בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מירי אלוני

נילי ונילי
לפני 12 שנים • 20 באוק׳ 2011
נילי ונילי • 20 באוק׳ 2011
להבה חשופה כתב/ה:
אינך מודעת לכך, שגלעד שליט אולץ לראיון המזוויע הזה? אינך מודעת/ יודעת, שגלעד שליט ענה לשאלות, מכח היותו רגיל לתשאולים וחקירות?.

גלעד שליט, חשש שאם לא יעשה כך יבולע לו. מאחוריו עמדו חלק משוביו, והוא, על אדמת מצרים. איש ממשלת ישראל, או צה"ל לא היה נוכח. אם היתה למשלחת צה"ל / ישראל אפשרות, להיות באותו מעמד מזעזע זה, הראיון הזה לא היה מתקיים..[/color][/b]

לא רק שאני מודעת לזה, אלא שלדעתי זה בדיוק מה שאמרתי. את סגורה על זה שקראת את מה שכתבתי?
ייעוץ בדסמי​(שולטת)

Re: למה לריב כולם צודקים

ייעוץ בדסמי​(שולטת) • 20 באוק׳ 2011
נילי ונילי כתב/ה:

או בקיצור, אם להיות בוטה לרגע, מה שחסר לי בשרשור הזה זו איזושהי אמירה חד משמעית שאומרת שהבעיה המרכזית של נשים מוכות אינה האופי החלש שלהן, טראומות הילדות שלהן או יצר ההרס העצמי שלהן. הבעיה המרכזית של נשים מוכות הנה גברים מכים. יכול להיות שלקיחת אחריות עצמית אכן תביא בסופו של דבר לשחרור האישה מכבליה, אבל והדרך הכי טובה והכי מהירה לשחרר אישה מוכה היא אם החולירה שמכה אותה יחליט שהוא מפסיק לעשות את זה.
[/color]

נילי יקרה, דברתי רק על הזוית הנשית שמן הסתם מעניינת אותי יותר.
לצערי, גם אם ייקטעו את ידי החולירע המכה והוא יפסיק-
התוצאה תהיה שאותה האישה בדיוק תמצא לה בעל ידיים חדש שימשיך מאותה הנקודה
ועל הדפוס הזה בדיוק יש לקחת אחריות
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 20 באוק׳ 2011

בנוסף כשהיא הולכת אפשר להכריז עליה ברבנות כאישה מורדת גם אם זה רק למקלט לנשים מוכות, זה כבר קרה ולא פעם אחת.
היו תזכירי סעד שטענו שלילדים עדיף בבית כי האבא מכה רק את אמא ולכן הוציאו אותם מהמקלט והשאירו שם רק את האם.
נשים עם בנים מעל גיל 13 לא יכולות להגיע למקלטים כי אין מקלחות נפרדות ולא תמיד יש מקום בדירת מסתור.
בתקופות של לחץ על מקלטים (פסח, ראש השנה, קיץ, מלחמה..) בכל חדר במקלט לנשים מוכות ישנות על מיטה אמא+ילד וכל הרצפה מלאה מזרנים.

היא יכולה לקום וללכת???
FOR GOOD

Re: ...

FOR GOOD • 20 באוק׳ 2011
נילי ונילי כתב/ה:
FOR GOOD כתב/ה:
גבר מכה לעולם לא יפסיק, נילי. הוא לעולם לא יפסיק.
היא צריכה ללכת למרות זאת

כשאתה אומר "גבר מכה לעולם לא יפסיק", אתה מסיר את האחריות מעליו ומאפשר לו להמשיך ולהיות מפלצת. מעבר לכך, אתה מסיר את האחריות מהחברה הישראלית ומהממשלה הישראלית ומאפשר לנו כחברה להמשיך ולחנך את הגברים שלנו לאלימות, לבעלות, ולביטויים אלימים של כעס.

"גבר מכה לעולם לא יפסיק" משמעו- ככה הוא וזהו. הוא לא ישתנה לעולם כי אין לו ברירה אחרת. ואני טוענת שני דברים: ראשית, כחברה יש לנו החובה לחנך לאי-אלימות וללמד את הילדים שלנו איך מנהלים קשרים אינטימיים בצורה לא-אלימה. שנית, אי אפשר להסיר את האחריות מפרטים אלימים בחברה. פרט אלים הוא אלים מבחירה ויכול לבחור גם שלא להיות אלים, אל תמהר לשלול את אחריותו ממנו.

ולגבי הסיפא של דבריך-

כשאתה אומר "היא צריכה ללכת" אתה מתעלם לגמרי, באטימות מופלאה, מן המשמעות של הללכת הזה.

ראשית, משרד הרווחה בשיתוף ארגוני הנשים מפעיל 13 מקלטי חירום ועוד כמה עשרות בודדות של דירות מעבר. זה לא הרבה מאד מקום עבור כל אותן 14 אלף נשים בממוצע בשנה שמתלוננות על אלימות. כמות המקלטים מגוחכת אל מול כמות הנשים שסובלות מאלימות.

בנוסף, אשה שמחליטה ש"היא צריכה ללכת" ואורזת את עצמה ואת הילדים שלה ובורחת על נפשה עוברת למקלט כזה, שנמצא בעיר זרה לה. במקלט הזה היא חיה עם עוד כמה משפחות במצב מנוסה דומה לשלה. הילדים מנותקים מבית הספר שלהם ונמצאים במצב תלישות מעורער; האשה עצמה נאלצת להתמודד עם החיים בדירה צפופה עם עוד מספר נפשות לא מבוטל; כל זה בזמן שהתוקף נמצא בביתו.

