בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חרדי בחוף ים מעורב

לקקני 1
לפני 14 שנים • 27 במאי 2010
לקקני 1 • 27 במאי 2010
את כותבת שאין שוםמדבר מיוחד בחוף מעורב,זה נכון מהמבט של אשה,ולא מהמבט של גבר,בפרט לא גבר חילוני,מי שהתרגל לזה זה משהו אחר,אבל מי שלא התרגל,זה בהחלט מפגש עם משהו מיוחד.
מה שאת כותבת שאין שום הנאה בתור חרדי,את טועה,דבר אחד,ממבט של חרדי,בודאי את טועה כיון שיש עולם הבא,שבו יש שכר למקימים מצוות,אבל גם בעולם הזה,יש את החלק של משפחה שיש אצל החרדים יותר מהחילונים, בהרבה תחומים,בוא נאמר,נכון שלא פשוט לגדל הרבה ילדים, אבלתסכימי איתי שכשמגיעים לגיל מבוגר וכבר אין את הבעיה של גידול ילדים,כמה זה תענוג לבן אדם להיות מוקף במשפחה ענקית של בנים ונכדים, אוהבים ותומכים, שבאים לבקר כל הזמן, כל הזמן יש שמחות,נולד עוד נכד ועוד נין,יש שמחות,וכו' זה נקודה אחת.
נקודה שניה,כמה נעים לאדם לדעת שיש משמעות לכל מה שהוא עושה, שיש נצחיות והאדם לא דבר שחולף ועובר אחרי כמה שנים ולא נשאר כלום.
עוד דבר, כשיש קושי יש למי לפנות,יש משמעות לקושי יש לו מטרה.
ככה שבהחלט יש הנאות שיש לחרדים.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 27 במאי 2010
"אני יכולה להגיד לך: "אני לא מאמינה באלוהים!" ולחלל שבת - כי מבחינתי, אין בזה שום דבר לא מוסרי. אם מישהו אומר לך: "אני מאמין בכל מה שהדת אומרת ומקיים את כל המצוות", ומחלל שבת בסתר - הוא צבוע. דוגמה להמחשה: אם מטיף אדוק לצמחונות יבוא לאכול באל גאוצ'ו, האם לא תראה בכך צביעות? ודאי שכן. לעומת זאת, אם מי שאינו מטיף לצמחונות יאכל באל גאוצ'ו, הרי שלא תראה בכך צביעות. מבין את ההבדל?"

כן, RIR, את קרוב לוודאי צודקת. "תפשיט מטיף ותמצא חטא" אמר מישהו מספיק חשוב כדי שאזכור את דבריו אבל לא מספיק חשוב כדי שאזכור את שמו.

אלא שהבחור שלנו לא רק שלא הטיף אלא בעצם היותו בכלוב, הוא אמר: אני לא מסכים עם כל מה שדת מחייבת אותי אליו וכפי שאתם רואים, כיוון שאני כאן, גם לא את כל מצוותיו אני מקיים. וזאת זכותו המלאה. כפי שזאת זכותך המלאה להדליק נרות חנוכה / שבת או לקפוץ לבית חב"ד בהודו (שם אגב החילונים מתקבלים בידיים פתוחות ללא שמץ של שיפוטיות להבדיל מהאופן בו מתקבלים הדתיים בקהל חילוני, ולעיל הדוגמא) בערב יום כיפור או ללמוד קבלה להעשרה עצמית ובמקביל לא לשמור שבת, לא לגלח את ראשך ולא למלמל תהילים בדרכך ללימודים וכלל וכלל לא להאמין באלוהים.

הלוואי ויכולנו להיות מעט יותר סבלניים כלפי האחר ו"אחריותו" ולא כי זה היה עושה לנו עולם מורכב מבלונים ורודים ודובוני אכפת לי, אלא כי אז באמת הייתה נתונה לנו הזכות לדרוש את אותה הסבלנות כלפינו.

"הדבר היחיד שאפשר להנות ממנו כחרדי זה יציאה לשאלה..."

את מוזמנת למספר שיעורי תניא בבית חב"ד הקרוב לביתך - גם אם תגיעי לשם עם עבד הקשור לקרסולך, תתקבלי בברכה (אך את העבד תאלצי להותיר בחדר קבלה) - כדי להבין עד כמה את היא זו המגבילה את החופש שלך כאשר את מבטלת במחי יד את יתרונותיו של עולם המתקיים מזה אלפי שנים במקביל לעולמך.

