שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אם ההודעה הייתה מועברת לכאן מלחתחילה

גון קונור מקלאוד​(נשלט)
לפני 11 שנים • 7 בינו׳ 2013

תגובה זו הוקלדה ספונטנית באנדרואיד

בואו נחליט שאין על מה להחליט. רובינו ככולנו מעל 18 כחומר מבוגרים .אי לכך לכול אחד/ת מאיתנו יש דעה. ולכן מגוונות הן התגובות. ראבאק אנשים נשים ושאינם בעסק. רדו מימנה תנו לה להביע עצמה כפי שהיא רואה לנכון. ואים בכול זאת בא לכם חהיגנס ראש בראש כנסו בי. עברתי דברים כאלו בפורום הדאנגן השם יקום דמו ושרדתי. " ויזהוא ויז הוא לעולם ישאר ויז"
מלכתא
מלכתא • 7 בינו׳ 2013
free spirit כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

רק הערה אחת לי, ואני מעיר אותה מכיוון שאני מאמין בכנות כוונותייך: את מציינת שבראייתך יש כוח אדיר ללייקים, ומסבירה שתמכת בתגובות תוקפניות מסוימות מתוך הסכמה כללית עם הרעיון ולאו דווקא עם דרך הניסוח הבלתי ראויה. אני מבין את כוונתך, אבל סבור שדווקא בגלל הכוח של הלייק, כדאי להסס בטרם מביעים תמיכה בתגובות מסוג זה, גם אם מסכימים עם חלק מהרעיונות המובעים מהם, מפני שהתמיכה היא כללית ולא ברור על שום מה ניתנה. כאשר תמיכה ניתנת לתגובות שמביעות רעיון ראוי בצורה לא ראויה, היא מחזקת הן את הרעיון והן את דרך הבעתו. אני יכול לתאר לעצמי שכשקראת את התגובות שהכילו קללות וגסויות לכיוונך, נפגעת לא רק מהן אלא גם מכך שהן זכו לתמיכה בדמות לייקים. לו הייתי עושה לייק לתגובות כאלה ואז מביע הסכמה מלאה עם קריאתך לאדיבות, היית עשויה לתהות כיצד אני מיישב בין הדברים.
אני לא ממשטרת הלייקים וזו איננה ביקורת, מפני שכאמור, הבנתי למה התכוונת. פשוט נקודה למחשבה.

עד כאן. ניפגש בשרשורים שמחים יותר icon_smile.gif

זאלופון, מה שהרגיז אותי יותר מהקללות- זאת העובדה שהן לא זכו לשום מענה.
כולם שתקו.
אנשים נתנו לייק, ופרי ספיריט הבהירה שלא הסכימה עם החלק של הגזענות , אבל עם העובדה שמישהו מקלל חברה אחרת בכלוב, כולם חיים טוב ויפה.

מלכתא, אודה לך מאוד אם לא תכניסי לי מילים לפה. יכול להיות שלא הבנת את דבריי, אך בשום אופן אין זה נותן לך לגיטימציה כלשהי לסלף אותם.
כתבתי בפירוש שאני מסכימה אך ורק עם החלק שבו הבהירה חיה שקלים את מטרת ההודעות שלה ותו לו. לא הסכמתי לדרך ההתבטאות שלה בשום אופן.

ממישהי שקוראת לסדר, צדק, אהבה ושלום עולמי - אני מצפה שתהיי מסוגלת גם להבין דברים שנכתבים מבלי להטיח האשמות שווא.

