שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

איפה הייתם ב - 4 בנובמבר 1995 ?

pagosh​(שולט)
לפני 17 שנים • 15 במאי 2007
pagosh​(שולט) • 15 במאי 2007
קראתי קראתי...
זה שרשור פוליטי,
כלובי - אתה יודע מה צריך לעשות.
קדימה

(פשיסט)
האמפרי
האמפרי • 15 במאי 2007
pagosh כתב/ה:
קראתי קראתי...
זה שרשור פוליטי,
כלובי - אתה יודע מה צריך לעשות.
קדימה.

(פשיסט)

הומואים ולסביות - בעד ונגד = פוליטי.
הפלות - בעד ונגד = פוליטי.
הכל פוליטי.

חוץ מזה למה להשתנקר למנהל? חכה בסוף היום.

(תמיד רציתי להיות ערס אבל לא יצא בגלל החוג לחלילית).
huan
huan • 15 במאי 2007
לי אישית לא היה אכפת אז שהוא נרצח ואכפת עוד פחות היום.
אך בניגוד לפגוש אני בז לכל נושא הזיכרון וההנצחה של הרצח מסיבות שאינן קשורות באהבה/שינאה של האיש או של הרעיונות שהוא יצג.
בישראל פולחן אישיות הוא נוהג מאוד נפוץ, אנשים לוקחים רעיונות ואידאלים ומנכסים אותם לאדם זה או אחר..הופכים אותו לסמל וסוגדים לו ובכך נפתרים מהצורך ומהאחריות שרעיונות ואידאלים אילו מביאים איתם לאדם המחזיק בהם. לפעמים הדבר נעשה עוד בחייו, לפעמים על ערש דווי כמו שקרה לשרון ולפעמים אחרי מוות או רצח כפי שקרה לרבין.
אנשים עוד זוכרים את רבין ועדיין עצובים ביום זיכרון לזיכרו (דבר שאין לו אח ורע בכמעט אף מדינה כולל אילו שבהם נרצחו אנשים בעלי חשיבות היסטורית הרבה יותר גדולה מאשר היתה לרבין והיתה יכולה להיות לו אילו...), הם מתרפקים על האדם ועל מה שהיה עושה אילו היה חי ובמיוחד על העובדה שהם זוכרים אותו ועצובים בגלל זה...הם מתרפקים עליו בעודם הולכים לעבודה או יושבים בבית בתוך הבועה הקטנה שלהם כאשר מסביבם האידאלים שנוכסו לרבין ורעיונות הרבה יותר חשובים מ"שלום עם הפלסטינים" נדרסים ברגל גסה ועל בסיס קבוע...הם מצקצקים בלשונם למשמע עו ערבי שנרצח, עוד יהודי שנפצע מקאסם ועוד כמה אנשים שנרצחו על ידי עוני, זיהום אוויר, עבדות מודרנית, אי שיוויון ופונדמנטליזם.."טוב נו העיקר שאנחנו זוכרים את רבין, אני זוכר שעמדתי 50 מטר ממנו כשהו נרצח..." הם חושבים וחוזרים לבחור את הבגדים למסיבה ביום שישי.

כאשר אנשים יחיו את האידאלים והרעיונות ולא רק יצרו ויסגדו לאלילים אז היינו במקום הרבה יותר טוב מכל מקום שאליל זה או אחר היה יכול להביא אותנו לא היה חי עוד כמה שנים, לא היה נרצח או לסבתא שלו היו גלגלים.
pagosh​(שולט)
pagosh​(שולט) • 15 במאי 2007
א. כאמור, אני עם חואן
ב. אני בז לכל נושא הזיכרון וההנצחה נקודה.
ג. לא רק בישראל פולחן אשיות הוא נוהג נפוץ. הנוהג נפוץ בכל מדינת עולם שלישי.
ד. הנושא של "חוזרים לבחור בגדים למסיבת יום שישי" קצת לא הולם את הסגנון שלך שבדרך כלל מביא טיעונים רציניים מאוד. מישהו עוד עלול לחשוב שקיים קשר בין מירור בבכי אודות המנוח לבין קלות הדעת וחיי השעשועים שבמסיבות. הקשר בין הנושאים לא קיים והדוגמה תלושה.

ה. אני חושב שלפורום הזה או לפחות לכמה מהכותבים שבו יש צורך גדול לביטוי פוליטי וחבל שכלובי לא מאפשר אותו באופן גורף. בשרשור זה הוא מרשה וזה בהחלט מקבל תנופה ותגובות הולמות ומכובדות. אולי יש מקום להקצות למען דיון פוליטי בכל זאת?

תנו לנו צ'אנס - הוא שר מהלב
מלך הארץ​(לא בעסק)
לפני 17 שנים • 16 במאי 2007
מלך הארץ​(לא בעסק) • 16 במאי 2007
pagosh כתב/ה:
א. כאמור, אני עם חואן
ב. אני בז לכל נושא הזיכרון וההנצחה נקודה.
ג. לא רק בישראל פולחן אשיות הוא נוהג נפוץ. הנוהג נפוץ בכל מדינת עולם שלישי.
ד. הנושא של "חוזרים לבחור בגדים למסיבת יום שישי" קצת לא הולם את הסגנון שלך שבדרך כלל מביא טיעונים רציניים מאוד. מישהו עוד עלול לחשוב שקיים קשר בין מירור בבכי אודות המנוח לבין קלות הדעת וחיי השעשועים שבמסיבות. הקשר בין הנושאים לא קיים והדוגמה תלושה.

ה. אני חושב שלפורום הזה או לפחות לכמה מהכותבים שבו יש צורך גדול לביטוי פוליטי וחבל שכלובי לא מאפשר אותו באופן גורף. בשרשור זה הוא מרשה וזה בהחלט מקבל תנופה ותגובות הולמות ומכובדות. אולי יש מקום להקצות למען דיון פוליטי בכל זאת?

תנו לנו צ'אנס - הוא שר מהלב

אני לא מוצא פסול בפולחן האישיות אם העניין מקדם אינטרסים לאומיים.

אי הנצחת מנהיגים הראויים לכך יוצר בין היתר בעיה של העדר מודל לחיכוי ומותיר לאזרחים להסתפק בהערצת דמויות שוליות, אם בכלל, בהקשר הלאומי.
התוצאה שנינט, בר, יהודה וכיו"ב הופכים לגיבורי העם (וכבודם במקומם והם סבבה לגמרי),
ואילו במישור הפוליטי לא רק שאין הנהגה ראויה - אלא שגם קשה לחשוב על אלטרנטיבה (אלא אם כן אתה חרדי שחושב שהרב שלך הוא המשיח).
לא שחייבים תמונה של הנשיא, כמו אצל שכנינו בכל קיוסק ומשרד, אבל אם היינו דואגים להנציח כמו שצריך את אלו שהיו ראויים לכך - אולי היה לנו נשיא לא נבצר, ורוה"מ .... ושר ביטחון...ושר משפטים ....ורמטכ"ל.... וכיו"ב.

המלך מת!!! יחי המלך!!!
מלך הארץ​(לא בעסק)
לפני 17 שנים • 16 במאי 2007
מלך הארץ​(לא בעסק) • 16 במאי 2007
מודל לחיקוי כמובן ולא חיכוי - קורה טועים מתבלבלים אנחנו בני אדם לא? זה בהיסח הדעת בכל אופן.

נ.ב. - מה קרה לחתימות?