צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה עדיף, שולט טוב או פסיכולוג טוב?

FOR GOOD
לפני 12 שנים • 15 באוק׳ 2011

...

FOR GOOD • 15 באוק׳ 2011
סלחנו ללולו.
ב.ד.ס.מ היא חוויה שיכולה מאד לבלבל, ושגם מציגה קשיים מיוחדים. אבל אין שום קשר בינה לבין פסיכותראפיה ( על אף שהיא אכן עוזרת לך להכיר את עצמך )
רק מה, מכיון שיש מעט מאד פסיכולוגים טובים, ומעט מהם פרו-ב.ד.ס.מ ( או אפילו יודעים מה זה בדיוק, שלא לדבר על נסיון אישי, שממנו לומדים הכי הרבה, ושאין לו באמת תחליף ) - יוצא שלמצוא פסיכולוג טוב שגם מבין-עניין, והוא גם פרו-ב.ד.ס.מ, זו עדיין משימה כמעט בלתי-אפשרית. ולכן, כמו שכתב פעם חנוך לוין בהקשר קצת אחר - נשארנו לבדנו בעולם עוין. icon_biggrin.gif
Inner Silence
Inner Silence • 15 באוק׳ 2011
Cauchy כתב/ה:
Uranus כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

מה מהות הקשר אם לא להתמודד עם כאב נפשי מסויים על ידי העברתו לכאב פיסי או נפשי אחר?

קאוצ'י,

יש עוד מהויות לקשר?
מה קורה ברגע שההתמודדות הסתיימה באמצעים האלה, מה אז קורה לקשר?

אני מוכרח להודות שאין לי נסיון רב בקשרים בדסמים. אני מניח שבשלב שהצד הסובל מבין שזו בריחה ולא התמודדות (כפי שהוזכר מעלי) הוא מעוניין להעמיק את הקשר ברבדים אחרים. אז או שהוא משתנה או שהוא נגמר.

קרה לך שברחת ממשהו? אני מניחה שכן.
קרה לך שהבנת שזה מה שאתה עושה? אני מניחה שכן.
מה עשית אז, כשהבנת? נשארת באותו המקום והחלטת שעצם ההבנה משנה בך משהו או שזה נגמר? אני מניחה שלא.
עצם הההבנה שקיימת בריחה לא משנה ולא פותרת את קיומה של הבעיה, אלא מביאה ל - או התעלמות מוחלטת (הדחקה) מהבעיה או להתמודדות אמיתית עם הבעיה, והאחרון בהכרח לא יוביל להמשך הבריחה מהתמודדות (לא ימצא בבדס"מ מפלט טיפולי).
מישלי

Re: מישלי

מישלי • 15 באוק׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
מישלי
גם אם את מרוגשת מינית מהבוס שלך ( שבינכם מתקיימים יחסי מרות ) , התופעה נקראת באותו שם - העברה ( טרנספרנס ). וגם אז לא כדאי שהוא ינצל את זה , אפילו אם את מסכימה או רוצה.
ברור לגמרי שכולנו גם קצת מטפלים/ ומאמנים-אישיים ( לא מקצועיים ) של החברים או של בני הזוג שלנו ( אנחנו לפעמים גם קצת ההורים שלהם ). זה לא קשור.
ריגוש מיני לא מתרחש רק ביחסי שליטה - אבל כש"אימון-אישי" מקצועי מעורר אותך מינית, המאמן אמור לדעת לנטרל את זה . אבל ביחסי שליטה לנטרל את הגירוי המיני ? בחייך, זה מצחיק... ביחסי שליטה, גם כשמנטרלים לכאורה את הגירוי המיני ( בעזרת הוראות, או בעזרת חגורת-צניעות למשל ), זה רק כדי להעצים אותו.
את מצליחה לראות את ההבדל?

* יחסי שליטה - ( אם הם לא מפגש חד פעמי בתשלום ) יותר ממה שהם דומים לטיפול או אימון-אישי, הם דומים לכל קשר אנושי אחר . וברור לגמרי שיהיו בהם את רוב , אם לא את כל, המרכיבים שיש בכל קשר ( לא רק המרכיב המיני ) .

בואנ'ה... אתה מתחיל לעצבן אותי !
למה אתה דוחף ריגוש מיני לכל דבר ?

