צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סליחה שאנ'לא צוחקת

Brave Dwarf
לפני 17 שנים • 7 ביוני 2007
Brave Dwarf • 7 ביוני 2007
טוב. תגובתי האחרונה הרצינית לעונה זו כי אנחנו דורכים במקום ואף אחד לא ישנה את דעתו של חברו.

ציינתי כבר שאיני מוסמך לקבוע רמה מוסרית עבור אחרים. גם ציינתי שדקדוק קטונתי מלשפוט וללמד. עכשיו אציין שלא באתי לשנות או להציע. אפילו דעה אישית לא ממש הבעתי. אני סיפרתי באיפוק שלא אופייני לי, וברצינות שאף היא אינה אופיינית לי, איך הדברים נראים מבחוץ. אור קראה לזה "לרקוד על הדם", לולא הייתי משתדל כל-כך, הייתי מזכיר זבובים.

זהו אינו הלינצ' הראשון שהיה לי הכבוד לראות פה או במסגרת וירטואלית אחרת של פלג אחר של הקהילה או של אותו פלג, אבל תחת כינויים אחרים. גם לא השני וגם לא השלישי. נכון, הסיבות משתנות וכפי שאמרתי לזאלופון, לפעמים הלינצ' נדמה כ"מוצדק". אבל לינצ' כמו כל מעשה אחר שמראש טומן בחובו בסיס שלילי, לעולם לא יכול להיות מוצדק והעובדה שכל מבצעי הלינצ'ים לאורך ההיסטוריה טענו למלחמות מוסריות או לפעולות צודקות, אין בה כדי לשנות זאת.

והנה האנציקלופדיה להמונים מספרת לנו מה זה לינצ':
לינץ' (Lynching) הינו הוצאה להורג של אדם בידי המון, ללא משפט, כאשר איננו מאיים על חייהם ואין במעשה אקט של הגנה עצמית.
[...] בעיה נוספת היא בעצם המעשה שנעשה לרוב מתוך התלהמות המונית מבלי שימוש בכלי בקרה ושיפוט ראויים והוגנים, שגורם לכך שהחשוד מוענש, לפני שהוא יכול לטעון לחפותו במערכת של משפט הוגן, שבה גם היה זוכה לרוב לעונש אחר מאשר מוות.

יפה מסבירה כאן גב' ויקי, נצר למשפ' פדיה, את השקפת עולמה. היא מספרת לנו שהכוכב אינו מאיים על חיו של אף אחד ואנחנו אף ראינו שגם פורומים אחרים לא נזדקקו לרבי אליהו בן שלמה זלמן קרמר, הגאון מוילנא, כדי שיצביע על כסילותו של האיש. כך שאף אחד מהמקללים לא יכול לטעון לדגל "פקיחת עיניים לאחרים", לפחות לא לשם סנגור על תגובתו השלישית. היא, ויקי, גם מספרת על התלהמות המונית מבלי שימוש בכלי בקרה ושיפוט ראויים, מה שכמובן מבטל כל שיקול דעת "ערכי" ומוכיח, בצירוף עם לינצ'ים שנעשו כאן בעבר, שהפעם המעשה האלים היה נראה מוצדק רק במקרה.

טמונה במסגרת, אין לי עצות או הצעות. כפי שאמרתי, ראיתי משהו עליו מצאתי מקום בשרשורך לספר. בסופו של יום כל אחד ינהג בהתאם לצו מצפונו ובהתאם לכבוד שהוא רוחש לעצמו, כי לא עם הגמד יישן בלילה, אלא עם מעשיו.

תודה על השרשור. נעם להביע בו דעה.
בכוח המוח-אשה

למה לינץ'?

בכוח המוח-אשה • 7 ביוני 2007
לא צריך להיות דרמטיים, גמד אמיץ, באמת שלא. מהות הלינץ' הוא הוצאה להורג בידי המון ללא משפט.

