בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לשולטות בלבד

Mary Jane
לפני 11 שנים • 5 בינו׳ 2013
Mary Jane • 5 בינו׳ 2013
אני לא מסכימה על כך שבפורנו פמדומי נשים אינן נחשבות קבוצת התייחסות, והעובדה שאין שם תשומת לב לאינטימיות רגשית וקירבה כפי שתיארת אותן, היא לדעתי יותר עדות לכך שסף הריגוש הכללי עולה ושסצנות שעיקרן אקטים ענייניים - קשירות, הצלפות וכו' - נדרשות בעולם כזה. ובפרט במפמדום, בו חלק מרכזי מהכיף הוא שלא צריך להתחשב יותר מדי ברגשות ואפשר פשוט לצוות, להחטיף ולהעמיד אותו במקום (;

הסיבה שנשים אינן מרבות בצפייה בפורנו כמו גברים נעוצה במקום אחר, לדעתי, שאולי קשור למשיכה פחותה לגירויים ויזואליים ...

תודה על התשובה המפורטת בעניין נטיותייך האישיות, אבל לא לפירוט כזה כיוונתי, וחבל לי שאת רואה זאת כמשהו נמשך. בכל מקרה גם אני לא חושבת שיש לאדם מהות נשלטת או שולטת, אלא העדפות במינונים שונים.
הדורבנים​(נשלט)
לפני 11 שנים • 5 בינו׳ 2013

הדיון הופך להיות מעט סוריאליסטי, אני חושש

הדורבנים​(נשלט) • 5 בינו׳ 2013
בכוח המוח כתב/ה:

היא הנותנת, פוג. אם אתה ואחרים רוצים לשים את צרכיה המיניים של האישה בראש מעייניכם כחלק מהיותכם פמדומיסטים, אז אולי הגיע הזמן להקשיב לאותן נשים ולצרכים שלהן, שאז אולי המערך של הגירויים שלכם ישיק לשלהן\?

המלט הסביר כל כך יפה את האוקסימורון שמעמיד אוקסימורון נוסף על ראשו, ובכל זאת לא נפתר. אני אתייחס בנפרד לתגובה שלו, אבל נדמה לי שהוא עונה לך יפה מאוד שם. אני רק אוסיף לכך היבט נוסף: לא ברור מה בונה את מה ומי קודם למה. מדובר בשאלת הביצה והתרנגולת. האם הפמדום כפי שהוא מוצג מעצב אתכם כפמדומיסטים? כי אם התשובה היא כן, ואפילו בחלקה, אנחנו נמצאים בסיטואציה מאוד טראגית - זה לא פמדום. (:

אני אדבר על עצמי, אבל אני מניחה שרבות כמוני יש:
אני לא נמשכת לאפסים מזוכיסטים נרגנים שזקוקים להשפלה/זיון בתחת/הצלפות כדי לספק סם להתמכרות שלהם לתחושות של כאב והנאה. אני לא נמשכת לגברים שהם פמדומיסטים/נשלטים/עבדים/שפוטים/נהגים כי אין להם דרך אחרת לדעתם לזכות בתשומת לב נשית. בטח שאין להם דרך בעיניהם לזכות באהבה. אני לא מכירה אנשים שנמשכים לאפסים לוזרים, אתה מבין? והסצנה מלאה אינסוף סרטים על הלוזר הזה עם המלכה היפה שלא שמה עליו. זו פנטזיה גברית, מנקודת המבט הגברית, נשים לא חושבות ומתנהלות כך בדר"כ.