כבר הבהרתי והדגשתי, שעבורי אין קשר הכרחי בין שליטה למיניות.
כמו שאין קשר הכרחי בין טיפול לשליטה,
או בין הבוס שלי לטיפול או למיניות או לשליטה,
או בין הבעלים שלי והשליטה (שהוא מפעיל או לא) עליי,
או בין מה שאתה חושב שמקובל לבין מה שאני.

ריגוש מיני, הוא ריגוש מיני וזה מה שהוא, ותפסיק לחבר אותו (בשבילי) לשום דבר אחר. תודה !
FOR GOOD

FOR GOOD • 15 באוק׳ 2011
מישלי כתב/ה:
FOR GOOD כתב/ה:
מישלי
גם אם את מרוגשת מינית מהבוס שלך ( שבינכם מתקיימים יחסי מרות ) , התופעה נקראת באותו שם - העברה ( טרנספרנס ). וגם אז לא כדאי שהוא ינצל את זה , אפילו אם את מסכימה או רוצה.
ברור לגמרי שכולנו גם קצת מטפלים/ ומאמנים-אישיים ( לא מקצועיים ) של החברים או של בני הזוג שלנו ( אנחנו לפעמים גם קצת ההורים שלהם ). זה לא קשור.
ריגוש מיני לא מתרחש רק ביחסי שליטה - אבל כש"אימון-אישי" מקצועי מעורר אותך מינית, המאמן אמור לדעת לנטרל את זה . אבל ביחסי שליטה לנטרל את הגירוי המיני ? בחייך, זה מצחיק... ביחסי שליטה, גם כשמנטרלים לכאורה את הגירוי המיני ( בעזרת הוראות, או בעזרת חגורת-צניעות למשל ), זה רק כדי להעצים אותו.
את מצליחה לראות את ההבדל?

* יחסי שליטה - ( אם הם לא מפגש חד פעמי בתשלום ) יותר ממה שהם דומים לטיפול או אימון-אישי, הם דומים לכל קשר אנושי אחר . וברור לגמרי שיהיו בהם את רוב , אם לא את כל, המרכיבים שיש בכל קשר ( לא רק המרכיב המיני ) .

בואנ'ה... אתה מתחיל לעצבן אותי !
למה אתה דוחף ריגוש מיני לכל דבר ?

כבר הבהרתי והדגשתי, שעבורי אין קשר הכרחי בין שליטה למיניות.
כמו שאין קשר הכרחי בין טיפול לשליטה,
או בין הבוס שלי לטיפול או למיניות או לשליטה,
או בין הבעלים שלי והשליטה (שהוא מפעיל או לא) עליי,
או בין מה שאתה חושב שמקובל לבין מה שאני.

ריגוש מיני, הוא ריגוש מיני וזה מה שהוא, ותפסיק לחבר אותו (בשבילי) לשום דבר אחר. תודה !

מישלי, תחיי איך שאת רוצה, ותעשי מה שאת רוצה. זה היה דיון תאורטי. גם איימי שאלה, וניסיתי לענות לה -
ריגוש מיני , יחד עם הפגנת רגשות של אהבה-שנאה ( הנגזרות ) כלפי המטפל, הבוס, המורה וכו' , זו פשוט ההגדרה של התופעה שנקראת טרנספרנס. והדיון הרי נסב על ההבדל , שיש או שאין, בין טיפול פסיכולוגי וקאוצ'ינג ( שבו אמורים לנטרל את הטרנספרנס, או לדעת איך לעבוד איתו נכון ), לבין יחסי-שליטה.
אני לא מתווכח עם מה שאתה מרגישה או חשה. זה היה דיון תאורטי. וכבר ציינתי שיחסי שליטה, כמו כל קשר אחר, יש בהם את כל המרכיבים, לא רק המרכיב המיני
לא להתלהם.
מישלי

מישלי • 15 באוק׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
מישלי, תחיי איך שאת רוצה, ותעשי מה שאת רוצה. זה היה דיון תאורטי. גם איימי שאלה, וניסיתי לענות לה -
ריגוש מיני , יחד עם הפגנת רגשות של אהבה-שנאה ( הנגזרות ) כלפי המטפל, הבוס, המורה וכו' , זו פשוט ההגדרה של התופעה שנקראת טרנספרנס. והדיון הרי נסב על ההבדל , שיש או שאין, בין טיפול פסיכולוגי וקאוצ'ינג ( שבו אמורים לנטרל את הטרנספרנס, או לדעת איך לעבוד איתו נכון ), לבין יחסי-שליטה.
אני לא מתווכח עם מה שאתה מרגישה או חשה. זה היה דיון תאורטי. וכבר ציינתי שיחסי שליטה, כמו כל קשר אחר, יש בהם את כל המרכיבים, לא רק המרכיב המיני
לא להתלהם.

