לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה כלובי חסם את אנדרפוט ועוד שאלות

האדון אבישי
לפני 14 שנים • 13 בפבר׳ 2010

תרשו לי לגחך....

האדון אבישי • 13 בפבר׳ 2010
לא קראתי את כל השירשור
אבל כמו תמיד מורטישיה היא הנפגעת ולא הפוגעת
והיא לא התחילה עם אף אחד מהפורום אבל כל הפורום התחיל איתה
מורטישיה מלכה בתשלום?
אם הייתי נשלט אפילו בחינם לא הייתי מסכים שתשלטי עליי
יטרולית
המלט

אתר הכלוב: אתה הוא החוליה החלשה. שלום.

המלט • 13 בפבר׳ 2010
שוחחתי אמש עם חבר טוב על איזוהי דרך ישרה שיבור לו האדם בהתנהלותו בכלוב. גישתו, באופן
בסיסי, היתה לא לעורר מהומות. אני אמרתי שמוטב למות בעמידה מלגלוש חיים שלמים על הברכיים.
אפשר; אפשר תמיד להחליק, לעגל, להמשיך הלאה. אבל יש רגעים בהם הכל מתקומם. עכשיו אני חווה
רגע כזה. עוצמת הגועל האוחזת בי נוכח המחשבה שאנשים מסויימים ימשיכו לזהם כאן את מרחב
השיח בעוד כותב כמו אנדרפוט מנוע מלהתבטא כאן היא פשוט גדולה מדי מכדי שאחליק, אעגל
ואמשיך הלאה. זה כבר לא מעניין. לפיכך, אני גוזר על עצמי הדרה כוללת מהכלוב, לפחות עד שתוחזר
זכות הביטוי לאנדרפוט. אולי זה לא ביג דיל, כמו שאומר בוב-פוג, אבל זה מה שאני יכול לעשות בשלב זה
כדי להביע מחאה, להביע גועל ולהביע תמיכה בחבר. בנסיבות שנוצרו לא נעים לי לכתוב או לקרוא כאן.
מאחל לצ'רנוחה, אלימלך, בוב-פוג, קייסי והיילני דיונים משובבי גוף ונפש ומעוררי השראה. שאו ברכה
והיו שלום.

By the time you are forty, you get the face that you deserve , אמר פעם ג'ורג' אורוול. לאתר הכלוב לקח הרבה פחות מזה.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 13 בפבר׳ 2010
וזה במקום להישאר כאן ולשנות?

ואתה הרי כן משנה. כל תגובה שלך משנה. כל משפט שלך משנה. כל מה שאי פעם כתבת שינה.
אני לא מבין אותך בן אדם. למה או לעגל או לעזוב אם ניתן להשאר ולהמשיך ולשנות?

אני לא מאמין לך שפתאום נהיה לך "לא אכפת".
.
כלובי
כלובי • 13 בפבר׳ 2010
כהמלצתו של המלט בלתי את סוף השבוע הרחק מהאינטרנט ומעדר כזה או אחר.
עכשיו חזרתי, אז אנסח תגובה בקרוב.
בכל מקרה לפחות מהשרשור הזה לא נראה שאני חלק מהעדר אלא להפך אבל אפרט בדיוק בהמשך.
ערב טוב.
רפאל
רפאל • 13 בפבר׳ 2010
ראשית, אני פשוט אוהב את אנדר, והעובדה שאינו יכול לכתוב כאן עכשיו מבאסת אותי באופן אישי. שנית, הוא אחד האנשים שבגללם שווה להתחבר לפורומים. כלומר, אחד האנשים שנותנים למקום הזה ערך שנוסף על פוטנציאל ההיכרויות שהוא מציע למשתמשיו. ולפני כל טיעון עקרוני של צדק וחופש הביטוי, יש משהו דפוק ומרדד בכך שאתר קהילתי מעיף, חוסם, או מצנזר את החומר האנושי הטוב ביותר שבתוכו - את אותם אנשים שמייצרים תוכן ועניין ושאת כתיבתם אי-אפשר להחליף בסקריפט של מחשב. הדברים האלו נכונים גם ביחס לפגוש, שאת שמו הזכירו כאן אבל איננו כאן. וגם ביחס לגלישר שכתיבתו בפורומים נחסמה בעבר, ולשמחתי היום הגיב כאן. טבעי שאותה כתיבה שאי-אפשר להפיק באמצעות סקריפט של מחשב תעורר פולמוסים ומחלוקות. במיוחד אם היא גם פרובוקטיבית. אבל אי-אפשר שתהיה מחלוקת על זכותם של יוצריה להיות כאן ולהביע את עצמם.

