ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הדברים שרציתם לדעת על שליטה ולא מצאתם באלפוני

eden1
לפני 18 שנים • 23 ביוני 2006
eden1 • 23 ביוני 2006
D_o_l_f_i_n_a כתב/ה:
eden1 כתב/ה:
ניתן להזהר, לפרסם, לשמוע להתעניין לשאול אבל רק שתבינו. מי שנכנסת לצאט ואין לה שמץ מה זה בידי ונתקלת במישהו סו קולד מסוכן אחרי זה אפשר לדבר איתה חודשים זה מזיז לה את קצה הפופיק. היא כבר שם. היא כבר שלו.

קיצר,
בחיים לא כתבתי כל כך הרבה במקום הזה.... icon_rolleyes.gif

אני לא מסכימה איתך עדן.

עצם העובדה שאת באה ומדליקה אצלה מנורות אדומות הרבה פעמים תקשה עליה את ההתכחשות להיותו מסוכן. גם אם היא לא תסכים איתך באותו הרגע, גם אם היא תמצא את כל הסיבות וההצדקות לכך שזה בולשיט והיא מכירה אותו טוב יותר, או שזה יכול לקרות לכולן - רק לא לה... עדיין, המילים שלך ישארו שם. מחר. מחרתיים.

במחשבה שניה, מסכימה איתך ויותר מכך אכן מפחידה המחשבה שאין מה לעשות. לפעמים נראה שזה לא משפיע אבל צריך להגיד, בסופו של דבר זה מחלחל אפילו אם לפעמים נראה שלא.

טוב נו לפעמים גם אני טועה... icon_wink.gif
teacher​(שולט)

לדעת זה יותר טוב מלא לדעת

teacher​(שולט) • 23 ביוני 2006
אז כנראה שבסוף זה ככה...

לדעת על סכנות אפשריות, זה יותר טוב מלא לדעת.
לדעת את החוק, זה בטח יותר טוב מלא לדעת.

לדעת לא לצפות ליחס מיוחד, אלא לקוות לו.
לדעת מי האדם שעומד מולנו, יותר טוב מלא לדעת.

ולדעת זה לא מספיק, צריך גם להתבונן, לפקוח עיניים,
להתבונן סביב, וגם להתבונן עמוק לתוך עצמך.

דע את עצמך:
להכיר את החסרונות שלנו.
להכיר את החולשות ולא רק את היתרונות,
כי לאמת השלמה יש תמיד שני צדדים שמרכיבים אותה.
מה שאנחנו רוצים לראות ומה שאנחנו מתעלמים ממנו.

ולדעת שאי אפשר תמיד למנוע את כל הדברים הרעים,
אבל אפשר לנסות להתאושש ולגדל ענפים מחדש.

ולהבין שלפעמים אי אפשר ללמוד מטעויות - כי זה אומר ניצחון בקרב והפסד במלחמה.
לגלות ש'העצב אין לו סוף, לאושר יש ויש'..
ובכל זאת לרצות להיות מאושר, ולחייך.

ולאהוב,
לאהוב כמו חרב, כמו השמש, כמו אפוד קרמי, כמו חמאה, כמו חיבוק.

ולדעת,
שבכל אחד מאיתנו מסתתרים כאב, פחד, פצעים עמוקים, וים של טעויות, בעבר ובעתיד

ולהבין שלפעמים צריך לעזור למזל הטוב למצוא אותנו ולמזל הרע לעזוב,
ושצריך גם לנשום - עמוקות.

BDSM לא יכול להיות תירוץ לדברים רעים,
הוא תקשורת, הוא אהבה (מכל הסוגים), הוא רצון לתת ולעשות טוב.
הוא לא SSC, כי מי שצריך את ה-SSC כדי לדעת שהוא עושה משהו לא בסדר..
הוא כבר עושה משהו לא בסדר, על בטוח.

