לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה עושים במקרה ש"שולט" נחשב ב קהילה

כלובי
לפני 18 שנים • 20 באפר׳ 2006
כלובי • 20 באפר׳ 2006
כן פרסום שמו/כינוי של אדם כאן נחשב אאוטינג.

ובנוסף אבקש לא לדון במדיניות ובניהול הנהוג באתרים אחרים על גבי הפורום הזה - גם זאת במסגרת כללי האתיקה של האתר.
Dolfi
Dolfi • 20 באפר׳ 2006
DOM 1 כתב/ה:
יש כאלה שאומרים שאני אדם חריף שמסיק מסקנות מהר.
ננסה את התיאוריה גם כאן. אתמול בלילה תיחקור קצר מעלה כי:
1. נפתח במקום אחר שירשור מקביל. באותו שם.
2.בפורום השני השירשור נחסם על ידי מנהלת פורום .
3.המנהלת מודיעה שזה שירשור צהוב, או משהו בסיגנון ומעבירה אותו
לקטגוריה אחרת בפורום. בירור קל מעלה שזה פורום שאינו פתוח לכלל הגולשים.
4.המסקנה שלי היא שמדובר במישהו מוכר מאד. הוא לא יחליף ניק ולא יעלם
אבל יש לו לא מעט השפעה ולכן הפחד ממנו.
5.שמישהו יוכיח לי ההיפך.

הבהרה קטנה - השרשור לא נחסם, אלא הועבר. כפי שנכתב בשרשור ה"אחר", הוא התחיל בנושא חשוב מאין כמותו, אך הועבר כאשר הנושא החשוב הזה נדחק הצידה וכל שנותר שם הוא דו שיח בין שני הצדדים, על גבי הפורום. הפורום אליו הועבר השרשור פתוח לכל גולש שיש לו מעל 100 הודעות - קריטריון שמטרתו להקשות על טרולים או מכופלי ניקים.

ולא, גם אני לא חושבת שהאדם המדובר יחליף ניק, לא רק כי הוא מוכר, אלא כי פשוט זה מנוגד לו.

לגבי כל הסיפור הזה - אני יכולה להגיד שבמקומות בהם יש תקשורת יש הרבה פחות מחלוקות. הייתי מקבלת את כל הטענות שנטענו כנגדו כאמיתות, לו ידעתי שאחרי שטעה היכן שטעה סרב להתנצל, סרב להבין, סרב להודות בחלקו... אך לא זה המצב. מצד שני, העובדה שפותחי הפוסט הזה משתמשים בכלים הכי לא נכונים שיש (בעיני), לא הופכת אף אחד אחר לצדיק.

דבר נוסף - כמו שכתבתי בשרשור האחר, דעתי חלוקה. מצד אחד בא לי להסיר כל אחריות מהסאבית ולהגיד לעצמי, סאמ'ק דולפי, את מגיעה עד לכאן בשביל להיות נשלטת, עושה את הדברים הכי הזויים בעולם ולו רק על מנת להרגיש שמישהו אחר מוביל... אז זכותך המלאה לעצום עיניים ולאפשר לו להוביל ואחריותו המלאה לעשות זאת על הצד הטוב ביותר... אך בין לבין אני לא יכולה להתעלם מהעובדה שכאשר צד אחד מוביל והצד השני מובל, כאשר רצונותיו ומחשבותיו של הצד המובל לא באים לידי ביטוי, כאשר עיניו עצומות - הסיכוי שבסופו של יום, גם בלי שום כוונה רעה, הוא יגלה שהוא עומד בנקודה אליה בחיים לא היה הולך בעיניים פקוחות ומרצונו - הוא סיכוי לא קטן.
Dolfi
Dolfi • 20 באפר׳ 2006
סליחה כלובי, שלחתי לפני שראיתי את ההודעה שלך.
גלתיאה
גלתיאה • 20 באפר׳ 2006
ולא, גם אני לא חושבת שהאדם המדובר יחליף ניק, לא רק כי הוא מוכר, אלא כי פשוט זה מנוגד לו.

מנוגד לו גם לשים קנדום, ומנוגד לו להתייחס לסאביות שלו לא כאל זבל.

איש עם עקרונות.
DOM 1​(שולט)

לכלובי-

DOM 1​(שולט) • 20 באפר׳ 2006
כלובי כתב/ה:
כן פרסום שמו/כינוי של אדם כאן נחשב אאוטינג.

ובנוסף אבקש לא לדון במדיניות ובניהול הנהוג באתרים אחרים על גבי הפורום הזה - גם זאת במסגרת כללי האתיקה של האתר.

