בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מאפיינים אישיותיים משותפים לרוב הנשלטות

dominica​(נשלטת)
לפני שנתיים • 26 בפבר׳ 2022
dominica​(נשלטת) • 26 בפבר׳ 2022
PAINUSH כתב/ה:
Trademark ידידי,
נניח שעכשיו נודע לך שההשכלה שלי בתחום בפסיכולוגיה. אולי PHD.

נניח.

איך היית מתייחס לתגובה שלי?

אבל, אבל...!!! 🤣
RESTRAIN​(שולט)
RESTRAIN​(שולט) • 26 בפבר׳ 2022
אהבתי את התגובה שלך

Priceless

אחלה תגובה עם PhD ובלי
מטפורה
מטפורה • 26 בפבר׳ 2022
בדרך כלל, ככל שאנשים משכילים יותר בתחום מסוים, ככה הם מבינים שהם לא מבינים עד הסוף, יודעים לסייג את האמירות שלהם ולהצביע על ניואנסים ושאלות שהמחקר עוד לא יודע לענות עליהם (וספק אם אי פעם ידע, מדע או אקדמיה שעוסקת באנשים היא מוגבלת מטבעה, בעיקר כי קשה מאד לבודד משתנים כדי להצביע על מנגנונים של סיבה ותוצאה. יש גם סיבות נוספות). אנשי אקדמיה במיטבם אמורים להיות צנועים, שקולים וזהירים.
עבורי ובראייתי, הייתי אומרת שהחוויה האקדמית במיטבה, לפחות בתחומי מדעי החברה, היא תהליך הפיכתך לשקט הרבה יותר, קשוב, אמביוולנטי. PhD הוא מסלול התמחות מצומצם ומוגבל מטבעו, מקנה לך ידע עמוק (אם כי לחלוטין לא מושלם, חשוב לזכור את זה) בנושא מאד מאד מצומצם. לכן ענוה היא תכונה חשובה לחוקר טוב. למרבה הצער לא כולם כאלה באקדמיה, וכמובן שלא גם מחוצה לה.

בעיני, נושא השרשור והשאלה לא מיטביים מבחינה זו, בעיקר כי יש יותר מדי הנחות מוצא בבסיס, שגם נשענות על ניסיון אישי אנקדוטלי (אולי גם אמוציונלי) ולא על מחקר קודם או לפחות תיאוריה מפותחת, מורכבת ועדכנית. אפשר להצביע על בעיות מתודולוגיות גם בלי לבוא מעמדה כלשהי וגם בלי להניח שאנחנו פתיתי שלג ייחודיים, למשל. אני מאמינה שאפשר להצביע על דפוסים אישיותיים או חברתיים כלשהם, אבל מעמדה זהירה הרבה יותר, וגם לא בכל נושא.
אז יש כל מיני בעיות. לא ברור למה בודדת דווקא את הנשלטות. אני גם לא מצליחה לחשוב על מתודולוגיה מספקת למחקר כזה. תצטרך דאטה סט גדול במיוחד כדי לשלול את כל המשתנים המתערבים, שכן בדסמ היא תופעה יחסית מצומצמת ואף סקטוריאלית. שים לב שאנשים שדומים ביניהם בנטיה הבדסמית שלהם יכולים לחפוף בתחומים אחרים שמסבירים טוב יותר את הדמיון ביניהם. במילים אחרות, תוכל אולי למצוא דמיון גדול יותר בין 'שולטות' ו'נשלטות' (ביחסן למין למשל, או ברקע משפחתי) ממעמד סוציואקונומי מסוים, ולעומת זאת שונות גדולה למדי בין 'נשלטות' שמגיעות מרקע שונה (הנה, למשל, משתנים מדיסצפלינה שכנה שכנראה לא נשקלו עד כה לדיון הזה). אז ההחלטה להתאים מבני אישיות לסוג הנטיה המינית הבדסמית דורשת הצדקה וביסוס.
אני, באופן אישי ואנקדוטלי, לא רואה הצדקה בהתאם למה ומי שאני רואה סביבי. אבל היי, מה אני יודעת, הרי לא זה נושא המחקר שלי.
RESTRAIN​(שולט)
RESTRAIN​(שולט) • 26 בפבר׳ 2022
כנושא מחקר, זה נושא קצת רחב. מסכים.
הסיבה שהעליתי את השאלה רק לגבי נשלטות, כי זה מה שסקרן אותי. כמובן שהדיון לגבי שולטים, שולטות ונשלטים מעניין לא פחות.
חיפשתי ב DSM-V ומצאתי קווים אישיותיים מעניינים אבל זה לא זה.
יתכן שאני לא מסתכל במקומות הנכונים.
יש לעניין הזה גם מרכיב תרבותי שלא התייחסנו אליו.

כולנו בכלוב נהנים מאלמנטים של שליטה ביחסים כשולטים ונשלטים. מחוץ לכלוב לא ממש מבינים את מקור ההנאה הזה.

זו השאלה רחבה אף יותר
Agate
Agate • 26 בפבר׳ 2022
https://youtube.com/c/EvieLupine

איבי לופין מדברת יפה בעיניי על בדסמ ונכנסת גם לנושאים פסיכלוגיים, שווה להציץ
blockedby

מאוד

blockedby • 26 בפבר׳ 2022
מעניין