ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אז למי אתם מצביעים?

Dark Artist​(שולט)
לפני 11 שנים • 15 בינו׳ 2013

Re: להן נאורות ואינטלגנציה שמאלנית

Dark Artist​(שולט) • 15 בינו׳ 2013
[quote]עכשיו לגבי המשנה הכלכלית מלאת החורים והעובדות שהצגת ונראית לקוחה מתשדיר תעמולה דמגוגי
אני אגיב.
על אלו העברות סכומי עתק שמשרתים את טייקוני ההון את מדברת?
בתקופה של השלטון הנוכחי נעשתה מלחמת חורמה בבעלי ההון. פגעו במונופול הסלולר על ידי הכנסת מפעילים נוספים ויצירת תחרות. העלו את המיסים שייגבו על קידוחי הגז באופן משמעותי ובכך פגעו בטייקוני האנרגיה לטובת הציבור. היה צורך להעלות מיסים כיון שיש משבר עולמי מסביבך ובכל המדינות בעולם מהדקים החגורה. זה לא פופולרי אבל כל מפלגה אחרת בשלטון היתה עושה זאת. זה מאוד יפה לבוא ולומר: בעד הנמכת מיסים לציבור,נגד קפיטליזם,העלאת מיסים לבעלי ההון וכו'. אך מי שיודע כלכלה מבין שאלו סיסמאות נבובות שאם יתגשמו,יביאו אותנו למשבר נוסח ספרד ויון. הייתי במקומך דואג שמפלגת העבודה ומרץ ילחמו נגד ועדי העובדים החזקים,עתירי השכר והזכויות במגזר הציבורי כגון: חברת החשמל והנמלים מה שנקרא שריד מימי שלטון השמאל העליזים,במקום סתם לצעוק קפיטליזם חזירי. יש גם סוציאליזם חזירי
ציטוט:

מילות הקסם- "משבר עולמי" ומה שקורה כאן בארץ זה מה בדיוק? שגשוג עולמי?
כשאנחנו מדברים על זה שמצד אחד כמעט כל השרותים במדינה עולים, חשמל, מים, גז, דיור, אוכל, ומצד שני המשכורות נשארות בעיניהן?
אז יופי! העלו את המיסים על הגז!
זה עוזר לי במשהו שהחודש הזה כנראה תהיה עוד עליה במחירי הגז? וכנראה שגם בחשמל, ויש מצב שגם המים.

ביבי מוכר לציבור שאנחנו במצב מעולה, אם אתה במצב מעולה אשריך, רוב האנשים שאני מכירה, כולל אותי, עובדים כמו חמורים ועדיין מתקשים לגמור את החודש.

אז אומנם זה לא יון ולא ספרד, אבל זה בטח שלא מצב כלכלי טוב ותקין.

אף אחד לא ייפה את המציאות,בטח שלא ביבי ואמר שפה הכל סוגה בשושנים. יש משבר עולמי שאנחנו חלק ממנו בשל הגלובליזציה ואף אחד לא מייפה זאת. מדגישים את העובדה שהמצב אצלנו יציב יחסית לרוב מדינות העולם ששם הצמיחה היא כמעט אפסית ואחוזי האבטלה גבוהים בכמה רמות משלנו.
לגבי עליות מחירים,הבה ננתח אותם. עליית מחירי החשמל נבעה מכמה פרמטרים: א-הפסקת הזרמת הג ממצריים עקב פעילות חבלנית שפוצצה אותו ,מה שגרם לחברת החשמל לצרוך דלקים יקרים הרבה יותר כגון סולר ומזוט,עד שישתמשו בגז מקידוח תמר. ב- משכורות שמנות ביותר ותנאים פנסיוניים בלתי נתפסים של עובדי החמשל וחוסר התייעלות ובנוסף חובות עצומים בסך 70 מליארד דולר!!! ברור שמישהו צריך לשלם אותו.
עליית המים נובעת משימוש במתקני התפלה ועלות הובלתם מהם,מה שמייקר עלויות. הצורך בתאגידי המים כדי להפריד אותם מהרשויות שניהלו את המשאב הזה בצורה מושחתת ולא אחראית. וכמובן משכורות שמנות ביותר של חברי מקורות בדומה לחברת החשמל.
עליה במחירי הגז הינה מאותה סיבה א' שציינתי בפרמטרים לייקור החשמל.

עליה במחירי הדיור נובעת מבועת נדל"ן שהתפתחה בשל מנגנון הפשרת קרקעות ביוקרטי,מסובך ומסורבל,מונופול בתחום מוצרי הבניה(נשר-מפעל מלט היחיד בארץ),ויצירת פניקה מזוייפת על ידי יזמים וקבלנים להעלות את מחירי הדירות,הרבה משקיעים שקונים דירות להשקעה בלבד ואת זה אני אומר מנסיוני הרב בתור אדריכל,כך שזו לא אשמת הממשלה הזו אלא תהליך שנוצר במשך כמה שנים טובות.

