צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רציתן פמיניזם? תתחילו לשלם על עצמכן בדייטים

Cauchy{Venus Blue}
לפני 12 שנים • 29 באוק׳ 2011

Re: דייט שהיה לי.

Cauchy{Venus Blue} • 29 באוק׳ 2011
Franchesca כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
Franchesca כתב/ה:
בחור הזמין אותי לדייט והסכמתי.
כשהגענו לקפה-מסעדה, לא הייתי רעבה כל כך אז הזמנתי נס.
הוא הזמין לו פסטה, סלט ושתייה וברגע שסיימנו לאכול הוא שאל אם אנחנו עושים חצי חצי בחשבון.
כמובן שהייתי קצת בהלם, למה לעשות חצי חצי, אם סה"כ שתיתי נס?
ובכלל, לעזאזל איתך, סה"כ נס, צא גבר, תשלם את ה16 שקלים ח.
שילמתי על הנס והשארתי טיפ עשרה שקלים.
הבחור הרים את הטיפ שלי ואמר: "על מה טיפ?" והכניס לארנק שלו.
ברור מאליו שלא פגשתי אותו בשנית. icon_lol.gif
מזועזעת מהזן הזה שקורא בקולי קולות "שיויון".

אני גם לא מבינה על מה הויכוח פה.
אף אחד לא חייב לשלם או להזמין.
ברגע שגבר ואישה יוצאים יחד והוא משתכר בהרבה יותר טוב ממנה, למה לא?
ואם זה ההפך, גם כן, למה לא?

אחד הדברים שאני שונאת, זה גברים שמגיעים לפאב או מועדון ולא מזמינים דבר עבור עצמם.
אני בכלל לא מדברת על להזמין אותי, תמיד אני יוצאת עם כסף בארנק, לא מסתמכת על אף אחד או אחת.
איך אפשר להגיע לפאב או מועדון ולא לקנות משהו, גם אם אתה לא צמא, תקנה!
קמצן.

icon_rolleyes.gif

מהנסיון שלי אני מגיע לפאב בעל כורחי, ואז עוד לשלם על זה כסף נראה לי קצת דרקוני

אני לא מסוגלת להבין את הגישה הזו, בטח לא בפאב שכל מטרתו, שתיה.
ואם מדובר במועדון, כבר הגעתי, בלנד אין.
ומנסיוני, גם אם הגעתי למקום כלשהו בעל כורחי <וזה לא קורה אף פעם>, עדיין אהיה צמאה בשלב כלשהו, גם אם לשתיה קלה.
מה דרקוני בזה?

לגבי הלגיע בעל כורחי - אני מניח שמכיוון שאת אוהבת מועדונים ופאבים יש לך פחות בעייה חברתית מאשר לי, כיוון שזה הבילוי המועדף בגילאים שלנו.

אני בטוח שיש גם קמצנים, נתקלתי בהם. אנשים שמחפשים עם פנס מטבע של עשר אגורות שנפל מתחת לבאר, ואם זה היה מטבע של עשר שקל הלך להם כל הערב. אבל, אני חושב שיש גם אנשים כמוני. אנשים שמוכנים להזמין שתייה קלה ואפילו יין אדום, אבל בפאבים הישראליים אתה מקבל מי סוכר או חומץ בלסאמי בהתאמה, וזה מרגיז.

אני מניח שהנקודה שאנו רוקדים סביבה בשרשור זה היא הנסיון להעריך את האופי של אדם לפי מדד התשלום בדייט הראשון. בסופו של דבר, סקסית ענתה יפה שמי שיוצא לדייטים באופן תעשייתי זה חשוב לו הרבה יותר מאשר מי שבורר את הדייטים שלו בקפידה.
מי שיוצא לדייטים באופן תעשייתי, מראש סביר שמצא מישהו לא ברמה גבוהה במיוחד, בין אם יתקמצן ובן אם יקנה בקבוק רמי מרטין ב3000 שקל (נדמה לי שראיתי משהו בסגנון....)
'Bambi'​(אחרת)

יוחזר הגבר הישן!