מה מגרה אותי? מה אני מחפשת? אני מחפשת סרטונים על גברים יפים וטיזרים, שבטוחים בעצמם, במראם, בקסם שלהם. את אלה אני רוצה לראות איך מפשיטים מהבטחון הזה, ובמקביל הם מתמלאים בתשוקה לזו שמפשיטה אותם וממלאה אותם. (:

אני רוצה לראות חוכמה שם, הרי מדובר בשליטה - ושליטה היא (לפחות בעיני) קונסטרוקציה שבונים בחוכמה ובהבנה של הנפש שממול, הייתי רוצה לראות טיזינג הדדי, אסטטיקה (שוב, הדדית) ומשיכה (הדדית icon_smile.gif). אני רוצה לראות אותה נושכת שיניים כי החרמנות שלה מוציאה אותה מדעתה, והיא נלחמת להשאר בשליטה גם בפן הזה. אני רוצה לראות את התהליכים שהיא מעבירה עוברת: לא כקריקטורה של שולטת, אלא כאדם שיש לו את הצרכים האלה. אני רוצה להרגיש שם את ההיי המתוק הזה שצומח מהיכולת לקחת גבר כזה ולהפוך אותו לשפוט. אני רוצה לראות את המלחמה שלו, את ההפסד שלו, ואת הכניעה וההתמסרות שלו בכל פעם שהיא מביכה אותו כשהיא מציגה לו את עצמו במצב הזה, ומה הוא מוכן לעשות כדי לזכות בחלק בה. להתבונן באותם הרגעים שהתסכול הופך לכניעה והכניעה להתמסרות. את זה. ואז להתפוצץ פנימה לתוך הר הגעש הזה, כשהיא עצמה כבר לא עומדת במניעה העצמית שהיא כופה על עצמה כדי למתוח אותו כמו קפיץ.

מה שמצחיק זה שזה קסם שקורה במציאות, שזה שדה אירוטי בטירוף, שיש שם עוצמות וחיבורים מטורפים בין אנשים. שאפשר לשחק שם גם בתחושות אפסות ופתטיות שקיימות בכל אדם, ואז לעטוף אותו ולשקף לו את ערכו ודמותו. מה שמצחיק זה שאני מסכימה שאין לזה שוק, אני רק לא מבינה איך זה יתכן. (:

היי בכוח,
אתחיל בכך שאם את באמת חושבת שהמלט באמת ענה לי, אז תורי הפעם להגיד: אני חושש בכוח, שבאמת לא הבנת מאומה. באמת. אנשים אחרים במקומי היו אומרים פה "קראי שוב את מה שכתבתי". אבל לא אעשה זאת. אני מכבד אותך מספיק, ואני בטוח שיש סיבה עמוקה לכך שלא הבנת כלום ממה שכתבתי בעשר השנים האחרונות בכלוב. קריאה נוספת לא תעזור כאן.

ואמשיך בכך שהקטע שכתבת למעלה היה נורא מחרמן. ולכן אני פונה אל המלט ואחרים, ושואל לא בקנטרנות, אלא בסקרנות גרידה: באמת הייתם מוותרים על סרט כפי שתיארה בכוח, בשביל לראות את העלמה לינץ' מקריאה שוב ושוב את הטקסט שעושה לכם את זה? מי פה מבין הנשלטים היה הולך על לינץ', ומי היה הולך על הסרט של בכוח? באמת מעניין אותי לדעת.

אני הייתי הולך על הסרט שלך, בכוח, בלי להניד עפעף, אם לא ברור עד עכשיו. ואני יודע שאולי אף פעם לא יהיה לך ברור. וזה ממש חבל, שזה לא ברור לך. וגם ואלוהים עדי שהעלמה לינץ' ודומתיה ממש סבבה בעיניי.

למה חבל? ובכן, אני חושב שהדיכוטומיה שאת ושהמלט מדברים עליה יש לה מטרה: להתגונן. לסגור. לתחום. לסגור את עצמנו, את עצמכן. יש איזו ברית לא קדושה בין חלק מהשולטות לחלק מהנשלטים - אלו אומרות: "איכס, הנשלטים לא מתאימים לנו בכלל ורק חושבים על עצמם וצרכיהם" ואלה אומרים: "נכון, אנחנו לא מתאימים לכן בכלל, תנו לנו לאונן בשקט. זה זכותינו! זה המקום שלנו!"
ובא לציון גואל. כולם שמחים ותקועוים במקום שלהם.

אז לא, בכוח: אני, וכמוני ואחרים ואחרות, לא מסכימים לכללים האפורים הללו.

