לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אישה יכולה להגיד לא!!!!

רפאל
לפני 14 שנים • 5 בנוב׳ 2009
רפאל • 5 בנוב׳ 2009
מורדת במוסכמות,

כאשר את תוקפת אנשים משום שאינם מבינים את מה שאת מסרבת להסביר, וכאשר את כועסת על אנשים משום שתגובתם הרגשית אינה זו שאת חפצה בה, אינך מגלה הרבה אינטליגנציה רגשית בעצמך. יהיה מדויק יותר לומר כי הדבר שאת עושה הוא בגדר סחטנות רגשית או אלימות רגשית.

זה גם ידוע שהרבה מאוד חוויות טראומטיות, מקורן אינו באלימות של השולט, אלא בדיוק בסוג זה של סחטנות רגשית או אלימות רגשית, שדורש מהשולט משהו שאי-אפשר לדרוש מאדם. וכידוע, גם זה לא SSC למהדרין. אז מה בדיוק הסיפור שאנחנו עוסקים בו כאן אני לא יודע. אבל כשאני רואה שאת האופן שבו את מגיבה, אני מרגיש אי-נוחות וחווה מידה של חוסר אמון.

ואם קיבלת הרבה תגובות, יש לכך שתי סיבות. הראשונה היא שנוח מאוד להזדהות ולהזדעזע מדברים אמורפיים. בדיוק כמו שקל להזדהות עם העתידות של מזל עקרב לחודש דצמבר. השניה היא שהפוסט שלך מתפקד כמו מודעת היכרות.
להבה חשופה

רפאל.!!

להבה חשופה • 5 בנוב׳ 2009
כתב רפאל למורדת במוסכמות:

"כאשר את תוקפת אנשים משום שאינם מבינים את מה שאת מסרבת להסביר, וכאשר את כועסת על אנשים משום שתגובתם הרגשית אינה זו שאת חפצה בה, אינך מגלה הרבה אינטליגנציה רגשית בעצמך. יהיה מדויק יותר לומר כי הדבר שאת עושה הוא בגדר סחטנות רגשית או אלימות רגשית."

איפה בדיוק קראת "סחטנות ריגשית או אלימות ריגשית"?.

"אינך מגלה אינטליגנציה ריגשית"? - האם אתה מאבחן אנשים על פי מה שהם כותבים?

יש פעמים, שלא ניתן להסביר דברים מחמת אאוטינג או בקשה של אותה בחורה {שעליה כתבה מורדת במוסכמות} מחשש שיבולע לה.

יודע למה?

בגלל תגובות של אנשים כמוך.

יום נפלא.

להבה חשופה.!@!
מורדת וvelox{velox}

Re: רפאל.!!

מורדת וvelox{velox} • 5 בנוב׳ 2009
[quote="להבה חשופה"] [b][color=white]כתב רפאל למורדת במוסכמות:

"כאשר את תוקפת אנשים משום שאינם מבינים את מה שאת מסרבת להסביר, וכאשר את כועסת על אנשים משום שתגובתם הרגשית אינה זו שאת חפצה בה, אינך מגלה הרבה אינטליגנציה רגשית בעצמך. יהיה מדויק יותר לומר כי הדבר שאת עושה הוא בגדר סחטנות רגשית או אלימות רגשית."

איפה בדיוק קראת "סחטנות ריגשית או אלימות ריגשית"?.

"אינך מגלה אינטליגנציה ריגשית"? - האם אתה מאבחן אנשים על פי מה שהם כותבים?

יש פעמים, שלא ניתן להסביר דברים מחמת אאוטינג או בקשה של אותה בחורה {שעליה כתבה מורדת במוסכמות} מחשש שיבולע לה.

יודע למה?

יש עיניין ש"השולטים" רואים פה התקפה עליהם במקום להבין את סיבת ההתקפה.