אף אחד לא הוצא להורג, בטח לא נסתמו פיות, והכוכב גם ניסה לומר את דבריו, אפילו בריבוי ניקים, באופן שמעליב אינטליגנציה בסיסית מאוד, וכשראה שפרצופו האמיתי נגלה, שערוותו נחשפה, שתק. הוא עדיין יכול להגיב, מן הסתם. אף אחד לא סתם את אצבעותיו, למרות שאולי ראוי היה. קשה גם לומר עליו שאין לו יכולות ביטוי במדיה.

אם כבר, ולכל היותר, היה כאן משפט שדה עם ריבוי שופטים, שלא לפי תקנות סד"א. כל אחד אמר את דברו, הסכים או לא הסכים לדעת חברו, הוקיע או לא הוקיע התנהגות כזו או אחרת, וכל זאת בשלל דרכים, איש איש כפי יכולתו.

חשוב לזכור שאף אחד לא יצא ולא ארגן מתקפה מאורגנת, ואף אחד לא חילק לפידים כדי לשרוף את האסם. לא בכדי "פסקה" דעת הרוב כפי שפסקה, ובכל שיטות המשפט בעולם, דעת הרוב מקובלת על המיעוט ששפט אחרת. במקרה הזה לא בכדי מדובר במיעוט זניח, שאולי לא ממש עבר כראוי על ה"ראיות".

להגיד שזהו לינץ', להפוך את הקערה על פיה ולהוקיע את הקהילה, (אלוהים יודע מהי), בעיקר כשהיו לא מעט שהסבירו באופן מפורט, השקיעו מחשבה בתגובה, חשבו מדוע מפריע להם "כוכב" כזה. וכן, גם לגלוג הוא שיפוט מותר, גם תחושת מיאוס היא תחושה מותרת, ואפילו מקובלת אצל שופטים ממש.
ואולי יותר מהכל, מה שהפריע בכוכב זו המציאות המדומה שהוא המציא כדי להאדיר את עצמו במקביל להקטנת האחר.
מציאות מדומה כזו נקראת בפי העם : "שקר". מילא לשקר, אבל לפחות שקרים מתוחכמים שלא מביישים אותנו..

אם עשה הכוכב מה שעשה בפוסטים המלונקקים, הרי שאני מגנה את התנהגותו בכל פה, ואין צורך לחזור על כך.
אם הוא לא עשה, ורק כתב, הרי שהוא פוץ קטן בעצמו, המונע מהשפלתם של אחרים, דבר שגורם לו האדרה עצמית, גם אם מדובר במשחקי נדמה לי.

לא יודעת מה יותר מביך.

ועוד משהו - לא מצאת על מי להגן, גמד אמיץ? אתה פוחד שתפגע ציפור נפשו והוא יעלב? והרי זה הכלי בו הוא עצמו משתמש כנגד אחרים. והאחרים אפילו "לא התחילו". הם היו סתם מכוערות ו/או שמנות ו/או דחויות, ו/או מעל גיל 23 ו/או חוו אונס ו/או סאבים ו/או "דומים שאינם ג'נטלמנים כמוהו" והיד עוד נטויה.

עכשיו תגיד לי, למה הוא צריך לקבל הגנה מהנשק שבו הוא תוקף? הא? בשם מה?
ובעניין הזה, המרחם על אכזרים סופו שירחם על רחמנים הוא מדויק להפליא, הרם עיניים וראה.