פרי ספיריט, את רצינית?
ציינתי אותך לחיוב, בתור היחידה שהתייחסה לנושא הגזענות והתבטאה נגדו!!!!
את רצינית עכשיו שאת תוקפת אותי?
נראה שאת זאת שלא הבנת פה כמה דברים....
אני לא קוראת לאהבה ושלום עולמי- אני כן קוראת לצדק ולסדר, אם זה נראה בעינייך דבר מגוחך את מוזמנת לדלג. לא יאמן שגם טוב- אנשים לא מקבלים פה.
walking dead
walking dead • 7 בינו׳ 2013
מלכתא, מהדברים שלך משתמע שיצאתי נגד הגזענות אך תמכתי בקללות שהופנו כלפייך יחד עם עוד אנשים. דווקא בהבנת הנקרא תמיד הצטיינתי, אולי כדאי שתקראי את שוב את דברייך. לפעמים גם מיקום שגוי של פסיק עשוי לשנות את משמעות המשפט כולו.
מלכתא
מלכתא • 7 בינו׳ 2013
free spirit כתב/ה:
מלכתא, מהדברים שלך משתמע שיצאתי נגד הגזענות אך תמכתי בקללות שהופנו כלפייך יחד עם עוד אנשים. דווקא בהבנת הנקרא תמיד הצטיינתי, אולי כדאי שתקראי את שוב את דברייך. לפעמים גם מיקום שגוי של פסיק עשוי לשנות את משמעות המשפט כולו.

נו באמת.... הככככללל לא בסדר?
ממתי יש דרכים לציין מישהו לחיוב?
את יודעת מה? סליחה שהחמאתי לך.
סליחה שהשתמשתי בכינוי הקדוש והמקודש שלך,
וסליחה שהסכמתי איתך.
לא ידעתי שכשמחמיאים למישהו, יש דרך לעשות את זה.
תזכירי לי את זה בפעם הבאה שאני אקבל ממישהו לייק ואני אבוא בתלונות "למה לייק ולא ציטוט?"
walking dead
walking dead • 7 בינו׳ 2013
את לא צריכה להתנצל על כך שהסכמת איתי, אלא רק לנסות ולהבין מדוע המסר שלך לא עבר כמו שצריך, זה הכל.

ואם אני לא הבהרתי את זה כמו שצריך - אני מעריכה מאוד את מה שכתבת כעת שאת הבהרת את העניין.
מלשנית
מלשנית • 7 בינו׳ 2013
מכיוון שאדוני מורי ורבי חיה שקלים נמצאת בשבוע של פסטיבל חזרה בתשובה וגם בגלל שכלובי חסם לה את האפשרות להגיב בפורומים - הודעה זו נכתבת בשמה:

"מלכתא, הרצחת וגם ירשת? לא מספיק שעשית הכל על מנת לחרחר פה ריבים, התחנפת לכל הצדדים, עודדת הלכי סרק, מינית את עצמך לסדרן, משפטן ולבסוף כבוד השופט?
לא יקום ולא יהיה! אני פה מאלפיים ושלוש, להזכירך ויש לי מוניטין שצריך לשמר. לא מספיק בטי בום הקימה לה טריבונל שבו שנים אני מסרבת לשבת, את באה ומחלקת פה תפקידים לעצמך כאחרונת הפטרונים?

ותפסיקי לרחם על עצמך, זה לא יאה למלכה! פה המלכות שלנו ידועות בחוסנן, זרוען וכוסן. אין שום סיבה שעבד שמכבד את עצמו יתפשר על מלכה יבבנית כשיש לו מצאי של מלכות שהפגנת רגשות זה כמו משחק ברביות עבורן.
אבל מכיוון שאני מכבדת את המקום ואת יושביו, אני רוצה להתנצל על נימתי ועל מילותיי, כשלתי בלשוני ועל כך סליחה ומחילה מכבודך. אני בדיוק נמצאת בהליכים של חזרה בתשובה וכל העניין של להלבין פני חבר היו משולים בעיני עד היום לשפיך על הפנים שלי. והיה לי לא מעט (קריצה).

אם זה מנחם אותך לדעת, גם לי יש חסרונות, אפילו מצצתי לקטה פעם וזה כשלעצמו צריך לומר לך שאין לי יד ורגל בגזענות. להפך, אני אוהבת גזענות, אני מוקירה גזענות. כך ראוי, כך יפה, כך צריך.

בכל אופן, מלכתא, אני מצטערת על הדברים שנאמרו ומי יתן שידור זאב עם כבש ונמר חברבורותיו.