אז נכון שחלק מהנשלטים לא מתאימים לחלק מהשולטות, ונכון שזה המקום לאונן בשקט. מסכים לגמרי. אבל עדיין, זה בא ממקום סוגר. מתגונן.

ואצל חלקנו הפמדום הוא הפוך. הוא כמו שאת תיארת למעלה - פותח, מרחיב, חסר גבולות. לא דיכוטימי.

חבל.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 11 שנים • 6 בינו׳ 2013
אני לא בטוחה שזה רק גברים מול נשים. קחי פורנו מיילדומי למשל: הוא לגמרי עונה על הפנטזיה הנשית שלי. יש המון סרטונים בהם לא רואים את הגבר בכלל. הוא מופיע, עושה כל מיני דברים, אבל מבחינת קומפוזיציה הוא רק ניצב. יש במרכז נשלטת וכולם מכרכרים סביבה. כל הסיפור הנלווה עוסק במה שהיא מרגישה, מה שהיא חווה. אני לא מבינה הרבה בנבכי המוח הגברי ובמה שאמור למשוך אותו בפורנו, אומרים שגברים מגיבים טוב לגירוי ויזואלי ושהם אוהבים לראות אשה במרכז ואוהבים את זה שאין מיקוד על הגברים. אולי אנחנו נהנות מפורנו דרך הזדהות והם נהנים מפורנו דרך צפיה (ככה בהכללה סופר-גסה). אני מוצאת שבמיילדום זה עובד, כל אחד רואה בזה את מה שטוב לו (אשה רואה מיקוד על רגשות האשה, גבר צופה באשה מסושנת ולא בגברים מסשנים) וכולם מרוצים. הגבר מוצג ככלי, כשבלונה של שולט, אבל במקרה הזה משום מה זה נוח גם לנשלטת שצופה בסרט וגם לשולט.

מסכימה איתך לגבי המחסור אבל לא מעלה בדעתי מה הייתי רוצה לראות בפורנו כזה. אני יכולה להנות מסרט המציב את הנשלט במרכז ומתמקד בחוויה שלו, כי אני נהנית מזה גם בפרקטיקה. את יכולה אולי לתאר סצנה שהיית רוצה לראות, כזאת שמציבה במרכז את חווית השולטת? אני מתקשה לדמיין את זה.
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 6 בינו׳ 2013
בכוח המוח כתב/ה:
המלט כתב/ה:
טוב שכתבת את הדברים ככה, בכח. אולי לא באת ללמדנו משהו שלא ידענו, אך אין ספק שאת מזכירה לנו דברים שאולי הדחקנו. למקרא דברייך, מתחזקת התחושה ונעלם ספק שהרוב המוחלט של סרטי הפמדום המופקים בעולם מופקים על ידי גברים ולמען גברים, והכסף שמגלגלת התעשייה הזו, יוצא מכיסי גברים במקום אחד, ונכנס לכיסי גברים במקום אחר. גם אם נוח להדחיק זאת בלהט הריגוש הממכר המתלווה לצפייה בחלק מההיצע הקיים, תהא זו בבחינת רמאות עצמית לחשוב אחרת.
אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו כדי לנסות להבין את הסיבה לטיבו של ההיצע הקיים של סרטי פמדום על ידי התמקדות בסגנון אחד ספציפי שהפך להיות די נפוץ. מדובר בז'אנר אחד פופולארי המופק על ידי נשים בלבד ומנצל גברים עד תום. הכוונה היא לסגנון של humiliatrix.com ולהפקות פרטיות כמו של ceara lynch ואחרות. הרעיון כאן הוא לפנות אל הצופה במונולוג. למעט כמה מקרים בודדים, אין גברים בכלל בצילום הזה. הטקסטים נבחרים בקפידה וממוענים בדייקנות על מנת לייצר תחושות השפלה חריפות בצופה, בטכניקה אותה הבינו ושכללו נשים אלה היטב. ביותר ממובן אחד, יש כאן שליטה נשית מובהקת, המנצלת את כמיהתם של עשרות אלפי גברים ברחבי העולם לתשומת לב, שכמובן אינה אישית אף פעם אך בכל זאת מייצרת אשליה שכך הוא, ומצמיחה התמכרות אמיתית בצופה. הדגש הוא על ניצול מירבי של הגבר ממול – של כיעורו, בדידותו, חוסר יכולתו להיות בזוגיות, היותו לוזר גמור, עפר לרגליה של צעירה, חטובה ושנונה המשתמשת בו לצרכיה באופן שמלבה את היסוד המזוכיסטי שיש בגברים המהווים את קהל הלקוחות העצום.
כמי שמאכסן מקצת מן הקשת הצבעונית של רגשות מזוכיסטיים כאלה ואחרים, אני יכול להעיד שקשה להישאר אדיש נוכח הסגנון הזה; הסיבה היא, בקצרה, שהוא *עובד*. אחת הדרכים בהן מתמודד מזוכיסט עם כשלון הינה על ידי מינופו לסיטואציה נחשקת. לאקאן בוודאי היה מכנה זאת: טרנספורמציה-אורתוגונלית-ממרחב-הסבל-הנפשי-למרחב-העונג-הגופני. מישהי דחתה אותך? תנקה לה את האסלה במברשת שיניים, כי ליותר מזה אתה לא ראוי. תעזור לה לבחור בגדים לדייט עם מישהו אחר, שיש לו זין יותר גדול משלך והוא גבר-גבר והוא יזיין אותה ויענג אותה אחרי שהם יבלו (על חשבונך), בעוד שאתה תישאר בבית ותסדר לה את החדר, תגהץ את בגדיה ותצחצח את כל עשרות נעליה, שאת רובן קנית לה בעצמך. אם תהיה ילד טוב היא תרשה לך ללקק אותה אחרי הזיון עם ה*אחר*. המתכון הזה, המאגד בתוכו פנטזיות קלסיות (קוקהולד, משרת-עבד, השפלה) עובד כמו שוקולד שוויצרי: מגיע במהירות למחזור הדם, מספק אורגזמה עוצמתית ומהירה ומפריש כימיקלים רוויים בנחמה – גם אם עלובה ורגעית – לתלאות הקיום הבלתי נסבלות.

