אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לצה"ל ?

רצסיבי​(נשלט)
לפני 11 שנים • 19 ביוני 2013
רצסיבי​(נשלט) • 19 ביוני 2013
מלכתא כתב/ה:
רצסיבי כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:
א. צעירים פעורים. נוב 11 והם מתלהבים?
ב. זאת ממש לא גאוות יחידה, זה בושת יחידה.
ג. לצייר על איברי המין במהלך סקס? איזה עלובים וחסרי דמיון. וגם הסקס שלהם בטח חרא.

ולסיכומו של עניין,
המערכת אשמה
שהיא מאפשרת ניצול כזה של נשים
שהיא מאפשרת לכל אחד שעוד לא גדל לו הזין להרגיש "גבר" אם הוא מצלם אישה ערומה עם סמל היחידה שלו
וגם האנשים אשמים... הם ממש יאכלו אותה.

אני מתקשה להסכים עם כמה דברים.

א. אני לא חושב שלצייר על הגוף במהלך סקס זה מעיד על חוסר דמיון.
ההיפך, זה מעיד על יצירתיות שדי סביר שלרוב האוכלוסיה אין אותה.

ב. ויותר חשוב בהרבה - אם אישה מצטלמת מרצונה, במודע ובהסכמה, ואת קוראת לזה ניצול של נשים, את מגמדת את הרצון החופשי ואת הכוח לסרב של הנשים.
זו נקודת חולשה של הרבה תזות פמיניסטיות - הגנה מעבר לנדרש פוגעת במי שרוצים להגן עליו.
נשים מספיק חזקות כדי לומר לא, אם הן לא רוצות שיצלמו אותן עם סמל יחידה.
שימי לב שהאשמת את כל העולם (הגבר, הזין הקטן והמערכת), חוץ מאת הדוגמנית. בכך הפכת את הדוגמנית לננסית חסרת מושג, יכולת או שכל.

א. במקום שכזה אתה באמת מתרגש מלצייר סמיילי על הזין? באמת? מה, אנחנו באתר של ילדים בני 14 שגילו שיש עוד תנוחות חוץ ממיסיונרית? זה לא יצירתי, ובטח לא ה-דבר ה-יצירתי שאפשר להמציא.
וגם.. להתחיל סקס, לעצור, לצייר, להמשיך, לעצור, לצלם, לצלם ביכ טייק שני... ואז להמשיך?
ב. ומה שחשוב יותר- שאני לא בטוחה שהנשים הללו הצטלמו בשמחה וברצון. הן לא נראות שמחות, הן לא נראות מאושרות. וגם אם כן- אתה יודע בדיוק מה האווירה שעמדה מאחורי הצילום הזה?
מכיוון שמדובר בתופעה רחבה, זה נראה לי פשוט כמו צורה של מושפעות חברתיות, רצון להיות חלק מהזרם ו"כמו כולם".
וכן, אני מפנה אצבע מאשימה לגורמים שהפעילו את הלחצים שהובילו לתמונות הללו.
אני לא חושבת שבנות שנהפכו לאובייקט, הן יותר מאובייקט וקשה לי לראות כיצד חשיבה מעמיקה עמדה מאחורי התמונות הללו.

בואי נעזוב לרגע את עניין היצירתיות (למרות שאני עדיין חושב שכל שינוי / הומור / בסקס שווה מחמאה), ונתייחס לשאלה היותר מעניינת - האם נדרשת הגנה על הנשים המצולמות או המצטלמות?

- אם מדובר במישהי שהצילום נכפה עליה או נעשה בלי ידיעתה, אז וודאי שיש מקום להגנה, אבל אז מדובר ממילא בעבירה פלילית.
אגב, לא מצאתי סימנים שכאלה באף אחת מהתמונות שהובאו, ולעומת זאת לפחות ב-4 מהתמונות הנשים מחייכות למצלמה...