בברכת,
ואהבת לרעך המזרחי כאשכנזי, העיקר שהוא לא כושי.
ט.ל.ח. "
מלכתא
מלכתא • 7 בינו׳ 2013
הרצחת וגם ירשת?- ביטוי שחשבתי עליו הרבה, אבל לא רציתי להתחבא מאחורי ביטויים מהתורה, לא יאה לסיטואציה. מאוד רלוונטי להתנצלות הכי הזויה שכנראה היתה כאן.
לא חירחרתי ריבים, מעולם לא ביקשתי אותם ועשיתי הכל על מנת למנוע אותם ולהרגיע את הרוחות. לא אני זאת שבאה לקלל בשרשור, אחרי שנפסקו כל הריבים.
גם לא מיניתי את עצמי לשום תפקיד, התבטאתי בתור חברה בקהילה, ובתור אדם שאיכפת לו ומתוך השקפת עולם שהיא אם משהו מפריע לי- צריך לשנות ולהשפיע.

אני לא חושבת שאני צריכה להתנצל על איכפתיות ועל רגישות לזולת, לא צריכה להתנצל או "להשתנות" כי "המלכות פה" חסרות רגש. "רגשות", זה לא משחק ברביות, וזה מה שמבדיל אותנו מהחיות.
ודאי מתישהו בתהליך החזרה בתשובה שלך, חי שקלים, את תלמדי את זה. אגב, בהצלחה עם זה.
אני זוקפת את ראשי כי בנאדם הייתי ובנאדם נשארתי. בנאדם עם רגשות, כמו שאמור להיות בנאדם. וגם אם אשאר הבנאדם האחרון עלי אדמות שמרגיש, וגם אם אהיה המלכה היחידה בעולם שמרגישה (ואני ממש לא), אני לא אוותר על הרגשות.
הדורבנים​(נשלט)
לפני 11 שנים • 12 בינו׳ 2013
הדורבנים​(נשלט) • 12 בינו׳ 2013
בכוח המוח כתב/ה:
fog כתב/ה:
מה זו,
בואי נשים רגע בצד את זה שאני מסכים איתך לגמרי וזה ממש רותח בדמי כמו אצלך. אוקי?

אבל את אמרת בעצמך: שכל אחד יעשה בדק ביית. בואי נעשה גם אנחנו בדק ביית. בואי נשתוק לרגע וננסה להבין, להקשיב לצד השני.
אולי היה משהו בהודעה של אישה צייתנית שהדליקה אנשים, ואנחנו לא שמנו לב לזה.
בואי נתן דוגמא אישית. הייתי לפחות מנסה להבין את הצד השני. זה הבדק ביית אצלנו.

אני לא מבינה למה זאלו צריך להסביר את מה שאני אמרתי ועשיתי (למרות שלו הייתי זקוקה לדובר, אין לי ספק שהוא היה יכול להיות מהמועמדים המצטיינים, עם הבהירות, הקוהרנטיות, הסבלנות ואי הגלישה להתלהמות. אוהבים אותך כאן, זאלו icon_smile.gif), ואני לא מבינה למה הוא ולוטוס חוטפים ריקושטים, דרמות, שלא לדבר על התבטאויות מעליבות עשרות מונים ממה שמישהו חשב לומר אי פעם לאישה צייתנית . אני חושבת ששם בדק הבית צריך להתחיל - לבדוק על מה הזעם הגדול "שלכם". אחרי הכל אנחנו לא באמת כיתה טיפולית ו"אתם" לא הילדים הדחויים" כמו שאנחנו לא "הילדים המקובלים ומלכי הכיתה". זה בולשיט, אבל הסיפור הזה זה רק הכיסוי העליון לתחושות תת קרקעיות שמתקיימות מתחת לפני השטח.

אני בחופשה כעת, אבל מבטיחה תגובה מנומקת ובהירה מאוד. גם תגובה מנומקת לעניין ההתנהלות שלי, וגם בחינה מדוקדקת של הסיבה לבערה, שאין לה קשר אמיתי למקרה עצמו לדעתי, אלא היוותה אך זרז.

בינתיים ברשותך, אשמח אם תעשה קצת עבודת בית: כנס לפרופיל של אישה צייתנית וקרא את השרשורים שהיא פתחה לאורך היומיים שלושה טרם תגובתי. יש לכך חשיבות להמשך הדיון. מעבר לכך הייתי שמחה אם היית קורא בשנית (אתה ומי שמבקש שיח אמיתי וכן בעניין) את השתשלשות הדברים בפוסט המקורי לאורך העמודים הראשונים. משתי סיבות: אני חושבת שאני בהירה מספיק שם, והשניה - תתבונן שם על הטענות, על ה"קליקות" ועל הדרך בה מנסים למצב את הסיבות.

