אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עבד מיוחד

שמעון רביזדה​(אחר)
לפני 13 שנים • 29 ביולי 2010
שמעון רביזדה​(אחר) • 29 ביולי 2010
כמובן שאני מבין את ההבדל.
אני אחזור על מה שאמרתי, אולי בניסוח מעט שונה:
יצירות עכשוויות, לא יפורסמו בתור ספר אם החלוקה לפסקאות תהיה דומה לזו של סאראמאגו, אפילו אם בכוונה אותו סופר חילק כך את הפסקאות.
ולכן אמרתי שמדובר ביצירות עכשוויות של השנים האחרונות, לא לפני.

אני יכול להגיד לך בוודאות של 100% שהמו"ל של ידיעות אחרונות לא יוציא לאור ספר בעריכה כזו, מכוונת או לא.

לגבי גילגולים, הייתה לי תחושה שיהיה לך מה להגיד על זה.
מראש לא רציתי להיכנס לזה, כי יש מחלוקת בעניין.
מה שרשמת מייצג את שיטת רמב"ם ורס"ג.
כל השאר חולקים עליהם.

לגבי הלבנת פנים:
לפי היהדות, עונש מוות הוא לא החמור ביותר.
כי מוות זה בעצם למות מהעולם הזה, שזה באמת העונש של מי שרצח.
כמו שנאמר במסכת אבות:
"על דאטפת - אטיפוך. וסוף מטיפייך - יטופון".
זאת אומרת מידה כנגד מידה.
אתה נטלת חיים? בעתיד ינטלו החיים שלך, בצורה דומה.
לעומת זאת, אם עשית תשובה על הרצח - אתה בכל זאת תמות, אבל יהיה לך חלק לעולם הבא.
אם הלבנת פנים - אתה לא מגיע לעולם הבא עד שתכפר על אותה הלבנת פנים, ולכן תחזור בגילגולים שונים ומשונים, שזה בעצם מחזיר אותנו לשלילת הגילגולים שלך ופה יש לנו סלע מחלוקת ביני ובינך...
לדעתי גילגולים יכולים להסביר הרבה דברים לא מובנים, כמו למשל תינוקות שמתים וכו'
אבל באמת, אין לי רצון לפתוח את זה פה...
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 29 ביולי 2010
מה תגיד לאדם שאומר אמירה שקרית וטוען כי היא נכונה ב100 אחוז? ידיעות אחרונות יפרסמו את מה שיביא להם כסף. אם הם היו מקבלים זכויות על סראמאגו הם היו מפרסמים אותו בשביל להרוויח מליונים. (מבלי קשר לאומנות בכלל).
אגב, מה זה עכשווי? היום בו עבדת שם? כי הספר האחרון של סאראמאגו יצא ב2003. אולי מאז שינו את הכללים. היום הם יותר רציניים החברה של ידיעות אחרונות. או אולי בכלל זה בגלל שסאראמאגו לא פרסם דרך ידיעות אחרונות, גם זה ייתכן.

זו אותה תחושה כשאני מתקרב לנר ויודע שתהיה לי כוויה. כל השאר כלומר כל שאר הדתיים? כי אני מכיר אחד או שניים (גם למדתי קורס או שמונה ביהדות) ולא נתקלתי באחד שחושב שגלגולים זה חלק מהיהדות. אבל כן, אפשר תמיד למצוא מישהו שיטען משהו.

אני לא מתווכח איתך על מה נכון ומה לא נכון. כאשר אתה טוען 'לפי היהדות' אתה רומז שיש מאחורך דיי הרבה אנשים שחושבים כמוך. אבל למעשה זו הטעייה, כי הזרם העיקרי וכמעט מוחלט ביהדות הולך לפי הרמב"ם.

עבד צעיר וחלק כתב/ה:
כמובן שאני מבין את ההבדל.
אני אחזור על מה שאמרתי, אולי בניסוח מעט שונה:
יצירות עכשוויות, לא יפורסמו בתור ספר אם החלוקה לפסקאות תהיה דומה לזו של סאראמאגו, אפילו אם בכוונה אותו סופר חילק כך את הפסקאות.
ולכן אמרתי שמדובר ביצירות עכשוויות של השנים האחרונות, לא לפני.

אני יכול להגיד לך בוודאות של 100% שהמו"ל של ידיעות אחרונות לא יוציא לאור ספר בעריכה כזו, מכוונת או לא.

לגבי גילגולים, הייתה לי תחושה שיהיה לך מה להגיד על זה.
מראש לא רציתי להיכנס לזה, כי יש מחלוקת בעניין.
מה שרשמת מייצג את שיטת רמב"ם ורס"ג.
כל השאר חולקים עליהם.