לא חושב שדנתי במדיניות אתר אחר ואם נרמז משהו לכך אני מתנצל.
זאת בטח לא היתה הכוונה. לגביי האאוטינג נתת תשובה ברורה. מקובלת
ולא מובנת במסגרת מה שהקהילה מנסה לעצור כסחף. אדם מסוכן הוא אדם מסוכן.
פעם פגע במקומות אחרים ופעם עלול לפגוע כאן. אני מקווה שלעולם זה לא יקרה.
ורטיגו
ורטיגו • 20 באפר׳ 2006
אפשר לטעות, זה אפילו אנושי ונסלח כשהטעות הזו נעשית פעם אחת.
אבל, כשאדם חוזר על אותה טעות, פעם אחר פעם ופועל פעם אחר פעם באותם אופנים,
אני לא יודעת איך אפשר להמשיך להגדיר את אופן פעולתו כטעות.

הרי היה דיון בעבר, חלק מהטענות שהועלו שם מועלות גם כאן.
גם אז הוא התנצל, אמר שהבין את הטעות ושהוא יוצא לדרך חדשה.
אני אותה אחת שלא הסכימה אז לתת לו את זכות הדיבור, ולא קיבלתי את ההתנצלות שלו,
אבל מחוסר ברירה שתקתי וייחלתי לימים טובים יותר.
ואני בהחלט מבינה את חוסר הרצון לתקשר עם אותו אחד.
מה יעזור לשמוע אותו מתנצל? המילים שלו שוות כקליפת השום והן נזרקות לחלל האוויר ללא שום כוונה אמיתית מאחוריהן,
אם הוא ממשיך לסכן את הסאביות שאיתו פעם אחר פעם.

מה שמאוד מעניין בעיניי, הוא הגב שאותו אחד מקבל מהחברים שלו.
לכל טענה שסאבית מעלה, יש שורת הסברים מאוד משכנעים, כל סאבית שמעלה איזושהי טענה באופן מיידי מקוטלגת כנקמנית, שקרנית, ובעלת תסביכים אישיים.

אם אני אחזור לשאלה המקורית שוויפ שאל - מה שצריך לעשות, הוא להמשיך ולכתוב על מעלליו ואולי יום יבוא והעיוורים יתחילו לראות (ואולי המשיח יבוא קודם, מי יודע... icon_rolleyes.gif )
DOM 1​(שולט)

לורטיגו

DOM 1​(שולט) • 20 באפר׳ 2006
שלום ורטיגו.
אם היתה פה הודעה אחת שאני מכבד שלך היא זו שאמיתית.
האם תהיי מוכנה לחשוף את אותו אדם? לא בפומבי כי כלובי אמר את דברו
בצורה נחרצת ואנו נכבד אותה.
שפו על האומץ.
Dolfi
Dolfi • 20 באפר׳ 2006
ורטיגו, גם אני מקווה לימים טובים יותר. ימים שיחייכו אליך, אליי, אל כל אחת בעצם. לרגע לא אמרתי שקרנית או נקמנית, אמרתי שלדעתי יש דרכים לעשות דברים בצורה יעילה יותר, זה הכל. עוד דבר שאמרתי - הוא שעצם העובדה שפותחי השרשור (בעיני) לא בחרו בדרכים האלו אינה הופכת אף אחד אחר לצדיק.

את לא חייבת לסלוח לאף אחד, על שום דבר שאת לא מרגישה שאת סולחת.

בברכת ימים טובים יותר,
אני
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 באפר׳ 2006
לא מובן לי מדוע העובדה שאדם הוא דמות ידועה בקהילה אמורה להפחיד. כמי שמסתובב בקהילה הזו כבר מספר שנים, אני מאמין שאני מכיר את כל ה"ידועים" בה, ולו בניק, ואני חייב לציין שאף אחד מהם לא מפחיד אותי במיוחד. איזה כוח יש למישהו כאן על מישהו אחר? מה הוא יכול לעשות, לא להזמין אותי למסיבות? לא ברור לי.
המקסימום שמישהו ידוע, ובמידה מסוימת גם מישהו לא ידוע יכול לעשות הוא להסית נגדי קבוצה מוגדרת של אנשים, מן הסתם חבריו, שיקיאו אותי מקרבם וינסו להכפיש אותי. סו פאקינג וואט. אם הייתי מתלונן על עוול שנעשה לי על ידי אדם כלשהו, מי שהיה דוחה אותי כתוצאה מכך היה מעניין אותי כקליפת השום. שיילכו להזדיין (בלי קונדום). למה אני צריך אנשים כאלה סביבי?
נכון שאולי אין דין מי שמצוי בעולם הזה מספר שנים ומוכר בעצמו, במידה מסוימת, כדין סאבית חדשה יחסית ואלמונית יחסית. אבל עדיין, למעט אולי כלובי ועמוס, אין אף אדם בקהילה הזו שיכול למנוע משהו משמעותי מחבר קהילה אחר.