יום שישי הטוב, שעת ערביים
teacher
הוא​(שולט)

הדיון נכנס ללופ ונגרר לפסים אישיים

הוא​(שולט) • 23 ביוני 2006
קיחוט שוב לקחת לרפאל את הטרקטור והוא מוחה שאתה משיג יותר סביות איתו

ציטוט
"עצם העובדה שאת באה ומדליקה אצלה מנורות אדומות הרבה פעמים תקשה עליה את ההתכחשות להיותו מסוכן"

לא פעם העיסוק בהדלקת ה"נורות" הללו הפכה את האור האדום לאור סגלגל וסביות רבות נמשכו לדימוי המסוכן חלקן נצרבו וחלקן חזרו עם חיוך מאוזן לאוזן. באותה מידה שאותן נורות גרמו לסביות לרדת לגמרי ממישהו שיכול היה להיות מתאים מאד עבורה בשם אינטרסים כאלו או אחרים.
אבל כל זה יכולה להיות דינמיקה של אתר ונילי בו ישנם פרטנרים הנחשבים "שליליים" מכל מיני סיבות. גם שם יש את מבחן ההתאמה , ניהול סיכונים , סלקטיביות , בחירות אינטואיטיביות שיקול דעת וכו. אני מאמין ומשער שתוצאה סטטיסטית תגלה שאחוז הפגיעות בוניל שוה לאחוז הפגיעות כאן. והמספרים הם שוליים יחסית להצלחות וההנאות.
אני חושב שהמינון וחוסר האיזון בין השלילי לחיובי הוא המהותי כאן.
העיסוק במושג הזה דום מסוכן וציד המכשפות השכונתי הפכו לעיקר בעוד שהכיף וההנאה האדירה
שלשמה אנו מתכנסים נדחקו. אני לא חושב רפאל שזה זר ומחליש אבל זה הפך להיות טרחני . זה קל למצוא חטוטרת בכל דבר. נוצר דימוי יותר מדי "מסוכן" לתחום וזה מזמן יצא מפרופורציות שכן הקשרים המוצלחים והמהנים שנוצרים מאפילים על מקרי הפגיעה .
melaila​(לא בעסק)

Re: לדעת זה יותר טוב מלא לדעת

melaila​(לא בעסק) • 23 ביוני 2006
teacher כתב/ה:
אז כנראה שבסוף זה ככה...

לדעת על סכנות אפשריות, זה יותר טוב מלא לדעת.
לדעת את החוק, זה בטח יותר טוב מלא לדעת.

לדעת לא לצפות ליחס מיוחד, אלא לקוות לו.
לדעת מי האדם שעומד מולנו, יותר טוב מלא לדעת.

ולדעת זה לא מספיק, צריך גם להתבונן, לפקוח עיניים,
להתבונן סביב, וגם להתבונן עמוק לתוך עצמך.

דע את עצמך:
להכיר את החסרונות שלנו.
להכיר את החולשות ולא רק את היתרונות,
כי לאמת השלמה יש תמיד שני צדדים שמרכיבים אותה.
מה שאנחנו רוצים לראות ומה שאנחנו מתעלמים ממנו.

ולדעת שאי אפשר תמיד למנוע את כל הדברים הרעים,
אבל אפשר לנסות להתאושש ולגדל ענפים מחדש.

ולהבין שלפעמים אי אפשר ללמוד מטעויות - כי זה אומר ניצחון בקרב והפסד במלחמה.
לגלות ש'העצב אין לו סוף, לאושר יש ויש'..
ובכל זאת לרצות להיות מאושר, ולחייך.

ולאהוב,
לאהוב כמו חרב, כמו השמש, כמו אפוד קרמי, כמו חמאה, כמו חיבוק.

ולדעת,
שבכל אחד מאיתנו מסתתרים כאב, פחד, פצעים עמוקים, וים של טעויות, בעבר ובעתיד

ולהבין שלפעמים צריך לעזור למזל הטוב למצוא אותנו ולמזל הרע לעזוב,
ושצריך גם לנשום - עמוקות.

BDSM לא יכול להיות תירוץ לדברים רעים,
הוא תקשורת, הוא אהבה (מכל הסוגים), הוא רצון לתת ולעשות טוב.
הוא לא SSC, כי מי שצריך את ה-SSC כדי לדעת שהוא עושה משהו לא בסדר..
הוא כבר עושה משהו לא בסדר, על בטוח.

