בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסתננים? פליטים? - אשמח לדיון אינטליגנטי

רז78{מלאך שחור}
לפני 12 שנים • 27 במאי 2012
רז78{מלאך שחור} • 27 במאי 2012
דיי, זה כבר סטנד אפ קומדי... אני פשוט כל כך משועשע שאין לך מושג
תודה!!!

סוף סוף הבנת שיש דרך לבקש מקלט? שיש דרך להגיש בקשה כדי להיות פליט? שזה עובר דרך האום.

איזה יופי! אנו מתקדמים בכיוון הנכון לפחות.
אז מה, מעכשיו את תגידי מסתננים? לא פליטים? (קשה לי להאמין)

א. האבסורד הוא לא שלי, אני לא קובע את החוקים (לשמחתךicon_smile.gif )

ב. עכשיו תסבירי לי משהו בבקשה (תיראי אני גם נחמד לפעמים), איך את משווה בין הדברים??

הרצון היה להעלות לארץ את ניצולי השואה, וכל הדרכים היו כשרות לכך, אני באמת לא מבין את דרך המחשבה שלך.

בין זה לבין הבאת "פליטים" מוסלמים (ואני מדגיש מוסלמים) מכל מדינה מוסלמית אפשרית המרחק הוא גדול לאין ערוך.

אמנת ג'נבה וישראל :ישראל חלקה על כך וסברה שהיא אינה נחשבת לכזו וכיוון שהמחוקק לא בחר לקלוט אותה לחוק לא ניתן לתבוע על פיה בבתי משפט ישראלים. עם זאת ישראל עדיין מחויבת בה במישור הבינלאומי ללא קשר לשאלת החקיקה. למרות זאת, הודיעה ממשלת ישראל שהיא רואה עצמה כפופה לחלקים ההומניטריים של האמנה.

מקור:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA_%D7%96%27%D7%A0%D7%91%D7%94

התמימות אוי התמימות...תגידי, הייתכן שיש לך עוד כמה טעויות תמימות חוץ מלקרוא למפגינים אשר צועקים איטבח אל יהוד ופורצים את גבול מדינת היהודים, פליטים?
הרמאפרודיטה

Re: קצת סדר

הרמאפרודיטה • 27 במאי 2012
נילי ונילי כתב/ה:
רז78 כתב/ה:
סעיף 6 ל"נוהל הסדרת הטיפול במבקשי מקלט בישראל" קובע כי:
מדינת ישראל שומרת לעצמה את הזכות שלא לקלוט בישראל ולא להעניק אשרת שהייה בישראל לנתיני מדינות אויב או מדינות עוינות – כפי שייקבעו מעת לעת על-ידי הרשויות המוסמכות [...] שאלת שחרורם בערבות תיבחן בכל מקרה לגופו, בהתאם לנסיבות, על-פי שיקולי ביטחון. ישראל מעריכה את הודעת הנציבות כי עד להסדר פוליטי כולל באזורנו ייעשה על-ידה כל מאמץ למצוא לפליטים ארץ מקלט במדינה אחרת.

מקור ומידע נוסף :
http://www.news1.co.il/uploadFiles/993862330913544.doc

רז, בוא תשמע סיפור שממחיש את האבסורד בדברים שלך לגבי אי חובת קליטת נתיני מדינת אוייב:

מדינת ישראל ניסתה בימים עברו להתמודד עם בעית הפליטים היהודים מיד לאחר השואה. הבעיה היתה כזו: גרמניה נחשבה מדינת אוייב עבור מדינות רבות. פליטים יהודים שניצלו מהשואה ניסו להמלט אליהן וקיבלו סירוב בתואנה שהם אזרחי מדינת אוייב. על מנת למנוע מצב כזה בשנית ניהלה ישראל (שכה יהיה לי טוב) מאבק באו"ם על הנושא.

אתה קולט? ישראל ניהלה את המאבק למען פליטים שהם נתיני מדינת אוייב. ישראל ולא מלאך, ישראל ולא שרף. ישראל טענה שאזרחים שלא נהנים מהגנת המדינה שלהם לא יכולים להיות מוגדרים כאזרחים, ולפיכך גם אם הם אזרחי מדינת אוייב- לא ניתן להתייחס אליהם כך ויש להעניק להם הגנה.