ברור לחלוטין שסרטי-הפמדום שאת כמהה אליהם רחוקים מאד מהז'אנר הזה. במקום שאת מבקשת שוויון מהותי בין מצבם הרגשי של הצדדים (זאת אומרת, שניהם מרגישים רגשות כנים של חיבה/אהבה זה כלפי זה), אנו מוצאים כאן זלזול קיצוני ומכוון מצד אחד, והערצה ממכרת מצד שני; במקום שאת מבקשת לראות גברים יפים וחזקים – שיש להם אופציות -- המתמסרים לאישה (יהא זה מוגזם לבקש שגם היא תהיה יפה וחזקה?) אנו מוצאים גברים חלשים, כעורים, בודדים, שמנים וחסרי אופציות לחלוטין, המוצאים במזוכיזם הזה מפלט אחרון, גם אם נגוע בדיסוננס קוגניטיבי בריכוז בלתי אפשרי, המותיר אותם מרוקנים וחלולים, משייטים לכמה רגעים אחדים בענני אושר רגעיים, רק כדי לשוב אל הקרקע הקרה והמוצקה שנקראת מציאות, זקוקים לעוד ועוד מאותו הדבר.
על כל פנים, הסגנון הזה יחסית מוגבל בהיקפו, משום שהוא דורש בדרך כלל השקעה מסויימת בהבנת התהליך הנפשי המאפיין מזוכיסט השקוע ברחמים עצמיים ובחוויות של דחיה וחוסר הצלחה או יכולת לבנות לעצמו קשר משמעותי. דרושה אינטליגנציה מסויימת ויכולת ורבלית מרשימה, וצירוף כזה קשה למצוא אצל כפריות עניות בצ'כיה או נערות מחומצנות מערי שדה באנגליה. רוב החומר המשייט באגם הוירטואלי הענק לא דומה לזה בכלל, וכאן ביקורתך ראויה ונכונה לטעמי במלוא תוקפה. גם מוסדות פמדומיים ידועים כמו OWK או womanworhsip.co.uk מנוהלים על ידי גברים, ומשווקים עבור פנטזיות של גברים, ואין הם אלא סוג של בתי-בובות – כולן יפות ונחשקות עד אין קץ -- המסשנות גברים בעשרות אלפי קליפים שחוזרים על עצמם שוב ושוב, והמודל העסקי כאן מבוסס על התמכרות במובנה הפיזיולוגי ביותר.

