בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה למי שנמצא/היה בטיפול פסיכולוגי

זאלופון​(שולט)
לפני 13 שנים • 23 בפבר׳ 2011

Re: איטיות הרגש, מהירות המחשבה

זאלופון​(שולט) • 23 בפבר׳ 2011
ראובן כתב/ה:

נ.ב
זאלופון, צר לי כי לאחר כל שנותיך בעולם השליטה, וכל הטיפולים שעברת, עדיין אתה מרגיש כ''סוטה מטופש''...

המממ... לא כתבתי בשום מקום "סוטה מטופש". אני תוהה איזה מנגנון הרס עצמי בנפשך הביא אותך לקרוא סלקטיבית באופן זה, מה פרויד היה אומר על זה וכמה פעמים היתה המילה "השלכה" מופיעה בדבריו.

אבל אחסוך ממך, ובתמורה חסוך ממני אתה את הקשקושים המגוחכים שלך בשקל וחצי, שהרי ודאי הבחנת כי אינני מחסידותיך ואני לא קונה אותם, אפילו לא במחיר הזה. קיבלת ביקורת לגיטימית. במקום להעלב כמו ילד ולהגיב כמו ילד שקרא פעם ספר מבוא לפסיכואנליזה והתלהב יותר מדי, ענה על שאלה פשוטה:

אתה מפזר כמויות עתק של דיסאינפורמציה בפורומים, אם מתוך בורות תהומית, אם מרצון להאדיר את עצמך בעיני ההדיוטות, אם כתוצאה מהומור משונה ואם משילוב כלשהו של הגורמים הנ"ל. חלק מהמידע המופרך שאתה מספק נוגע לעניינים שוליים למדי, אבל אתה לא בוחל בהטעיית הציבור גם בנושאים שיכולים להיות קריטיים, למשל בעניינים רפואיים, שם קביעותיך הבלתי מבוססות ועצותיך התלושות יכולות לגרום נזק של ממש. והשאלה היא זו: לא מטריד אותך, אפילו לא קצת, שמישהו עלול להיפגע בגלל שהוא יאמין למידע השגוי שסיפקת לו?
דפי.

דפי. • 23 בפבר׳ 2011
זאלופון כתב/ה:
ראובן כתב/ה:

נ.ב
זאלופון, צר לי כי לאחר כל שנותיך בעולם השליטה, וכל הטיפולים שעברת, עדיין אתה מרגיש כ''סוטה מטופש''...

המממ... לא כתבתי בשום מקום "סוטה מטופש". אני תוהה איזה מנגנון הרס עצמי בנפשך הביא אותך לקרוא סלקטיבית באופן זה, מה פרויד היה אומר על זה וכמה פעמים היתה המילה "השלכה" מופיעה בדבריו.

אבל אחסוך ממך, ובתמורה חסוך ממני אתה את הקשקושים המגוחכים שלך בשקל וחצי, שהרי ודאי הבחנת כי אינני מחסידותיך ואני לא קונה אותם, אפילו לא במחיר הזה. קיבלת ביקורת לגיטימית. במקום להעלב כמו ילד ולהגיב כמו ילד שקרא פעם ספר מבוא לפסיכואנליזה והתלהב יותר מדי, ענה על שאלה פשוטה:

אתה מפזר כמויות עתק של דיסאינפורמציה בפורומים, אם מתוך בורות תהומית, אם מרצון להאדיר את עצמך בעיני ההדיוטות, אם כתוצאה מהומור משונה ואם משילוב כלשהו של הגורמים הנ"ל. חלק מהמידע המופרך שאתה מספק נוגע לעניינים שוליים למדי, אבל אתה לא בוחל בהטעיית הציבור גם בנושאים שיכולים להיות קריטיים, למשל בעניינים רפואיים, שם קביעותיך הבלתי מבוססות ועצותיך התלושות יכולות לגרום נזק של ממש. והשאלה היא זו: לא מטריד אותך, אפילו לא קצת, שמישהו עלול להיפגע בגלל שהוא יאמין למידע השגוי שסיפקת לו?

זאלו,
תעשה לי טיפול פסיכולוגי!
}{
שמעון התרסי

Re: על האחריות

שמעון התרסי • 23 בפבר׳ 2011
ראובן כתב/ה:
קיפופיף ו-קאדלס,

נימת התוכחה שלכם כלפי הינה מיותרת (לדעתי כמובן). אגב, קאדלס, אשמח לדעת מדוע לדעתך תגובותי בלתי אחראיות. לפחות קיפופיף טרחה לרשום נימוקים והצעה להפרכה.
R

זה פשוט מאוד רובן. ונאמר פה כמה פעמים,
א. אתה מתיימר להיות מומחה. בטון הכתיבה המנופח שלך ובביטחון ההחלטי ( שאלוהים תעזור לי אני לא יודע מאיפה אתה שואב אותו), בתחום שדורש 5שנות לימודים + ארבע שנות התמחות כדי להתמחות בו, וגם אז מעטים הם בעלי המקצוע הטובים שיתנסחו בכזו החלטיות. ברור לכל מי שמבקר אותך כי אינך איש מקצוע אלא שרלטן יומרני.

