן, מה שהערבים רוצים.
..............................
.......................................

יש הרבה הגיון במה שכתבת,

אבל אני רואה חלק מהדברים אחרת ובכלל זה:

1. ליברמן פרש מהקואליציה כמדומני ועל כן קצת קשה לשפוט אם במעמדו (גם כשהיה בפנים)היה יכול לעשות יותר.

2. חילוף שטחים באופן כללי דורש הסכמה של שני הצדדים - אבל זה קצת שונה כשכל השטחים עליהם מדובר נמצאים בשליטתך. שלום למשל - כן דורש הסכמה של הצדדים.

3. למעשה מה שהיום הפלסטינאים רוצים זה מדינה אחת שיוויונית לשני העמים על כל שטחי ישראל והרשות הפלסטינאית (כולל עזה). זה אומר מדינת אזרחיה - שהם שני לאומים עיקריים, ורוב ערבי בעוד כעשר שנים בערך או הרבה קודם כי הרבה יהודים פשוט יברחו מפה.

4. לברמן, וזה לא אכפת לי אם זה הופך אותו לשמאלני, בעד ויתור על שטחים כולל שטחים מתוך ישראל - ובכך היפרדות מכמה שיותר אנשים שאינם רוצים לחיות תחת שלטון שאינו שלטון מוסלמי.

ציטוט: הצבעה למפלגת ימין שמתנגדת לחלוקת הארץ היא הצבעה בעד השארת הפלסטינים בתחומי המדינה ובהכרח מתן זכויות אזרח לפסלטינים אלו בשלב כלשהו. כל אפרטהייד מסתיים בשלב מסוים ואף בן אדם ריאלי לא יניח שטרנספר הינו פתרון אפשרי.

טרנספר זה דבר אפשרי כל עוד החזק עושה זאת לחלש -

אני מאמין שאם למשל הערבים היו יותר חזקים והיה עולה בידם לכבוש את ישראל אז במקרה הטוב הם היו עושים לנו טרנספר.

טרנספר גם עשינו מספר פעמים בתולדות המדינה, בעיקר לערבים אבל ב- 2005 ליהודים.
יכול להיות שיהיה צורך לעשות עוד טרנספר אחד או יותר, גם ליהודים וגם לערבים, וזה גם יכול להיות מרצון תוך מתן פיצוי הולם.

אפרטהייד זה דבר שמסתיים כאשר הקבוצה המעוניינת בהסדר הזה מאבדת מכוחה.

לדעתי גם בישראל של היום יש סוג של אפרטהייד, מעניין אם הוא יסתיים ואיך.

(לא לומדים יחד בכיתות, לא יכולים להתחתן, בד"כ לא גרים באותם אזורים, שירות צבאי על בסיס אתני, חוקי הגירה על בסיס אתני - חוק השבות ועוד).

אם התכוונת לדרום אפריקה - אז השיטה החזיקה שם מעמד עשרות שנים - אני בספק אם נמצא הסדר שיחזיק כאן מעמד כמו שהאפרטהייד החזיק שם מעמד.
לא קשורה
לא קשורה • 9 בפבר׳ 2009
Mephisto כתב/ה:

תיקון קטן.
כל מנדט שווה לסה"כ הקולות הכשרים חלקי מאה ועשרים.
מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה קולותיה פסולים ולכן הצבעה לה לא מגדילה את סך הקולות הדרוש למנדט.
מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה גם לא יכולה להעביר את הקולות שהיא קיבלה במסגרת הסכם עודפים ולכן ההצבעה למפלגה שבוודאות לא תעבור את אחוז החסימה שקולה להצבעה בפתק לבן.

אררררררררררררר...................
תיקון קטן ונכון, טעיתי בבחירת המילים שלי.
היה צריך להיות כתוב אחוז חסימה ולא מנדט.

