שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך לקשור גפה אחת בלי שהחבל יעצור דם

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 12 שנים • 31 באוג׳ 2011
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 31 באוג׳ 2011
Sir Demi כתב/ה:
Bent_wordsmith
...

דאןקאפ יקירי, עניתי לך בפרוטרוט בפורום המקביל ולא אחזור על דברי רק בבקשה היצמד לעובדות. אתה מוזמן לנסות זאת על 4 דליי מיים התלויים ממתקן סספנשן. ואגב לא הבטחתי לאף אחד כלום לגבי עצירת הדם, רק הראתי סרטון המדגים קשר שאם נעשה כהלכה.. קיצר, בשביל זה יש PEER ROPE בו אנשים נפגשים ומלמדים אחד את השני. אני לפחות לא מתיימר ללמד דרך האינטרנט ומשתדל לא להפחיד אנשים ולשלוח אותם לחדר מיון דרך הפורום.

כשאתה מציג סרטון בפורום אלפוני, אתה מלמד אנשים דרך האינטרנט, גם אם אתה כעת מצהיר שזו איננה הכוונה שלך.

ובלימוד יש צורך באחריות - אי אפשר לטייח בעיות שיש בכל קשר, שיש בעצם קשירה שמיועדת לשאת משקל של חלק מהגוף או לעמוד בהתנגדות של מי שנקשרים.

המטרה בתיאור של סיכונים, של סימנים מוקדמים שלהם וכיצד להתמודד איתם איננה להפחיד אנשים - המטרה היא לתת להם כלים כדי להקטין או למנוע נזק לעצמם או לאנשים שאיתם הם משחקים.

ולסיכום, תרשה לי לצטט לך כמה דברים שגנבתי ממקום אחר, שמדבר על מה נדרש כדי שמפגשי עמיתים יצליחו:
קשב
נינוחות (ובפרט העדרן של חרדת-ביצוע או חרדת-ביקורת)
יכולת מקצועית (התורמת לנינוחות, לגמישות וליכולות השיח)
צניעות, פירגון וקבלת הזולת כמות שהוא.

[ ולגבי קשרים מסורתיים, רצוי לזכור ששיבארי ביפן הוא אומנות ואמנות צעירה, ושהמקורות התרבותיים שמהן היא שואבת נועדו לקשירת והגבלת אסירים ולעינוי.

מרבית האמנים שאנחנו מדברים עליהם בנו את הקשירות והקשרים שלהם לצרכי הופעות - כלומר לאירוע שנמשך בין דקות ספורות לעשרות דקות, שבהן בנקשרת והאמן מחליפים לא מעט תנוחות וקשירות.
ההעדפות שלהם לכן נוטות לקשרים מהירים, לתנועות קשירה זורמות ולקשירה בתנוחות שיקלעו לטעם הקהל או עין המצלמה.

לא כל אחד/ת מאיתנו הם אמנים המתכננים הופעה במועדון למען הקהל - ולכן הצרכים שלנו מגוונים יותר.

ולטעמי, אמנים יפניים הרבה יותר פתוחים לחידושים מאשר כל אותם אנשים שמדברים בשמם בדתיות יתירה על היתרונות של המסורת או על "אמיתי". ]
קינבה
קינבה • 31 באוג׳ 2011
אם היה מדובר בחומר לימודי היה כתוב שזה חומר לימודי בגוף הסרט עצמו (למשל TUTORIAL כמו הרבה מאוד סרטים שמפוזרים ברשת), אבל לא זה לא כתוב.
בהרבה מאוד סרטים שכתוב עליהם TUTORIAL לא מצורפים הנאומים שלך או נאומים דומים, אז למה שבסרטון שהוא לא לימודי יהיו מצורפים?

פורום אלפוני הוא לא לימודי אלא למתחילים וזה בדויק הסרט שמראה לאט מה שבד"כ נסתר מהעיין, מי שיגיע ל PEER ROPE יוכל לפגוש אנשים ואז יוכל ללמוד מהם אחד על אחד. כי בונג'ד לא לומדים באינטרנט. מטרת הסרטון היא להראות מה אנחנו עושים ב PEER ROPE וגם לתת למתחילים מושג.

בפעם הבאה במקום לפרשן תשאל.