בין המאה ה16 לבין המאה ה18 נעשה באירופה שימוש במתקן שנקרא Scold's Bridle או Brank. מדובר בכלוב מתכת לראש שכלל מחסום פה. מי שלבש את המתקן הזה לא יכל לדבר. ולפעמים מחסום הפה הורכב מלהבים מושחזים, וכל ניסיון לדבר הסתיים בנזק בלתי הפיך. זה נראה בערך כך:

זה היה בסמכותם של שופטים להעניש אדם ולהלביש אותו במתקן הזה. הקרבנות של משפטי-צדק אלו היו תמיד נשים. ותמיד כאלו שהשמיעו את דעתן הבלתי קונבנציונליות והפרו את שלוות הציבור. אותן נשים היו מוצגות לראווה בציבור, כשעליהן המתקן הזה והן משותקות, והיו מושא לבוז וללעג. אני מניח שחלק מוצאים את זה מחרמן. אבל זה גם מזעזע, כמובן. וזה מזעזע שהנוהג הזה מתקיים גם במאה ה-21. כמובן שהיום אנחנו "תרבותיים" יותר, ואין צורך בכל המתכות האלו והסרבול הזה. אפשר להפיק תוצאות דומות בלחיצת כפתור. והנה, אנדרפוט משותק.

אני יכול להעיד מניסיון שיש משהו משפיל מאוד ומעליב מאוד, בכך שבוקר אחד שאתה מחוץ לאתר הזה, ואינך יכול לתקשר עם אנשים שאתה רגיל לתקשר איתם (אפילו שזה סתם אתר חברתי אחד מבין רבים). וכל זה רק בגלל שלמישהו יש את הכוח להחליט שכזה יהיה גורלך, ושהוא החליט להשתמש בכוח הזה. פתאום אנשים מדברים מעליך ונושא השיחה שלהם הוא אם זה היה בסדר לסתום לך את הפה או שלא. זה לא צודק. והעובדה שהאתר הזה הוא גם עסק פרטי של אדם לא צריכה להקנות לו לדעתי את הכוח הזה. לא מדובר פה רק בחופש הביטוי, ובצנזורה נקודתית, אלא בשלילה גורפת של זכותו של אדם לתקשר עם אחרים באמצעות הפורומים. אסור לדעתי שיופעלו כנגד אדם סנקציות שקשורות בזכות שלו לדבר ולהתבטא.

וכהערת אגב אני גם אוסיף שלא יכול להיות שאנדרפוט נחסם בגלל שהוא דיבר לא יפה אל מורטישה (דבר שהוא אמת לאמיתה). כי אם אלו היו אמות המידה של האתר הזה, מורטישה עצמה היתה כבר מזמן בחוץ. וכך גם הרבה אחרים. ואני לא בא לומר שמורטישה ואחרים צריכים להיות בחוץ, רק שחוקים שמפעילים באופן סלקטיבי אינם יכולים להיחשב כלל כחוקים. מצב "תרבות הדיון" בכלוב הוא באמת על הפנים. אני כבר לא יודע אם אפשר לצפות למשהו אחר באתר שבו מתענגים על התוקפנות האנושית. אבל כך או כך, בכל רגע נתון מתנהלים בכלוב כמה שרשורים שיש בהם עלבונות וגידופים ודברי לשון הרע. לעשות ברגע אחד צדק, עם אדם אחד, ולהתעלם מן המציאות הכללית - זה לא יכול להיחשב כמעשה של צדק.

אני קורא לכלובי לשקול את העניין הזה בשנית, ולבטל את החסימה של אנדרפוט.
צלילה
צלילה • 13 בפבר׳ 2010
אנדרפוט הוא חבר שלי ואני מאוד אוהבת אותו ולכן אני סבורה שיהיה לי קשה להיות אוביקטיבית .

יחד עם זאת אני רוצה לומר שכלובי עושה כאן עבודת קודש
פונים אליו אנשים יום וליל, מטרידים אותו ללא הפסקה והוא צריך לשבת כשופט
לפעמים אני מסכימה עם ההחלטות ולפעמים לא
אבל נראה שאם ההחלטות הן צנזור זמני יש מקום להיות פחות תוקפנים
כקהילה .
הפגיעה האפשרית לא עדיפה על השתקה זמנית אפשרית
עדיף שאדם אחד ישתוק מאשר פגיעה אמיתית ומשמעותית
אין לי את כל התמונה אבל חשוב לי לאזן
מכיוון שכלובי עצמו הקשיב לא פעם ועזר לא פעם במטרידים ומשמיצים

וכל זאת לא מוריד מהעובדה שהגברת הקצינה את הדברים עד כך שגרמה לזה שהצד הלא טוב של אנדר יצא החוצה .
זה לא אומר שזה היה צריך לקרות אבל זה אומר דרשני .