האנשים שמגיבים פה. אין להם אינטלגנציה ריגשית להבין דברים מאוד ברורים וחדים של נשלטת שחוותה בגידה ופגיה באותם רגעים.
סחטנות ריגשית???
אתה באמת מאמין שאני מעוניינת בכל רגש כלשהו ממכם???? ממש לא .
עיקר מטרתי ועינייני להזהיר נשים באתר . שאותם גברים מסתובבים כאן.ומכיוון שזה נוגד את האינטרסים של "השולטים" שרוצים נשים שילכו אחריהן בעיוורון ובגלל שזה מציף את הליכלוך וגורם לנשים לחשוב שנייה נוספת לפני שמתמסרות. לכם השולטים זה לא ברור ובעיר יוצר אצלכם התנגדות. אני מכבדת את השולטים שפנו אליי לפרטי ומבינה אותם כשאמרו שאדם שמביא את הבשורה ויוצא כנגד הזרם נתקל לא רק בהתנגדויותץ אלה בהתנקלויות מצד רבים. אני לא מפחדת ולי לא יסתמו את הפה!!!!

מעניין שבבלוג שלי כולם הבינו ואף הגיבו ומסרו לנשלטת את תמיכתם. ומעניין עוד יותר הפניות של השולטים אליי לפרטי שהסכימו שיש פה הרבה מאוד גברים מסוכנים שלא יודעים גבולות מהם?

אבל לאותם קומץ מתנגדים אתם רק משרתים את מטרתי כי הינכם עסוקים בלתקוף ולא להבין ולתמוך באותה בחורה. עכשיו מעניין לדעת מדוע אינה מתלוננת. אולי כי תקראו לזה סחטנות ריגשית?? אולי תגידו שאמרו לה לא והיא נוקמת??? הלוא לכל תלונה או צעקה שבחורה משמיעה באתר אתם משייכים דחייה.

תתבגרו וצאו מתסביך האלוהות.

יום יבוא תביטו במראה ותראו מה חלקכם בפגיעות.
מורדת וvelox{velox}
אבל אני אקבל את תגובתך רפאל ואחרים ואביר במילים בוטות יותר על מנת שתבינו את חומרת המעשה.

כפי שציטטתי את הנשלטת היא היתה במערכת יחסים עם שולט ותיק ו"בעל שם" בקהילה אותו שולט אמר את המילים הנכונות וגרם לה לסמוך ולהאמין בו.

בשעת הפגישה הוא יתעלם ממילת הביטחון התעלם מהגבולות שהבהירה לו מכלתחילה והתעלם מהמילה לא שזה הכי חשוב לא רוצה!!!לא מעוניינת !!! בבקשה תעזוב אותי!!!

אין יותר ברור מהצעקה אותה השמיעה הנשלטת אותו שולט ותיק לאחר שפגע בה והתנהג בצורה מטורפת הזמין גבר נוסף מהקהילה ושניהם התעללו ואנסו אותה.

הבחורה מפחדת .ופגועה והבעיה הגדולה שנכנס לה לראש שבגלל הגדרתה כנשלטת ( כפי שצוטט) זה סיכון שהיא צריכה לקחת.וזה משפט ששולטים ותיקים צריכים לצאת כנגדו על מנת שאישה לא תחשוב שעצם הגדרתה היא חשופה לרמת סכנה גבוהה יותר. וצריכה להבין כי מקרים אלה יקרו לה.

היא כואבת היום ופגועה לא רק נפשית אלה פיזית. ואני חושבת שהמקרה צריך לצאת החוצה.

מי שקרה את הבלוג שלי ראה שבאותה נשימה הגיבה נשלטת שהיא חווה את הדברים שכתבתי מחדש ומרגישה שמדובר עליה. זאת אומרת שלצערי מספר רב של נשים נפגעות.

הנשים האלה מותקפות עי אותו שולט גם לאחר המעשה כי הוא מודע לכך שעצם היותה של הנשלטת לאתר היא חשופה לביקורות מבחוץ והיא לא רוצה להכנס למטח מילים ומשפטים נוסף שיפגע בה ובעיקר יחשוף אותה לאנשים שאינם קשורים לנושא.ויבקרו אותה.

מה אני מצפה???

אני לא מצפה שירחמו על נשים אני כן מצפה:

1. לעורר מודעות לנשים שיבדקו ויבררו יותר. על מנת שלא יכנסו לסיטואציה דומה.(ויש דרכים לכך).

2. אני מצפה מהשולטים לנסות להבהיר את מילת הביטחון וחשיבותה כלפי חבריהם או אנשים בעלי עיניין משותף.