'Bambi'​(אחרת) • 29 באוק׳ 2011
אז ככה. קמצנית אני לא. ואת זה יכול להעיד כל אדם שמכיר אותי פחות או יותר.
כמובן שאני מגיעה עם ארנק לדייט (או לכל מקום אליו אני הולכת...לא לבוא עם ארנק? בחיית?) כי לעולם אין לדעת על מה תפלי ותמיד צריך לדעת לדאוג לעצמך.
אף על פי כן, אני מודה, שאם הגבר לא ישלם עבורי בדייט הראשון, פשוט מאוד לא יהיה דייט שני. וכן. כשזה דייט ראשון ומגיע החשבון אני לא טורחת להוציא אפילו את הארנק.

אני כמובן נגד להזמין פילה בדייט ראשון, גם בנינו- לאיזה נקבה יש אומץ לתקוע סטייק בדייט ראשון?.
אבל זה אקט ג'נטלמני שאני אכן מצפה לו.
ובעיני- גבר שלא משלם בדייט ראשון הוא או קמצן או שפשוט הבחורה עד כדי כך לא מצאה חן בעיניו עד כי הוא החליט לנקוט בנשק יום הדין להבטיח שזה אכן יהיה הדייט האחרון מבחינתה icon_wink.gif

אני לא בעד פזרנות יתר, אני מעריכה אנשים חסכניים (הלוואי וגם אני הייתי קצת), אבל אני באמת ובתמים מאמינה שגבר (ובכלל אדם) שקמצן בכיס- הוא גם קמצן בלב. ואני? אני צריכה את כל הלב icon_biggrin.gif

באופן אישי אני יכולה להעיד שבדייטים הספורים הראשונים בן זוגי שילם עבורי.
אבל גם לא צריך להיות גרידית, בטח לא כששניכם סטודנטים, רחמנא ליצלן. בשלב כלשהו, בדרך כלל כשעוברים לסטטוס של זוג, אז זה ממש לא משנה מי משלם, פעם את, פעם הוא, פעם חצי חצי, מה שזורם...
FOR GOOD

Re: יוחזר הגבר הישן!

FOR GOOD • 29 באוק׳ 2011
Jean Grey כתב/ה:
אז ככה. קמצנית אני לא. ואת זה יכול להעיד כל אדם שמכיר אותי פחות או יותר.
כמובן שאני מגיעה עם ארנק לדייט (או לכל מקום אליו אני הולכת...לא לבוא עם ארנק? בחיית?) כי לעולם אין לדעת על מה תפלי ותמיד צריך לדעת לדאוג לעצמך.
אף על פי כן, אני מודה, שאם הגבר לא ישלם עבורי בדייט הראשון, פשוט מאוד לא יהיה דייט שני. וכן. כשזה דייט ראשון ומגיע החשבון אני לא טורחת להוציא אפילו את הארנק.

אני כמובן נגד להזמין פילה בדייט ראשון, גם בנינו- לאיזה נקבה יש אומץ לתקוע סטייק בדייט ראשון?.
אבל זה אקט ג'נטלמני שאני אכן מצפה לו.
ובעיני- גבר שלא משלם בדייט ראשון הוא או קמצן או שפשוט הבחורה עד כדי כך לא מצאה חן בעיניו עד כי הוא החליט לנקוט בנשק יום הדין להבטיח שזה אכן יהיה הדייט האחרון מבחינתה icon_wink.gif

אני לא בעד פזרנות יתר, אני מעריכה אנשים חסכניים (הלוואי וגם אני הייתי קצת), אבל אני באמת ובתמים מאמינה שגבר (ובכלל אדם) שקמצן בכיס- הוא גם קמצן בלב. ואני? אני צריכה את כל הלב icon_biggrin.gif

באופן אישי אני יכולה להעיד שבדייטים הספורים הראשונים בן זוגי שילם עבורי.
אבל גם לא צריך להיות גרידית, בטח לא כששניכם סטודנטים, רחמנא ליצלן. בשלב כלשהו, בדרך כלל כשעוברים לסטטוס של זוג, אז זה ממש לא משנה מי משלם, פעם את, פעם הוא, פעם חצי חצי, מה שזורם...