אני לא חוזר לויכוח איזה קשר טוב יותר, כל אחד יבחר לעצמו (כמו שטענתי מתחילת השרשור הזה), ואגב... כפי שזכור לי במפגש האחרון בינינו היו ניחוחות ופרגון הדדי לפחות מצידי כך שאני לא מבין למה אתה מתכוון, פשוט זה אתה שקופץ כל פעם שמשהו מתרחש בלי שתהיה מעורב בו, אז חבל, בפעם הבאה תבוא ל PEER ככה תשאר תמיד מעורב.
Bent

Re: עוד וריאציה

Bent • 31 באוג׳ 2011
Dan_Kap כתב/ה:

אם פעם מרבית האזהרות דיברו על פגיעה עקב אי זרימת דם, כיום מדברים גם על נזק לעצבים הנגרם עקב מעיכת, בעיקר לעצבים באיזור הזרוע בקשירות שיש בהן תליה (Tsuri).

סימני ההיכר הראשוניים של מעיכת עצב, שצריכים להיות מוכרים לכל נקשר/ת הם - עקצוץ, תחושה של נמלים שמטיילות על העור, אבדן תחושה על פני העור או חוסר יכול להזיז חלק מהגוף - אצבעות או לכופף את היד.
[ אני מכיר מקרים בארץ שבהם נגרם נזק זמני באזור האגודל, עקב לחץ של חבל או אזיק על העצב שעובר שם קרוב לעצם.
באחד המקרים, נדרשו כמה חודשים של פיזיותרפיה עד להחזרה של שליטה באגודל. ]

אם מתגלים סימנים כאלו, רצוי לעצור את הסשן, להוריד לאט ובזהירות, ולראות אם הסימנים נעלמים.

אם הסימנים נמשכים או מתגלים אחרי סשן, רצוי להגיע לרופא או לחדר מיון - סבר להניח שתשרפו הרבה זמן, אבל רצוי לא להגיע למצבים שהם מאבדים יכולת להשתמש באצבעות או בחלק מהיד.

אם כבר השארת דלת פרוצה icon_smile.gif

את הגישה המאוד מיוחדת לבטיחות בנושא עצבי מוליך (עלפי ידיעתי) ESINEM, קושר על (לטעמי) מאנגליה.

באתר שלו יש דף בטיחות מעולה, ובו שני לינקים יוצאים מין הכלל.

http://www.esinem.com/main-safety.html

הראשון למחקר שלו בנושא פגיעות עצביות בקשירה:

http://www.esinem.com/Misc/Nerve%20Damage%20Part%201b.rtf

זהירות קריאה ארוכה icon_smile.gif

השני למאמר שלו על פגיעות עצביות ב BOX TIES בתליות:

http://www.esinem.com/Misc/Nerve%20Damage%20Part%201a.pdf

חומר קריאה מרתק, חשוב ומומלץ ביותר.

וגם, וסליחה על הפאג : לינק למאמר שכבר תרגמתי בעבר על סינדרום תלייה מרתמה, לינק היה באתר של ROPEMASTER, אבל הוא בשיפוץ, בנתיים הנה לינק לבלוג שלי http://www.thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=45167&blog_id=9890.

מעניין למה זה מעולם לא הגיע לפרסום במגזין.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 31 באוג׳ 2011
שרשור מעניין.
מישהו מארגן סדנת קשירות למי שלא מצליח להגיע למרכז בתדירות גבוהה?
(ומה זה לעזאזל אינטליגנציה מינית? נא להביא סימוכין למושגים כאלו)
קינבה

BOOLA BOOLA ואסינם

קינבה • 31 באוג׳ 2011
אם כבר הוזכר אסינם כדאי שאציין שעד שפגשתי אותו (בלונדון) קשרתי בסגנונות שונים (כמו חלק מהלינקים שהוצגו ועוד), אבל אחרי שפגשתי אותו, ראיתי מה הוא עושה, דיברנו קצת והוא סיפר לי איפה הוא למד ביפן, גם ביקשתי ממנו עזרה ושישגיח עלי כשאני עושה סספנשן.. מאז הבנתי שהבולהבולה (כן אותו קשר שכל כך הרבה אנשים טוענים שהוא בעייתי, לא בטיחותי ויכול לקרוס) פשוט עדיף (לטעמי האישי). ואגב, אם השחלתם את החבל בקצה הקטן של הבולהבולה זה בדיוק כמו שעשיתם קשר מרוכב הרבה יותר והגעתם בדיוק לאותה רמת אמינות רק ללא אפשרות שחרור מהיר, הייתרון הוא שוב שניתן לקשור אותו מהר יותר וקל יותר לכוון לחץ, ולכן הוא בטיחותי יותר אם יודעים איך לעשות אותו.