- לעומת זאת, אם מישהי הצטלמה מרצונה, אז אין כאן שום סיבה להגנה מיוחדת, גם אם היא מושפעת מעניין של לחץ חברתי, או ממה שמקובל לעשות.
תחשבי איזה מסר תעבירי לעולם, שנשים מושפעות ביותר בקלות מגברים (כלומר, חלשות יותר) ולכן צריכות הגנה מיוחדת?
אוי ואבוי אם זו המסר שיועבר.
דוכיפת​(נשלט)
דוכיפת​(נשלט) • 19 ביוני 2013
ממרומי גילי המתבגר נעתקו המילים מפי,אבל בסוף הצלחתי:

שמח לראות חיילים/ות עם קצת חיוך וללא הרגשת קדושה לגוף ששמו צה"ל.זהו בסה"כ נוער שעקב אלוצים,לצערנו,חייב להקדיש 3 שנים מחייו לשרות צבאי בזמן שנוער במקומות אחרים חוגג

כל הכבוד למצולמים/ות.
up u rs​(אחרת)

Re: ותסתכלו גם

up u rs​(אחרת) • 19 ביוני 2013
Lizzy כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:
על הפנים של החיילת בתמונה עם הרובה- צריך להיות גאון גדול בשביל לראות שהיא נמצאת תחת לחץ או איום?
אין שום דבר במבט שלה שמראה הסכמה.

ואת לא כופה כאן את השקפת העולם שלך בכלל. אני אולי לא גאונה גדולה, אבל אני לא רואה שום לחץ או איום.

וזאת הדיוק הבעיה...כמה מאושרת בדיוק היא נראית לך?

דרך אגב- אני לא אומרת שהגברים הצעירים שמשתתפים בחגיגה לא נמצאים תחת לחץ חברתי- "תעשה את זה או שאתה לא גבר".

באופן כללי, מי שמתחיל כך בגיל כל כך צעיר- לאן עוד יש לו ללכת? זה עצוב מאוד שהם קופצים ראש למה שהם רואים בסרטים ואינטרנט עוד לפני שהייתה להם הזדמנות לחוות סקס רגיל ומערכת יחסים בריאה (ואני מוכנה לחתום לך שאף אחד מאילו שתרמו אברי גוף לצילום- לא נמצא במערכת יחסים זוגית עם שותפו/שותפתו לצילום) .

זה בסדר לגוון, זה בסדר לגלות את עצמך על נטיותך השונות ולתת להם ביטוי, אבל כשהגיוון הופך לשגרה- שנטיה מינית מוכתבת על ידי החברה ולא על ידי הלב (ולהכתיב מיניות קיצונית לוונילים- זה גרוע בדיוק כמו לכפות אורח חיים ונילי על בידיאסאמים. המוסכמות החברתיות משתנות- פעם מי שרצה טיפה מעבר למסיונרי נחשב לסוטה, היום מי שרוצה מונוגמיה פשוטה- נחשב ל"משעמם" ו"לא מעודכן" )
יש בעיה גדולה מאוד. כי אותם ילדים יתקשו מאוד במערכות יחסים בעתיד, גם מול המין השני ובעיקר מול עצמם במראה.

תסתכלי על הפנים של הנערה הזאת-לא עושה לך חשק לבכות?
האם ליבך ערל עד כדי כך שאת לא מזהה מצוקה כשאת רואה אחת?

אם את עדיין לא מבינה את הבעיתיות- ממליצה לך בחום על הסרט ה"נאשמים" -שדווקא מדבר פחות על המצוקה הנשית ויותר איך גברים נדחפים לשתף פעולה על ידי הסביבה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי יונ' 19, 2013 1:50 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
up u rs​(אחרת)
up u rs​(אחרת) • 19 ביוני 2013
[quote="רצסיבי"][quote="מלכתא"][quote="רצסיבי"][quote="מלכתא"]

בואי נעזוב לרגע את עניין היצירתיות (למרות שאני עדיין חושב שכל שינוי / הומור / בסקס שווה מחמאה), ונתייחס לשאלה היותר מעניינת - האם נדרשת הגנה על הנשים המצולמות או המצטלמות?