עלייה במחירי האוכל נובעת כתוצאה מהתייקרות החשמל והמים וגם בגלל חוסר תחרות בתחום המזון וקרטל של רשתות השיווק ופערי תיווך עצומים.
את התוצאה של מיסוי הגז לא רואים מיידית אלא נראה במהלך השנים הבאות ומדובר בכמה עשרות מליארדים.לא כל דבר קורה בזבנג וגמרנו.

גם אני כמוך עובד כמו חמור לגמור את החודש אבל לפחות אני ריאלי ויודע את המציאות כפי שהיא ולא מושפע מסיסמאות. הפתרונות יבואו מהגברת התחרות,השקעה בתשתיות וחינוך והפרטה של חברת החשמל,הנמלים ומקורות וזה תהליך שיקח זמן. אני מציע לך לקרוא את מה שכתב רפאל. יש הרבה דברים נכונים בהערותיו.
Dark Artist​(שולט)
רפאל כתב/ה:
pet,

Dark Artist,

אתה מתלונן על גידוף שהופנה כנגד הימין. ובצדק. אבל באופן מניפולטיבי אתה משתמש במה שpet אמרה כדי להכשיר צרור של גידופים כנגד השמאל. כך שלא נראה שיש לך בעיות עם גידופים, או דאגה אמיתית לאיכותו של הויכוח הפוליטי, אלא שרק עם מצב שבו מגדפים את הימין ולא את השמאל מפריע לך.

אני אצביע חד"ש.
יש לי לא מעט ביקורת כלפי המפלגה הזו. אבל
זו מפלגה שאינה מזגזגת, ובעניינים החשובים והבוערים יש לה קו אידאולוגי ברור ואיתן. היא קראה לדבר עם ההנהגה של הפלסטינים עוד כשזה היה מחוץ לחוק. היא חרטה על דגלה את הסיסמה של שתי מדינות לשני עמים, עוד בימים שאלו נחשבו לדברי כפירה של כמה תמהונים. ואם יום אחד הסכסוך הערבי-ישראלי יפתר, הוא לא יפתר לדעתי בדרך שונה מזו שחד"ש מציעה מאז ומעולם.

בעוד שהרבה מפלגות לקחות טרמפ על הטרנד החברתי, אבל לא עושות הרבה. מאז ומעולם, חד"ש היתה המפלגה שחבריה היו הפעילים ביותר מבחינה פרלמנטרית ועשו הכי הרבה בנושא החברתי. (זה מוכח במספרים).

רפאל,כפי שציינתי בתגובתי ל"מי טורפת", זה שרשור שהיא אמור פשוטו כמשמעו לשאול: למי תצביע? ולא להפוך להתנגחות פוליטית כפי שקרה לצערי.
אם היתה נכתבת תגובה אחת מטופשת,אזיי הייתי מגיב כמוך או כמו בלוסום,אך היות והתחיל מבול של תגובות מטופשות ומעליבות מגובות בלייקים,על כך כבר לא יכלתי לשתוק. מי שזורה בדבריו רעל וארס,בל יתפלא אם לאחר מכן יורעל ממילים של מישהו אחר. במוחי לא היתה שום כוונה מניפולטיבית להוות כר גידופים כדבריך נגד שמאלנים. עובדה שמבחן התוצאה מדבר בעד עצמו ואף אחד לא השתמש במניפולציה שלי לכאורה לטובת גידופים נגד השמאל.

בכלל נדיר מאוד לראות תגובה מרושעת וגועלית מצד אדם ימני בכלוב אך לעומת זאת אני יכול לצטט לך המון תגובות משפילות ומבזות מהצד השני של המפה בשרשורי הכלוב. גם מדבריך אני יכול לעשות פלטפורמה נאה מאוד לגידופי הימין. ככה זה בפוליטיקה. מי שמיומן בחידודי השפה ובעל לשון מושחזת, יוכל תמיד לקחת ציטוטים ולסלפם כך שישרתו את האג'נדה שלו עצמו.
תרשה לי להחמיא לך על שאר התגובה שכתבת לגבי התנהלות תקינה בפורומים פוליטיים ובכלל.
מי טורפת
מי טורפת • 15 בינו׳ 2013
Dark Artist כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
pet,

Dark Artist,

אתה מתלונן על גידוף שהופנה כנגד הימין. ובצדק. אבל באופן מניפולטיבי אתה משתמש במה שpet אמרה כדי להכשיר צרור של גידופים כנגד השמאל. כך שלא נראה שיש לך בעיות עם גידופים, או דאגה אמיתית לאיכותו של הויכוח הפוליטי, אלא שרק עם מצב שבו מגדפים את הימין ולא את השמאל מפריע לך.