לגבי הלבנת פנים:
לפי היהדות, עונש מוות הוא לא החמור ביותר.
כי מוות זה בעצם למות מהעולם הזה, שזה באמת העונש של מי שרצח.
כמו שנאמר במסכת אבות:
"על דאטפת - אטיפוך. וסוף מטיפייך - יטופון".
זאת אומרת מידה כנגד מידה.
אתה נטלת חיים? בעתיד ינטלו החיים שלך, בצורה דומה.
לעומת זאת, אם עשית תשובה על הרצח - אתה בכל זאת תמות, אבל יהיה לך חלק לעולם הבא.
אם הלבנת פנים - אתה לא מגיע לעולם הבא עד שתכפר על אותה הלבנת פנים, ולכן תחזור בגילגולים שונים ומשונים, שזה בעצם מחזיר אותנו לשלילת הגילגולים שלך ופה יש לנו סלע מחלוקת ביני ובינך...
לדעתי גילגולים יכולים להסביר הרבה דברים לא מובנים, כמו למשל תינוקות שמתים וכו'
אבל באמת, אין לי רצון לפתוח את זה פה...
Brave Dwarf

Re: cauchy

Brave Dwarf • 29 ביולי 2010
Cauchy כתב/ה:

אין גלגולים ביהדות (נקודה)

אני לא מפריע, תמשיכו לחנך אלו את אלו אחרי הכל זה האתר של משרד החינוך לא? את הרעים נעמיד על הברכיים בפינה את הטובים על מלח גס.

אבל זה, Cauchy, מלפני הנקודה, אומר ש"הקבלה" אינה תורת הסוד והמיסטיקה היהודית אלא מהווה חלק מהדת של שבט זולו באפריקה הרחוקה?
כוסומו, הולך לעיין בספרי זהר אולי יש שם משהו על ריקוד הגשם. החום הזה הורג אותי.
Cauchy{Venus Blue}

אני אגיד במפורש - כרשמתי את זה לא ידעתי שהקבלה גורסת כי יש גלגול נשמות, ראיתי את זה אחר כך בגוגל.
כך שלהחשיב קבלה או לא כיהדות - זה לא מקומי כמו שאני לא אשפוט אם רפורמיסטים הם יהודים או לא.
לכן אני אחזור בי מהאמירה החדה.

לעניין החינוך, להגיד שמשהו הוא לפי היהדות כאשר הוא לפי הקבלה, זה כמו להגיד שלפי היהדות נשים עולות לתורה.

לסיכום - טעיתי שאמרתי שזה לא קיים ביהדות כלל.

Brave Dwarf כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

אני לא מפריע, תמשיכו לחנך אלו את אלו אחרי הכל זה האתר של משרד החינוך לא? את הרעים נעמיד על הברכיים בפינה את הטובים על מלח גס.

אבל זה, Cauchy, מלפני הנקודה, אומר ש"הקבלה" אינה תורת הסוד והמיסטיקה היהודית אלא מהווה חלק מהדת של שבט זולו באפריקה הרחוקה?
שמעון רביזדה​(אחר)

cauchy

שמעון רביזדה​(אחר) • 29 ביולי 2010
בגדול אתה צודק לגבי ידיעות, הם יפרסמו מה שיכניס להם כסף.
אבל בשנים האחרונות הם גם דורשים לעמוד בסטנדרט מסויים.
עבדתי כשנה שם.
עכשיו אני לומד באוניברסיטה.

בכל מקרה, לגבי מה שאמרת על הקורסים שלקחת:

תמיד מרצה ליהדות ישלול את זה, כי זה נוגד את הרציונאל.
הלוואי וביהדות רובם היו הולכים לפי הרמב"ם.
כרגע רוב הציבור הספרדי הולך לפי פסקי הרב עובדיה יוסף.
שהוא פוסק לפי ר' יוסף קארו, בעל ה"שולחן ערוך".
וזה ממש לא חופף לשיטת הרמב"ם, וחבל, כי יש שם הרבה מוטיבים מהקבלה שנוגדים בלשון המעטה את הרציונאל.
האשכנזים יש להם את המשנה ברורה, שנפטר מזמן...וכל מיני רבנים שחיים היום מנסים לחדש פסקים שיתאימו לדורנו.
אין שיטה אחת מסודרת לכולם, חוץ מהרמב"ם שלצערי לא מאמצים את דרכו.

ישנם הרבה אמונות תפלות כרגע ברוב הזרמים.
הזרם היחיד שהולך כיום לפי הרמב"ם מונה אולי אלף איש בלבד ורובם מנודים מבחינה חברתית משאר הזרמים ביהדות, מה שיוצר בעיות בנישואים ועוד כל מיני דברים.
ואגב, אותו זרם גם שולל את הקבלה.

כרגע יש הרבה מאוד זרמים ביהדות, שמסוכסכים אחד עם השני, וחבל.

ובא לציון גואל.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי יול' 29, 2010 4:49 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Brave Dwarf

Cauchy כתב/ה:
אני אגיד במפורש - כרשמתי את זה לא ידעתי שהקבלה גורסת כי יש גלגול נשמות, ראיתי את זה אחר כך בגוגל.
כך שלהחשיב קבלה או לא כיהדות - זה לא מקומי כמו שאני לא אשפוט אם רפורמיסטים הם יהודים או לא.
לכן אני אחזור בי מהאמירה החדה.