את סעיף 44 לאמנת ז'נבה הרביעית אתה מכיר?
http://www.icrc.org/ihl.nsf/385ec082b509e76c41256739003e636d/6756482d86146898c125641e004aa3c5

האם יש צורך להסביר, ועוד ליהודי, מדוע אין להתייחס לניצולי שואה מיד לאחר מלחה"ע II כאל פליטים שהם נתיני מדינת אויב ?
וואלה ?
וואלה?
הרמאפרודיטה
הרמאפרודיטה • 27 במאי 2012
רז78 כתב/ה:
דיי, זה כבר סטנד אפ קומדי... אני פשוט כל כך משועשע שאין לך מושג
תודה!!!

סוף סוף הבנת שיש דרך לבקש מקלט? שיש דרך להגיש בקשה כדי להיות פליט? שזה עובר דרך האום.

איזה יופי! אנו מתקדמים בכיוון הנכון לפחות.
אז מה, מעכשיו את תגידי מסתננים? לא פליטים? (קשה לי להאמין)

א. האבסורד הוא לא שלי, אני לא קובע את החוקים (לשמחתךicon_smile.gif )

ב. עכשיו תסבירי לי משהו בבקשה (תיראי אני גם נחמד לפעמים), איך את משווה בין הדברים??

הרצון היה להעלות לארץ את ניצולי השואה, וכל הדרכים היו כשרות לכך, אני באמת לא מבין את דרך המחשבה שלך.

בין זה לבין הבאת "פליטים" מוסלמים (ואני מדגיש מוסלמים) מכל מדינה מוסלמית אפשרית המרחק הוא גדול לאין ערוך.

אמנת ג'נבה וישראל :ישראל חלקה על כך וסברה שהיא אינה נחשבת לכזו וכיוון שהמחוקק לא בחר לקלוט אותה לחוק לא ניתן לתבוע על פיה בבתי משפט ישראלים. עם זאת ישראל עדיין מחויבת בה במישור הבינלאומי ללא קשר לשאלת החקיקה. למרות זאת, הודיעה ממשלת ישראל שהיא רואה עצמה כפופה לחלקים ההומניטריים של האמנה.

מקור:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA_%D7%96%27%D7%A0%D7%91%D7%94

התמימות אוי התמימות...תגידי, הייתכן שיש לך עוד כמה טעויות תמימות חוץ מלקרוא למפגינים אשר צועקים איטבח אל יהוד ופורצים את גבול מדינת היהודים, פליטים?

מניחה שזה מה שהתכוונת אליו -

"יהא מעמדה של אמנת ז'נבה אשר יהא, מוכנים אנו לקבל את הטענה שיש לבחון את פעולות המפקד הצבאי באזור בהתאם להוראות האמנה, כפי שנהג בית המשפט לעשות במשך שנים, ולכבד את הוראותיה המנהגיות כחלק מהדין הנוהג ... עם זאת, אין חולק כי כאשר הוראת חוק מפורשת בחוק הישראלי הפנימי עומדת אל מול כללי המשפט הבינלאומי, גם כאשר מדובר במשפט מנהגי, הדין הישראלי מכריע""
up u rs​(אחרת)
up u rs​(אחרת) • 27 במאי 2012
[quote="רז78"]דיי, זה כבר סטנד אפ קומדי... אני פשוט כל כך משועשע שאין לך מושג
תודה!!!

למען הדיוק- ההחלטה על מה נחשבות מדינות שמזכות את הבורחים מהן בתואר "זכאי מקלט מדיני" - אכן בידי האו"ם. אבל על קליטה או אי קליטה של כל פליט ופליט-אחראית כל מדינה בעצמה ולא האו"ם.
רז78{מלאך שחור}
סיגורני כתב/ה:

למען הדיוק- ההחלטה על מה נחשבות מדינות שמזכות את הבורחים מהן בתואר "זכאי מקלט מדיני" - אכן בידי האו"ם. אבל על קליטה או אי קליטה של כל פליט ופליט-אחראית כל מדינה בעצמה ולא האו"ם.

