לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"שולטת מלמטה"

A v​(שולט)
לפני 12 שנים • 20 במרץ 2012

אושה

A v​(שולט) • 20 במרץ 2012
אושה כתב/ה:
מישלי כתב/ה:
.

בשורה התחתונה מבחינתי, זו מניפולציה.
שליטה מלמטה משמעותה מבחינתי, שהצד בקשר שמוגדר בתור BOTTOM
מנסה להוביל את הצד שמוגדר בתור TOP לאן שהוא רוצה, ולא באמצעות תקשורת ישירה ובקשה.

מאד מענין!

אם כך - "הדרכה" שאינה מניפולציה אינה שליטה מלמטה?
לבקש מה אני רוצה זו אינה שליטה מלמטה? גם כשאני יודעת שהוא ירצה אותי?
להתלבש למסיבה בבגד שיש לו גישה בו לכל מיני איברים מעניינים זו בקשה? זו רמיזה? זו מניפולציה/שליטה מלמטה?
אם הבוטום כלשונך מגיע על 4 עם שוט בפה לטופ - זו מניפולציה? זו בקשה? זו שליטה מלמטה?

מה שמיש כתבה ומה שאת זה ממש שונה.

בקשה, או הסבר מה טוב לך זה ממש לא שליטה מלמטה.

לבוא עם השוט יכול להתפרש לכל כיוון,אישית מעדיף להסתכל על זה בתור בקשה.

בכלל תקשורת מילים ברורות עדיפות על כל מניפולציה.

ויש לה אפקטים טובים יותר לטווח ארוך.
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
לפני 12 שנים • 21 במרץ 2012
בדרך כלל כשאני נתקלת בזה אצל אנשים (וכן אני נתקלת בזה גם אצל נשים ולא רק גברים) זה מרגיש לי לרוב כך:
אני לא יכול/ה עם אישה/גבר שיכולים לפעמים עליי.
שלא תגיד לי מה לעשות.
שלא תעז להרשות לעצמה להפתיע אותי לא בטווח הבטחון שלי .
וחלילה שלא תערער לי את המעט , ויחד עם זאת הכל כך הרבה שאני מחזיק בו כול כך חזק .

אני יכולה להבין את החוסר רצון למציאת פרטנר/ית שמרגיש/ים צורך לנהל אותך , לעשות עליך מניפולציות רגשיות במקום לנסות לדבר על העניין עצמו.
את המקום שבו אין רצון להתעסק בכול זה בקשר .

יחד עם זאת מה קרה עם הימים העתיקים שהאישה הייתה מספיק נבונה לפתא את הגבר לתוך עולמה ורצונותיה, לא בשיטת הפולניה הקודחת והמניפולטיבית , לא בפורמליות ורשימת מכולת .

מתיי זה הפך להיות לא בסדר?
למה ולו מעט רצון לביטוי של אני ,שלא מעליל ומשבח את האתה ,הפך לכזה פסול ולא בסדר?

אני מתנצלת וזה הולך להיות כנראה משפט לא נעים:
שולט/ת שלא מסוגלים להעשיר את עצמם ולו במעט מהנשלט/ת שלהם באמת כאלו שלמים בינם לבין עצמם?
כאלו שבטחונם האישי ואגו שלהם מחוץ לאופק של הקשר?
הפחד להיכנס חלילה לקשר שאתה לא בפול קונטרול בו ולצד השני יש "אסרטיביות יוצאת דופן מהמקובל" כול כך לא בסדר?

אני מראש מתנצלת על כול השגיאות כתיב וכו', זה איך שזה מרגיש לי כשאני קוראת את זה וחלק מהתגובות על זה .