דרושה הגנה נפשית ודרכה אחראית להמצולמים שם.
גברים ונשים כאחד.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
סיגורני כתב/ה:

דרושה הגנה נפשית ודרכה אחראית להמצולמים שם.
גברים ונשים כאחד.

איזה פטרנליזם בתגובה הזו והקודמת לה!
מדובר באנשים בגירים על פי חוק, שמחזיקים נשק ואת בטחון המדינה בידיים שלהם, ומקבלים החלטות על פתיחה באש, שלדעתי יותר הרות גורל מאשר האם לצייר את סמל היחידה על הזין / כוס או לא. מצד שני, הם נמצאים בגיל שבו המיניות בשיא. בגיל הזה לא כולם רוצים מערכות יחסים רציניות עם שיחות "יחסינו לאן" אלא פשוט להנות מהחיים, גם בעבר אנשים הצטלמו בתמונות לא פחות חושפניות, רק שאז לא היה קל כל כך לחשוף אותם לכל העולם ואשתו.

המצולמים אולי לא חושבים על איך התמונה הזו תשפיע על ראיונות העבודה שלהם בעתיד (אם תשפיע, כי בכל זאת מדובר בדור אחר, מתעד יותר), אבל אני לא רואה בהם מסכנים חסרי דעת, קורבנות מסכנים רכי נפש, או אנשים שמצוקתם זועקת אל השמיים. אם באמת היה מדובר בלחץ חברתי שגורם לכולם לפעול כך, לא היו מי שמרימים גבה מול זה ובוודאי שהיינו רואים הרבה יותר תמונות מסוג זה.
Lizzy​(שולטת)

Re: ותסתכלו גם

Lizzy​(שולטת) • 19 ביוני 2013
סיגורני כתב/ה:
Lizzy כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:
על הפנים של החיילת בתמונה עם הרובה- צריך להיות גאון גדול בשביל לראות שהיא נמצאת תחת לחץ או איום?
אין שום דבר במבט שלה שמראה הסכמה.

ואת לא כופה כאן את השקפת העולם שלך בכלל. אני אולי לא גאונה גדולה, אבל אני לא רואה שום לחץ או איום.

וזאת הדיוק הבעיה...כמה מאושרת בדיוק היא נראית לך?

דרך אגב- אני לא אומרת שהגברים הצעירים שמשתתפים בחגיגה לא נמצאים תחת לחץ חברתי- "תעשה את זה או שאתה לא גבר".

באופן כללי, מי שמתחיל כך בגיל כל כך צעיר- לאן עוד יש לו ללכת? זה עצוב מאוד שהם קופצים ראש למה שהם רואים בסרטים ואינטרנט עוד לפני שהייתה להם הזדמנות לחוות סקס רגיל ומערכת יחסים בריאה (ואני מוכנה לחתום לך שאף אחד מאילו שתרמו אברי גוף לצילום- לא נמצא במערכת יחסים זוגית עם שותפו/שותפתו לצילום) .

זה בסדר לגוון, זה בסדר לגלות את עצמך על נטיותך השונות ולתת להם ביטוי, אבל כשהגיוון הופך לשגרה- שנטיה מינית מוכתבת על ידי החברה ולא על ידי הלב (ולהכתיב מיניות קיצונית לוונילים- זה גרוע בדיוק כמו לכפות אורח חיים ונילי על בידיאסאמים. המוסכמות החברתיות משתנות- פעם מי שרצה טיפה מעבר למסיונרי נחשב לסוטה, היום מי שרוצה מונוגמיה פשוטה- נחשב ל"משעמם" ו"לא מעודכן" )
יש בעיה גדולה מאוד. כי אותם ילדים יתקשו מאוד במערכות יחסים בעתיד, גם מול המין השני ובעיקר מול עצמם במראה.

תסתכלי על הפנים של הנערה הזאת-לא עושה לך חשק לבכות?
האם ליבך ערל עד כדי כך שאת לא מזהה מצוקה כשאת רואה אחת?