3.אני מצפה משולטים להבין שגם במקרה הכי קיצוני שיש ובחורה אומרת לא חובתם לעצור. וזו לא עוד פנטזיית אונס וכו. אין להם את היכולת ואת אמצעים ובעיקר את האטאבו על הנשלטת כדי להחליט למה היא מתכוונת.

במידה ועכשיו זה לא היה ברור אשמח לענות לתגובות נוספות
בלוסום​(לא בעסק)

Re: אישה יכולה להגיד לא!!!!

בלוסום​(לא בעסק) • 5 בנוב׳ 2009
שפחון כתב/ה:

אם היה כאן אונס חובה מוסרית ואזרחית על הנפגעת להתלונן במקום המתאים לכך - במשטרה
לא פה בפורום יחרץ דינו של אף אחד אלא בבימ"ש, ואם המקרה אכן יגיע לשם ואותו אדם יורשע אז יהיה גם נכון לפרסם את פרטיו כאן באתר

אני חושבת שמה שהוא עשה מזעזע ברמות שלא נראו, ולגמרי לא מסכימה בשום פנים ואופן לקחת את זה *רק* לבתי משפט,
כי זה אומר שפה בקהילה הכל פרוץ וששוויה של מילת בטחון לא שווה כקליפת השום!
האם זה המסר שאנחנו מנסים להעביר? בשרשור כגון זה יש הזדמנות לעשות דברים אחרת.
רפאל
רפאל • 5 בנוב׳ 2009
מורדת במוסכמות,

1. קודם כל, לפני שאת צועקת "לי לא יסתמו את הפה" ראוי להמתין עד שמישהו ינסה לסתום לך את הפה. במיוחד אם הצעקה מלווה בארבעה סימני קריאה. זה עניין של טעם טוב וכבוד כלפי כל אלו שצריכים לשמוע את צעקתך. ואם אף אחד לא רוצה לסתום לך את הפה, זו עדיין לא סיבה לצעוק את הדברים. אנשים שומעים את הצעקה. חושבים שיש אקשן. באים בריצה. ואז מגלים שרימו אותם. לא יפה.

2. אם הדברים פשוטים וברורים כמו שהצגת אותם, אז הכתובת למעשה האונס הזה היא המשטרה. חשוב להתלונן על דברים כאלו. ויש היום הרבה גורמים (במשטרה ומחוצה לה) שאפשר להיעזר בהם אם נוקטים במהלך כזה. (אבל אם הדברים מורכבים יותר או שונים מן האופן שבו הצגת אותם, אז היית צריכה לשקול טוב יותר את מה שאמרת.)

3. זהו פורום לענייני בדס"מ. לא פורום תמיכה להורים עם ילדים אוטיסטים, לא פורום תמיכה לחולי סרטן, ולא פורום תמיכה לנפגעות תקיפה מינית (עם כל הכבוד לכל הקבוצות הללו). אם אין לבלבל בין אונס לבין שליטה, יש להבין שהכלוב אינו המקום לכל שרשוריי האונס האלו, בדיוק כפי שג'י-דייט אינו המקום לכך. המקום הזה אינו סובל משיעור גבוה של מקרי אונס. אבל הוא סובל משיעור גבוה של שרשורי אונס והזהרה מפני אונס. וזה אומר דרשני. הדבר המשותף לכל הקדושים שחשים מצווה לחזור ולהוכיח על גבי הכלוב שאין קשר בין אונס לבין שליטה, ושאונס הוא דבר מאוד מאוד רע, הם פשוט אנשים שלא מסוגלים להבחין בכובע שבוער על ראשם. זה הכל.  

4. אונס הוא לא סשן שהשתבש. סשן שהשתבש הוא סשן שהשתבש. ואונס הוא אונס. אלו שני דברים שונים לחלוטין. כמו כן, מילת ביטחון היא לא פרוצדורה למניעת אונס. מילת ביטחון היא דרך שבה אנשים שמעוניינים בתקשורת יכולים לתקשר זה עם זה. יש כאלו שמוצאים את הפרוצדורה הזו מועילה, ויש כאלו שהיא מבאסת להם את התחת.
להבה חשופה

רפאל.!!