אז למה בעצם אין סרטים מהסוג שאת רוצה? למה אין הרשת משובצת באלפי קליפים של פמדום בהם הארוס הנשי בא לידי ביטוי שופע; בהם השדה האירוטי בו אישה חופשייה ומשוחררת רועה את עבדיה אינו נגלה לעיני הצופים במלוא הדרו; בהם אינך חשה מלאכותיות המוליכה לפאתטיות; בהם מה שעובר מהמסך הוא התשוקה הנשית למסוך כאב להעצמה, ולא התשוקה למשוך כסף לעצמה?
התשובה מצויה בקודים החברתיים. אני אפילו חושב שניתוח מדוקדק של מרכיבי הפנטזיה הפופולרית של האתרים של humiliatrix ו ceara lynch, למשל, שופך אור בהיר על עמדת החברה הכללית לגבי פמדום, ולכן – על פי עקרונות הכלכלה היסודיים ביותר – על ההיצע והביקוש המכתיבים את מה שאפשר למצוא. אני אשאיר את פרטי הניתוח הזה להזדמנות אחרת, אבל המסקנה ממנו היא שהשדה האירוטי אותו את מבקשת, הארוס הנשי שלך – אינו עולה בקנה אחד עם עקומת ההיצע והביקוש. אישה אוהבת המעצימה את עצמה ואת אהובה על ידי מזיגת כאב אל תוך הוויתו הפיזית – זה משהו שאין לו ביקוש רב. אין מי שישלם עבורו, ולכן אין מי שיפיק אותו שלא לצרכים אמנותיים – ולכן צרים מטבעם. לפיכך, ניתן למצוא לעיתים בקולנוע ביטויים יפים ואותנטיים של פמדום שלא-למטרות-סיפוק-גברים-בלבד, אבל בזרם העיקרי של הנהר הגדול, שם, למרבה הצער, לא תמצאי את שביקשה נפשך.

ראשית אני רוצה להודות לך על התגובה הזו, המלט. לצערי אני מסכימה לכל מילה בה. אני לחלוטין מבינה את התהליכים ואת השונויות בין הצרכים. אני משתמשת בשונות הזו בבועות הפנימיות, ורותמת אותה הרבה פעמים, אבל היא מסוכה בכל המתק של ה"מציאות" שמדביש ומגרה הכל. (יש מילה כזו בכלל? מדביש? התכוונתי ל"ממתיק")

נקודה אחת אני רוצה להוסיף, בקשר לטענת ההיצע והביקוש שאני נוטה להסכים גם איתה: אולי מדובר בשוק שיש לפתח ושיש לו פוטנציאל. לא יכול להיות שהריגושים שלי כאלה יוצאי דופן עד שאין לזה שוק בעולם כולו. אולי זה גם טעם נרכש שיש להחשף אליו.

כך או כך נשארנו כשמעט תאוותנו בידינו. (:

אני מסכים שיש שוני גדול בין פורנו פמדומי שפונה לנשלטים לבין פורנו פמדומי שפונה לשולטות (ככל שקיים), וגם מסכים שרוב התעשייה הפורנואית הפמדומית מופנה לנשלטים, כי הם פלח השוק העיקרי של תעשיית הפורנו הפמדומי.

אבל עם דבר אחד אני לא מסכים, בכוח, עם זה שנשלט ושולטת לא יוכלו ליהנות יחדיו מאותו סרט פורנו פמדומי.
על אף ההבדלים העקרוניים, לא רק שיש מכנה משותף מובנה, אלא שבזיווג בדסמי בריא, תהיה התאמה בין השולטת לנשלט שתגרום לזה שהםה היו נהנים מאותו סרט, גם מעבר לאותו בסיס מובנה משותף.