יום שישי הטוב, שעת ערביים
teacher

טיצ',טיצ',טיצ'...אומנם חשדתי שאתה הטיפוס הרגיש אך לא ידעתי שזה גם מקבל ביטוי וורבאלי שכזה...
מה לומר? לו הייתי חובשת כובע הייתי מורידה אותו בפנייך ברגעים אלו ממש.
Dom_Quixote

אגב, רפאל

Dom_Quixote • 23 ביוני 2006
(אזהרת ספוילר - התגובה הזו לא קשורה לנושא הדיון, מי שלא מתעניין מוזמן להמשיך הלאה):

אני שמח לראות שיש פה אנשים זולתי שישמחו לשמוע תשובה עניינית ולא תקיפה אישית. אבל אני חייב לומר לך רפאל - כל כך הייתי עסוק קודם בעצם התקיפה האישית שלך (והיעדרות התגובה העניינית), שלא נתתי את דעתי על תוכנה של התגובה. עלה בדעתי שלא רק שההתקפה האישית עלי היתה לא לעניין מבחינת הדיון הזה, הרי שהיא היתה ממש, אבל ממש, מגוחכת. מעולם - לפחות ככל הזכור לי - לא נתתי דוגמה אישית אודותיי עד המקרה הזה. אני תמיד כותב המון, וכותב לעומק, ואני חייב לומר לך שלא זכור לי מתי אני מזכיר את עצמי בפוסטים האלה (למעט הבדיחות. אני מתכוון לדברים הרציניים). נכון, אני אומר שדיברתי פה עם המון אנשים - מה שממילא ידוע פחות או יותר לכל הנוכחים פה - אבל שם בדרך כלל מסתיימים האיזכורים העצמיים שלי. אני מאוד אשמח אם תראה לי פעם פעמיים מהעבר שעשיתי זאת, שאז אכיר בצדקת הטענה שלך (אם כי לא בלגטימיות שלה כתגובה). עד שתביא דוגמה כזאת - ומשהו אומר לי שגם אם תטרח לחפש לא תמצא יותר מדי - הרי שלא רק שהתחמקת ממתן תשובה אמיתית, אלא גם עשית בדרך קלולקלת, אפילו מלוכלכת, ובעיקר נטולת כל בסיס עובדתי. יש פה מספיק אנשים באתר שיטענו - כלפיי וכלפיך באותה מידה - שעצם הכתיבה שלנו היא נסיון למשוך תשומת לב של סאביות ותו לא. אתה, בתגובתך, ירדת לרמה שלהם. ואם אני, אזי למה לא טיצ'ר, ודן קאפ, וכל מי שמגיב בשרשורים האלה? בקיצור, סלח לי, אבל התגובה שלך לא לעניין אפילו ברמת התוכן של התקיפה האישית.

הוא - אני לא מקבל את הטענה שלך לגבי הילדותיות. רפאל תקף את המבקר במקום את הביקורת, ואני השבתי לו בשני המישורים, וכן, היה חשוב לי להבהיר את העניין גם במישור האישי. מרגע זה אני יותר מאשמח אם נחזור לדיון עצמו, ובמיוחד לשמוע תגובה עניינית מרפאל. כמו שאמרתי קודם, טוב לראות שיש פה אנשים שיעכבו ויחכו לראות אם תגיע אחת כזו.
צ'יקיטה

נו באמת!! ועל מה כל הפוסט של רפאל והשרשור הזה? על אותו נושא!

צ'יקיטה • 23 ביוני 2006
icon_lol.gif
הרשו לי להזכיר לכל המדיינים שהפוסט שרפאל פתח וכל התגובות הם בדיוק על אותו נושא שמתלוננים בקול גדול שהוא מעסיק יותר מידי את הכלוב.
icon_wink.gif
כשהגעתי היום לכלוב מצאתי שוב! שרשור ענק עם תגובות של כמעט כל חברי הקהילה בעד ונגד אזהרות לסאביות והאם מעליבים את הסאביות כשמזהירים אותן ואם כאשר בחורה(עזבו סאבית) בוכה שהשאירו אותה קשורה בחוף הים או חדרו אליה ללא הגנה צריך לומר לה שיש משטרה ותחפש שם את החברים שלה או יהיו כאלה שיעזרו לה בקהילה.

ראיתי את הפוסט של דגדוגים וסיפורה על ההנאה מהדגדוגים עומד מיותם ללא רייטינג ופוסט שלם עם תלונות מדוע יש רייטינג לשרשורים על הסיכון בBDSM זוכה לרייטינג שיא ולתגובות חוזרות של תלונות שצריך לחפש את ההנאה בBDSM ולא את הקיטורים.