אני אצביע חד"ש.
זו מפלגה שאינה מזגזגת, ובעניינים החשובים והבוערים יש לה קו אידאולוגי ברור ואיתן. היא קראה לדבר עם ההנהגה של הפלסטינים עוד כשזה היה מחוץ לחוק. היא חרטה על דגלה את הסיסמה של שתי מדינות לשני עמים, עוד בימים שאלו נחשבו לדברי כפירה של כמה תמהונים. ואם יום אחד הסכסוך הערבי-ישראלי יפתר, הוא לא יפתר לדעתי בדרך שונה מזו שחד"ש מציעה מאז ומעולם.

בעוד שהרבה מפלגות לקחות טרמפ על הטרנד החברתי, אבל לא עושות הרבה. מאז ומעולם, חד"ש היתה המפלגה שחבריה היו הפעילים ביותר מבחינה פרלמנטרית ועשו הכי הרבה בנושא החברתי. (זה מוכח במספרים).

רפאל,כפי שציינתי בתגובתי ל"מי טורפת", זה שרשור שהיא אמור פשוטו כמשמעו לשאול: למי תצביע? ולא להפוך להתנגחות פוליטית כפי שקרה לצערי.
אם היתה נכתבת תגובה אחת מטופשת,אזיי הייתי מגיב כמוך או כמו בלוסום,אך היות והתחיל מבול של תגובות מטופשות ומעליבות מגובות בלייקים,על כך כבר לא יכלתי לשתוק. מי שזורה בדבריו רעל וארס,בל יתפלא אם לאחר מכן יורעל ממילים של מישהו אחר. במוחי לא היתה שום כוונה מניפולטיבית להוות כר גידופים כדבריך נגד שמאלנים. עובדה שמבחן התוצאה מדבר בעד עצמו ואף אחד לא השתמש במניפולציה שלי לכאורה לטובת גידופים נגד השמאל.

בכלל נדיר מאוד לראות תגובה מרושעת וגועלית מצד אדם ימני בכלוב אך לעומת זאת אני יכול לצטט לך המון תגובות משפילות ומבזות מהצד השני של המפה בשרשורי הכלוב. גם מדבריך אני יכול לעשות פלטפורמה נאה מאוד לגידופי הימין. ככה זה בפוליטיקה. מי שמיומן בחידודי השפה ובעל לשון מושחזת, יוכל תמיד לקחת ציטוטים ולסלפם כך שישרתו את האג'נדה שלו עצמו.
תרשה לי להחמיא לך על שאר התגובה שכתבת לגבי התנהלות תקינה בפורומים פוליטיים ובכלל.

אתה יודע משהו דרקי, אני יכולה לספר לך עלי שיש לי הרבה מאוד חשקים.
להתנצח עם בחור שאני לא מכירה הוא לא אחד מהם.

להתווכח עם בחור שכותב פה את הניק שלי ומחליט בשבילי מה אני התכוונתי עוד אחרי שחזרתי והבהרתי שלא נראה לי שאני נכנסת לדיונים פוליטיים בכוונה תחילה - ממש לא מתאים לי

אני עונה לך פה, כי כנראה בכל מקרה תחוש צורך עז לכתוב את המילה האחרונה אתה הרבה יותר ותיק ממני והרבה יותר מנוסה לא נראה לי שבעולם האמיתי אבל בוודאי בשבילי הפורום וההתנהלות התקינה בו אז הבה, שכל אחד ידאג לתקינות הפוליטית של עצמו ויתן לעצמו ציונים, יש לי רושם שככה כולנו נגיע למקום הרבה יותר טוב.

(זו פעם שנייה ברציפות שאני עונה לך עניינית בלי לגדף, בלי לתת דוגמאות ובלי לצטט אותך ללא רשותך אז מגיע לי הרבה כבוד! ) icon_wink.gif
Dark Artist​(שולט)
מי טורפת כתב/ה:
Dark Artist כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
pet,

Dark Artist,

אני אצביע חד"ש.

אתה יודע משהו דרקי, אני יכולה לספר לך עלי שיש לי הרבה מאוד חשקים.
להתנצח עם בחור שאני לא מכירה הוא לא אחד מהם.

להתווכח עם בחור שכותב פה את הניק שלי ומחליט בשבילי מה אני התכוונתי עוד אחרי שחזרתי והבהרתי שלא נראה לי שאני נכנסת לדיונים פוליטיים בכוונה תחילה - ממש לא מתאים לי

אני עונה לך פה, כי כנראה בכל מקרה תחוש צורך עז לכתוב את המילה האחרונה אתה הרבה יותר ותיק ממני והרבה יותר מנוסה לא נראה לי שבעולם האמיתי אבל בוודאי בשבילי הפורום וההתנהלות התקינה בו אז הבה, שכל אחד ידאג לתקינות הפוליטית של עצמו ויתן לעצמו ציונים, יש לי רושם שככה כולנו נגיע למקום הרבה יותר טוב.