לכל הנשים הענוגות שעורגות פה לגבר הישן וה"טוב" - ההוא מהפיפטיז, שלא בוכה, ולא מרגיש, ולא חושב יותר מדי...הגבר הפשוט, שממעט במילים, ומרבה במעשים... ומתוך רצון להביא דברים בשם אמרם, הנה קטע ידוע של חנוך לויו, שמסכם יפה את הנקודה

חיים חדשם

ממחר אהיה אדם אחר. אחדל לפטפט, אומר מה שנחוץ בלבד. "תני לי מנוחה", "תהיי בשקט", "אל תפריעי", "תני עוגה", "תני קפה", "תני לישון", "תני חביתה", "תני לקרדה", "תני שוקולד", "תני לחיות", "אל תרעישי", "אל תבלבלי את השכל", "אין לי זמן", "אני עסוק", ו..."התשובה שלילית". בעיקר - "התשובה שלילית". חיים חדשים ייפתחו לפניי, חיים של סיפוק רב.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 29 באוק׳ 2011
יש איזה סיפור ידוע על נורמה שהשתרשה, וכל מי שאי פעם ידע למה עשו את מה שעשו במקור מת, ועכשיו אלה שנשארו ממשיכים לעשות את מה שעשו פעם ולא באמת יודעים למה, אז הם ממציאים לעצמם כל מיני צידוקים שבינם לבין העניין אין דבר. מישהו מוכן להזכיר לי איך הוא הולך? זה הכאילו-ניסוי עם הקופים או שהיה משהו יותר טוב מזה?

יהיה הסיפור אשר יהיה, העניין הזה של תשלום בדייטים יכול להחליף אותו. ג'נטלמניות, חיזור, פערי שכר וכו' - כל אלו רציונליזציות. האמת היא שממש כמו השארת טיפ במסעדה, זה מנהג שהתקבע בנסיבות ספציפיות, הפך לנורמה, ונשאר כזה גם כשהנסיבות השתנו. מי שחורג מנורמה תמיד נראה מוזר, אבל לפעמים לא בגלל שום סיבה של ממש למעט העובדה שהוא חרג מנורמה.
Franchesca

Re: דייט שהיה לי.

Franchesca • 29 באוק׳ 2011
Cauchy כתב/ה:
Franchesca כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
Franchesca כתב/ה:
בחור הזמין אותי לדייט והסכמתי.
כשהגענו לקפה-מסעדה, לא הייתי רעבה כל כך אז הזמנתי נס.
הוא הזמין לו פסטה, סלט ושתייה וברגע שסיימנו לאכול הוא שאל אם אנחנו עושים חצי חצי בחשבון.
כמובן שהייתי קצת בהלם, למה לעשות חצי חצי, אם סה"כ שתיתי נס?
ובכלל, לעזאזל איתך, סה"כ נס, צא גבר, תשלם את ה16 שקלים ח.
שילמתי על הנס והשארתי טיפ עשרה שקלים.
הבחור הרים את הטיפ שלי ואמר: "על מה טיפ?" והכניס לארנק שלו.
ברור מאליו שלא פגשתי אותו בשנית. icon_lol.gif
מזועזעת מהזן הזה שקורא בקולי קולות "שיויון".

אני גם לא מבינה על מה הויכוח פה.
אף אחד לא חייב לשלם או להזמין.
ברגע שגבר ואישה יוצאים יחד והוא משתכר בהרבה יותר טוב ממנה, למה לא?
ואם זה ההפך, גם כן, למה לא?

אחד הדברים שאני שונאת, זה גברים שמגיעים לפאב או מועדון ולא מזמינים דבר עבור עצמם.
אני בכלל לא מדברת על להזמין אותי, תמיד אני יוצאת עם כסף בארנק, לא מסתמכת על אף אחד או אחת.
איך אפשר להגיע לפאב או מועדון ולא לקנות משהו, גם אם אתה לא צמא, תקנה!
קמצן.

icon_rolleyes.gif

מהנסיון שלי אני מגיע לפאב בעל כורחי, ואז עוד לשלם על זה כסף נראה לי קצת דרקוני

אני לא מסוגלת להבין את הגישה הזו, בטח לא בפאב שכל מטרתו, שתיה.
ואם מדובר במועדון, כבר הגעתי, בלנד אין.
ומנסיוני, גם אם הגעתי למקום כלשהו בעל כורחי <וזה לא קורה אף פעם>, עדיין אהיה צמאה בשלב כלשהו, גם אם לשתיה קלה.
מה דרקוני בזה?

