לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האשמה ללא ביסוס, ואיסור הפרסום לצידה.

Franchesca
לפני 13 שנים • 30 במאי 2011

נכנעתי לעוד תגובה.

Franchesca • 30 במאי 2011

טרנסקסית:
אני מבינה למה את מקצינה לגבי אותם חפים מפשע.
מעניין אותי לדעת, האם מחיר פגיעתם של עשרות, מאות חפים מפשע עולה על אלפים, מאות אלפי אנסים מטרידנים שעלולים להמשיך לפגוע בנשים,גברים וילדים?
הרי אף אחד לא יודע שהשכן שלהם בעצם פדופיל מסוכן עד פסיקת הדין (הלוקה בחסר גם ככה).
במקרה והיוזמה של ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ תצא לפועל - זה יהיה המצב - אי חשיפת שמות החשודים: חפים מפשע או אשמים.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 30 במאי 2011
טרבולי והקצפת כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:
תביעה על לשון הרע, במקרה ולא הוכח נזק, תישא קנס ע"ס 50,000 שקלים, ובמקרה והנזק יוכח - ע"ס 100,000 שקלים.

אני רק רוצה להוסיף שבישראל המושג הזה לשון הרע זו אות מתה. פוליטיקאים, אנשי תקשורת, וגם אנשים רגילים מוציאים דיבה איש על רעהו בכל הזדמנות ולא יוצא מזה שום דבר. יותר מזה, פעמים רבות בתי המשפט קובעים שאכן התקיימה דיבה ואז פוסקים לתובע סכום עלוב כאילו על מנת לבזות אותו על כך שבכלל העז לבזבז את זמנו של בית המשפט על זוטות. ואין מה לדבר על פיצויים עונשיים כנהוג בארה"ב.

מלבד זאת, בעניין קצב:
http://cafe.themarker.com/post/2128036/

אני לא יודע אם קצב אנס. אני חושב שהצורה שבה המשפט התנהל הופכת את זה ללא רלוונטי. אי אפשר לקיים משפט הוגן בתנאים האלה ולכן צריך להכריז על פסילה.
כך גם במקרה רמון.

אני חושב, טרבולי, שעניין התביעה על לשון הרע הוא לא כלכלי, לפחות לא בעיקר, אלא נועד להוכיח שהמעליל או המכפיש הוא שקרן. במקרים מסויימים יש לכך אפילו משקל היסטורי, כמו למשל במקרה של תביעותיו של אריק שרון נגד העיתון טיימס ונגד עוזי בנזימן (הארץ). אגב, שתי תביעות אלו נוגעות בצורה זו או אחרת בנושא הנדון. עד היום לא מעט אנשים חושבים ש"אריק רימה את בגין" (של"ג 1982) וש"אריק אחראי על הטבח בסברה ושתילה" ואפילו כאן, בכלוב, קראתי טענה כזו באחד מסיפורי פנזטיה שפורסמו, למרות שאריק נוקה מהאשמות בועדת כהן וזאת בהתאם לסיכומי ישיבות ממשלה ועדויות של אנשי שב"כ והרמטכ"ל דאז (רא"ל רפאל איתן).

אציין שהניתוח אותו צרפת לתגובתך על קצב, גרם לי להתבייש. אני מודה שבגלל שלא היה לי זמן (וכנראה גם רצון) להתעמק בכל ההתרחשויות, בחרתי להאמין לעתונות באופן עיוור. ואם לא די בכך הרי שלא אחת אף הבעתי את דעתי הנחרצת והמבוססת על כלום, כנגדו. אני חושב שאני יכול להוות יופי של דוגמא למעלליה של תקשורת, במקרים כגון זה ובכלל, ולהשפעתה על הציבור הרחב.
הרמאפרודיטה

Re: נכנעתי לעוד תגובה.