(זו פעם שנייה ברציפות שאני עונה לך עניינית בלי לגדף, בלי לתת דוגמאות ובלי לצטט אותך ללא רשותך אז מגיע לי הרבה כבוד! ) icon_wink.gif

אינני יודע אם לצחוק או לבכות מהתגובה הזו,אך מי שקורא את תגובתך מבלי לקרוא את שאר השרשור יכול להבין שאני גידפתי אותך באיזשהו מקום או שעניתי לך בצורה בלתי נאותה ולא כך הדבר icon_smile.gif
מלבד זאת הרגע ציטטת אותי, אז כדאי שתשתדלי לא לסתור את עצמך.

היות וזהו פורום ציבורי יש הזכות לכל אחד באתר לצטט,להתייחס איך שהוא בוחר לנכון ולהתעמת מולך.
כדאי שתקראי טוב את תגובותיי כי באף אחת מהן לא החלטתי/סילפתי/חשבתי בשבילך.

אני התייחסתי ספציפית להתבטאות האומללה שלך בתחילת השרשור וחיזוק התגובה של PET.
וזו התגובה שגררה אותך למרכזו של ויכוח פולטי סוער (חיים ומוות ביד הלשון,כלומר צריך לחשוב טוב טוב מה כותבים לפני שרצים למקלדת).

אם את חושבת שלהעליב ראש ממשלה וחבריו בכינוי בשם "חזירים" ולענות על כך: "זו האמת" ואז לומר: למרות שלא באמת יפה לפגוע בחזירים",זה בסדר, ואין שום רע בכך אז קטונתי מלשפוט אותך icon_cool.gif
ואני אכן בד"כ אוהב לומר את המילה האחרונה icon_smile.gif שריטה כזו של שולטים את יודעת.
ממש גרוע​(אחר)

את מי מעניין בכלל ימין או שמאל?

ממש גרוע​(אחר) • 15 בינו׳ 2013
הבחירות האלו הן בכלל לא בעניין של שמאל וימין מדיני.
הבחירות האלו הן בעיקר על העניין הכלכלי חברתי.
תבלבלו את המוח עד מחר.
גם אנשים ימניים מדינית לא סובלים את ביבי.
מספיק לראות שהפריימריז שלהם מתנהל בסגנון של מאפיה או את מירי גרב כדי להבין מה זה הליכוד.
אני כבר לא מדבר על כל העלאות המחירים, מיסים, העלאת מחירי מים כדי לממן ג'ובים לחברי ביבי בתאגידי המים, מחירי דיור שאדון הסופרטנקר לא נקף אצבע לבלום אותם, בעוד שכל אברך שלא עובד מקבל 4500 ש"ח בחודש +דירה בחצי מחיר מהמדינה. ועוד לא דיברנו על- 39 מיליארד חור בתקציב שכל אחד ירגיש בכיסו ב-4 שנים הבאות.
Dark Artist​(שולט)

Re: את מי מעניין בכלל ימין או שמאל?

אינטימי u כתב/ה:
הבחירות האלו הן בכלל לא בעניין של שמאל וימין מדיני.
הבחירות האלו הן בעיקר על העניין הכלכלי חברתי.
תבלבלו את המוח עד מחר.
גם אנשים ימניים מדינית לא סובלים את ביבי.
מספיק לראות שהפריימריז שלהם מתנהל בסגנון של מאפיה או את מירי גרב כדי להבין מה זה הליכוד.
אני כבר לא מדבר על כל העלאות המחירים, מיסים, העלאת מחירי מים כדי לממן ג'ובים לחברי ביבי בתאגידי המים, מחירי דיור שאדון הסופרטנקר לא נקף אצבע לבלום אותם, בעוד שכל אברך שלא עובד מקבל 4500 ש"ח בחודש +דירה בחצי מחיר מהמדינה. ועוד לא דיברנו על- 39 מיליארד חור בתקציב שכל אחד ירגיש בכיסו ב-4 שנים הבאות.

אני רוצה לומר לך כל הכבוד על הדרך הארוכה שעשית מאז המשפט שלך: "רק לא הזבל הזה שנקרא הליכוד חורבתינו או שותפיהם לקואליציה", בהחלט הראית שאתה מסוגל גם לחשוב ולחבר כמה משפטים ולא רק לירוק מילים.