(למשל, אני מתאר לעצמי שאילו היינו יושבים שנינו לראות בצוותא סרט פורנו פמדומי, היינו מוצאים די בקלות סרט שיהנה את שנינו)
כפוף

זה לא פשוט

כפוף • 6 בינו׳ 2013
לעשות סרט טוב.
מרבית סרטי הפמדום הם אכן עלובים ומגוחכים משום שהם נכשלים בהעברת התחושה והקשר הרגשי שיש בין הצדדים למעמד. למה הם נכשלים ? כי את זה קשה מאוד להראות. קולנוע אמתי הוא אמנות ובמאי הפורנו ושחקניותיו אינם אמנים אלא טכנאים ולא תמיד מוצלחים. אין סרטים כמו "שבכוח" הייתה רוצה שיהיו כי קשה מאוד לעשות אותם בוודאי במסגרת האילוצים של הפקה כזו. סרטי פורנו מיועדים לספק פורקן מידי לזכרים מיוחמים שאינם בררנים מדי בסיטואציה הזו ויהיו נכונים לשלם תמורת סיפוק מהיר ולא איכותי של מה שיש כאן ועכשיו.
קולנוע זה סיפור אחר. "בירח מר" למשל היו נגיעות בדס"מיות פמדומיות ואפשר לראות איך במאי ושחקנים מצליחים להעביר תחושות ואוירה לצופה. גם סיפור מעניין היה שם. אבל זה פולנסקי שהוא באמת אמן וגם כנראה קינקי לא קטן.
(ואני מודע להכללה, יש פה ושם קטעים וקליפים שדי מצליחים לגעת)
Aion

עדכון

Aion • 6 בינו׳ 2013
בכוח המוח נמצאת כרגע בעונש עקב התנהגות לא נאותה בפוסט אחר (:
לכן, עד להודעה חדשה היא אינה יכולה לאשר, להכחיש, להגיב, לטעון או להעליב. ומלבד הנהוני ראש ספורדיים ונהמות שקשה לפרשן, אינה יכולה לתרום הרבה לשום דיון עמוק ומהותי בנוגע למערך העצבי בגוף האדם אשר יכול להקל על כאבי ראש. ועל כן אגיב במקומה ואגיד:

נכון רייץ. אני אפילו זוכר שעשינו כמה כאלה יחד. (:
שלגי

Re: עדכון

שלגי • 6 בינו׳ 2013
Aion כתב/ה:
לכן, עד להודעה חדשה היא אינה יכולה לאשר, להכחיש, להגיב, לטעון או להעליב. ומלבד הנהוני ראש ספורדיים ונהמות שקשה לפרשן, אינה יכולה לתרום הרבה לשום דיון עמוק ומהותי בנוגע למערך העצבי בגוף האדם אשר יכול להקל על כאבי ראש. ועל כן אגיב במקומה ואגיד:

וכשעונש נשמע כל כך מחרמן, איך הוא יכול להחשב באמת כעונש?. icon_smile.gif
רצסיבי​(נשלט)

רצסיבי​(נשלט) • 6 בינו׳ 2013
Aion כתב/ה:

ב. איזה כיף לקבל הוכחה חותכת לזה שאני צודק icon_smile.gif
תודה.

א. אני חושש שעונש של להימנע מלהגיב תגובות, שמקיף שרשורים רבים שבהם יש לבכוח מה לומר, הוא עונש אכזרי מדי, ועלול לגרום נזק בלתי הפיך.
ואני אומר את זה רק מכיוון שאני יודע מה היה קורה לי במצב כזה... מסכנה.
hrgiger

hrgiger • 6 בינו׳ 2013
Aion כתב/ה:

אתה כזה חמוד.
הדורבנים​(נשלט)

הדורבנים​(נשלט) • 6 בינו׳ 2013
Aion כתב/ה:

(מצטער, אני חייב, זה ממש מרים להנחתה)

איון, אתה בפורום פמדום. אבל אם נוח לך אז אין בעיה, אתה יכול להמשיך להציף כאן באמרות פייסבוק. תרגיש נוח להתנהל ככה בפורום שהנושא שלו הוא אחר לגמרי.