עבור מי שלא מבקר אותך, אתה חוטא בחוסר אחריות משווע, שנובע מחוסר הכשרה, לו היית מוכשר לתחום לא היית מדבר ככה. לא בנימה ולא בתוכן.

זה אפילו מקומם לראות לראות את השימוש המזלזל שאתה עושה בז'רגון.

מכיר את באדיגרד? מי שיקרא אותו פה עוד עלול לחשוב שהוא איש רוח, או חלילה אינטליגנט,
(תוך סיכון לפתוח חזית שאין לי עיניין בה מלבד לצורך השוואה והסבר בשבילך רובן)
מה שאני מנסה להגיד זה שהיכולת להתנסח כמלומד היא רטוריקה חלולה.
ואני לא בטוח שכולם יכולים פה להבדיל בין מה שאתה אומר לאיך שאתה אומר.
מה גם שכאמור, אלא אם כן אני טועה ואתה למדת 9 שנים את התחום ואתה אכן רשום כמומחה בפנקס הפסיכולוגים של משרד הבריאות, (בעצם גם אז לא הייתי לוקח בחזרה כמעט כלום),
פסיכותרפיה, אנליטית בפרט, היא תחום מאוד מסובך ללמידה אשר דורש הרבה יותר מאינטליגנציה כפי שנמדדת באייקיו. לא ניתן ללמוד אותה ללא הדרכה אישית וצמודה. אין אי אפשר, אין לימודי פסיכותרפיה בהתכתבות.

עצתי לקוראי הכלוב היא להתיחס לדבריך בערבון מוגבל, ולהתיעץ עם בעלי מקצוע בנוגע לטיפול במכאוביהם.

ויש לי גם בקשה קטנה אליך אישית, אם יש אנשים הקרובים אליך, שמאמנים שיש לך כישורים וידע של פסיכולוג, ואתה חושב שבכוחך לשמש להם מטפל ולהעבירם כל מיני תהליכים פסיכודינמיים שאתה קורא עליהם בספרים שלך, בבקשה אל. גלה קצת ענווה ואחריות. זה יכול אפילו להועיל לך, לך תדע.

מה גם שאתה בכלל סדיסט לא?

ב. לגבי הCBT, זכותך לדעה ולביקורת, למרות שבמקרה זה אין לה בסיס. יש לזכור כי ישנן הפרעות אשר הטיפול בCBT יותר מתאים ויעיל עבורן מטיפול דינמי ולהפך.

בקיצוררררררררררר

תמשיך להביע את דעתך, ואת הביקורת שלך, דווקא מעניינת. אבל נסה קצת להכיר במגבלות שלך.
[ויש לך :]

סייג את דבריך, ולמען השם, אל תתיימר למומחיות שאין לך. [ולא, גם מנוי על שיחות זה לא נחשב מומחיות]

יום טוב.
קיפופיף​(מתחלפת)

קיפופיף​(מתחלפת) • 23 בפבר׳ 2011
[quote="זאלופון"][quote="ראובן"]

ככל הנראה ה"סטייה המטופשת", בדיוק כמו היופי, היא בעיני המתבונן...
לילי ש'
לילי ש' • 23 בפבר׳ 2011
אני התחלתי טיפול, והזכרתי את העניין בכלליות. הייתי יותר מובכת ממה שחשבתי שאהיה, אבל לא נורא. בכל מקרה אני בוחרת מה לספר, כמו שלא חייבים לפרט על סקס, לא חייבים גם על בדס"מ.
מכיוון שעצם כתיבת הבלוג משמעותית אצלי, הזכרתי אותו וגם הסברתי את הרקע והסיבה שאני באתר.

אם זה מתגלגל לזה תוך כדי משהו שאתה מספר, אל תלך מסביב ובטח שלא לשקר.
ראובן

לגופו של עניין

ראובן • 23 בפבר׳ 2011
מכובדי,

הבה נערוך סדר בדברים:

1. הדיון עוסק בדילמה, האם לחשוף נטיות סאדו-מזוכיסטיות בפני המטפל. הובעו כאן מספר דעות, בעד ונגד. המלצתי החד משמעית הינה, בהחלט לחשוף. אלו הם חיינו ואלו החיים היחידים שיש לנו. אם לא נחתור לשלמות עצמית, למה לנו מטפל, שהינו בסופו של דבר איש סוד בתשלום?