להבה חשופה • 5 בנוב׳ 2009
רפאל כתב:

"3. זהו פורום לענייני בדס"מ. לא פורום תמיכה להורים עם ילדים אוטיסטים, לא פורום תמיכה לחולי סרטן, ולא פורום תמיכה לנפגעות תקיפה מינית (עם כל הכבוד לכל הקבוצות הללו). אם אין לבלבל בין אונס לבין שליטה, יש להבין שהכלוב אינו המקום לכל שרשוריי האונס האלו, בדיוק כפי שג'י-דייט אינו המקום לכך. המקום הזה אינו סובל משיעור גבוה של מקרי אונס. אבל הוא סובל משיעור גבוה של שרשורי אונס והזהרה מפני אונס. וזה אומר דרשני. הדבר המשותף לכל הקדושים שחשים מצווה לחזור ולהוכיח על גבי הכלוב שאין קשר בין אונס לבין שליטה, ושאונס הוא דבר מאוד מאוד רע, הם פשוט אנשים שלא מסוגלים להבחין בכובע שבוער על ראשם. זה הכל.".

כן . זהו פורום לענייני BDSM . פה{גם} המקום להתריע על מקרה כמו שמורדת במוסכמות כתבה.

לעניין תלונה במשטרה. האם שמעת מ"חוויות" אישה, שהתלוננה במשטרה על נסיון תקיפה?כל "פשעה", היה שהכירה את הגבר באתר BDSM. תגובת השוטרים כאשר שומעים היכן החלה "ההכרות" . מבישה ויותר מכך משפילה. לא כדי נשים נמנעות להתלונן במשטרה.

רפאל כנראה שאינך מסוגל לחשוב על הנושא מנק' מבטה של אשה. תגובתך מדברת בעד עצמה.

להבה חשופה.!@!
מורדת וvelox{velox}

מי קובע מה הוא עיניין של בדסמ ומה לא?

רפאל כתב/ה:
מורדת במוסכמות,

1. קודם כל, לפני שאת צועקת "לי לא יסתמו את הפה" ראוי להמתין עד שמישהו ינסה לסתום לך את הפה. במיוחד אם הצעקה מלווה בארבעה סימני קריאה. זה עניין של טעם טוב וכבוד כלפי כל אלו שצריכים לשמוע את צעקתך. ואם אף אחד לא רוצה לסתום לך את הפה, זו עדיין לא סיבה לצעוק את הדברים. אנשים שומעים את הצעקה. חושבים שיש אקשן. באים בריצה. ואז מגלים שרימו אותם. לא יפה.

2. אם הדברים פשוטים וברורים כמו שהצגת אותם, אז הכתובת למעשה האונס הזה היא המשטרה. חשוב להתלונן על דברים כאלו. ויש היום הרבה גורמים (במשטרה ומחוצה לה) שאפשר להיעזר בהם אם נוקטים במהלך כזה. (אבל אם הדברים מורכבים יותר או שונים מן האופן שבו הצגת אותם, אז היית צריכה לשקול טוב יותר את מה שאמרת.)

3. זהו פורום לענייני בדס"מ. לא פורום תמיכה להורים עם ילדים אוטיסטים, לא פורום תמיכה לחולי סרטן, ולא פורום תמיכה לנפגעות תקיפה מינית (עם כל הכבוד לכל הקבוצות הללו). אם אין לבלבל בין אונס לבין שליטה, יש להבין שהכלוב אינו המקום לכל שרשוריי האונס האלו, בדיוק כפי שג'י-דייט אינו המקום לכך. המקום הזה אינו סובל משיעור גבוה של מקרי אונס. אבל הוא סובל משיעור גבוה של שרשורי אונס והזהרה מפני אונס. וזה אומר דרשני. הדבר המשותף לכל הקדושים שחשים מצווה לחזור ולהוכיח על גבי הכלוב שאין קשר בין אונס לבין שליטה, ושאונס הוא דבר מאוד מאוד רע, הם פשוט אנשים שלא מסוגלים להבחין בכובע שבוער על ראשם. זה הכל.  

4. אונס הוא לא סשן שהשתבש. סשן שהשתבש הוא סשן שהשתבש. ואונס הוא אונס. אלו שני דברים שונים לחלוטין. כמו כן, מילת ביטחון היא לא פרוצדורה למניעת אונס. מילת ביטחון היא דרך שבה אנשים שמעוניינים בתקשורת יכולים לתקשר זה עם זה. יש כאלו שמוצאים את הפרוצדורה הזו מועילה, ויש כאלו שהיא מבאסת להם את התחת.