אם את עדיין לא מבינה את הבעיתיות- ממליצה לך בחום על הסרט ה"נאשמים" -שדווקא מדבר פחות על המצוקה הנשית ויותר איך גברים נדחפים לשתף פעולה על ידי הסביבה.

הרגת אותי עם ״האם ליבך ערל״. הרטוריקה שלך מאפיינת אנשים המשוכנעים שהאמת מונחת בכיסם
ומי שרק מעז לערער עליה נדון לקיתונות של תוכחה. אז מצאת כבר את כל התשובות לכל השאלות, הא? סבבה. אני עוד לא.
Mary Jane
Mary Jane • 19 ביוני 2013
אני לא חושבת שיש כאן מעשה חריג וגם לא מתיימרת לבחון לב וכליות ולקבוע כי מדובר באומללות הדורשת הגנה. זה בעיקר נראה, מהצד, כמו שעשועים והשתטויות של נערות ונערים.

מה שמעניין בצילומים, לדעתי, מבחינה אנתרופולוגית, כראי חברתי, הוא החיבור בין מין ומלחמה/צבא. על פניו נראה שגברים צעירים גאים להלביש נשים ערומות למחצה בחולצות עם סמלי היחידה, והנשים משתפות פעולה. יש משהו מאוד בוטה בסמלי הכוחניות והתוקפנות על גוף נשים- נערות. מצד הגברים - שילוב של שני הדברים שהכי מעסיקים אותם בגיל הזה, בנות וצבא, ובמובן עמוק ורחב יותר, שני אלמנטים שדורשים את מסירותם בהווה ובעתיד (אחרי הכל, הם נלחמים, בין היתר, עבור הנשים). זה גם תורם לתחושת הגבריות/נשיות. הוא קרוב לישבן נחשק והיא נחשקת. ועוד לא אמרנו כלום על רגש הכיבוש ( ;
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 19 ביוני 2013
Mary Jane כתב/ה:
על פניו נראה שגברים צעירים גאים להלביש נשים ערומות למחצה בחולצות עם סמלי היחידה, והנשים משתפות פעולה.

מניסיון, הנשים הן אלה שמאוד נהנות ללבוש את החולצות של הגברים, גם בקיץ. גם כאשר הגודל לחלוטין לא תואם והחולצה שוכבת עליה כמו שמלה ארוכת שרוולים (שלא לדבר על שק תפו"א ריק). הצנחנית עומדת מול הראי ומתאפרת בכלל, כשבעל כפות הרגליים המשולבות מצלם את ישבניה. אין לי ספק שאת החולצה היא לבשה בעצמה והרעיון לצלם אותה כך, בא תוך כדי.
Mary Jane
Mary Jane • 19 ביוני 2013
גמד, אני לא יודעת של מי היה הרעיון ומי יותר נהנה.
נראה לי ששני הצדדים לוקחים בכך חלק ושבכל אחד מהם זה מטפח רגשות שונים ומשלימים.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 19 ביוני 2013
Mary Jane כתב/ה:
גמד, אני לא יודעת של מי היה הרעיון ומי יותר נהנה.
נראה לי ששני הצדדים לוקחים בכך חלק ושבכל אחד מהם זה מטפח רגשות שונים ומשלימים.

מרי, כפי שראית לא התווכחתי אתך לגבי שאר הטקסט, למרות שאני לא מאמין שעומדת שם מחשבה כל כך עמוקה, אלא רק על עניין החולצות. נשים לובשות את החולצות של הגברים שלהן. לפחות כל אלה שפגשתי. לא יודע למה (למרות שכשהתרעתי בבלוג היו שהסבירו לי), אבל זה מה יש. וזה לגמרי לא מגיע מהגברים. האם גברים נהנים לראות את הנשים שלהם לבושות בחולצות שלהם (להבדיל מלהלביש אותן בהן)? אני חושב שזה כבר אינדיבידואלי ולא קשור לסמלים של צה"ל או כל צבא אחר.