סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בולבול בלי מילה

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 12 שנים • 28 בינו׳ 2012
TV_Eye כתב/ה:
יהודים, מוסלמים ואזרחים רבים בארה"ב מלים את בניהם.

יש לך כאן קצת יותר ממחצית האנשות באימרה הזו, מה זה אומר !?

זה לא אומר כלום. זה שהרבה אנשים עושים משהו לא הופך אותו לנכון (זה גם לא הופך אותו ללא נכון. אני לא מביעה דעה בעניין המילה. רק אומרת, זה לא אומר כלום).
FOR GOOD
לפני 12 שנים • 29 בינו׳ 2012
FOR GOOD • 29 בינו׳ 2012
הבלדה לבולבול הלא-נימול ( לפי הלחן של להיטו "הנצחי "של קובי פרץ )

בלבלי ת'גוי / אל תעשי לו חשבון
תחתכי לו שם, אפילו בעזרת פגיון
קצצי אותו, כמו שקיצצת אותי
קצצי אותו/ קצצי

יאללה באלאגן !

הבלדה לקוחה מתוך רומן-מופת שכתבתי וגנזתי, הנושא את השם
"זין משוגע "

* בימים אלו אני עובד על מחזה בשם "מחכים לגודי" -שהוא כמובן מחזה-המשך ל"מחכים לגודו" של בקט
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 29 בינו׳ 2012
מה שמקומם אותי בדיון הזה, זה בעיקר משפטים דמגוגים כמו
זהו תוצר של אלפי שנות אבולוציה, שבררו את המצב הטוב ביותר של גופינו עבורינו. "

זה שטויות, הגוף שלנו מלא בכלכך הרבה ג'אנק, כלכך הרבה שרידים אבולציונים, יש בגוף כלכך הרבה איברים פנימים וחיצוניים שאין להם שום תפקיד, נהפוך הוא חלקם אפילו מטרד בריאותי (מי אמר תוספתן?) והעורלה היא ללא ספק ועל זה אין שום ויכוח, מבחינה ביולגית, הוא פסולת אבלוציונית.

אם צריך להוריד אותה או לא, זה שלאה אחרת, אבל אין לה שום שימוש, אין לה שום ערך, אין לה שום משמעות אבולוציונית לגוף.
Mary Jane
Mary Jane • 29 בינו׳ 2012
TV_Eye כתב/ה:
מה שמקומם אותי בדיון הזה, זה בעיקר משפטים דמגוגים כמו
זהו תוצר של אלפי שנות אבולוציה, שבררו את המצב הטוב ביותר של גופינו עבורינו. "

זה שטויות, הגוף שלנו מלא בכלכך הרבה ג'אנק, כלכך הרבה שרידים אבולציונים, יש בגוף כלכך הרבה איברים פנימים וחיצוניים שאין להם שום תפקיד, נהפוך הוא חלקם אפילו מטרד בריאותי (מי אמר תוספתן?) והעורלה היא ללא ספק ועל זה אין שום ויכוח, מבחינה ביולגית, הוא פסולת אבלוציונית.

אם צריך להוריד אותה או לא, זה שלאה אחרת, אבל אין לה שום שימוש, אין לה שום ערך, אין לה שום משמעות אבולוציונית לגוף.

העורלה היא פסולת אבולוציונית? למה? כי אתה חי בסביבה הרואה בה דבר טמא ומיותר? ומה אם היית נולד בסין, אתה חושב שהיית עדיין מחזיק בדעות כאלו בנחרצות כזו?
מעניין, אלו תימוכין מדעיים יש לדבריך? על מה אתה מבסס אותם פרט לרשמיך ורגשותיך?
כמו כן, דווקא טיעון הנתמך על האבולוציה הוא הוא הדמגוגי, ולא טיעונים המצדדים במילה לאור רעיונות מסורתיים, מיסטיים, קונפורמיים וכיו"ב, למרות היעדר בסיס רציונלי ?

כל אלו מביאים אותי לתהות. טוב שיש לנו במה להיעזר, ולא נחוץ לנו להפריח תיאוריות משונות כמו בימי קדם.
לגופם של דברים, לעורלה מס' תכליות. להלן העיקריות שבהן:
א. העצמת ההנאה המינית, שכן "העורלה מהווה מרכיב חשוב של מנגנון החישה של הפין האנושי".
ב. סיכוך בעת גירוי מיני (באוננות ו/או במהלך יחסי מין), המענג הן את הזכר והן את הנקבה- "מונעת העורלה יובש ע"י שמירת הלחות של הפין הטבעי, בניגוד ליובש המאפיין את הריקמה הצלקתית-קרטינית של הפין הנימול. כמו-כן פועלת לחות זו בשיתוף פעולה עם הסיכוך הנשי, המופרש מן הנרתיק בשעת המישגל. "
ג. הגנה מפני חשיפה לזיהומים. תימוכין לכך ניתן למצוא בשפע ברשת ומעבר לה.