אתה מבין? בזמן שהיא "צריכה ללכת" ולחיות עם עוד שלוש נשים ועשרה ילדים בדירה אחת בטיז-אל-נבי, הרי שהוא ממשיך לחיות בבית הנחמד שלהם (במודיעין? בלוד? בכפר שמריהו?). הוא ממשיך ללכת לעבודה כל בוקר, הוא ממשיך לבקר את הוריו ולאכול אצלם ארוחת שישי בכל סופ"ש, הוא לא מנותק מהסביבה התומכת שלו בשום שלב. בניגוד אליה, שמוצאת את עצמה מבודדת ומנותקת ממשפחתה ומהתמיכה אותה היא כל כך צריכה, הוא ממשיך לחיות בבית שלו ובסביבה הטבעית שלו.

זו, יקירי, המשמעות האמיתית והכואבת של "היא צריכה ללכת". ואני מבקשת, שוב, שתנסה לרדת מהעץ עליו טיפסת ולהודות שאתה מדבר בנושא שאתה לא מבין בו. אין בושה בלהודות בטעות.

זאת לפחות היתה תגובה עניינית. אבל אני לא בטוח שהבנת את העיקר. אם השאלה היתה אם אנחנו כחברה - רשויות הרווחה והחוק וכולנו, יכולים לעשות יותר ( יותר מעונים לנשים מוכות, יותר עזרה בשלבי הקליטה מחדש וכו' ) - אז בטח שהתשובה היא כן רבתי.

אבל על כל מאה מעונים של נשים מוכות, יש אחד של גברים מכים . כי הם נזכרים לבקש עזרה, אם בכלל, רק אחרי שהם נעזבים.
בתור עובדה, אנחנו לא נשקיע את התקציב שיש לנו בגברים המכים. זה פשוט חסר טעם. צריך לעזור לנשים המוכות, ולילדים שלהן, להציל את עצמן.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 20 באוק׳ 2011
שאלה ראשונה:
האם יש הסכמה שבכל מערכת יחסים זוגית, מהכי בריאה עד הכי לא בריאה,
יש מידת אחריות לשני הצדדים? (חלוקת האחריות לא חייבת להיות שווה)

ובוא נבדיל מגלעד שליט. הוא היה בשבי. זה לא מערכת יחסים זוגית

שאלה שנייה:
לקיחת אחריות הרבה פעמים יכולה להיתפס אצל קורבן כ"אשמה". איך נמנעים מזה
(מזה שתרגיש אשמה)?
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 20 באוק׳ 2011
בטי בום כתב/ה:

יש מערכת שאמורה לטפל בגברים מכים- בתי כלא

גם אם אותם גברים של המחר הם הילדים במעון לנשים מוכות בהם את מטפלת בהתנדבות היום?
FOR GOOD

...

FOR GOOD • 20 באוק׳ 2011
בטי בום כתב/ה:

יש מערכת שאמורה לטפל בגברים מכים- בתי כלא

הוא שאמרתי. השאלה היא לא אם רשויות החוק או המשפט יכולות לעשות יותר. בודאי שהן יכולות
אין על זה שום ויכוח
היום למשל בתי המשפט רגישים יותר מבעבר למקרים של אלימות במשפחה, ולתוצאות הרות האסון שלה.
אבל אם האשה המוכה תחכה לו בבית אחרי שהוא ישתחרר מתקופת המעצר הלא-מאד ארוכה שלו, בתקווה שהוא למד את הלקח, ויחזור למוטב, המציאות הולכת לטפוח על פניה.
זה כרוני...
להבה חשופה
להבה חשופה • 20 באוק׳ 2011
נילי ונילי כתב/ה:
להבה חשופה כתב/ה:
אינך מודעת לכך, שגלעד שליט אולץ לראיון המזוויע הזה? אינך מודעת/ יודעת, שגלעד שליט ענה לשאלות, מכח היותו רגיל לתשאולים וחקירות?.

גלעד שליט, חשש שאם לא יעשה כך יבולע לו. מאחוריו עמדו חלק משוביו, והוא, על אדמת מצרים. איש ממשלת ישראל, או צה"ל לא היה נוכח. אם היתה למשלחת צה"ל / ישראל אפשרות, להיות באותו מעמד מזעזע זה, הראיון הזה לא היה מתקיים..[/color][/b]

לא רק שאני מודעת לזה, אלא שלדעתי זה בדיוק מה שאמרתי. את סגורה על זה שקראת את מה שכתבתי?

בהחלט, סגורה. על דבריי. קראי דבריי טום. הקדים אותי וכתב . את אשר התכוונתי לכתוב.

ו"בוא נבדיל מגלעד שליט. הוא היה בשבי. זה לא מערכת יחסים זוגית".

להבה חשופה.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 20 באוק׳ 2011

בכח אני כבר לא מתנדבת במקלט המון זמן,
וכן המקום שלהם בכלא, אדם צריך לשלם על מעשיו ולקחת אחריות על הבחירות שלו .

הייתי רוצה לראות בכלא קבוצות לטיפול בכעסים, סדנא לאלימות במשפחה, יותר עבודה שיקומית מהיום.
והשגחה והמשך טיפול כשהוא יוצא מהכלא,
אבל מעדיפה שיוציאו אותו מהבית ולא "שהיא תלך"

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי אוק' 20, 2011 6:17 pm, סך-הכל נערך פעם אחת