יש אנשים ימניים שלא מסכימים עם הראיה הכלכלית של ביבי,יש אנשים שמאלניים שלא מסכימים עם הראייה הכלכלית של יחימוביץ'. אם אתה חושב שהבחירות לא נוסבות גם על עניין מדיני אז אתה טועה. כמעט לכל מפלגה יש התייחסות לנושאים המדיניים חוץ מאשר מפלגתו של לפיד ומפלגת העבודה שהחליטו בכוונה לטשטש בקמפיין שלהם את הסוגיות המדיניות על מנת למשוך מצביעים פוטנציליים.
אני רואה שדווקא הקמפיינים של מפלגות השמאל מתנהלות כמו מאפיה בצורה ילדותית.

סיסמאות שמופרחות לאויר כגון: רק לא קואליציה עם ביבי,ביביליברמן אסון,הקול שלך בטוח כנגד ביבי וכד' מצביעות על התנהלות הנובעת מפחד חולני כמו של ראשי מאפיה השמים לעצמם מטרה של אויב לחיסול. את ההסברים שנתתי לגבי כל העלאות המיסים והמחירים שאתה מדבר עליהם תוכל לראות בתגובה שרשמתי לPET באותו עמוד.

לגבי אותם אברכים שאתה מדבר עליהם, שים לב שהתגבשה הסכמה ותרגיל בין גוש השמאל והמרכז ובין אריה דרעי לחבור ביחד על מנת למנוע מנתניהו להקים קואליציה ובעצם לקחת על עצמן את התפקיד הזה. לא סתם דרעי ניסה לעשות לנתניהו תרגיל מסריח בו הוא קרה לחתום עכשיו על הסכם קואליציוני טרם הבחירות.מה אתה חושב שיקרה כשש"ס יקימו קואליציה עם מפלגות השמאל? ש"ס תסחט אותם עד כלות הנשמה.

בניגוד לכל הסלוגנים המטופשים והבלתי אחראיים, מפלגת הליכוד ביתנו לא החרימה אף אחד בתור שותף קואליציוני,כיון שהם כן רוצים להשתחרר מהעול של ש"ס, אבל התעקשות ואגו מטופשים של מפלגות המרכז והשמאל מלשבת עם הליכוד,תגרום בלית ברירה להקמת קואליציה עם חרדים ואני ואתה נשלם את המחיר.
לפחות ללפיד היה השכל לא להיגרר לתרגיל הכושל הזה.
פיקציה

מרץ או חד"ש?

פיקציה • 15 בינו׳ 2013
נראה לי מרץ.
ממש גרוע​(אחר)

למה "הזבל הזה"? קטע קצר מאוד על קינג ביבי

ממש גרוע​(אחר) • 15 בינו׳ 2013
קינג ביבי.
האמת שבזמן האחרון אני תוהה לעצמי איך זה יכול להיות.

איך יכול להיות שחלק גדול מאוכלוסיית המדינה חושבים שממשלת האחרונה - ממשלת הליכוד, הייתה נוראית ומובילה אותנו על סף תהום, בעוד שחלק גדול לא פחות במדינה חושבים שהממשלה הייתה מצוינת, והגיעה להישגים נפלאים.

אז החלטתי לשים את עצמי בנעליו של תומך ליכוד, לראות מה הליכוד ובנימין נתניהו הבטיחו במהלך השנים האחרונות, ומה קרה בפועל.

**נתחיל בירון זליכה.
ירון זליכה הוא פרופסור לכלכלה, שהיה החשב הכללי באוצר, ונחשב לנער הפלא של נתניהו ולאחד הכלכלנים הבכירים בארץ. זליכה הצביע ליכוד כל חייו, והוא מספר שהוא עזר לנתניהו לכתוב את התכנית הכלכלית של הליכוד בבחירות 2009.

השנה הוא החליט, לראשונה בחייו, להפסיק לתמוך בליכוד ולהצביע למפלגת העבודה (שאני, אישית, לא אצביע לה). בנאום מרתק הוא מסביר למה הוא נטש את התכנית הכלכלית של הליכוד והקצין לצד השני של המפה הפוליטית, למפלגת העבודה.

בקצרה, הוא אומר שיום אחרי הבחירות הגיע אליו נתניהו ואמר "באוצר לא מאשרים את התכנית שלנו, אז אני לא מבצע אותה".

זליכה מספר איך נתניהו עשה בדיוק את ההפך מכל מה שהם סיכמו, ובדיוק ההפך מכל מה שנתניהו הבטיח, ובאופן שיטתי חיזק את בעלי ההון והחליש את מעמד הביניים.
מהלכים אלו, לדבריו של זליכה, מקרבים אותנו לאסון כלכלי-חברתי.

זליכה גם מסביר איך מוליכים את הציבור שולל, ומשחקים עם הנתונים כדי שנחשוב שהמצב טוב יותר ממה שהוא באמת.

אתם מוזמנים לצפות בנאום (מעל 20 דקות), מעניין מאוד, מובן ופשוט:
http://www.youtube.com/watch?v=DbnBHB_wDvA

אבל זליכה הוא רק בן אדם אחד, אולי הוא לא אובייקטיבי. אז הלכתי לבדוק אם יש דברים בגו.