[B][fade]רפאל אם היית קורא את תגובתי עד הסוף ובהמשך לחיזוק של להבה אחד המהניצולים הרבים שאישה מפחדת להתלונן עצם הכרותה את השולט באתר שכזה ... והשולט יודע שאותה נשלטת לא תפנה עקב כך שיודעת שתזכה למטח יריות שינסו לפגוע בתלונותה והנושא ייחשף לקרוביה.

אז רפאל יש פה בעיה כי באמת כמו שלהבה טוענת אתה לא מודע לבעייתיות שבדבר.

ואם זה פורום כמו שאמרת לעייני בדסמ.... מילת ביטחון איננה עיניין בדסמ ...וכיבודה???

אז בוא שניה נניח את האונס בצד .נשלטת אמרה מילת ביטחון האם אתה אמור לעצור את האקט עצמו או פשוט להמשיך כי לקחת בעלות עליה ואין לה מילה בעיניין???

להזהיר נשלטות לגבי גברים "שולטים" מתחזים שמסתובבים פה ומפרים כל קוד אפשרי זה לא בדס"מ.

מי קבע שאתה תחליט מה עיניין בדסמ ומה לא???

כנראה שנוח פה לדבר רק על הטוב את הרע מטאטאים מתחת לספה
מורדת וvelox{velox}

Re: רפאל.!!

להבה חשופה כתב/ה:
רפאל כתב:

"3. זהו פורום לענייני בדס"מ. לא פורום תמיכה להורים עם ילדים אוטיסטים, לא פורום תמיכה לחולי סרטן, ולא פורום תמיכה לנפגעות תקיפה מינית (עם כל הכבוד לכל הקבוצות הללו). אם אין לבלבל בין אונס לבין שליטה, יש להבין שהכלוב אינו המקום לכל שרשוריי האונס האלו, בדיוק כפי שג'י-דייט אינו המקום לכך. המקום הזה אינו סובל משיעור גבוה של מקרי אונס. אבל הוא סובל משיעור גבוה של שרשורי אונס והזהרה מפני אונס. וזה אומר דרשני. הדבר המשותף לכל הקדושים שחשים מצווה לחזור ולהוכיח על גבי הכלוב שאין קשר בין אונס לבין שליטה, ושאונס הוא דבר מאוד מאוד רע, הם פשוט אנשים שלא מסוגלים להבחין בכובע שבוער על ראשם. זה הכל.".

כן . זהו פורום לענייני BDSM . פה{גם} המקום להתריע על מקרה כמו שמורדת במוסכמות כתבה.

לעניין תלונה במשטרה. האם שמעת מ"חוויות" אישה, שהתלוננה במשטרה על נסיון תקיפה?כל "פשעה", היה שהכירה את הגבר באתר BDSM. תגובת השוטרים כאשר שומעים היכן החלה "ההכרות" . מבישה ויותר מכך משפילה. לא כדי נשים נמנעות להתלונן במשטרה.

רפאל כנראה שאינך מסוגל לחשוב על הנושא מנק' מבטה של אשה. תגובתך מדברת בעד עצמה.

להבה חשופה.!@!

להבה

אני שמחה שיש פה קומץ מתנגדים זה רק מחזק את טענותיי. אישה בוגרת שקוראת את הנאמר פה מבינה שאין על מי לסמוך חוץ מעל עצמה והיא תקפיד לברור את העומדים מולה. היציאה הזו כנגד לעלות אזהרה לנשלטות באה משולטים שמפחדים שאנו מצרים את צעדיהם מול נשלטות שיתחילו לקחת שליטה ואחריות ויבינו שהן צריכות להזהר .
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 5 בנוב׳ 2009
מורדת במוסכמות1 כתב/ה:
מורדת במוסכמות1 כתב/ה:
tebayes כתב/ה:
כן.
כשאת מאשימה מישהו.
יהיה מי שיהיה ולצורך העניין אין לי מושג על מי את מדברת.
אז כן.
את צריכה לומר בדיוק למה את מתכוונת.

ולא,
לא היה מובן לי מדבריך שום דבר, אחרת לא הייתי שואל.
כל מה שראיתי היו המון סימני קריאה וזעקות שבר, במקום שבו משפט אחד ברור יכל לעשות את העבודה.