אבל אני כן יכול להבין את חוסר הרצון לחשוף ניק מעל גבי הפורומים, גם אם הוא לא נובע לדעתי מפחד מ"מקובלותו" של אותו אדון. לחשיפה שכזו סביר שיתלווה ויכוח סוער ורדוף השמצות, והמתלוננת תותקף ללא ספק על ידי חבריו של אותו אדון ועל ידי אנשים שאין להם נגיעה לדבר אבל התלונה אינה נראית להם צודקת או מבוססת. בעצם הגיוני שכך יהיה: אי אפשר לצפות שכל תלונה תוכר מיידית כמוצדקת ונכונה, מבלי שהצד השני או נציגיו אומרים דבריהם ומבלי שסופקו ראיות כלשהן. זה לא עובד במערכת המשפט ומן הסתם לא עובד גם כאן, ויש לזה צדדים חיוביים ושליליים. מה שבטוח, זה גוזל כוחות נפשיים רבים, ומכיוון שלקהילה הזו באמת יש זכרון של נעל בית, סביר שהמטרה לא תושג בלאו הכי. להיפך, דווקא אנשים מושמצים הופכים כאן לאושיות והתלונות נגדם רק משמשות להם אמצעי פרסום.

בנוסף, סביר שגם הבושה משחקת תפקיד. אם הבנתי נכון את הסיפור הנוכחי, אותו דום לא כפה עצמו על הסאביות, אין בינו לבין אף אחת מהן מערכת יחסים ארוכה ואף אחת מהן לא התעקשה על בדיקת דם, ובכל זאת הן הסכימו מרצונן לקיים עמו יחסי מין ללא קונדום. אם זה נכון, זו דוגמה קלאסית לטענה שהאחריות של הדום אינה פוטרת את הסאבית מאחריות, וסאבית שנהגה כך יודעת שישפטו גם אותה, ובצדק. היא יודעת שטעתה, ועל כן פרסום הסיפור מפיה פירושו בהכרח פרסום ברבים של טעותה, מה שרובנו לא ששים לעשות. על כן אפשר להבין את מי שאינה חפצה לשתף את כולם בעניינים שכאלה, ורק מי שחשוב לה יותר להזהיר או לנקום מאשר לשמור על שמה הטוב תעשה זאת.
ורטיגו
ורטיגו • 20 באפר׳ 2006
זאלופון, באופן אישי לא קיים בי שום פחד לא מדמות ידועה ולא מדמות עלומה.
אני יכולה לומר לך ולכל קוראי השרשור הזה שכשניסיתי לחשוף את מעלליו, בתחילה זכיתי לאמפתיה, שהתגלתה כמזוייפת כאשר לא הסכמתי לשתף פעולה ולקבל את ההתנהגות שלו כטעות.
וכשזה קרה, באופן מיידי הפכתי לשקרנית ולא אמינה.

לי אישית זה לא ממש מזיז, כי ממילא אני לא חברה פעילה בקהילה ומעטים האנשים שמכירים אותי באמת.
אבל למישהו קצת יותר מוכר, להסתובב עם תגית של שקרן ולהתעסק כל היום בלנסות ולהוכיח את צדקתו וחפותו זה יכול להיות קצת יותר מלא נעים.

לגבי המעשה עצמו, (שוב, אני מגיבה לגביי בלבד) אותו אחד לא שאל אותי.
זה פשוט נעשה בסוף סשן (סשן ראשון שעברתי אי פעם).
באותו רגע לא העזתי לומר כלום, אבל למחרת דיברתי איתו על חומרת המעשה והוא הבטיח לי במפורש שאני היחידה שאיתה הוא שוכב, אמר שנבדק כל 3 חודשים ושאין לי ממה לחשוש.
ובטיפשותי - האמנתי.

לרגע לא העליתי על דעתי שהוא ישקר, לרגע לא העלתי על דעתי לבקש לראות את תוצאות הבדיקה, נתתי בו אמון מלא.
ועל האמון העיוור הזה אני לוקחת אחריות מלאה ולכן הפסקתי להילחם.

בימים האחרונים, כששוב אני קוראת על עוד סאבית שלו שנפגעה המעיים מתהפכות לי ואני חושבת שויתרתי מהר מידי.
הלוואי וכולן ימצאו את הכוח להעלות על הכתב את מה שעבר עליהן, לשכב איתן ללא קונדום הוא לא המעשה היחיד ולא הדרך היחידה בה הן נפגעו, אבל אני לא יכולה לדבר בשמן.