ולך - "יאללללה", כפי שמקבי אמר בתחילת השרשור, אם זה מה שלבך מכתיב לך - "לך על זה!"
Dago
Dago • 27 במאי 2010
יש לי שאלה "יאללללה"....
אחד מבני משפחתך הקרוב ביותר מתוודה לפניך שהוא אוהב את בני מינו, איך היית מגיב?
Dago

Re: לא בדיוק

Dago • 27 במאי 2010
Dago כתב/ה:
כותבים לך שהחרדים צבועים, ומה החילונים...יראי שמיים?
לא, אבל זו בדיוק הנקודה: החילונים לא מתיימרים להיות כאלה:
ציטוט:
אני יכולה להגיד לך: "אני לא מאמינה באלוהים!" ולחלל שבת - כי מבחינתי, אין בזה שום דבר לא מוסרי. אם מישהו אומר לך: "אני מאמין בכל מה שהדת אומרת ומקיים את כל המצוות", ומחלל שבת בסתר - הוא צבוע.
דוגמה להמחשה: אם מטיף אדוק לצמחונות יבוא לאכול באל גאוצ'ו, האם לא תראה בכך צביעות? ודאי שכן. לעומת זאת, אם מי שאינו מטיף לצמחונות יאכל באל גאוצ'ו, הרי שלא תראה בכך צביעות. מבין את ההבדל?

אני רק אומר שיש לקבל את השונים מאיתנו, זכותו לטעום מהפרי האסור.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי מאי 28, 2010 2:34 am, סך-הכל נערך פעם אחת
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 27 במאי 2010
Dago כתב/ה:
יש לי שאלה "יאללללה"....

מה אכפת לך?
SinKitty
לפני 14 שנים • 28 במאי 2010
SinKitty • 28 במאי 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
Dago כתב/ה:
יש לי שאלה "יאללללה"....

מה אכפת לך?

מה אכפת לך מה אכפת לו?
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 28 במאי 2010
KittyPerv כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
Dago כתב/ה:
יש לי שאלה "יאללללה"....

מה אכפת לך?

מה איכפת לך מה איכפת לו?

מה אכפת לך מה אכפת לי מה אכפת לו?

סליחה
*עיחפט
SinKitty
SinKitty • 28 במאי 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
KittyPerv כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
Dago כתב/ה:
יש לי שאלה "יאללללה"....

מה אכפת לך?

מה איכפת לך מה איכפת לו?

סליחה
*עיחפט

סחטיין על ה-ad hom, אבל כבר תיקנתי icon_smile.gif
מעבר לזה, תרגיש חופשי לתקן אצלי שגיאות אם אתה מוצא עוד כאלה - כבר קראתי אותך הרבה, והשפה שלך יפה מאוד.
עם הרטוריקה שלך, לעומת זאת, יש לי בעיה.

עכשיו, באמת יש טעם שאני אוסיף את החלק הבא לשרשרת?
אני אישית לא ראיתי בעיה עם השאלה של Dago. אם אתה ראית אחת, לפחות תמצא את זה בעצמך להגיב ביותר משאלה בנאלית.
Dago
Dago • 28 במאי 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
Dago כתב/ה:
יש לי שאלה "יאללללה"....

מה אכפת לך?

אוף נמאס לי מכל הנדחפים האלה icon_confused.gif
Dago
Dago • 28 במאי 2010
KittyPerv כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
KittyPerv כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
Dago כתב/ה:
יש לי שאלה "יאללללה"....

מה אכפת לך?

מה איכפת לך מה איכפת לו?

סליחה
*עיחפט

סחטיין על ה-ad hom, אבל כבר תיקנתי icon_smile.gif
מעבר לזה, תרגיש חופשי לתקן אצלי שגיאות אם אתה מוצא עוד כאלה - כבר קראתי אותך הרבה, והשפה שלך יפה מאוד.
עם הרטוריקה שלך, לעומת זאת, יש לי בעיה.

עכשיו, באמת יש טעם שאני אוסיף את החלק הבא לשרשרת?
אני אישית לא ראיתי בעיה עם השאלה של Dago. אם אתה ראית אחת, לפחות תמצא את זה בעצמך להגיב ביותר משאלה בנאלית.

תודה KittyPerv icon_biggrin.gif