תודו שזה אירוני? icon_wink.gif
נהניתי לקרוא את כל הפוסטים של הכותבים המוכשרים.
קיחוט! כ-ב-ו-ד.
הפוסטים שלך הם אמנות אבל יותר מזה.
טיצ'ר! פוסט רגשני ויפה על היפה שבBDSM. נהניתי.
רפאל! כולם אמרו לך שאתה כותב יפה.
אחרי הכל אתם מתפלאים שיש רייטינג לשרשורים האלה ופוסטים צנועים על הכיף שבBDSM כמו הסיפור בהמשכים של דגדוגים לא מגרדים את הרייטינג של הפוסט הזה ואלה שקדמו לו?

גם בקריאה יש ביקוש והיצע.
אם חברי הכלוב לא היו רוצים לכתוב ולקרוא על הנושא הזה הוא היה ללא רייטינג.

לגופו של עניין.
אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים אז יתכן שנעבור את כל הBDSM שלי בלי שאפגע ויתכן שרוב האחרות גם אבל עבור המעט שתיפגענה אני שמחה שקיים אחד כמו דום קיחוט שאכפת לו מסאבית שנקשרה על חוף הים והושארה שם.
אני לא מכירה אותו אבל: כ-ב-ו-ד.

אם סאביות רוצות לכתוב על החוויות האישיות שלהן, גם הכואבות, וכל עוד אין לשון הרע ובמסגרת החוק, אי אפשר ולא צריך למנוע מהן לכתוב.

על מה התלונות? בפירוט? על שיש אנשים שמזהירים סאביות חדשות ומסבירים להן שיש סיכונים?

אני רוצה לומר משהו אישי.
כשהגעתי לכלוב ראיתי הצעה לצנזר תגובות לפנטזיות לקיצורים של פוליטקלי קורקט.
אני מאמינה גדולה בחופש הביטוי כתבתי תגובה עוקצנית מאוד לדן קאפ שנזכר בתחילת השרשור הזה ואף אחד לא קם להגנתו.
הלוואי ויכולתי למחוק את העוקצנות בדברי והלוואי ויכולתי לכתוב בצורה יותר עדינה כי אחר כך כשבגלל תגובה מסוימת ל"חדשה" דן קאפ חשד שאני עלולה להיות בסכנה כתב לי מסר פרטי והזהיר אותי.
הוא מכיר שנים את עולם הBDSM ואני לא חשדתי.
אדם טוב ואכפתי שדואג לחדשות. אני לא שוכחת לו את זה.

מה הבעיה שכותבים לחדשות אזהרות ומספרים להן שאסור להצליף באזורים מסוימים ויכול להיות נזק פרמננטי ואם גבר מציע להן לעלות למכוניתו בפגישה הראשונה יש בזה סיכון?
אני לא מתכננת לתת לאף אחד להרים עלי שוט אבל האזהרה השניה היתה במקומה כי בכל הפגישות הווניליות שלי עם סטודנטים נכנסתי למכונית בלי מחשבה נוספת.

היה כיף לקרוא את כל הפוסטים ואני מחכה בכלוב בהנאה לקרוא את התגובות הבאות אבל אחר כך אתם מתלוננים שיש לשרשורים האלה רייטינג? icon_wink.gif
צ'יקיטה
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 23 ביוני 2006
עכשיו שהנחנו בסיס מצויין לדיון. ניתן לחזור לנושא הדיון.

אני רוצה להציע, בסיס לדיון, שנוגע להנחת הבסיס בפוסט הראוי הזה, בתחילתו לפחות.
אני מציע, שרפאל, מיוחדת, וכל מי שחושב אחרת, ממני לפחות, יגיבו עניינית לעצם גופו של עניין זה, ורק זה. אין בכך כדי למנוע SSC בכלל בכלל, או אפילו לא עלינו, לעשותני דום מסוכן. בכל זאת, אני מציע נושא בסיסי ופשוט, לדיון עינייני. אשמח מאד, שתקבלו הצעתי. אשמח עוד יותר, אם תתיחסו להצעה זו, ותעסקו בדיון עינייני בה. אתם יודעים, כזה דיון שכל אחד, אומר בו, מה הוא חושב על טיעוני הצד שכנגד, וכיצד לדעתו, הוא מפריך אותם, באופן לוגי ומובן.