2. בעקבות הלצה, הדיון גלש ליתרונות ולחסרונות של גישת הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי, שהינה שיחתית ומטילה יותר אחריות על המטופל, וזאת בשלבים מוקדמים יחסית של הטיפול. ברור כי מטופלים רבים עשויים להיתרם מגישה זו, אולם לטעמי, הסכנה בה היא גלישה לשכלתנות יתרה, אשר שוב דוחקת את ההתקדמות הרגשית האמיתית, שהינה איטית מטבעה.

3. הואשמתי בחוסר אחריות בתגובותי. עיקר דברי הינם: עדיף להיצמד לשיטת טיפול איטית ורגשית יותר, ולא להסס לחשוף את צפונות ליבנו בפני המטפל, גם במובן האירוטי. לכל הפחות, הבעתי דעה אישית ומנומקת היטב, וכל אחד כאן זכאי לדעתו.

4. שניים מן הכותבים כאן בחרו להשתלח בי אישית. אחד מהם, זו דרכו מזה זמן-מה והדבר הינו כשלג דאשתקד עבורי. השנייה מדאיגה בהרבה, משום שניכר כי הינה אשת מקצוע מתחום הטיפול. אבוי למטופל אשר נקלע לידיה של מטפלת, בעלת בעיה כה חמורה בניהול כעס ונטייה לנסגנות ילדותית. סביר להניח שהיא תעשה את מלאכתה באותו להט ילדי שהפגינה כאן, אולם ברור כי היא לא תוכל להימנע מהעברה נגדית, קרי, שימוש במטופל לצרכיה הרגשיים הבלתי פתורים. הדבר מחזק את עמדתי בנוגע להעדפת גישות טיפול ומטפלים קלאסיים שהינם גם זהירים בהרבה.

5. ניסיתי להבין מדוע התעורר כעסם של מספר כותבים כאן עלי. בסופו של דבר, אני סבור כי עיקר הכעס הובע משום שאני דוגל בחופש - חופש להביע וחופש להיות מי שאנחנו. עמדה זו מאיימת על מבקריי, משום שהיא משקפת להם, עד כמה הם רחוקים מהשלמה עם עצמם ורצונותיהם. לא בכדי, אני הוא היחידי בשרשור זה, הכותב תחת שמו ולא תחת שם-עט כזה או אחר.

R
giggles{cuddles}

רובן רובן

giggles{cuddles} • 23 בפבר׳ 2011
ניגידלך למה כולם בעלהום עלך
כי תממש חכמי וישלך ידע כל כך נרחב ועצום שהם פשוט מקנאים ומפחדימים!
או כי פשוט תמבלבל במוח ומישו עלול לקחתותך ברצינות
ראובן

נ.ב

ראובן • 23 בפבר׳ 2011
על מנת להעמיד דברים על דיוקם, במובן השמות: ישנם כותבים נוספים בדיון זה, הכותבים תחת שמם, אולם כל מבקריי עד כה, הינם עלומי שם - ואין זה מפתיע, כי אלו המסתתרים מעצמם, יבחרו להוקיע את אלו המעדיפים אחרת.

R
walking dead
לפני 13 שנים • 24 בפבר׳ 2011
walking dead • 24 בפבר׳ 2011
ראובן,

בשרשור זה נתבקשת להתעמת עם שאלות שחוזרות על עצמן לא פעם אחת במהלך ההתכתבויות השונות בפורומים. מאחר ואינך בוחל במתן עצות שבהחלט ניכר כי אינן מתבססות על ידע מקצועי, עצות שבאם תנסה מי מחסידותיך ליישמן עשוי הדבר לגרום לנזק פיזי ונפשי ממשי – איני רואה מדוע מתעקש אתה לסרב לענות על שאלות אלו באופן עקבי.

תשובתך המתמיהה "אני נרדף כי אני שלם עם עצמי ומשתמש בשמי האמיתי כאן" אינה מספקת את המענה המתאים. אנא ממך. כולנו יודעים שאתה מסוגל ליותר מזה. אסטרטגיית "אכלו לי שתו לי קיפחו אותי ביקרו אותי כי אני מזרחי/מסורתי/משתמש בשמי האמיתי ושלם עם עצמי בניגוד לכולכם!" (נא לבחור באופציה המתאימה לסוג הקיפוח המבוקש) אינה עושה עמך חסד, בלשון המעטה.

האם תוכל להניח לרגע בצד את הנחתך כי בורכת במתת אל יוצאת דופן המשחררת אותך מלימודי רפואה/פסיכולוגיה/פסיכיאטריה והתמחות כנדרש ולהתייחס ברצינות לשאלות אלו?