הרמאפרודיטה • 30 במאי 2011
Franchesca כתב/ה:

טרנסקסית:
מעניין אותי לדעת, האם מחיר פגיעתם של עשרות, מאות חפים מפשע עולה על אלפים, מאות אלפי אנסים מטרידנים שעלולים להמשיך לפגוע בנשים,גברים וילדים?
הרי אף אחד לא יודע שהשכן שלהם בעצם פדופיל מסוכן עד פסיקת הדין (הלוקה בחסר גם ככה).
במקרה והיוזמה של ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ תצא לפועל - זה יהיה המצב - אי חשיפת שמות החשודים: חפים מפשע או אשמים.

אני מקצינה כי אני מכירה את הצד השני.

וזה בדיוק העניין - עד לפסיקת הדין אין צורך לומר שמדובר בפדופיל מסוכן.
אולי יוכח שהוא לא פדופיל/אנס ?? ג'יזס.

הרי בכנות,
את מגלה שנגד אחד מהשכנים שלך ברחוב מתנהל משפט על אונס/פדופיליה/משהו מזעזע ודוחה ברמות.
השמועה מתפשטת שהאיש זוכה במשפט. לא ברור איך, כיצד, מדוע ועל סמך מה, מאחר ואינכם קרובים או מקורבים בשום אופן, רק ידוע לך שהוא זוכה. הוא זכאי.
האם הוא זכאי בעינייך? האם לא תחששי מקרבתו לילדייך ?

אני לא אומרת שזה הופך אותך לאדם רע או שלילי או שיפוטי. ההפך, זה נורמלי וטבעי לגמרי. סביר להניח שגם אני לא הייתי לוקחת את הסיכון לו הייתי מסוגלת ובוחרת להתרבות כמו ההטרו הממוצע.
לכן מראש עלינו להימנע מחשיפת האינפורמציה הזו בטרם הוכחה אשמה כלשהי. כי בניגוד לעברות צווארון לבן או אפילו אלימות - זו האשמה שהורסת חיים.
Franchesca

טרנסקסית כתב/ה:
Franchesca כתב/ה:

טרנסקסית:

אני מקצינה כי אני מכירה את הצד השני.

וזה בדיוק העניין - עד לפסיקת הדין אין צורך לומר שמדובר בפדופיל מסוכן.
אולי יוכח שהוא לא פדופיל/אנס ?? ג'יזס.

הרי בכנות,
את מגלה שנגד אחד מהשכנים שלך ברחוב מתנהל משפט על אונס/פדופיליה/משהו מזעזע ודוחה ברמות.
השמועה מתפשטת שהאיש זוכה במשפט. לא ברור איך, כיצד, מדוע ועל סמך מה, מאחר ואינכם קרובים או מקורבים בשום אופן, רק ידוע לך שהוא זוכה. הוא זכאי.
האם הוא זכאי בעינייך? האם לא תחששי מקרבתו לילדייך ?

אני לא אומרת שזה הופך אותך לאדם רע או שלילי או שיפוטי. ההפך, זה נורמלי וטבעי לגמרי. סביר להניח שגם אני לא הייתי לוקחת את הסיכון לו הייתי מסוגלת ובוחרת להתרבות כמו ההטרו הממוצע.
לכן מראש עלינו להימנע מחשיפת האינפורמציה הזו בטרם הוכחה אשמה כלשהי. כי בניגוד לעברות צווארון לבן או אפילו אלימות - זו האשמה שהורסת חיים.

"האם הוא זכאי בעינייך? האם לא תחששי מקרבתו לילדייך?" יכול להיות שאאמין לחשד ויכול להיות שלא. בכל מקרה, כשתהיה פסיקה, אדע להחליט מה דעתי בנושא.
אבל מה קורה ברוב המקרים שהוא כן אנס?
השכן שלי, הילדים בפארק, הוא תמיד בספסל לידם ואין לי מושג שהוא פדופיל.
אני לא מבינה למה אני צריכה לדעת שהשכן שלי פדופיל רק אחרי פסיקת הדין. נאמר לאחר שנה שהוא יושב בפארק הזה, מול הילדים.
אני נגד תלונות כוזבות, לדעתי חייב לפרסם את שמות החשודים.
אני לא חושבת שיש דרך אחרת.
ועוד דבר, תארי לך שלא מפרסמים את שמות החשודים באונס(האשמים בינהם), מחכים לפסיקה.
אבל אין מספיק ראיות על מנת להגיע לבית המשפט(וזה קורה אין ספור פעמים) לא תדעי בכלל דבר על הנושא.
Brave Dwarf