לגבי הלגיע בעל כורחי - אני מניח שמכיוון שאת אוהבת מועדונים ופאבים יש לך פחות בעייה חברתית מאשר לי, כיוון שזה הבילוי המועדף בגילאים שלנו.

אני בטוח שיש גם קמצנים, נתקלתי בהם. אנשים שמחפשים עם פנס מטבע של עשר אגורות שנפל מתחת לבאר, ואם זה היה מטבע של עשר שקל הלך להם כל הערב. אבל, אני חושב שיש גם אנשים כמוני. אנשים שמוכנים להזמין שתייה קלה ואפילו יין אדום, אבל בפאבים הישראליים אתה מקבל מי סוכר או חומץ בלסאמי בהתאמה, וזה מרגיז.

אני מניח שהנקודה שאנו רוקדים סביבה בשרשור זה היא הנסיון להעריך את האופי של אדם לפי מדד התשלום בדייט הראשון. בסופו של דבר, סקסית ענתה יפה שמי שיוצא לדייטים באופן תעשייתי זה חשוב לו הרבה יותר מאשר מי שבורר את הדייטים שלו בקפידה.
מי שיוצא לדייטים באופן תעשייתי, מראש סביר שמצא מישהו לא ברמה גבוהה במיוחד, בין אם יתקמצן ובן אם יקנה בקבוק רמי מרטין ב3000 שקל (נדמה לי שראיתי משהו בסגנון....)

תעשייתי? פף. אני לא מרבה לצאת לדייטים ולאחרונה גם לא לצאת בכלל, נראה לי ממש הכרחי לקנות לעצמי משהו כשאני יוצאת.
אני נזכרת בתקופה שהייתי נוהגת לצאת בתכיפות וגם אז, לפחות משקה אחד, בירה או זירו, משהו.
אני מסכימה עם התאור הנוקשה שלך, לגבי הגשת האלכוהול בפאבים.
בגלל זה אני לא מסוגלת לשתות בפאב וודקה או יין, בעצם כל משקה ששופכים לכוס ועובר בדרך תהליך כלשהו.

ודווקא לא היה נראה שיש לך בעיה חברתית icon_wink.gif
Mary Jane

Mary Jane • 29 באוק׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
"]

חיים חדשם
ממחר אהיה אדם אחר. אחדל לפטפט, אומר מה שנחוץ בלבד. "תני לי מנוחה", "תהיי בשקט", "אל תפריעי", "תני עוגה", "תני קפה", "תני לישון", "תני חביתה", "תני לקרדה", "תני שוקולד", "תני לחיות", "אל תרעישי", "אל תבלבלי את השכל", "אין לי זמן", "אני עסוק", ו..."התשובה שלילית". בעיקר - "התשובה שלילית". חיים חדשים ייפתחו לפניי, חיים של סיפוק רב.

"תני חביתה" זה מצחיק. אני הולכת לנסות את זה על חברה (בת זוג) שלי icon_smile.gif

וברצינות, אני לא חושבת שנשים שמעדיפות לא לשלם עושות זאת מקמצנות. לראייתן זה חלק מהתנהלות בסיסית וחיזור בין המינים. השורשים של הדבר נעוצים בימים בהם לאישה לא היה רכוש או הכנסה (וזכות הצבעה וכיו"ב), והגבר היה מכניס אותה תחת כנפו כבת חסות. כך התנהל העולם. היום יש לנו אופציות אחרות גם לרומנטיקה. יבחרו איש ואישה את הפרטנרים ההולמים את עמדותיהם ורגשותיהם.

אגב, הועלתה כאן טענה לפיה בדייט ראשון בסך הכל שותים משהו קל, ואף אישה לא תעז "לתקוע" סטייק. ואני שואלת, מה אם הגעתי רעבה כי לא הספקתי לאכול קודם הפגישה? ומה אם בא לי סטייק? האם להרעיב עצמי? מי שמשלמת על עצמה לא צריכה בכלל להיכנס לשאלות מגוחכות כאלו, ותרגיש נוח להזמין מהתפריט מה שעולה על רוחה.
nomorenomore
nomorenomore • 29 באוק׳ 2011
תודה באמת, עשר דקות מהחיים שלי הלכו לפח icon_sad.gif
ללהלנד