** הנה, כאן נתניהו מבטיח בקמפיין בחירות ב2009 שהוא יוריד מיסים בעשרים אחוז ב4 השנים הקרובות.

http://www.youtube.com/watch?v=yL6tv5Xon_U

במצע הכלכלי של הליכוד ב2009 היה כתוב כך:
"עלינו לגבש תוכנית ארוכת טווח לצמצום המע"מ, שהינו מס רגרסיבי ומעיק באופן לא פרופורציונלי על השכבות החלשות".

אלא שכבר ב2009, המע"מ עלה באחוז, מ15.5 ל16.5.

יום אחרי הבחירות, כן?

אחרי ירידה קצרה, המע"מ עלה ל-17 אחוז והוא צפוי לעלות שוב בחודש מרץ הקרוב.

המתווה שביבי הבטיח לא התקיים, מס ההכנסה לא ירד, המע"מ עלה משמעותית ואפילו נוספו גזירות שלא צפינו, כמו התייקרות של הסיגריות, האלכוהול ועוד רבות וטובות.

כלכליסט כותבים ש: "בסיכום הקדנציה של הממשלה הנוכחית ניתן להגיד בוודאות: מדיניות המיסוי התהפכה ב־180 מעלות."

טוב, בהבטחה הזאת לא עמדנו.

** במצע הכלכלי של הליכוד מ2009, הליכוד התחייב להפחית את מחירי הדיור ולהעביר רפורמה במינהל מקרקעי ישראל.

בפועל, מחירי הדיור לא ירדו כלל, אלא עלו בעשרות אחוזים ורכישת דירה נראית היום כמו חלום רחוק עבור חלק גדול ממעמד הביניים הישראלי.

** אז דיור לא, ומיסים לא. מה עוד?

בכתבה הזאת ניתן לראות את העובדות לגבי ההבטחות של הליכוד לפני הבחירות וקיומן:

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3590319,00.htm
l

הכתבה גם מפרטת על דברים שהממשלה דווקא כן הצליחה להשיג, אז אתם מוזמנים לקרוא.

זאת ועוד. השכר הריאלי במשק, כלומר, כוח הקנייה של הצרכן הישראלי, היה אמור לשמור על כוחו, על פי הצהרות הליכוד.
אלא שהוא נשחק, מה שאומר שיוקר המחיה עלה, בהתאם לעליה במחירי הדיור, במחירי החשמל, במחירי המים, במחירי המזון, שעלו כולם בצורה ניכרת.

נתניהו גם התחייב לעשות מהפכה ולקדם את מעמד האישה, אך התכנית נזנחה לחלוטין כאילו לא הייתה.

** בסדר, אז המיסים עלו. קורה. אבל נתניהו סיפר בראיון שהוא נתן ליעקב אילון לפני כשבוע שלא מתוכננות עליות נוספות.

העליות האלה, לדבריו, היו כדי לממן כל מיני דברים לא צפויים כמו הקמת גדר למניעת הסתננות, וכיפת ברזל (כיפת ברזל זה לא צפוי? חשבתי שביבי חזק בביטחון). אבל זהו, נגמרו עליות המיסים.

רק ששלשום גילינו שיכול להיות שזה לא בדיוק נכון.

גילינו, שבפועל הגירעון של הממשלה גדול פי 2 מהגירעון שהיה בתקציב.
פי 2. במקום שנהיה "חייבים" 20 מיליארד, כפי שהיה בתכנון המקורי ובתקציב שהוצג, אנחנו "חייבים" כמעט 40 מיליארד.

הגירעון נובע מכך שהממשלה הכניסה כמעט 20 מיליארד פחות ממה שהיא צפתה להכניס, ואפילו הוציאה מעל שני מיליארד ש"ח יותר ממה שצפתה להוציא:

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/428/569.html?hp=16&cat=1901

ואת החוב החדש הזה, של 20 מיליארד שקל נוספים, צריך לממן איכשהו.

אבל את נתניהו זה לא מדאיג. נתניהו אומר שני דברים: 1. זה היה צפוי. 2. זה לא יפגע באזרחים.

http://finance.walla.co.il/?w=%2F9%2F2606441

1. ואני שואל: אם זה היה צפוי, למה לא הכנסת את זה לתקציב המקורי? הרי תקציב הוא בין היתר סך ההכנסות וההוצאות ה"צפויות", לא?

הוא כנראה מתכוון שבאמצע 2012, כשהסתכלו אחורה והבינו את הנזק שנגרם, זה היה צפוי. חבל רק שהוא לא סיפר לכל הציבור את מה שהיה בשבילו כל כך צפוי.