ולסיכום סיכומים, הרשה לי לצטט:
"עם-חסיד תתחסד; עם-גבור תמים תתמם: עם-נבר תתבר; ועם-עקש תתפל"
שמואל, כב' 26-27, לאוהבי מראה המקום שביננו.
Brave Dwarf
LOL

מרוב התלהמותך או התלהבותך פיספסת את כל הפואנטה. יותר מלכתוב שלוש פעמים בפירוש וברציפות "איני בא להגן על הכוכב" אין ביכולתי להסביר לך.
לא הבנת, גם בסדר.
לא קרה דבר.
בכוח המוח-אשה
Brave Dwarf כתב/ה:
LOL

מרוב התלהמותך או התלהבותך פיספסת את כל הפואנטה. יותר מלכתוב שלוש פעמים בפירוש וברציפות "איני בא להגן על הכוכב" אין ביכולתי להסביר לך.
לא הבנת, גם בסדר.
לא קרה דבר.

מילא.
אתה רק טוען ללינץ', אפרופו התלהבות והתלהמות.

LOL אינדיד.
טמונה במסגרת
טמונה במסגרת • 7 ביוני 2007
הגמד האמיץ כתב:
והנה האנציקלופדיה להמונים מספרת לנו מה זה לינצ':
לינץ' (Lynching) הינו הוצאה להורג של אדם בידי המון, ללא משפט, כאשר איננו מאיים על חייהם ואין במעשה אקט של הגנה עצמית.
[...] בעיה נוספת היא בעצם המעשה שנעשה לרוב מתוך התלהמות המונית מבלי שימוש בכלי בקרה ושיפוט ראויים והוגנים, שגורם לכך שהחשוד מוענש, לפני שהוא יכול לטעון לחפותו במערכת של משפט הוגן, שבה גם היה זוכה לרוב לעונש אחר מאשר מוות.

אז לא גמד, זה לא לינץ'.
הוא לא הוצא להורג. הוא טען לחפותו. הוא נשמע היטב. והוא יכול לנסות להמשיך.

בכוח המוח- אשה כתבה:
אם כבר, ולכל היותר, היה כאן משפט שדה עם ריבוי שופטים, שלא לפי תקנות סד"א.

נכון.
ואני מוסיפה: ו י ר ט ו א ל י. משפט שדה וירטואלי, לכל היותר.
את זה אני מציעה לכולנו לא לשכוח.
מילים יוצרות מציאות. כל המילים (כל מילים ומקומה, כל מילים וכוחה היחסי).

ולבסוף -
הגמד כתב:
מרוב התלהמותך או התלהבותך פיספסת את כל הפואנטה.
התלהמות, גמד ?
של מי ?
התגובה של בכוח המוח- אשה לדבריך, היתה מתלהמת ?

לא ראוי שנריב על זה, גמד, מהרבה סיבות.
ההערות שלך נשמעות מתנשאות קצת מהצד.
וגם הולכות במעגלים, בדיוק כמו של כולנו.
כולנו המון מתלהב (ולא מתלהם, לדעתי). כולנו.
לשם כך, בין ייתר הסיבות, קיימים האתרים האלה.
ואני רק מייחלת לכך שכל הקרבות בעולם מעתה, יהיו וירטואליים.
ושהכלים שנשמרים בידי מנהלי האתרים, לפחות במקרה של כלובי ולירז, יהיו אלה שישמרו עלינו.
כך ראוי. כך רצוי.

בברכת יום נעים. לכולנו.
Brave Dwarf
טמונה במסגרת,

נתתי לה לבחור בין מתלהמת למתלהבת. לא קבעתי עובדה.
LOL משמע אני צוחק ובקול רם. כשאני כועס, אני פולט אש מהאוזניים והסוס שלי רוקע ברגליו האחרויות.
איני רואה הבדל בין מילה שנאמרה לזאת שנכתבה. לו את היית רואה הבדל, לא היית משקיעה כ"כ הרבה מרץ, מאמץ ומפח נפש בתגובותיך למילותיו הכתובות של הכוכב.
ההבדל בין לינצ' למשפט שדה הוא שבסיומו של לינצ' המלונצ'ץ' מת לרוב ובסיום משפט שדה רק בדרך כלל.
מוות וירטואלי קיים וקיים רק שהגופה לא נרקבת.
לא באתי להתווכח כי אין לי שום כוונה לשכנע או ללמד ופי כמה וכמה לא להתנשא, ולכן גם את הרגשתך האישית הזו לא אנסה לשנות. אם זה מה שהרגשת, הרי שלדידך, זה מה יש.
נכון, אני מסתובב במעגלים ונראה בעיניי מצחיק מאוד. LOL נדמה לי שסוליות מגפיי נשחקו.
בכוח המוח-אשה
Brave Dwarf כתב/ה:
טמונה במסגרת,