נכון, "הפליטים" שהגיעו לישראל אינם מוכרים על פי האום כפליטים, ויותר מזה האום לא ביקש מישראל להכיר בהם כפליטים. (כאשר בסמכותו לבקש)

1.1.1. הטיפול במבקש מקלט בישראל
בשנת 2002 גיבש המשנה ליועץ המשפטי לממשלה את "נוהל הסדרת הטיפול במבקשי מקלט בישראל", אשר עודכן בפברואר 2005. הליך הבחינה להכרה באדם המבקש מקלט כפליט מכוח האמנה נועד לברר אם יש חשש של ממש לחייו או לחירותו של המבקש.
שלבי האישור:
• הבקשה מוגשת לנציבות האו"ם לפליטים בישראל ונבדקת בדיקה ראשונית.
נציבות האו"ם מראיינת כל מגיש בקשה. הריאיון נמשך שלוש-ארבע שעות ומתנהל בשפתו של המרואיין. לעתים הנציבות פונה אל מוסדות האו"ם בז'נווה ואל ארץ המוצא של המבקש כדי לקבל ....
נילי ונילי
נילי ונילי • 27 במאי 2012
רז78 כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:

נכון, "הפליטים" שהגיעו לישראל אינם מוכרים על פי האום כפליטים, ויותר מזה האום לא ביקש מישראל להכיר בהם כפליטים. (כאשר בסמכותו לבקש)

1.1.1. הטיפול במבקש מקלט בישראל
בשנת 2002 גיבש המשנה ליועץ המשפטי לממשלה את "נוהל הסדרת הטיפול במבקשי מקלט בישראל", אשר עודכן בפברואר 2005. הליך הבחינה להכרה באדם המבקש מקלט כפליט מכוח האמנה נועד לברר אם יש חשש של ממש לחייו או לחירותו של המבקש.
שלבי האישור:
• הבקשה מוגשת לנציבות האו"ם לפליטים בישראל ונבדקת בדיקה ראשונית.
נציבות האו"ם מראיינת כל מגיש בקשה. הריאיון נמשך שלוש-ארבע שעות ומתנהל בשפתו של המרואיין. לעתים הנציבות פונה אל מוסדות האו"ם בז'נווה ואל ארץ המוצא של המבקש כדי לקבל ....

זו פשוט אחיזת עיניים. 85% מכלל הפליטים בישראל הם אריתראים וסודנים, כאשר הרוב הגדול שמור לאריתראים. ישראל בכלל לא דנה בבקשות המקלט של הפליטים מסודן ואריתראה. על איזה תהליך של שלוש-ארבע שעות אתה מדבר? באיזה סרט אתה חי?
רז78{מלאך שחור}
אוקיי....
פלאש ניוזזזז

א. את חיה במדינה בעלת חוקים! ושוב, לא אני קבעתי את החוקים!
ב. רובם המוחלט אינו נכנס כלל וכלל להגדרת המושג פליטים.
ג. לפי מה את מחליטה שלא הוגשו בקשות? אספר לך שכן הוגשו בקשות וכ - 13 אחוזים אם אינני טועה, קיבלו מעמד של פליט ללא אשרה ב1.

ויש משהו שאינני מבין, למה את עדיין קוראת להם פליטים כאשר הוכחתי לך שהם אינם כאלו?
לא על פי החוק הישראלי ולא על פי החוק הבין לאומי.
האם יש לך חוקים משלך?
או האם לחוק בישראל ולחוקים בעולם אין כל ערך ומשמעות בעיניך?
אם כך הדבר כל הוויכוח שלנו מיותר.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון מאי 27, 2012 7:39 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
נילי ונילי
נילי ונילי • 27 במאי 2012
רז78 כתב/ה:
אוקיי....
פלאש ניוזזזז

א. את חיה במדינה בעלת חוקים! ושוב לא אני קבעתי את החוקים!
ב. רובם המוחלט אינו נכנס כלל וכלל להגדרת פליטים.
ג. לפי מה את מחליטה שלא הוגשו בקשות, אספר לך שכן הוגשו בקשות, וכ - 13 אחוזים אם אינני טועה, קיבלו מעמד של פליט ללא אשרה ב1 .