2. נתניהו מספר שזה לא יפגע באזרחים. אני לא מומחה גדול בכלכלה, אבל מי ישלם את ה20 מיליארד העודפים האלה, אם לא האזרחים?
רק אנחנו. אני, ואתה, ואת.

גם בכתבה שצירפתי לעיל משערים שיהיו גזירות מס קשות מאוד על הציבור, כבר בחודשים הקרובים.

בכתבה נוספת, בכיר באוצר מספר ש: "לא תהיה ברירה ולא משנה מי יהיה שר האוצר הבא. יהיו קיצוצים מאוד גדולים בתקציב ונצטרך גם להעלות מסים. נתוני הגרעון קשים":

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4332119,00.html

אז שוב פעם הליכוד מספר סיפור אחד, וכל שאר העולם, וגם ההיגיון הבריא, מספר סיפור אחר.

יש למישהו מכם ספק שכולנו ניפגע משמעותית מהתקציב שיעבור אחרי הבחירות?

** ב2012, בניסיון אחרון להציל את הקואליציה המכהנת, בנימין נתניהו צירף את קדימה לקואליציה שלו, ויצר קואליציה של 94 חברי כנסת. הוא עשה את זה בשביל להשיג 4 מטרות:
1. פתרון לשוויון בנטל
2. העברת תקציב אחראי
3. שינוי שיטת הממשל
4. לנסות לקדם את תהליך השלום.

כאן נתניהו מצהיר על המטרות האלו:
http://www.youtube.com/watch?v=Y5zS4Eq__b0

כל הרעיון הזה קרס אחרי חודשיים, ואף אחת מארבעת המטרות לא הושגה, למרות שהייתה קואליציה עם מעל 90 חברי כנסת.

** בסדר. אז תגידו שהקואליציה עם קדימה לא הסתדרה כי קדימה הייתה נחושה לשים רגל לליכוד. ותגידו שהיו קיצוצים, ולא עמדו בכל ההבטחות, אבל זה בסדר כי המצב הכלכלי בסך הכל מצוין (לכאורה, או אולי לא רע כל כך בהשוואה לכלכלות אחרות) והיו הפתעות שאי אפשר היה לצפות מראש.

נניח. אבל מה יהיה בשנים הקרובות? זאת אומרת, בשנים הקרובות ימשיכו לקדם את השוויון בנטל ואת שינוי שיטת הממשל, וימשיכו לקדם את תהליך השלום?

ומה התכניות של הליכוד לתקציב הקרוב?
ובכלל, מה המדיניות הכלכלית לארבעת השנים הקרובות?

בטח נוכל לקבל על זה תשובה במצע של הליכוד.
כמובן שאי אפשר לקיים את כלללללל מה שכתוב שם, אבל המצע אמור להצביע על הכיוון והתכניות.

אהה. אופס.

אין מצע. אין מצע. אתם קוראים נכון.

אין.

הליכוד אומרים – אנחנו לא רואים לנושא חשיבות. אפשר לראות את הביצועים שלנו והם האינדיקציה למה נעשה בעתיד:

http://news.walla.co.il/elections/?w=%2F2780%2F2605273

אבל אני מבולבל, הרי הראיתי לעיל שיש הרבה דברים בהם הליכוד בראשות נתניהו הבטיחו לפעול בצורה אחת, ופעלו בצורה אחרת לגמרי.

אז איך אפשר ללמוד מהביצועים שלהם? ההבטחה היא שקובעת, או מה שקרה בפועל?

הליכוד מבין שהוא לא יכול לעמוד בהתחייבויות שלו, אז הוא מעדיף לא להתחייב ופשוט לא לפרסם מצע.
אין לדבר הזה אח ורע בעולם כולו.
אבל לחלק גדול מהציבור בישראל זה נראה בסדר, מסתבר.

ביבי גם מסרב להגיע לעימות, כמעט ולא מתראיין לתקשורת, ובכלל לא עושה רושם שהליכוד מתאמץ במיוחד כדי להרוויח את הקולות של הציבור.

ביום חמישי הקרוב יהיה במשעל חם עימות בין ששת ראשי המפלגות הגדולות. כלומר, אמור להיות.
ביבי לא מגיע לעימותים כאלה, זה לא לרמתו. הוא שולח את גדעון סער במקום.

בכל מקרה, גלעד ארדן, בשליחות הליכוד, אומר שהם ישתדלו מאוד לפרסם עקרונות כלליים בקרוב. תודה.

יש בחירות עוד שמונה ימים, גלעד. אני מחכה.

**ולבסוף, גולת הכותרת.
כאן עומד ב2009 בנימין נתניהו, ומבקר את הממשלה של אולמרט, על תפקודה בזמן מבצע עופרת יצוקה ב2008:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000800056

לראות ולא להאמין. ביבי מצהיר שחייבים למוטט את שלטון החמאס בעזה ומתחייב לעשות את זה.

