אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חידה: ''מהי התמסרות מוחלטת''

Tobias​(אחר)
לפני 15 שנים • 6 במרץ 2009
Tobias​(אחר) • 6 במרץ 2009
אם אתם רוצים ללמוד על התמסרות, פשוט תשאלו כל רקדן קצת על החיים שלו.
(וכן כנ"ל גם שחקנים, ציירים, גמדי גינה תתרנים ושאר אומני יצולי עגלות, אבל בעיקר רקדנים)
ראובן

חולשה לרקדנים

ראובן • 6 במרץ 2009
טביאס יקר,

אתה צודק בדבר ההתמסרות המוחלטת של רקדן. כשהייתי צעיר ויפה עסקתי באמנויות תנועה ולא התקרבתי אפילו לרמת ההתמסרות הנדרשת כדי להפוך ל accomplished artist אז ברורה לי כוונתך. מצד שני, שים לב שאנחנו ממקדים את הדיון באקטים סימבוליים של התמסרות מוחלטת בתוך זוגיות הכוללת שליטה. שלישית, הציטטה בחתימה שלך הזכירה לי את התמסרותו הנוראה של א.א. פו לכתיבה ואת תוצאותיה המרות, עבורו אישית, כמו גם את תוצאותיה הנהדרות עבורנו כקוראים.

לפיכך - בבקשה עוד דוגמאות לאקטים יפים של התמסרות מוחלטת, אקטים קטנים וסימבוליים כמו לוותר על שוקולד, לענות לשריקה בכל עת ומצב, להגר לארץ רחוקה. הצצה אל תוך חיים אמיתיים אם אפשר.

תודה,
ראובן
מישלי

דוגמא טריה...

מישלי • 6 במרץ 2009
האקט האחרון (שקרה לפני כמה ימים) של התמסרות טוטאלית שעשיתי היה,
להתרחק מהאיש,
לחתוך כל קשר, למחוק כל אמצעי תקשורת ביננו,
לנתק כל מגע,
למחוק כל תיעוד,
להעלם אחד לשניה מהחיים.

ידעתי בהגיון שלי שזה הדבר הנכון לעשות, אבל רגשית לא עמדתי בלעשות את כל זה.
עשיתי את זה בסופו של דבר, כי זו הייתה ההנחייה שלו...
זה קרע אותי לגזרים באותו רגע, והבטן שלי התהפכה,
אבל הידיעה שמבחינתי זה חלק מההתמסרות, נתנה לי כוח.
הוא היה המאסטר שלי (הראשון והיחיד שהיה לי אי פעם) עד השניה האחרונה.

עברו כמה ימים קשים,
עכשיו הכל בסדר, אני חוזרת לעצמי,
ממשיכה הלאה ( :
שומרת​(אחרת)
לפני 15 שנים • 20 במרץ 2009

Re: חולשה לרקדנים

שומרת​(אחרת) • 20 במרץ 2009
התמסרות זה שבכל פעולה שלך הוא נמצא בהיכון בראש שאולי יהיה משהו שתוכלי לעשות עבורו ויעשה לו טוב (אבל את זה אי אפשר ממש למדוד אפשר רק להרגיש), התמסרות זה לרצות שיהיה לו טוב ושהוא יהיה מאושר ושאם הוא צריך משהו (קריטי) את תעזבי הכל ותדאגי שיהיה לו את זה. התמסרות זה לבוא באמצע הלילה כשמישהו חולה ולא לתת לו להשאר לבד גם כשקר, התמסרות זה שאם אחרי כל הדיאלוגים וכל הויכוחים הוא עדיין מתעקש שתעשי משהו, וכן גם אם את לא כל כך מבינה למה באותה שנייה, תעשי את זה (רק אם את באמת סומכת עליו שאם הוא מתעקש הוא יודע למה ושאין סיכוי שהוא יטעה יתעקש...) התמסרות זה להעיר אותו בבוקר שיהיה לו כיף לקום עם חיוך, מציצה או סתם ארוחת בוקר, התמסרות זה שגם כשאת חוזרת עייפה ומותשת ואת רואה שהוא נסער או צריך לדבר תשקיעי בו את האנרגיה ותמצאי את הכוחות לראות מה קרה ולשפר את מצב רוחו אם ניתן. כמובן שבמקרה הפוך הוא היה עושה אותו דבר. התמסרות זה לדעת להניח לו אם הוא צריך את זה, התמסרות זה לתת לו לעשות דברים שלא ממש בא לך שיעשה ובטח לא בלעדיך, כי את יודעת שזה יעשה לו טוב. התמסרות זה גם דברים קצת יותר נראים לעין ואז זה באמת דומה יותר לאילוף ועם זאת גם דורש הקרבה.
ברור שצריך לדעת למי להתמסר ועד איזו רמה.
התמסרות כמו אהבה נעה על רצף ובחירה. מוזנת בעיקר מנסיון עבר והערכה הדדית. התמסרות זה לשים את הבן אדם שבחרתי להתמסר לו ברמת דאגה ואכפתיות כמו שלי לפחות. לדאוג לאינטרסים שלו.

זה נכון שהתמסרות ניתן לראות כאשר האדם המתמסר מוותר על משהו מוחשי כמו שוקולד או לא לגעת בפנים, זה קל בסופו של דבר זו החלטה, זה אפילו חמוד. או במחוות יומיומיות קטנות אבל לדעתי ההתמסרות הגדולה ביותר תראה דווקא במצבים לא מתוכננים ומפתיעים. "מצבי חירום". אני יודעת שזה קצת מוציא את הכיף מהמשחק אז גם אני כן אשמח לשמוע גם דברים מוחשיים יותר של התמסרות.
venus in our blood​(שולטת)
לפני 15 שנים • 21 במרץ 2009
venus in our blood​(שולטת) • 21 במרץ 2009
Morticia כתב/ה:
לא תעשה לחברך את השנוא עליך

מי שאין בו התמסרות מוחלטת
לא ראוי לדרוש אותה

מסכימה עם כל מילה.
שומרת​(אחרת)
לפני 15 שנים • 21 במרץ 2009
שומרת​(אחרת) • 21 במרץ 2009
נמוגה כתב/ה:
Morticia כתב/ה:
לא תעשה לחברך את השנוא עליך

מי שאין בו התמסרות מוחלטת
לא ראוי לדרוש אותה

מסכימה עם כל מילה.

מה קשור שמיטה להר סיני? זה דיון אחר לגמרי.