רק על מנת לשפוך אור נוסף על הדברים, ראו באילו מדינות מלים את הבנים:
"להלן רשימת מדינות העולם בהן נימולה רוב אוכלוסיית הזכרים: אוזבקיסטן, אזרבייג'ן, איחוד האמירויות, אינדונזיה, איראן, אלבניה, אלג'יריה, אפגניסטן, אריתריאה, ארצות הברית, אתיופיה, בחריין, בנגלדש, בנין, ג'יבוטי, גאנה, גבון, גינאה, גמביה, דרום אפריקה, דרום קוריאה, האיים המלדיבים, הרפובליקה של קונגו, ונואטו, טג'יקיסטן, טוגו, טונגה, תוניסיה, טורקיה, טורקמניסטן, ישראל, כווית, לבנון, לוב, מאוריטניה, מאלי, מדגסקר, מלזיה, מצרים, מרוקו, ניגריה, ניז'ר, סודאן, סומליה, סוריה, סיירה לאון, סמואה, עיראק, ערב הסעודית, פיליפינים, פקיסטן, צ'אד, קומורו, קזחסטן, קטאר, קמרון, קניה ותימן.
ברוב המדינות הללו מבוצעת המילה מטעמי דת. יוצאת דופן בולטת היא ארצות הברית, שם נהוג למול תינוקות מתוך הנחה שהדבר מונע מחלות שונות, אם כי כיום נוהג זה הולך ופוחת שם (מ-64.7% תינוקות נימולים בשנת 1980 ל- 31% בשנת 2009)"

וממאמר שוודי:
"סקירה יסודית של הספרות מראה שהיתרונות הבריאותיים של הניתוח אינם קיימים כלל או שהם שוליים בלבד, בפרט בהתחשב בעובדה שעד לעשרה אחוז [מהנימולים] סובלים מסיבוכים, וכן בהתחשב בעובדה שיילודים גם מתנסים בכאב וגם יגיבו חזק יותר לגירויי כאב למשך שנים [במקרה שנימולו]. שני אינטרסים מתנגשים כאן – אלה המתייחסים למסורת הדתית ואלה המתייחסים לרווחת הילד כפי שנוסחה בהצהרת זכויות הילד של האומות המאוחדות."

ולבסוף, דברי הרמב"ם באשר למילה:
"הרמב"ם בספרו מורה הנבוכים כותב, שהמילה נועדה להפחית אצל הגברים היהודים את הפעילות המינית ואת ההנאה ממנה ובנוסף, במכוון או שלא במכוון, גורמת להפחתת ההנאה המינית של הנשים, הבאות במגע מיני עם נימולים: "וכן המילה, לדעתי אחד מטעמיה מיעוט התשמיש והחלשת האבר הזה כדי שימעט בפעולה זו ויתאפק ככל האפשר".
FOR GOOD
FOR GOOD • 29 בינו׳ 2012
לגבי תפקיד העורלה, כתבה מרי

" א. העצמת ההנאה המינית, שכן "העורלה מהווה מרכיב חשוב של מנגנון החישה של הפין האנושי".

אבל רגע רגע -
אמנם במשפט המצוטט לעיל, מצויינת המילה "חישה", איך היא אינה העיקר, כי אולי בעלי הבולבול הלא-נימול חשים יותר דרעק, ולא יותר עונג. העיקר, או הדגש בציטטה, הוא אפוא על השאלה של העצמת ההנאה המינית, שהיא חוויה סובייקטיבית

ובכן - כדי להגיע למסקנה "מדעית" חותכת ונחרצת שעל פיה הבולבול של הגוי הוא מכשיר עונג עילאי יותר, יש לנהל מחקר שבו אותם האנשים יתנסו באותו גלגול-חיים בשני המצבים - עם ובלי העורלה - ויוכלו לדווח לנו מה המצב היותר שווה. מה שלא ניתן לעשות... או שיחזרו לעולמנו בשני גלגולים שונים - פעם עם בולבול של גוי ופעם עם בולבול של יהודי ( מה שגם לא סביר שיקרה מנקודת מבט מדעית או רציונלית )
לפיכך, כל מחקר שנוכל לנהל יתבסס על שאלונים הנוגעים למידת ה"עונג הבולבולולני", שיפנו פעם אל בעלי הבובול לא-נימול, ופעם אל בעלי הבולבול הנימול

מחקרים פסיכולוגיים הוכיחו כבר, שכל פעם ששואלים אדם לגבי מידת שביעות הרצון שלו מהחלטה או ממצב שהם לא הפיכים, תהיה להם הנטייה להצדיקם
למשל - אנשים יכולים להתלבט שבועות או חודשים איזו מכונית לקנות, אבל אחרי שההחלטה כבר נפלה, אז אם הם לא יכולים להתחרט ולהשיב את הרכב לסוכנות, הם בדר"כ יהללו וישבחו את המכונית, גם אם היא עושה תקלות איומות
Mary Jane
FOR GOOD, שלומות.