הוא מבקר את עופרת יצוקה, ואת ממשלת אולמרט, על כך שעצרו את צה"ל לפני שהשלים את המלאכה.

והוא אומר : "אנחנו לא נעצור את צה"ל. אנחנו נשלים את המלאכה. אנחנו נמוטט את החמאס".

עוברות 4 שנים, והטון אחר לגמרי. פתאום זה לא אחראי להיכנס לרצועה ולהשמיד את החמאס. צריך להיות זהיר.

אז ביבי עושה בדיוק, בדיוק, בדיוק את מה שהוא יצא נגדו בצורה כל כך נחרצת, ואפילו מחזק את החמאס מבחינה תודעתית.

כאן רואים את חאלד משעל, מנהיג הארגון, שלא נכנס לעזה במשך 25 שנים, נכנס לעזה בעקבות הסכם הפסקת האש של ממשלת נתניהו עם החמאס:

http://www.mako.co.il/news-world/arab/Article-015fb11d1247b31004.htm

הליכוד ניהל משא ומתן עם החמאס, שהתחזק משמעותית בכל שקשור לדעת הקהל וללגיטימיות שלו בעולם, והקולות הקיצוניים ברשות הפלסטינית בתגובה הבינו שבישראל מבינים רק כוח.

כישלון חרוץ. לפחות במונחים של נתניהו, אותם הוא עצמו הגדיר ב2009.

**תראו, אני לא תומך בנתניהו.
אני יכול לכתוב כאן שעות על גבי שעות את כל מה שאני תופס ככשלונות שלו ושל הליכוד.
את הביקורת של ראשי מערכת הביטחון נגדו, את הביקורת של נשיא המדינה נגדו, את המצב הבינלאומי הקשה מאוד שאנחנו נמצאים בו, ואת חיי הפאר שהוא חי על חשבוננו בניגוד לראשי ממשלה בעבר, ועוד.

אבל זה לא העניין. העניין הוא אתם, אלו שתומכים בליכוד.

תסתכלו מהעיניים שלכם. אתם מקבלים את מה שהוא הבטיח ומבטיח לכם? אתם בכלל יודעים מה הליכוד מבטיח לכם?

אתם יודעים אם הליכוד עדיין תומך בשתי מדינות לשני עמים, או שתכנית הסיפוח של יהודה ושומרון על הפרק?

אתם יודעים איך יראה התקציב הקרוב?

אתם יודעים איך הליכוד מתכנן לשפר את מצב הדיור? את יוקר המחיה? את מחירי החשבונות?

**לסיכום, החלטתם לבחור בליכוד כי אתם מרוצים, או חושבים שזה הרע במיעוטו, או לא משנה מה – לגיטימי.

יש לי רק בקשה אחת.

תפסיקו להניח שהליכוד בראשות נתניהו הם כליל השלמות, ושכל מה שהם עושים קדוש. תבקרו אותם. תבחנו אותם במבחן התוצאה.

תדרשו מהם יותר. שיפסיקו לזלזל בנו ויפרסמו מצע ואת התוכניות שלהם לשנים הקרובות.
תדרשו מהם שיעמדו במילים שלהם. שלא יעבדו עלינו, שלא יעשו ספינים על חשבוננו, שטובת המדינה והאזרחים תהיה לפני הכל.
תדרשו מהם שיגידו לנו את האמת, ושאם יהיו גזירות כלכליות שיסתכלו לנו בעיניים ויספרו לנו עליהן ולא יגידו "זה לא ישפיע על הציבור" כאילו כולנו טיפשים.

אם הם ויתרו על שתי מדינות לשני עמים בסיבוב הנוכחי – שיסתכלו לנו בעיניים ויגיד לנו את זה.

תדרשו מהם שישפרו את הדיור, ושיורידו את כמות השרים, ושילחמו בשבילנו בכל מחיר. שיספרו לנו אם הם נחושים להשיג שוויון בנטל ולשנות את שיטת הממשל.

כולנו רוצים שיהיה כאן יותר טוב בסופו של דבר.

מגיע לכם יותר. מגיע לכולנו יותר.
    התגובה האהובה בשרשור
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 15 בינו׳ 2013
תודה אינטימי על התגובה המושקעת
אני הולכת להשתמש בהרבה מהמידע שנתת
lycraman5

לינק חשוב ביו טיוב

lycraman5 • 15 בינו׳ 2013
קיבלתי את הלינק הבא ביו טיוב. 12 סרטונים
די הופתעתי מהדברים .
ממליץ לראות ואולי זה יפתח קצת את העיניים לגבי הון שלטון
https://www.youtube.com/watch?v=PbWJGwouU1w&list=PLiqbb3VAqcNlxo0GukLSzdrWkkyyPLotg