LOL משמע אני צוחק ובקול רם. כשאני כועס, אני פולט אש מהאוזניים והסוס שלי רוקע ברגליו האחרויות.
איני רואה הבדל בין מילה שנאמרה לזאת שנכתבה. לו את היית רואה הבדל, לא היית משקיעה כ"כ הרבה מרץ, מאמץ ומפח נפש בתגובותיך למילותיו הכתובות של הכוכב.
ההבדל בין לינצ' למשפט שדה הוא שבסיומו של לינצ' המלונצ'ץ' מת לרוב ובסיום משפט שדה רק בדרך כלל.
לא באתי להתווכח כי אין לי שום כוונה לשכנע או ללמד ופי כמה וכמה לא להתנשא, ולכן גם את הרגשתך האישית הזו לא אנסה לשנות. אם זה מה שהרגשת, הרי שלדידך, זה מה יש.
נכון, אני מסתובב במעגלים ונראה בעיניי מצחיק מאוד. LOL נדמה לי שסוליות מגפיי נשחקו.

: )))))
אבל זה לא היה משפט שדה רגיל. איפה זאלו??
זה היה משפט שדה פרקטיקות בכלל...

זה בסדר, גמד אמיץ, אני מבינה את מה שאתה אומר, ואני יודעת שאתה מבין גם את מה שאני אומרת. נדמה לי שזה מספיק כבר, לא?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 7 ביוני 2007
ציטוט: : )))))
אבל זה לא היה משפט שדה רגיל. איפה זאלו??
זה היה משפט שדה פרקטיקות בכלל...

icon_biggrin.gif
לי היה נראה שזה משפט שדה האבסורד, אבל יכול להיות שאת צודקת. צריך לבדוק את ההגדרות בויקיפדיה.
טמונה במסגרת

RE

טמונה במסגרת • 7 ביוני 2007
בחיים לא אצליח עם האופציה "צטט" icon_eek.gif
טמונה במסגרת,

וואלה נדיב icon_wink.gif
כמה הערות:
א. לא זוכרת מי התחיל עם מושג "הכוכב", אבל עלי המושג הזה אינו מקובל. הרי בזו מחאתי icon_smile.gif.
ב. אני כן רואה הבדל בין מלים מדוברות לנכתבות.
ג. אני משקיעה את מה שאני בוחרת להשקיע. מפח נפש שלי, אין פה.

לא מסכימה. מוות וירטואלי כן, אבל רק בהתאבדות (וירטואלית, אך ורק וירטואלית). הבחירה נתונה בידי האדם (הניק, יותר מדוייק), אם להתאבד. רצח וירטואלי לא יכול להתקיים ובודאי שלא התקיים במקרה של עוזרד.
בהקשבה יש אחריות של שניים - של המקשיב ושל הדובר. זה מה שאני למדתי. טייק אור ליב איט icon_razz.gif
שותפה להרגשתך...
Brave Dwarf

Re: סליחה שאנ'לא צוחקת

בוודאי כוח המוח, והיו שם כל כך הרבה שדות עד ששדה אחד יותר אחד פחות גם אם הוא סמנטי באמת כבר לא ישנה דבר.

ו...
המ... טמונה במסגרת.
שכחתי, הוא לא כוכב, אלא כדבריך:

טמונה במסגרת כתב/ה:
אדם מבוגר, אקדמאי, אינטלקטואל.

חה חה חה... LOL