אם כך תעשה, וגם תמצא סבלנות לחכות עוד יומיים שאחזור, לתגובה מפורטת ומנומקת - אני מבטיחה אחת כזו.

תעשו חיים.

עשיתי שעורים ואני עדיין מחכה....
cיגי

fog זה נשמע כאלו המתנת שהמורה תחזור מחופשת מולדת..:)

cיגי • 12 בינו׳ 2013
fog כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
fog כתב/ה:
מה זו,

אבל את אמרת בעצמך: שכל אחד יעשה בדק ביית. בואי נעשה גם אנחנו בדק ביית. בואי נשתוק לרגע וננסה להבין, להקשיב לצד השני.

אני לא מבינה למה זאלו צריך להסביר את מה שאני אמרתי ועשיתי (למרות שלו הייתי זקוקה לדובר, אין לי ספק שהוא היה יכול להיות מהמועמדים המצטיינים, עם הבהירות, הקוהרנטיות, הסבלנות ואי הגלישה להתלהמות. אוהבים אותך כאן, זאלו icon_smile.gif), ואני לא מבינה למה הוא ולוטוס חוטפים ריקושטים, דרמות, שלא לדבר על התבטאויות מעליבות עשרות מונים ממה שמישהו חשב לומר אי פעם לאישה צייתנית . אני חושבת ששם בדק הבית צריך להתחיל - לבדוק על מה הזעם הגדול "שלכם". אחרי הכל אנחנו לא באמת כיתה טיפולית ו"אתם" לא הילדים הדחויים" כמו שאנחנו לא "הילדים המקובלים ומלכי הכיתה". זה בולשיט, אבל הסיפור הזה זה רק הכיסוי העליון לתחושות תת קרקעיות שמתקיימות מתחת לפני השטח.

אני בחופשה כעת, אבל מבטיחה תגובה מנומקת ובהירה מאוד. גם תגובה מנומקת לעניין ההתנהלות שלי, וגם בחינה מדוקדקת של הסיבה לבערה, שאין לה קשר אמיתי למקרה עצמו לדעתי, אלא היוותה אך זרז.

בינתיים ברשותך, אשמח אם תעשה קצת עבודת בית: כנס לפרופיל של אישה צייתנית וקרא את השרשורים שהיא פתחה לאורך היומיים שלושה טרם תגובתי. יש לכך חשיבות להמשך הדיון. מעבר לכך הייתי שמחה אם היית קורא בשנית (אתה ומי שמבקש שיח אמיתי וכן בעניין) את השתשלשות הדברים בפוסט המקורי לאורך העמודים הראשונים. משתי סיבות: אני חושבת שאני בהירה מספיק שם, והשניה - תתבונן שם על הטענות, על ה"קליקות" ועל הדרך בה מנסים למצב את הסיבות.

אם כך תעשה, וגם תמצא סבלנות לחכות עוד יומיים שאחזור, לתגובה מפורטת ומנומקת - אני מבטיחה אחת כזו.

תעשו חיים.

בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 12 בינו׳ 2013
fog כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
fog כתב/ה:
מה זו,

תעשו חיים.

אני חייבת לך תגובה, למרות שלדעתי היא כבר חסרת טעם. היא חסרת טעם כי אצלי למשל התגבש אי אמון אמיתי בסיבות לסערה שנוצרה. מתגבש אי אמון בכנות של הצד "שלכם", ומתגבשת תחושה שבמקום בו מתקיימת צביעות וחוסר כנות ברמה כזו, אני לא מוצאת שיש לי עניין לנהל משהו עם מישהו.