טוב, נו... אז קצת התלהמתי... זו מן תקופה כזו שאני נעה בין אדישות יתר להתלהמות בלתי מרוסנת.
אבל פה זה היה בצדק ( :

יש המון הגדרות בענפים שונים (גם בפסיכולוגיה, אימון ושליטה) שאפשר להרחיב עליהן ולעשות הקבלות,
אבל לא בזה עסקה השאלה.
אפשר להכנס לרזולוציה של כל מגוון התחושות והתופעות שעולות בין Bottom ל-Top, ולאלה שבין מטופל/ת או מתאמן/ת למטפל/ת מאמן/ת, ולעשות הקבלה.

ובעצם, אולי זה בדיוק נושא הדיון.... ? אז אולי סתם קפצתי וזו בדיוק הנקודה ?

אז יצאתי חומוס icon_redface.gif

רק לא לדחוף לי "ריגוש מיני" לפה, ואני אחזור לפינה שלי ואשתוק לי בחושך icon_rolleyes.gif
טשטשת{פורגוד}

שאלה

טשטשת{פורגוד} • 15 באוק׳ 2011
Inner Silence כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
Uranus כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

מה מהות הקשר אם לא להתמודד עם כאב נפשי מסויים על ידי העברתו לכאב פיסי או נפשי אחר?

קאוצ'י,

יש עוד מהויות לקשר?

אני מוכרח להודות שאין לי נסיון רב בקשרים בדסמים. אני מניח שבשלב שהצד הסובל מבין שזו בריחה ולא התמודדות (כפי שהוזכר מעלי) הוא מעוניין להעמיק את הקשר ברבדים אחרים. אז או שהוא משתנה או שהוא נגמר.

מה עשית אז, כשהבנת? נשארת באותו המקום והחלטת שעצם ההבנה משנה בך משהו או שזה נגמר? אני מניחה שלא.
עצם הההבנה שקיימת בריחה לא משנה ולא פותרת את קיומה של הבעיה, אלא מביאה ל - או התעלמות מוחלטת (הדחקה) מהבעיה או להתמודדות אמיתית עם הבעיה, והאחרון בהכרח לא יוביל להמשך הבריחה מהתמודדות (לא ימצא בבדס"מ מפלט טיפולי).

שאלה לאינר סיילנס ( או לכל אחד אחר שרוצה לענות ) - אנחנו הרי לא מתמודדים עם כלום בזמן שאנחנו נהנים, ולא חשוב ממה ( פרט אולי להנאה שאנחנו יכולים להנות מהעבודה למשל ). אז למה החששות שלך - שאנחנו בורחים מהתמודדות ממשית עם בעייה שיש לנו על-ידי דילוג מכאב אחד לאחר - למה הם מכוונים במיוחד להנאה המאזוכיסטית ( ואלי גם הסאדיסטית )? למה את חוששת שדוקא הנאה כזאת היא בריחה?
FOR GOOD

Re: שאלה

FOR GOOD • 15 באוק׳ 2011
FOREVER MORE כתב/ה:
Inner Silence כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
Uranus כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

קאוצ'י,

יש עוד מהויות לקשר?

שאלה לאינר סיילנס ( או לכל אחד אחר שרוצה לענות ) - אנחנו הרי לא מתמודדים עם כלום בזמן שאנחנו נהנים, ולא חשוב ממה ( פרט אולי להנאה שאנחנו יכולים להנות מהעבודה למשל ). אז למה החששות שלך - שאנחנו בורחים מהתמודדות ממשית עם בעייה שיש לנו על-ידי דילוג מכאב אחד לאחר - למה הם מכוונים במיוחד להנאה המאזוכיסטית ( ואלי גם הסאדיסטית )? למה את חוששת שדוקא הנאה כזאת היא בריחה?