ובכלל, צר לי על ההתרחשויות האלה
ובעיקר צר לי שאתם שמים את כלובי כמוקד בעוד שההתנהלות שלנו היא המוקד כאן .
Morticia
Morticia • 13 בפבר׳ 2010
ועם זאת...

לי צר שאת שמה אותי כמוקד לל"ג
והאמיני לי שגם אני מצטערת על ההתרחשויות

את רצינית כשאת כותבת שאני הקצנתי את הדברים עד כדי שגרמתי לצד הלא טוב של אנדר לצאת החוצה?
איך לדעתך עשיתי את זה?

ואת קוראת לעצמך חברה שלו?

כי פעם אחרונה שבדקתי חברים לא נולדו כדי ללטף לנו בעיוורון את האגו כי אם להיות אנשים שאפשר לסמוך עליהם שיאמרו לנו את האמת, גם אם לא הכי נעימה וגם אם קצת כואבת, בפנים
(בסוף יום, גם האגו יוצא משודרג מזה והרבה מעבר, תאמיני לי)

אני בטוחה שכשכלובי טיפל בשלל מטרידייך גם הם טענו שאת הבאת אותם למצב הזה ואת ידעת לומר שזה בולשיט והבנת שזה נובע מתוך חוסר האחריות שלהם על עצמם
במה זה בדיוק שונה כאן?
אני אגיד לך
כאן לא מדובר במקרה שפניתי לכלובי והתבכיינתי "מטרידים אותי, תחסום"
כאן מדובר במקרה שאדם התפרע עליי באופן חופשי ואובססיסי, באלימות חסרת תקדים ובברבריות שאבוי למי מאתנו שזה הצד הלא טוב שלו!
איך בדיוק אני אחראית על ההתנהגות הזו?
האם שמתי לו אקדח לרקה ודרשתי שיתנהג ככה אליי?
מה אני פה בכלל קשורה?
מה את מכניסה אותי כמשתנה במשוואה?

את חברה?
למדי את החבר שלך אחריות!

אני לא חסמתי את אנדר
אבל גם הוא וגם גלישר לדוגמא הם אנשים שנורא רוצים לחסום פה חצי מהאחרים ולאחרונה, על אף שאין לי ספק שמחסור באינטליגנציה מעולם לא היתה בעייתו של אנדר, כל העיסוק שלו ללא הרף היה בהתעמרות אלימה בי
מה בדיוק הוא תרם לכולכם בזאת לא ברור לי

הפוסל במומו פוסל

ועדיין, אני לא אחראית
לא על החסימה שלו
ולא הבחירות ההתנהגויות שלו!
Mary Jane
Mary Jane • 13 בפבר׳ 2010
מורטישה,
את טועה אם את חושבת, שהיתממות מצידך בשירשור הנוכחי ובכלל תגרום לאנשים להתעלם מן העובדה שאת ברברית לא פחות, ובעלת פה מלוכלך ואצבעות קלות על המקלדת חדשות לבקרים. התלוננות וסנקציה בצידה אינן הוכחה לצידקתך, אלא מעידות בעיקר על כך שאת בכיינית ונודניקית יותר מן האחרים.
Bloody
Bloody • 13 בפבר׳ 2010
מורטישה, יכולת לעשות את הדבר הנכון והחכם ולא להמשיך לריב איתו. אבל לא, את חייבת את המילה האחרונה, חייבת להראות לו!
אני מקווה שאת מרוצה.
Morticia
Morticia • 13 בפבר׳ 2010
Bloody כתב/ה:
מורטישה, יכולת לעשות את הדבר הנכון והחכם ולא להמשיך לריב איתו. אבל לא, את חייבת את המילה האחרונה, חייבת להראות לו!
אני מקווה שאת מרוצה.

נו, כמו בפנטזיות הכי טובות שלכם
אחרי הכל אנחנו בפורום פאמדום...

icon_lol.gif

אני לא בטוחה עד כמה אני ברברית כמו שהבורות פשוט רווחת כאן...

מה את בעצם אומרת בדרכך ההו כה עדינה וסובלנית גברת מארי ג'יין?

הפוסט הזה, כמו גם ההתנהגות של אנדר, תהיה היא דומה או לא דומה לזו שלי, לא קשור בי
אלא לגמרי בו
והאחריות שלי עלי היא שלי
ושלו עליו היא שלו

נקודה

מי שלא מבין את זה מוזמן ללכת לקרוא איזה ספר