Franchesca כתב/ה:

טרנסקסית:

פרנצ'סקה,
אני רוצה להעלות משחק סימולציה קטן. בואי נניח שאת מורה שמעניקה שיעורים פרטיים בחשבון והורי אחת מתלמידותיך מחליטים להגיש נגדך תלונה על התעללות מינית בילדתם. זה יכול להיות בגלל אלף ואחת סיבות, כפי שטרנסקסית תארה, למשל כי החלטת להעלות את המחיר או כי הילדה נכשלה במבחן או כי הם אנשים שרוטים (חסר?). והנה את נכנסת לסחרור פלילי של חשודה בעבירה:
בבית ספר בו את מלמדת מבקשים ממך לקחת חופשה ללא תשלום כי ההורים פוחדים לשלוח את ילדיהם לבית הספר ואף הקימו ועדה הורית כלשהי שמאשימה את הנהלת בית הספר ואת משרד החינוך בפשעיך (כפי שזה מתרחש בארץ בד"כ); החברים לספסל של ילדיך מציקים להם, כמו גם הילדים בחצר/גינה; הורי החברים לכיתה של ילדיך מסרבים להרשות להם לבקר בביתך; הבן דוד הרחוק מביט בך עקום במסיבת ראש השנה וכך גם הכלב של השכנה; בעיתון, בעמוד ראשי, מתנוסס שמך ואולי אף תמונה וברשת די להקליד את שמך כדי לגלות את המילים "התעללות מינית", "אונס", "מעשים מגונים" וכד' בסמוך לו. והנה, לאט לאט עולמך סוגר עליך. בעתיד, בעוד כך וכך זמן יתקיים משפט ואת - אחרי שתשכרי את שירותיו של עו"ד, תחקרי, תועמדי לדין במהלכו יוצגו פרקים אינטימיים מחייך שאולי יש להם קשר לחשדות ואולי לא ממש, תשאלי שאלות מביכות, יוטחו בפניך האשמות יש מאין - תנוקי לחלוטין, כמובן.

את חושבת שפה זה נגמר? לא, מה פתאום. למרות שנוקית מכל אשמה, למרות שמשרד החינוך החזיר אותך אל בין שורותיו, ואף השיב לך את הקידום שהוקפא, את מתבקשת לעבור ללמד בבית ספר אחר, כי ההורים מרגישים שלא בנוח עם נוכחותך. את גם תצטרכי לעבור דירה, כי לא כל השכנים מעודכנים, מה עוד שאת מרגישה את מבטיהם על גבך ושומעת את הלחשושים במכולת: "זאת ההיא שהואשמה בהתעללות מינית של תלמידתה". לגבי בית הספר של ילדיך – ברור. ילדים עם אכזר, אותם לא מעניינות עובדות. המחנכת אמנם הציעה לארגן שעת כיתה ולהסביר לתלמידים שלמרות שכולם חשבו כך, את לא באמת אנסת, אך ממילא כבר הסתכסכת עם ההורים כאשר סרבו להפגיש בין הילדים תחת השגחתך.
ובכלל כרגע יש לך בעיות הרבה יותר חשובות להתמודד עמן – להסביר לילדים שלך איך קרה שבמשך שנה הם היו מבודדים חברתית, סבלו מהתנכלויות ומלעג של חבריהם לגינה, לחצר, לספסל ולהחליט איך להחזיר לאחור את הגלגל.

אז אני שואל: האם גם אז תטעני שיש לפרסם את שמותיהם של החשודים בעבירה?
הרמאפרודיטה
נו סוף סוף הגמד מתייחס אלי שוב. יא ביץ' אחד.
Brave Dwarf
טרנסקסית כתב/ה:

LOL. מטורפת.
מבטיח להשתפר.
הרמאפרודיטה
Brave Dwarf כתב/ה:
טרנסקסית כתב/ה:

LOL. מטורפת.
מבטיח להשתפר.