זה חבל, אבל זה לא כזה נורא, וזה יעבור לי. אתה מבין, אני עדיין גורסת שעדיף לשתוק מלכתוב סטטוסי פייסבוק לא קשורים לכלום, באופן המציף את הפורומים. שעדיף לחכות שיהיה משהו אמיתי לדון בו, שייצר עניין. אני עדיין גורסת שזו לא בושה לקרוא שוב ולהגיה פוסט או תגובה שלי , לפני שאני משלחת אותה לאויר הפורום. אני הרי כותבת כדי שיבינו אותי. אני כותבת כדי לייצר תקשורת מסויימת בפורום מסוים ולכן (לדעתי) חלים עלי כללים בסיסיים לשמר את הרעיון בבסיס הפורום, ולשמר כללי דיון בסיסיים. אני לא מדברת על כללים אקדמאים, ואני לא מדברת על מידור מי שאינו אינטליגנט, ובמובן הזה מדובר בקשקשת שאין שניה לה. אני כן מדברת על מינימום תשומת לב למהות ולפרוצדורה: למה אנחנו כאן, מהי הסיבה, ואיך ניתן לתקשר באופן שיבינו אותנו ובאופן שמכבד את המקום והדיון.

ניתן יהיה לומר כעת כי הדרך בה הגבתי והצעתי לגב' צייתנית לפתוח בלוג, לא היתה ידידותית במיוחד, אבל אני לא חושבת שניתן להרחיק לכת ולומר שהאמירה עצמה לא היתה במקום, וכל אחד יכול לעשות ולכתוב בפורום מה שהוא רוצה וכמה שהוא רוצה, בעיקר כשמדובר באיזה קופי-פייסט לסטטוסי-פייסבוק-בפרוטה. למה אסור לומר שזה לא המקום לזה? הפורום הוא לא דמוקרטיה במובן שניתן לשפוך בו כל מה שעולה על דעתו של כל אחד. במובן הזה אני חושבת שחלק טועים. טועים מאוד, כי ללא צביונו המיוחד של הפורום, וללא רמת תכנים מסויימת, אני ואחרים לא ימצאו כל טעם בו. וכן, אני לא מתביישת לומר: מדובר באנשים שיש בהם הרצון וגם היכולת לנהל דיונים עמוקים ואיכותיים. ממתי עומק ואיכות הפכו למילים גסות? ובשם מה מעלים אותן לעולה? בשם החופש של כל אחד לעשות כרצונו, מבלי לבחון ולהתחשב במרחב בו הוא מבצע את זה? ולמה אני צריכה להתחשב ולהתנהג בממלכתיות למי שחושב שהוא יכול לנהוג ככל העולה על רוחו, וגם לענות בצורה מזלזלת? ואני מבינה שאתה לא רואה שהיא תשובה מזלזלת, אבל להגיד: "אני אעשה כאן מה שבא לי איך שבא לי ותקפצו לי", זו תשובה מזלזלת וגם מבעירה.

אני מוכנה להקשיב לכך שיכולתי לומר לנהוג בצורה חביבה יותר. זה נכון, אבל אנשים כאן נוהגים בצורה הרבה פחות נעימה וחביבה, וזה לא העלה גל כל כך גבוה ועכור. עם יד על הלב אני יכולה לומר שאני אולי לא תמיד עדינה או חביבה, אבל אני משתדלת להיות כנה, והסיבות שלי לתגובות מהסוג הזה לא היו מעולם קשורות לסגירת חשבונות, כפי שראינו שנעשה כאן. בצורה מתלהמת, מתקרבנת, דרמטית ואלימה. מנגד התגובה שלי אמרה: "נו מה עכשיו, את לא חושבת שהגזמת?" וזה גם מה שאני עדיין חושבת, פוג. אני לא חושבת שאישה צייתנית לא ידעה איך נוהגים, היא פשוט החליטה שזו דרך קלה לקבל תשומת לב ומתחה את זה עוד ועוד. אי אפשר להגיד: "טוב די? תעשי את זה במקום אחר."

ההתלהמות התחילה ע"פ תפישתי בדיוק מהסיבה שנכתבה- ע"ע קליקות, רק שהיתה בסיבה הנטענת להעיד על הטוען לה, יותר מאשר על מי שהוטחו הדברים בפניו. עניין הקליקה מועלה בכל פעם שמנסים לכנס את כל אלה שחשו לאורך חייהם "הילדים הלא מקובלים מול מלכי הכיתה." אני מניחה שבפורום שלנו זה אישיו הרבה יותר גדול מהסיבה ששליטה, השפלה ומבנה נפשי המכיל מזוכיזם מופיעים כאן יותר אצל אנשים.