איך קובעים מהו אחוז החסימה?
על ידי סך הפתקים שאינם פסולים (קרי, אינם מקושקשים, אינם קרועים, אינם משולשים ואינם פתקים לבנים) כלומר, סך כל הקולות הכשרים.
2% מכלל הקולות הכשרים קובע מהו אחוז החסימה, כלומר, מהו מינימום הקולות לכניסה לכנסת.

בשלב השני לוקחים את המפלגות שעברו אחוז זה, וסך הקולות של מפלגות אלו ביחס ל120 מקומות, קובע מהו מנדט, כלומר, מהם מספר הקולות הדרוש למושב בכנסת.

נכון, מפלגה שלא עברה את אחוז החסימה לא יכולה להעביר את קולותיה במסגרת חוק באדר-עופר
ונכון, בשלב הזה קולותיה שווים ל- (_!_), אבל, את אחוז החסימה שהוא הנושא עליו דיברתי, קובעים סך כל הקולות הכשרים וכשאחוז זה עולה יותר מפלגות נשארות בחוץ.

אז עדיין להצביע למפלגה שעלולה להפסל משפיע. ואחוז החסימה בשיטה של ריבוי מפלגות, הוא קריטי.
bael{בורדו בי}

bael{בורדו בי} • 9 בפבר׳ 2009
electro-z כתב/ה:
bael כתב/ה:
להצביע לשמאלני ליברמן

לא הגזמת !!! הכאה מגמתית ?.....icon_smile.gif....מה? הבן אדם רודף אחרי ילדים בכדי להוריד להם כאפות?
הוא הכה ילד שהכה את הילד שלו......וואלה.....הייתי עושה אותו הדבר.
לפחות הוא לא עוכר ישראל כמו המפלגות הערביות, לא הזוי כמו עלה ירוק והגמלאים ולא גונב מכיסי (קופת המדינה) כמו כל שאר המפלגות הגדולות.

אבל הוויכוח כאן הוא עקר מאחר ואני לא אצליח לשכנע אף אחד לעבור למחנה הימין כפי שאף שמאלני נרפה לא יצליח להעביר אותי למחנה השמאל
DARLING

הנה משהו חד"ש

DARLING • 9 בפבר׳ 2009
ציטוט: חד"ש תצעד בההפגנה בגוש גדול יהודי-ערבי גדול ומאורגן, עם דגלים אדומים ותחת הסיסמאות הבאות:

לעצור את האש!
בעזה ובשדרות - ילדים רוצים לחיות!
בעזה ובשדרות - ילדות רוצות לחיות!
ישראל-פלסטין: שתי מדינות לשני העמים
חוזרים לשולחן - משא ומתן!
לא למלחמה - כן לשלום!

אנחנו מזמינים את כל אלה שמזדהים עם המסרים הללו של חד"ש לצעוד איתנו בהפגנה.
DARLING

מרצ- שיוויון חברתי

DARLING • 9 בפבר׳ 2009
כמה מזרחיים יש ברשימה שלה?

וערבי "מחמד" אחד - עיסווי פריג'
Morticia
Morticia • 9 בפבר׳ 2009
תודה דארלינג

ברשותכם, כמה מילים לכל מי שאומר על הצבעה אחת כמחזקת/תומכת פסיבית-אגרסיבית בממשלה אחרת:

זו מניפולציה הנעה אי שם על סקאלת הבורות אל מול השחיתות

ובעוד לראשונה אני יכולה לגלות יתר סובלנות
אבקש למגר את שתי התופעות
בשם הדמוקרטיה
על פנים הארץ ותושביה

הבחירות הן לכנסת
אין בחירות ישירות לראשות ממשלה
אין עלינו מוטלת חובת הקמת הקואליציה
אנו מתבקשים לבחור את נציגנו בכנסת
הרשות המחוקקת של מדינת ישראל

18 במספרה

{חי חי חי - עם ישראל חי! השיר שסבא שר אתמול לסבתא... והיום אני!...}