ויש משהו שאינני מבין למה את קוראת להם עדיין פליטים כאשר הוכחתי לך שהם אינם כאלו?
לא על פי החוק הישראלי ולא על פי החוק הבין לאומי.
האם יש לך חוקים משלך?
או האם לחוק בישראל ולחוקים בעולם אין כל ערך ומשמעות בעיניך?
אם כך הדבר כל הוויכוח שלנו מיותר.

תקרא להם "מבקשי מקלט" או "עזרא" אם זה עושה לך טוב, זה עדיין לא עושה אותך לפחות קשקשן.

אני אשמח לראות את הנתונים שלך לקבלת בקשות למעמד פליט ולהבין על מה אתה מתבסס. הנתונים שאני מביאה נלקחים מעמותת אס"פ (ארגון סיוע לפליט) וכן מהאגודה לזכויות האזרח. ישראל אינה בוחנת את בקשות המקלט של אזרחי אריתריאה וסודן כלל. אני לא מדברת על אישור, שים לב, אלא על להגיע לידי בחינת הבקשה. אף אחד מהם לא זכה לעבור הליך של בחינת בקשתו למקלט.

והנה עוד קיפוייסט מהאתר של האגודה לזכויות האזרח עם קצת מידע:
" [...] ישראל אינה מגרשת אריתראים וסודנים. אכן, בהעדר יחסים דיפלומטיים יש קושי לגרש לסודן. ואולם, יש יחסים מלאים עם אריתריאה ואין שום בעיה מעשית לגרש את כל האריתראים (שהם הרוב המכריע של מבקשי המקלט). אם הם כולם מהגרי עבודה, כפי שגורמים שונים טוענים, מדוע ישראל אינה מגרשת אותם?

התשובה לכך פשוטה: נשקפת להם סכנה בארצם. סגן שר החוץ, דני איילון, הודה בכך לאחרונה בדיון בכנסת, והבהיר כי מן הטעם הזה לא עומדת על הפרק אפשרות להחזיר את מבקשי המקלט האריתראים לארצם: "באריתריאה יש שלטון שמוגדר על ידי כל הקהילה הבינלאומית כשלטון שלא שומר על זכויות אדם, ומי שחוזר לשם, נתון בסכנה, כולל סכנת מוות". ישראל מקיימת בכך את חובתה על פי אמנת הפליטים, שלא להחזיר פליטים למקום שם נשקפת להם סכנה, ואת הנחיות נציבות הפליטים של האו"ם בעניין. הנציבות מנחה שלא להחזיר מבקשי מקלט לאריתריאה.

שיעור ההכרה ברחבי העולם במבקשי מקלט אריתראים כפליטים עומד על כ-84 אחוזים. שיעור ההכרה ברחבי העולם במבקשי מקלט סודנים כפליטים עומד על כ-64 אחוזים. האם ייתכן שרק לישראל הגיעו כל השקרנים?"

המקור כאן: http://www.acri.org.il/he/?p=19287
רז78{מלאך שחור}
(אני לא מאמין שאת מביאה לי מידע :"מהאגודה לזכויות האזרח" גוף עם אגנדה פוליטית רדיקלית במסווה של עזרה לאזרחים. - לפחות לדעתי)

ייאמר לזכותך שהצלחת לעייף אותי.

הדבקתי כאן את כל המקורות שלי בהודעות שונות שכתבתי כאן, כמובן שלא העזת להציץ בהם וזה בסדר, לא היתה לי צפייה שתעשי זאת.

את מוזמנת לחפש, אני מבטיח לך שכל הנתונים שם, כולל כמה אושרו מאיזו ארץ וכד'.
רק תקראי הכל.

בהצלחה!
והמשך ערב נעים.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון מאי 27, 2012 7:58 pm, סך-הכל נערך פעם אחת