עדיין, לדעתי, אבד פה הפוקוס. אני חושב אפילו שאני מסוגל להצביע על הגורם לאבדן פוקוס זה, אבל אני סבור שזה לא ראוי, ולא יקדם כלום, בטח שכאן, בטח עכשיו.

אנסה לנסח את הבסיס הזה לדעתי.

הכל בהנחה של אנשים טובים, ותקינים נפשית, שאין לאף אחד מהצדדים צורך להרע חלילה.
1. האם יש מקום להניח, שביחסי שולט - נשלטת, יש יחסים כאלה, שגורמים לפגיעות יתר אצל הנשלטת, וליכולת פגיעה, וצורך באחריות רבה יותר, מהצד השולט.
2. האם למרות, קיומה של סאבית דמיונית, איכותית ועוצמתית, יש ביחסים בדסמים, משהו שמטה את הכף, ומהווה גורם לסכנה מיוחדת, וגדולה יותר, מאשר, ביחסים ווניליים.
צ'יקיטה

ואם אין המסקנה המעשית היא לאסור על חברי קהילה להזהיר?

צ'יקיטה • 23 ביוני 2006
צ'יטה כתב/ה:

עדיין, לדעתי, אבד פה הפוקוס. אני חושב אפילו שאני מסוגל להצביע על הגורם לאבדן פוקוס זה, אבל אני סבור שזה לא ראוי, ולא יקדם כלום, בטח שכאן, בטח עכשיו.

אנסה לנסח את הבסיס הזה לדעתי.

הכל בהנחה של אנשים טובים, ותקינים נפשית, שאין לאף אחד מהצדדים צורך להרע חלילה.
1. האם יש מקום להניח, שביחסי שולט - נשלטת, יש יחסים כאלה, שגורמים לפגיעות יתר אצל הנשלטת, וליכולת פגיעה, וצורך באחריות רבה יותר, מהצד השולט.
2. האם למרות, קיומה של סאבית דמיונית, איכותית ועוצמתית, יש ביחסים בדסמים, משהו שמטה את הכף, ומהווה גורם לסכנה מיוחדת, וגדולה יותר, מאשר, ביחסים ווניליים.

יש כמה שאלות נוספות.
נניח שאין סכנה נוספת בBDSM.
בחורה קשורה שהסכימה שיקשרו אותה דומה בדיוק לחברתה הונילית שמקיימת יחסי מין כאשר היא לא קשורה.
בחורה שהסכימה שישימו לה גאג, שמונע ממנה לדבר ולומר לא ואפילו, לא עלינו סתם לצעוק, דומה בדיוק לחברתה הונילית.

נניח שאין שום סכנה נוספת בBDSM.
מה כוונת המתלוננים הנכבדים?
למנוע מאנשים כמו דן קאפ להזהיר סאביות חדשות?
האם המניעה הזאת תהיה רק לגבי תגובותיו לפוסטים או שצריך למנוע ממנו ומהאחרים גם לפנות לסאביות במסרים פרטיים כאשר בגלל תגובות בכלוב הם חושבים שהחדשה בסכנה?

האם תוטל צנזורה על פוסטים חדשים של סאביות/מתחלפות/דומיות (כחולית כתבה שפעם היא כמעט נאנסה והיא היתה דומית)/דומים ומתי תוטל הצנזורה הזאת?

האם יערך סקר כמה פוסטים על הסיכון שבBDSM הופיעו באחרונה בכלוב והאם לשם איזון יבקשו פוסטים על ההנאה מהBDSM?

מה המסקנה המעשית מדבריו של רפאל?
אני נהנית לקרוא את כל הפוסטים, גם שלך צ'יטה, והשרשור הזה מעניין אבל אין לו כיוון מוגדר.