בכנות אני חושבת שהסערה נוצרה ממיהות האומר ולא ממהות האמירה. כי מה, נשבר כבר שמלכי הכיתה משתמשים בכוחם כדי להשתיק כאן אנשים! מה הם, אלן דלון?! עורו אנשים! הבה נתאחד כולנו כנגד כוחות הרשע ונראה ל'קליקה' ההיא שאנחנו יכולים לנצח אותה, וכדי לעשות את זה נלייק אחד לשני, נתלהם, נתקרבן, נקצין ונרגיש סוף סוף שגם ילדים דחויים יכולים לבצע הפיכות!
ובכן, תרשה לי לומר, פוג – מדובר בקשקוש בלבוש. הטענה שאי פעם כתבתי או התנהלתי בדרך מסויימת על מנת להיות "מקובלת" או לקבל לייקים היא מופרכת. אני יודעת שאני ורבים מאותם חברי 'קליקה' נטענת מוערכים כאן (ובחיים האמיתיים). כי כן, ישנם אנשים שחושבים עמוק יותר, בעלי הומור מפותח, מתבטאים בקוהרנטיות רבה יותר, בעלי קסם ויכולת לסחוף אחריהם אחרים. האנשים האלה אינם כאלה כי הם אוספים לייקים מקליקות. הם מקבלים לייקים כי הם כאלה, ולא כי הם משליטים משטר טרור ומשתמשים בכוחה של הקבוצה. הם לא צריכים את כוחה של הקבוצה. הקסם שלהם והכוח שלהם נובע מזה שהם אותנטים, חושבים את מחשבותיהם ולא מנסים להתאימם לקבוצה בתוכה הם מבקשים להיטמע על מנת לאסוף 'כוח'. זה עצוב לומר, אבל מי שמנסה למשטר ולהשתמש בכוחו של ההמון זה אותם אלה שמוכנים להכשיר כל שרץ על מנת "להחזיר" ל'מקובלים'.

התבוננתי בחיוך בסגירת החשבונות כלפי שהתבצעה על גבי הפורום, ועל הטענה שאני היא זו שהלבינה את פניו של מישהו ברבים. מי שמכיר אותי יודע שיכולתי להכנס פנימה ולהראות למה כל אחד טען את טעוניו נגדי, ולמה באופן הזה. הייתי יכולה להראות מדוע מדובר בשיקולים שהם זרים לדיון, אבל יודע מה פוג? זה היה באמת להלבין פנים. להראות כמה קטנוניים וקנאים יכולים להיות כאן אנשים שחורטים על דגלם דמוקרטיות, כבוד וחופש הפרט. אני מניחה שכל אחד יודע למה הוא כתב מה שכתב, ואני מניחה שהוא גם יודע שאני יודעת. וסולחת. זה מספיק. התבגרתי קצת. (:

הסיפור האמיתי אם כך על פי תפישתי, היא מלחמה (חד צדדית למעשה) בין אלה שמרגישים שהם מקופחים, ובין אלה ש"הצליח להם". ותראה את זה – גב' צייתנית היא לא חדשה בכלוב, היא כאן יותר משנה וחצי, והיתה אמורה לדעת שלהציף את הפורומים בקשקשת חסרת קשר שאפילו לא היא כתבה, זה חסר טעם. אלא שזה לא הפריע לאנשים להכניס פנימה גם טענות על חדשים וותיקים. כי יודע מה? מה משנה האמת? משנה מה שאנחנו מרגישים, ואיך שאנחנו יכולים להטות את העובדות כדי שנרגיש טוב יותר עם עצמנו.

הצעת לנו להתבייש. אני חייבת להודות שאני לא מתביישת. לא במי שאני, לא בדרך בה אני נהגתי, ולא בסיבות לדרך בה נהגתי. יש אנשים שמאוד אוהבים את שלל התכונות שלי שהופכות אותי למי שאני, ויש כאלה שאוהבים הרבה פחות. אני חיה טוב עם זה וגם עם זה. (:

לסיכום, הנה אמרת פייסבוק הורסת:
"לקבל את עצמך זה לדעת שאתה לא מושלם,לאהוב את עצמך זה לדעת שאתה לא צריך להיות כזה... "

רק טוב.