אז אם את רוצה לומר לנו שהיה כאן מקרה אונס, תגידי את זה, ומי שיוכל לתת עצות בנושא הזה יתן אותן, ואם צריך להתריע נגד אותו אדם, אז תתריעי.

את יכולה לחשוב שאני בוטה, כי אני אכן כרגע בוטה.
אבל אם את רוצה שהשרשור הזה שכתבת יהיה יותר מעוד פסיק על דפי האתר שמחר יעלם אז כן,
דברי ברור ותאמרי מה היה.
עדיף גם עם מי היה.

אתה יודע הבוטות שלך לא בדיוק מזיזה לי ולצערי הרב כנראה יש פה חוסר הבנת הנקרא . כי מספיק אנשים הבינו והגיבו גם לפרטי וגם בבלוג שלי אז צר לי אם לא הבנת וצר לי אם משפט אחד היה מבהיר לך יותר. לדעתי דברי הנשלטת היו ברורים וחדים .קצת אינטלגנציה ריגשית חמוד

אותה נשלטת זוהי בחירתה אם להתלונן או לא.ואני לא אעשה אאוטינג לאף אחד.

מטרת השירשור לעלות את המודעות לנשים נשלטות ישנות וחדשות שעליהן להזהר ולשמור על עצמן כי גברים אלה מסתובבים באתר ועליהן לברור בקפידה יתרה.

לגביי:

דבר ראשון, אני חייב להבהיר, בשביל שלא יהיה שום צורך בדיון לגבי האישיות המלבבת שלי.
אני אדם רע.
אני זורק חתולים בשק לנהר, וצועק להומלסים ללכת הביתה.
אני דום מסוכן שמתעלם מכל אמצעי בטיחות ואני ממליץ לאף אחת לא להתקרב אלי אחרת אני אנשך.

לגבייך:

לאורך כל השרשור הזה את בשיטתיות מרחיקה ממך מפאת סלידה את האנשים שכן אכפת להם,
את מאשימה את כולם בחוסר הבנת הנקרא וחוסר יכולת רגשית, בעוד שאת מפגינה מעט מאוד אם בכלל ממנה.
אה, ותודה על ההודעה המלבבת בפרטי.

לגביי האישה שנפגעה:

אין דרך לבטל את הנזק שאירע לה,
עכשיו צריך להתחיל תהליך ההחלמה, וזה תהליך קשה(אני יודע)
תקוותי באמת ובתמים וללא כל ציניות הולכות אליה.

לגביי השרשור:
השרשור הזה לא משיג את המטרה שאת מציינת, די להפך.
את מה שקרה לחברתך לא היה אפשר לבטל בעזרת אמצעי זהירות רגילים, וזה לא משהו שקשור אפילו לבדסמ, אולי רק בצורה שבאקט של סשן אפשר ליצור מצב כמו קשירה שבו הנשלטת באמת חסרת כל יכולת לנסות אפילו להתגונן.
אבל שוב,
יש פה די והותר שרשורים על נושאי ביטחון שמסבירים את כל הכללים לגבי איך כדאי לנהל היכרות ראשונית בצורה הבטוחה ביותר, ואני ממליץ לכל נשלטת חדשה פה לקרוא אותם(אני ממליץ גם לכל שולט חדש לקרוא אותם בשביל שיבין למה הנשלטת לא רוצה להפגש איתו פעם ראשונה בדירה שלו).

מה שקרה פה לפי התיאור שלך הוא מצב שאחרי ההיכרות עם השולט, אחרי שכל אמצעי הזהירות הראשונים ננקטו, כשמגיעים לנקודה שבה כבר בוטחים באדם שמולנו, אז הוא התהפך עליה בצורה אלימה וביצע בה מעשים של אונס וכפיה.

עצוב לומר את זה,
אבל אני לא חושב ששום מידה של מודעות בשלב הזה יכולה לעזור.

מה שכן אפשר להוציא מהשרשור הזה,
זה את העזרה של כל מי שמבין בנושא משפטית וממסדתית,
את העזרה של כל מי שלמרבה הצער עברה את זה בעבר, ותוכל ליעץ גם בנושא הגשת תלונה(אם היא תחליט להגיש) וגם בנושא טיפול והשתקמות מהמקום הנורא הזה.