מה שאני הולך להראות לכם עכשיו לא מיועד למתחילים אבל מה שמשותף לו ולדברים שהראתי בסרטונים שלי הוא שבכולם הבסיס הוא אותו קשר בולהבולה שיש כאלו שכל כך הוהבים להשמיץ.

קיצר, אם אסינם משתמש בבולהבולה לסספנשן והיפני הזה שתכף תראו משתמש גם הוא רק בבולהבולה לסספנשן (ואני ראיתי את כל הסרט אז אני יודע).. אז חישבו פעמיים לפני שתנסו להמציא את הגלגל.

שיט שניה.. צריך להעלות את התמונות, כבר חוזר icon_smile.gif
קינבה

התמונות

קינבה • 31 באוג׳ 2011

קינבה
קינבה • 31 באוג׳ 2011
דרך אגב הנה אסינם מדגים את הבולהבולה http://www.youtube.com/watch?v=9NE5MIqxv8Y&feature=related
משום מה הוא לא צירף לסרטון שלו את כל המאמרים וההזהרות שדאנקאפ תמיד דואג לצרף ואולי כי לא הוא, לא אני ולא אף אחד אחר לא אחראים על אף אחד, אנחנו מראים מה אנחנו עושים ולא מלמדים באינטרנט. מי שרוצה שיעור שישלם 45 פאונד לשעה, הנה: http://www.esinem.com/main-tuition.htm
כנ"ל גם היפני הזה שמראה דברים הרבה יותר מסוכנים, לא ראיתי שלסרט שלו מצורף מאמר באורך הגלות.

מה שכן אני רוצה להיות נוכח ברגע בו דאנקאפ למשל יספר לאניסם או ליפני הזה שהם קושרים בצורה לא בטיחותית, שהקשר הבסיסי שמשמש אותם מועד לפורענות ושהם צריכים להתקדם לקשת המהירה שהיא "שיפור"... בכתלס אני מת להיות שם רק כדי לראות את התגובה שלהם (אני אביא מצלמת וידאו כי זה רגע ראוי להנצחה).

קל להיות גיבור בפורום ולטחון בתיאוריות ובהפחדות במיוחד על אנשים שאין להם מספיק ניסיון ושלעולם לא קשרו, נקשרו, או ראו בעיניהם ובמרחק נגיעה קשירה ברמה הזאת. הרי יש מי שהיה פוסל את כל מה שעושה היפני הזה ושולח אותו ללמוד הכל מחדש, וכמובן שולח את היפנית הזאת דרך הפורום לחדר מיון כל פעם שתלו אותה.

מי שרוצה לספר לאסינם שהוא צריך להישתפר בבקשה, הנה האתר שלו, רק בבקשה לא להזכיר אותי כי אני לא צריך אי נעימויות כשאפגוש אותו שוב.
http://www.esinem.com/
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 31 באוג׳ 2011
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
שרשור מעניין.

מה זאת אומרת מה זה?
אינטיליגנציה המינית היא מונח חסר ביסוס או הקשר שכל מטרתו להעמיד את עצמך מעל אנשים שאין להם אינטיליגנציה מינית.
ואיך אתה יודע שאין להם? מה זאת אומרת, אתה החלטת שאין להם.

מושגים ריקים מתוכן תמיד מחממים ת'לב בצורה כזו. הם כל כך שימושיים.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 31 באוג׳ 2011
פרלין כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
שרשור מעניין.

מה זאת אומרת מה זה?
אינטיליגנציה המינית היא מונח חסר ביסוס או הקשר שכל מטרתו להעמיד את עצמך מעל אנשים שאין להם אינטיליגנציה מינית.
ואיך אתה יודע שאין להם? מה זאת אומרת, אתה החלטת שאין להם.

מושגים ריקים מתוכן תמיד מחממים ת'לב בצורה כזו. הם כל כך שימושיים.

סתם, סתם אני רעה.

אני מוחקת את מה שאמרתי. איש אחר, אם תקרא פה, סליחתי עימך.

בברכת,
שרשורים נקיים מרפש ורוע לכולנו,
פרלינסקקה
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

למי שלא מגיע למרכז

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 31 באוג׳ 2011
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
שרשור מעניין.

אם תציע מקום שאפשר לארח בו אנשים שקושרים אנשים אחרים, סביר להניח שאפשר יהיה לארגן סדנה או מפגש שכזה.

icon_twisted.gif