א. לפי מיטב ידיעתי, הדברים הללו נבחנו אמפירית, בין היתר, נוכח עדויות של אוכלוסיות אשר נימולו באמצע חייהן.
ב. האין בהליך *כריתת איבר חישה* אקט המדבר בעד עצמו בסוגיה המונחת לפתחנו? לשון אחר: האין די בכך שזהו איבר חישה, כדי להצדיק את מניעת הניתוח בתינוקות רכים?
ג. שאלה נוספת שיש לשאול, ע"מ לעזור לנו לבחון את נחיצות הליך המילה באופן בהיר, היא במה שונה עורלת הגברים מכריתת הזרת? הרי באותה המידה יכלו לכתוב בספרים הקדושים לדתות, כי כריתת הזרת היא היא הפעולה הנחוצה לאל לשם ברית. הדבר היה משתרש במסורת. אני אשמח אם מישהו/י מהמצדדים במילה יסבירו לי האם הם היו כורתים את הזרת של בניהם בסיטואציה כזו.
פסיכו מנייאק
פסיכו מנייאק • 29 בינו׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
FOR GOOD, שלומות.

א. לפי מיטב ידיעתי, הדברים הללו נבחנו אמפירית, בין היתר, נוכח עדויות של אוכלוסיות אשר נימולו באמצע חייהן.
ב. האין בהליך *כריתת איבר חישה* אקט המדבר בעד עצמו בסוגיה המונחת לפתחנו? לשון אחר: האין די בכך שזהו איבר חישה, כדי להצדיק את מניעת הניתוח בתינוקות רכים?
ג. שאלה נוספת שיש לשאול, ע"מ לעזור לנו לבחון את נחיצות הליך המילה באופן בהיר, היא במה שונה עורלת הגברים מכריתת הזרת? הרי באותה המידה יכלו לכתוב בספרים הקדושים לדתות, כי כריתת הזרת היא היא הפעולה הנחוצה לאל לשם ברית. הדבר היה משתרש במסורת. אני אשמח אם מישהו/י יסבירו לי האם הם היו כורתים את הזרת של בניהם בסיטואציה כזו.

דבר אחד בטוח מארי - ירון ידען מת על הזין הקטן והחתוך שלו יותר מזיוני המח בעניין הזין.
לפעמים את מתאמצת להוכיח לנו שאת מומרת להכעיס ( בניגוד למומרת לתאבון - שזה הנורמל ) שזה אולי אופנתי אבל לא אמיתי.

מכל מקום, הסירי דאגה מליבך עלמתי החיננית- על גופתי אם מישהו יעז לגעת לך בזין.

ואגב- מאוד צורם לראות אותך מצטטת את הרמב"ם. את לא יכולה לאכול את השקשוקה ולהשאיר את הביצים. אם היהדות ומקורותיה הם הבל וברבריות ושטות גדולה- אל תקחי אותם לטוב ולרע.
Mary Jane
פסיכו מנייאק כתב/ה:
[

דבר אחד בטוח מארי - ירון ידען מת על הזין הקטן והחתוך שלו יותר מזיוני המח בעניין הזין.
לפעמים את מתאמצת להוכיח לנו שאת מומרת להכעיס ( בניגוד למומרת לתאבון - שזה הנורמל ) שזה אולי אופנתי אבל לא אמיתי.

חמוד,
כשתלמד לנסח טיעוניך בבהירות, תוך הישענות על דבר מה נוסף פרט לעולמך הרגשי המשונה, נוכל לנהל דיון בנדון. עד אז, תנוח.

באשר לרמב"ם, הבאתי אותו לא עבורי, אלא עבור המסורתיים. אחרי הכל, רופא וכו' ; )
פסיכו מנייאק
פסיכו מנייאק • 29 בינו׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
פסיכו מנייאק כתב/ה:
[

חמוד,
כשתלמד לנסח טיעוניך בבהירות, תוך הישענות על דבר מה נוסף פרט לעולמך הרגשי המשונה, נוכל לנהל דיון בנדון. עד אז, תנוח.

באשר לרמב"ם, הבאתי אותו לא עבורי, אלא עבור המסורתיים. אחרי הכל, רופא וכו' ; )

לא ניסיתי לנסח שום טיעונים בעניין ובנדון ובמהות וכו',שכן אין כאן דיון אמיתי. מקסימום התנצחויות וציטוטים מאתרים שונים.

אני נח מצוין,אם כי לא ישן מספיק. את מוזמנת להרדים אותי. חמודה ...
Mary Jane
פסיכו מנייאק כתב/ה:

את מוזמנת להרדים אותי. חמודה ...

סקסי...אגב, איך אתה חושב שתרגיש כשתתעורר?