פחח.
דיבורים כמו חול ואין מה לאכול.
גבר טיפוסי.
Franchesca

כמה מילים ודי.

Brave Dwarf:
בהודעה הראשונה שלי בשרשור הזה כתבתי:
"האם צריך לשמור על צנעת הפרט?
האם זכות הציבור לדעת?
כן וכן.
כל מקרה לגופו, אם במקרה ספציפי זכות הציבור עולה על צנעת הפרט יש לפעול בהתאם לכך וההפך."

יוצא מכך שתשובתי לשאלתך לגבי המקרה הספציפי, היא לא לפרסם את שמות החשודים, כי התוצאות ידועות.
כשאינן ידועות, אני רוצה לדעת אם אחד המורים בבית ספר ילדי חשוד בכל דבר פלילי.
להבה חשופה

Re: חח. אתה מצחיק.

להבה חשופה • 30 במאי 2011
נילי ונילי כתב/ה:
separated self כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:
Sparafucile כתב/ה:
זה עדיף על זה שכל העיר תדע שהוא חשוד באונס. ואז כשהוא ירצה לקנות חלב או כל פעולה יומיומית פשוטה, יסתכלו עליו עקום.

אחינו, באיזה סרט אתה חי?
אחזור שוב על דבריי- אף אחד לא מסתכל עקום על חשודים באונס. אפילו לא על כאלה שהחשד נגדם היה מבוסס מספיק כדי שישהו במעצר.

החגיגה שבלינק, למשל, מראה לך מה עשו כל הקולגות המתוקשרות של האנס כשהמשטרה החליטה לשחרר אותו ממעצר. לא גינוי ולא עין עקומה ולא נעליים. יצאו איתו לחגוג בפאב והגיעו למדורי הרכילות כאייטם.

אתה חי בסרט.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/241/798.html

אז את בעצם אומרת שיואב אבן חשוד באונס/ביצוע מעסה מגונה/הטרדה מינית, וזו הסיבה שהוא נעלם מעין הציבור ומעל גבי מסכי הטלויזיה?
אשמח לתשובה קצרה של כן או לחלופין לא.

ועכשיו הוא חזר לאחר שהוא זוכה/חתם על עסקת טיעון?
אשמח לתשובה מפורטת ונרחבת.

סורי, צו איסור פרסום

"פרשת יואב אבן - צו צמצום פרסום

27/04/11

(מתוך מאמר בנט בבלוג הנקרא - חופש החיפוש
על מנועי חיפוש, ישראלים חסרי סבלנות ומה שביניהם)

פרשת יואב אבן מלמדת הרבה על התקשורת בעידן גוגל: לא ניתן לאסור פרסום, רק לצמצם את תהודתו; כלי תקשורת רבים מצונזרים בקלות רבה על ידי שופט יחיד; חשוב להגן על פרטיותם של קורבנות עבירה, אבל חשוב גם להגן על התקשורת מפני האשמות של "מועדון סגור" המעניק הטבות למקורביו
עובדות הסיפור נחשפו בקלות רבה באינטרנט: יואב אבן, כתב הבריאות של ערוץ 2, חטף תלונה במשטרה מאישה הטוענת כי פגע בה מינית. הוא נעצר, נחקר, שוחרר למעצר-בית ולבסוף שוחרר לחלוטין. פרקליטות המדינה החליטה לסגור את התיק מחוסר ראיות, כך דיווח מקורבים לפרשה.

קשה מאוד לדעת אם אם התלונה שהוגשה היא אמינה או לא. יכול להיות שיואב אבן לא עשה שום דבר פלילי, ויכול להיות שהוא יואשם באונס בעתיד. יכול להיות שהמתלוננת הגזימה, עיוותה ואפילו שיקרה. הכל אפשרי, סגירת התיק ע"י הפרקליטות נמצאת בתהליך של ערר, אותו הגישה המתלוננת. בזמן הקרוב לא יוגש כתב אישום. עצם העובדה שהוגשה תלונה - לא מלמדת אותנו עדיין דבר."

את הפיסקה האחרונה אני הדגשתי..

להבה חשופה.