סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סיפורה של השפחה יובל. פרק 1

עקשנית​(נשלטת)
לפני 17 שנים • 12 ביוני 2007
עקשנית​(נשלטת) • 12 ביוני 2007
חד וחלק נשאל את רוזי: התכוונת או לא לפלג בכתיבתך? שאם לא, הרי שפלג משום מה לקחה זו על עצמה icon_smile.gif

שגם אני וזאולו שמכירים את כתיבתך הרחנו את פלג מהפוסט אבל לא ראינו מפורשות כי בשאר הפוסטים היא כתבה שם מדויק של מי היא מחכה icon_smile.gif

נחכה לתשובה חד משמעית במקום לצטט icon_smile.gif הכי טוב. אבל בכל זאת אצטט שנראה :

"נכון, הסיפור הזכיר את פלג, אבל הוא מעולם לא היה אמור להיות על פלג או בנוגע אליה. כנראה טעיתי שקראתי לה יובל ובזה יצרתי בעצמי את הקשר לפלג, אבל עשיתי זאת שלא במחשבה תחילה לפגוע, אלא רק בגלל שידעתי שבכל מקרה זה יזכיר לאנשים את פלג, אז כבר נתתי לה שם דומה. "

הוא​(שולט)

בידור להמונים

הוא​(שולט) • 12 ביוני 2007
מה שפחד מפני בדסמ יכול לעורר, עד כמה הוא יכול לאיים. יש אלף ואחד דרכים להתמודד איתו
כאן בחרתן בגועל, דחיה ברתיעה , אם זה מעורר כזה אנטגוניזם מה בדיוק אתן מחפשות כאן.
חתנים כשרים יש בJDATE
תוסיפו לזה את הצורך להתבלט להיות הליצן של כתה יב' 6 תיכון מקיף ג'נין. להצחיק זה אחלה רק לא על חשבון מישהו אחר. די בסיסי בין אנשים .
ההיתממות (לא רציתי לפגוע רק להצחיק) והטון של "קוזק נגזל " (זכותי) ,רק מביאים אותי למסקנה.

שאפשר לרצף איתכן אחלה טילת

http://www.ackerstein.co.il/index.php?goto=bep&page_from=
amy​(נשלטת)

Re: בידור להמונים

amy​(נשלטת) • 12 ביוני 2007
הוא כתב/ה:
מה שפחד מפני בדסמ יכול לעורר, עד כמה הוא יכול לאיים. יש אלף ואחד דרכים להתמודד איתו
כאן בחרתן בגועל, דחיה ברתיעה , אם זה מעורר כזה אנטגוניזם מה בדיוק אתן מחפשות כאן.
חתנים כשרים יש בJDATE
תוסיפו לזה את הצורך להתבלט להיות הליצן של כתה יב' 6 תיכון מקיף ג'נין. להצחיק זה אחלה רק לא על חשבון מישהו אחר. די בסיסי בין אנשים .
ההיתממות (לא רציתי לפגוע רק להצחיק) והטון של "קוזק נגזל " (זכותי) ,רק מביאים אותי למסקנה.

מסכימה איתך, רק מוזר לי שזה בא דווקא ממך- אלוף בלעשות צחוק מאחרים.
newoldone
newoldone • 12 ביוני 2007
בלי לנקוט עמדה (כי אני מתקשה להחליט באיזה צד אני בדיון) - נדמה לי שכדאי להסתכל על עוד משהו:
פלג היא לא רק פלג, היא גם "פלג". בעיקר לאנשים שלא מכירים את האדם שמאחורי הניק.
היא סמן קיצוני, הם בתכנים והן בצורת הכתיבה (במודע, על פי עדותה). ובתור שכזו היא מייצגת, ברצונה או שלא ברצונה, משהו שהוא מעבר לה עצמה.
לכן לא כל בדיחה/סאטירה/קומדיה על "פלג" היא גם בדיחה על פלג.

אילו אני הייתי היא, או אפילו אם סתם הייתי מכירה אותה אישית, מן הסתם הייתי דוחה את ההבחנה הזו בין פלג ל"פלג". אבל בהסתכלות מבחוץ אפשר לעשות אותה, ואולי זה מה שרוזי ניסתה להסביר.

במילים אחרות, פלג, את לא רק סלבריטי, את גם שם גנרי... icon_smile.gif
Brave Dwarf

Re: בידור להמונים

Brave Dwarf • 12 ביוני 2007
עקשנית כתב/ה:

תרשה לי לציין שאתה מנסה לקבוע גבולות ברורים איפה מותר לצחוק, מתי זה מוגזם, מתי זה לא מוגזם ולדעתי במדיה הזו אתה שוגה בגדול. אין לך לא יכולת, לא סמכות ולא טענות מוצדקות מספיק בשביל לקבוע החלטות כאלה. לי יש גבולות שלי וברור לי שהם לא שלך אבל הם לא פחות טובים משלך. קפיש?

ניחא קשת עורף, אבל גם ההבנה לא משהו. לא נורא, קורה. אולי זה אני שלא יודע להסביר. הנה, הוא הסביר במילים משלו, אז יש לך הזדמנות נוספת.