חמישה דפים בלי לריב

ללהלנד • 29 באוק׳ 2011
וואו כל הכבוד מסתבר שכן אפשר לשרשר כאן בלי להקיז דם icon_biggrin.gif
ולעניין השרשור - אני תמיד אבוא עם ארנק ואפילו אציע לשלם בדייט ראשון. בדרך כלל אני לא משלמת או שהוא אומר תשלמי את הטיפ
בדייטים הבאים זה ממש כבר לא משנה מי משלם
ובזוגיות ומחייה משותפים זוג חברים שלי עשה דבר חכם, כל אחד מהם הפריש את אותו סכום כסף לקופה המשותפת לניהול הבית וממנה הם גזרו גם את הבילויים או כל דבר אחר
FOR GOOD

FOR GOOD • 29 באוק׳ 2011
Mary Jane כתב/ה:
FOR GOOD כתב/ה:
"]

חיים חדשם

"תני חביתה" זה מצחיק. אני הולכת לנסות את זה על חברה (בת זוג) שלי icon_smile.gif

וברצינות, אני לא חושבת שנשים שמעדיפות לא לשלם עושות זאת מקמצנות. לראייתן זה חלק מהתנהלות בסיסית וחיזור בין המינים. השורשים של הדבר נעוצים בימים בהם לאישה לא היה רכוש או הכנסה (וזכות הצבעה וכיו"ב), והגבר היה מכניס אותה תחת כנפו כבת חסות. כך התנהל העולם. היום יש לנו אופציות אחרות גם לרומנטיקה. יבחרו איש ואישה את הפרטנרים ההולמים את עמדותיהם ורגשותיהם.

אגב, הועלתה כאן טענה לפיה בדייט ראשון בסך הכל שותים משהו קל, ואף אישה לא תעז "לתקוע" סטייק. ואני שואלת, מה אם הגעתי רעבה כי לא הספקתי לאכול קודם הפגישה? ומה אם בא לי סטייק? האם להרעיב עצמי? מי שמשלמת על עצמה לא צריכה בכלל להיכנס לשאלות מגוחכות כאלו, ותרגיש נוח להזמין מהתפריט מה שעולה על רוחה.

מרי, מרי
את כמובן צודקת, אבל אני לא בטוח שהבנת את הנקודה. הנשים הענוגות מתגעגעות לגבר הישן ו"הטוב".
אז הוא באמת היה "טוב" רק בסרטים אמריקאיים של הפיפטיז . ורק בהם הנשים נהנו ממנו. במציאות - הוא לא היה רק פותח דלתות, או "מחזר", או משלם עלייך בדייט
חנוך לוין רק מזכיר לכולנו איך הוא נשמע באמת. הוא היה מדבר במשפטים קצרים מאד, כך למשל -
"תני חביתה, מרי"
"לא המלכה"
"אל תתוכוחי איתי"
"תעשי מה שאומרים לך"
"למה אין חולצה נקייה ? "
icon_biggrin.gif
Mary Jane

Mary Jane • 29 באוק׳ 2011
["]
FOR GOOD כתב/ה:
"]

מרי, מרי
את כמובן צודקת, אבל אני לא בטוח שהבנת את הנקודה. הנשים הענוגות מתגעגעות לגבר הישן ו"הטוב". אז הוא באמת היה "טוב" רק בסרטים אמריקאיים של הפיפטיז . ורק בהם הנשים נהנו ממנו. במציאות - הוא לא היה רק פותח דלתות, או "מחזר", או משלם עלייך בדייט
חנוך לוין רק מזכיר לכולנו איך הוא נשמע באמת. הוא היה מדבר במשפטים קצרים מאד, כך למשל -
"תני חביתה, מרי"
...
icon_biggrin.gif

דווקא הבנתי את הערגה לגבר הישן. עם זאת, אני לא חושבת שנכון להכליל. הנה, למשל, 'שוטרת', אשר נטיית לבה לשלוט בגברים והיא בכל זאת מעדיפה שישלמו עליה. כלומר, אין הכרח שאשה תבקש את כל מאפייני הגבר הישן כשהיא מצפה ממנו לשלם.

מכל מקום, לדעתי יש אמת רבה בדבריך, ואכן קיימת קורלציה גבוהה בין ההתנהלות בדייט לשאר תחומי החייים.