אני האמת לא יודע איך מתחילים אפילו לענות על השאלה שלך בפורום כזה. אבל לא בכדי ציין פותח השרשור ,בפוסט הראשון , את הקרבה שיש בין הסטיות המיניות וההפרעות הנפשיות. הם באמת מקיימים בינהם כל מיני יחסי גומלין, ויש בינהם קשרים עמוקים. וההנאות הסוטות אכן יכולות פעמים רבות מאד לגלוש להרס-עצמי, לאסקפיזם וכו'
אבל לא הייתי רוצה להפחיד אותך...
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 15 באוק׳ 2011
Inner Silence כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
Uranus כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

קאוצ'י,

יש עוד מהויות לקשר?

אני יכול להגיד שבקשרים קודמים שלי ידעתי שזה לא קשר לנצח. ברחתי מזה במובן שלא חשבתי על זה ביום יום, אבל לא ברחתי מזה במובן שאמרתי את זה בבירור כאשר זה עלה, והתקדמתי בקשר בהתאם.

הפואנטה שלי, הנה אני אומר אותה בגלוי סופסוף, היא העברת ביקורת. אנשים מדברים פה על אימון אישי, אבל איזה מן אימון מעודד אדם לברוח מהבעיות שלו? איזה אימון מנצל את הבעיות של אדם לצורך הנאה אישית?

זה דומה לאימון של סוחר סמים.
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 15 באוק׳ 2011
Cauchy כתב/ה:
Inner Silence כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
Uranus כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

קאוצ'י,

יש עוד מהויות לקשר?

אני יכול להגיד שבקשרים קודמים שלי ידעתי שזה לא קשר לנצח. ברחתי מזה במובן שלא חשבתי על זה ביום יום, אבל לא ברחתי מזה במובן שאמרתי את זה בבירור כאשר זה עלה, והתקדמתי בקשר בהתאם.

הפואנטה שלי, הנה אני אומר אותה בגלוי סופסוף, היא העברת ביקורת. אנשים מדברים פה על אימון אישי, אבל איזה מן אימון מעודד אדם לברוח מהבעיות שלו? איזה אימון מנצל את הבעיות של אדם לצורך הנאה אישית?

זה דומה לאימון של סוחר סמים.

בדיוק בגלל זה קאצ'ינג בחול הוא מקצוע שלומדים כמה שנים ולא חודש חודשיים מהירים כמו בארץ.
בין היתר כדיי שמר קאצ'ר לא יחשוב שלזיין את מושא אימונו נקרא מקצועיות= שליטה מנטאלי = מניפולציות רגשיות.

ביחס למה שהרבה כאן מנסים לעשות וזה למצוא בבן/בת זוג מאמן אישות /מושיע / תציל אותי בעיקר מעצמי , ואחריי זה לא מבינים למה זה לא עובד.
פשוט צריך לעשות הפרד ומשול .
לקבל טיפול אמיתי ומקצועי אצל איש מקצוע שנבחר בקפידה ואיתו נבנה לך אימון מסוג א שקשור לקשר הטיפולי והלא מיני שלכם.
ובן/בת זוג ראוי/ה במקביל, שאיתו נבנה לך אמון מסוג ב שקשור למערכת היחסים האינטימית והאישית שלכם, רצוי גם שהוא/היא יקבל אותך כמי שאתה ויתמוך במאמצך האישי לשיפור, ולא יגרום לך לחשוב שמושא הוראותיו ופקודותיו נקראים אימון או קאצ'ינג או כול קישקוש אחר .

אפילו לסוחר סמים ממוצע יש את המעט הגינות לא לספר לך שהוא יסדר לך את החיים באבקת פלא שלו.
גם לו וגם לך זה ברור מצוין שאתה קונה רגעים של בריחה מהמציאות ולא טיפול או ריפוי מקצועי.
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 15 באוק׳ 2011
ומה ההבדל בין קבלת משימות לא מיניות מהשולט שלך, לבין קואצ'ינג? שאלה רצינית. אולי אני לא ממש מבינה מה זה קואצ'ינג. אז אם יש מטרות מסויימות שאת רוצה להשיג, והשולט שלך עוזר לך להשיג אותן, כי זה עושה לו את זה, מה רע בעצם? איזה נזק זה יכול לעשות?

אני ממש לא בעד דום- פסיכולוג, אני גם חושבת שדום ששם את עצמו במקום הזה, בהפוך על הפוך, לגמרי הורס את השוויוניות שבקשר, מחליש את הסאבית שלו, אבל מה כל כך נורא בליווי סאבית בתהליך מסויים? למה המחשבה על זה כל כך בלתי נסבלת?