לעניין החינוך, להגיד שמשהו הוא לפי היהדות כאשר הוא לפי הקבלה, זה כמו להגיד שלפי היהדות נשים עולות לתורה.

לסיכום - טעיתי שאמרתי שזה לא קיים ביהדות כלל.

Brave Dwarf כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

Pותח עין אחת. Fuck בנאדם, ואני כבר קיוויתי שירד לנו גשם באוגוסט ואני אוכל סופסוף להודיע לרב ברג שמשקיע כבר את העשור השני בכתיבת ספרים בנושא גלגולי נשמות ומקומה של הקבלה ביהדות (וממסחר את הדת) שירגיע. משביז אתה, Cauchy, אני כבר ארזתי. הייתי בדרך אל מדונה להודיע גם לה שכשלמדה קבלה היא בעצם כרתה ברית עם שבט זולו ולא עם העם המטורף הזה שאפילו באתר BDSM לא מסוגל להתמקד בזיונים אלא מתווכח מי יותר חכם, ואולי כך לזכות באיזו חתימה על התחת (סורי, כל שאר חלקי גופי מקועקעים מכבר).

ועכשיו בואו נתחכם ונחולל איזו תפנית באתר משרד החינוך ונשוב אל הנושא שלשמו התכנסנו. יש מצב?
Cauchy{Venus Blue}
גמד,
כאשר יש אדם שאני רואה בעייה שמפריעה לו היום ותפריע לו בהמשך חייו, לתת לו עצה נראה לי כמו דבר חשוב.

חינוך הוא אבן הייסוד של החברה, והוא לא שמור למשרד החינוך, כמו שקיום החוק לא שמור למשרד הפנים וכמו שתייר מייצג את ישראל גם אם הוא לא חלק ממשרד החוץ.
יהלום לב הזהב​(לא בעסק)
משפיטה ומנצלת כתב/ה:
HotQueen כתב/ה:

אני מניחה שהתשובה של רובן תהיה זהה לתשובה שלי -

כן.

מסכימה איתך

מה שכן חשוב שהוא לא יהיה מיוחד גם לשולטת אחרת
icon_cool.gif
icon_confused.gif

icon_sad.gif מזה אומר
חחחח
Brave Dwarf
Cauchy כתב/ה:
גמד,
כאשר יש אדם שאני רואה בעייה שמפריעה לו היום ותפריע לו בהמשך חייו, לתת לו עצה נראה לי כמו דבר חשוב.

חינוך הוא אבן הייסוד של החברה, והוא לא שמור למשרד החינוך, כמו שקיום החוק לא שמור למשרד הפנים וכמו שתייר מייצג את ישראל גם אם הוא לא חלק ממשרד החוץ.

תראה איזה מנומס אני. אני אשכרה ישבתי מול המסך והמתנתי שתגיב והם עוד אומרים שאני סתם בהמה גסת רוח ומפגר. תראה, Cauchy, הייתי שואל אותך מי אתה שתחנך או תתנשא או תחליט. או האם זה לא נהיר דיו שהבאת הערתו של הבחור מפורום אחר באתר לכאן זה מעשה נקמני ונבזי ושהתנפלות המונית על בנאדם גם אם לא תעלה לאף אחד בעולם הבא, סתם מכוערת. אבל זה לא מעניין אותי. הרבה יותר מעניינים אותי זיונים לכן אני נמצא בכלוב.

הלכתי לישון. תעשו חיים משוגעים. יש מועד ב' לבגרויות?
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 29 ביולי 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
גמד,

תראה איזה מנומס אני. אני אשכרה ישבתי מול המסך והמתנתי שתגיב והם עוד אומרים שאני סתם בהמה גסת רוח ומפגר. תראה, Cauchy, הייתי שואל אותך מי אתה שתחנך או תתנשא או תחליט. או האם זה לא נהיר דיו שהבאת הערתו של הבחור מפורום אחר באתר לכאן זה מעשה נקמני ונבזי ושהתנפלות המונית על בנאדם גם אם לא תעלה לאף אחד בעולם הבא, סתם מכוערת. אבל זה לא מעניין אותי. הרבה יותר מעניינים אותי זיונים לכן אני נמצא בכלוב.

הלכתי לישון. תעשו חיים משוגעים. יש מועד ב' לבגרויות?

מזל שלא שאלת, וגם לא שפטת שההתנהגות של Cauchy נבזית מכוערת ונקמנית.
מזל שאתה לא מחנך אף אחד, ומזל שאתה רק מתעניין בזיונים, אבל על הדרך בכסות תמימה,
עולב במישהו, ע"י פסיקה חד משמעית שהוא נבזי ונקמן.

במה יש לו לנקום?
את נקמתו של סאראמגו, על העלבון לגבי סוג הפיסוק וגודל הפסקאות?

טול קורה.