צ'יטה,
השאלות שלך מעניינות ואפילו מעניינות מאוד אבל השאלה אם זה מה שרפאל התכוון.
לדעתי הפוקוס בדיון אבד כי לא ברור מה מבקשים מבחינה מעשית.
סוג של צנזורה?
אני מאמינה גדולה בחופש הביטוי וכל פעם שיציעו צנזורה על נושאים או כותבים כנראה שאהיה נגד.
מה רצה הפוסט לומר?
שיש הנאה בBDSM?
אנחנו לא יודעים את האמת הזאת?
צ'יטה אני חושבת שהשאלות שלך ראויות לפוסט נפרד אבל מבחינה עקרונית אני חושבת כמוך.
בחורה קשורה עם גאג שטעתה באבחנה של הגבר שאיתה לא דומה לבחורה ונילית חופשיה שיכולה לברוח ולצרוח אם טעתה באבחנה של הגבר שאיתה.

צ'קיטה.
מUחדת
מUחדת • 23 ביוני 2006
צ'יטה כתב/ה:
עכשיו שהנחנו בסיס מצויין לדיון. ניתן לחזור לנושא הדיון.

לא חושבת שזה נושא הדיון, אבל ניחא.

1. האם יש מקום להניח שיש מערכות יחסים שמובילות לפגיעות יתר?
אתה יכול לקרוא להן יחסי הורים- ילדים, מטפלת ותינוקות, אדון וסאבית או אהוב ואהובה וניליים ויחסי רועה צאן ועדרו.
זאת לא ההגדרה של האנשים ולא הגדרת הקשר {"אדון", "שפחה"}-
אלו האנשים- הערכים שהם מגיעם איתם, מבנה האישיות, הצרכים.

מצליח לרדת לסוף דעתי, צ'יטה?

2.האם למרות, קיומה של סאבית דמיונית, איכותית ועוצמתית, יש ביחסים בדסמים, משהו שמטה את הכף, ומהווה גורם לסכנה מיוחדת, וגדולה יותר, מאשר, ביחסים ווניליים?
לא יודעת איך ניראו ימי בונילה שלך ועומקן של מערכות היחסים שהיו לך אז-
אבל עומק, סכנה, אונס, אלימות ותלות יש בכל מקום.
וכן- גם התמסרות אין קץ, פסיכוזות טובות ורעות ופנטזיות.
רק שלא כולם חייבים לשים את זה תחת הכותרת: יחסי שליטה ולא כל אחד מקשט את ההעדפות שלי בחבלים, אזיקים ואפטר קייר.
eden1
eden1 • 23 ביוני 2006
אחרי שקרא את כל התגובות שאל, ואיפה את היום? היום, טוב לך?

חשבנו יחד והחלטתי לכתוב ממקום אחר. לא מגיבה למשהו שמישהו כתב.
כותבת לך שנכנסת עכשו לכאן וקוראת.

בדס"מ זה דבר יפה.
בדס"מ הוא עוצמתי, מדהים.
בדס"מ זו אהבה.

צריך להיות מודע לסיכונים שבו, מודעות לעיתים מגיעה אחרי ניסיון. לא תמיד הניסיון קל.
לעיתים הניסיון קשה אבל בסופו יש גדילה.
גדילה של הנפש.
מודעות והגעה למקום טוב יותר.

כמו שטיצ'ר כתב, בכל אחד מאיתנו מסתתרים כאב, פחד, פצעים עמוקים, וים של טעויות, בעבר ובעתיד.
המקומות האלה יוצאים לעיתים בצורה קשה בבדס"מ, לעיתים יוצאים קשה גם בוניל.
ההשפלות שמורידות למטה, משפיעות על הנפש. מודעות, ביטחון והרבה ניסיון יכולים לחזק. מישהו קשוב לניואנסים הקטנים שיודע להרים בסוף כל אקט, שמבין שלא צריכות להיות נפילות ושנפילות הן לא חלק בלתי נפרד מסשן, מחזק גם הוא.

אבל בראש ובראשונה זה את/אני שנמצאות שם ואנחנו אחראיות לגורלנו.

היום אני יודעת שלא אעשה דברים רבים שעשיתי. דברים שסיכנו את חיי אבל לא רק. לא הייתי יכולה לדעת זאת, בטיימינג שהייתי בו אז, אלמלא הייתי חווה זאת בעצמי.

אל תהיו גיבורות. תשאלו, אל תהיו עיוורות, תתיעצו, תבדקו, תקראו
והכי חשוב
תהנו!