הוא כתב/ה:
חתנים כשרים יש בJDATE

אן אייזל דערקענט מען אין די לאנגע אויערן, א נאר דערקענט מען אין דער לאנגער צונג. capisci???
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 12 ביוני 2007
אפשר תירגום? icon_sad.gif
רק אישה
רק אישה • 12 ביוני 2007
הפוסט הזה מצחיק ופארודי ועם כשרון כתיבה.
בכשרון הכתיבה הזה ממקדים זכוכית מגדלת על הכתיבה של פלג ועל סגנון החיים שלה ומקצינים אותו.
בהתחלה הכל נראה לי מוכר אבל לא זכרתי מאיפה ואחרי כמה זמן ירד האסימון והתחלתי לצחוק אבל חשבתי שאני הייתי נפגעת אם הייתי משתפת ומספרת סיפורים אמיתיים שקרו לי והיו מקצינים ולועגים לסגנון חיי.

אין שאלה שמותר לכתוב פארודיה ולא צריך לשאול אף אחד. השאלה אם ראוי לכתוב על חייו הפרטיים של אדם פארודיה בלי שהוא נותן רשות.

רוזי הביאה דוגמא של שמעון פרס וכתבה שעושים עליו עשרות פארודיות אבל הפארודיות הן על המעשים שלו כאיש ציבור. כשהזכירו משהו שנוגע לפרטיות חייו של פרס עם סוניה והוסיפו את שמה של מישהי אחרת היו תגובות נזעמות של האישה שדיברו עליה, שהתראיינה והכחישה ותגובות מכיוונם של משפחת פרס.
יש הבדל בין פארודיה על חיים פרטיים ופארודיה על מעשים פוליטיים.

יכולים ללעוג ולעשות פארודיות גם על חיים פרטיים כמו שעשו במקרים של קצב ורמון אבל כשמכינים פארודיה על איש ציבור הוא הביא את זה על עצמו.

פלג לא נתנה רשות לעשות עליה פארודיה מצחיקה מאוד ורוזי אומרת שגם וונוס לא נשאל אם הוא מרשה לעשות עליו פארודיה מצחיקה מאוד.
בפארודיה על וונוס היו עקיצות פארודיות על סגנון חייו של וונוס ועל האופי הבדסמי שלו. תהום כתבה שם שכולם צחקו חוץ ממנה אבל ניחמה את עצמה שזה מחיר הפרסום.
צ'יטה יכול לצחוק כי הפארודיה עליו היתה על יותר סגנון הכתיבה ופחות על סגנון חייו. מכל הפארודיות עד עתה העוקצנית פחות היתה על צ'יטה אבל כולן היו מצחיקות ועם כשרון כתיבה.

בשאלה אם מותר לרוזי לכתוב היא צודקת. מותר לה.
בשאלה אם היא לא פוגעת ואם נעים לאנשים שילגלגו עליהם ויעשו מחייהם הפרטיים ומכתיבתם פארודיה אין תשובה.

אנשים מתחשבים יבקשו רשות מבכל הבלוג או הפוסט כדי לא לפגוע בו ואנשים לא מתחשבים יכתבו מה שהם רוצים.
מחר מישהי תספר על אונס קבוצתי שעברה וגם עליו אפשר לעשות פארודיה.
המסקנה היא אל תספרו אם אתם לא רוצים שיצחקו עליכם ואם אתם רוצים לספר קחו בחשבון שמותר לצחוק על כל דבר וגם על החיים הפרטיים שלכם, בלי לבקש מכם רשות.

היה צריך לבקש רשות מפלג, וונוס ותהום.
רוזי, יש מספיק אנשים בכלוב שירצו שתעשי מהכתיבה שלהם פארודיה. את מוכשרת אבל אל תקחי את הכשרון למקום שפוגע באנשים.
Brave Dwarf

Re: טוב...

Brave Dwarf • 12 ביוני 2007
רוזי כתב/ה:
ולסיבור האוזן - לא ביקשתי רשות מאיש, גם לא מצ'יטה או מוונוס בבלוג שלי. צ'יטה קיבל את זה ברוח טובה כי הוא בחר לקבל את זה ברוח טובה. אני לא חושבת שאני צריכה אישור ממישהו לכתוב משהו על מישהו, וכל עוד בעל האתר לא אומר לי שזה בניגוד לחוקי האתר בו אני כותבת, אני אכתוב מה שבא לי. גם התנצלותי בפני פלג היא כי אני בוחרת להתנצל, בגלל שלא רציתי לפגוע באיש, והיא לא תוצאה של לחץ חברתי או דעה כאילו אני חייבת להתנצל או שאסור היה לי לכתוב את הסיפור.

גם אם לא נשאלו הנמרים והאלות לגבי רשות, בכל זאת את פלג הוצאת מן הכלל, רוזי. והרי להבדיל מהם שנכתבו בבלוגך האישי עם הפניה ישירה אליהם, השטות הזאת נכתבה כאן ובהסוואה מרומזת כי היה לך ברור, לפי כל התגובות שפלג מקבלת לכתביה, שגם אם לא רבים מתעניינים בכתיבתם של הראשונים, הרי שכאן, ללא ספק, יהיו מספיק שמחים לאיד שיצקצקו בלשונם.

אני לא מבין את מיס קשת-עורף ושות' וגם לא אותך. מדוע כבוד הדדי בקהילה או לפחות בקבוצה בעלת נושא משותף שמתקשרת על אותה פלטפורמה, זאת יציאה מפרופורציות (כדבריה של המיס ושות')? או שאתן גם נוהגות לרוץ אחרי אנשים שלא מוצאים חן בעיניכן ברחוב ולחקות אותם?

ורק אישה

היה. וילוז'ני. הוא אמר באחת מהופעותיו על אונס אחרון דאז ש"היא התלוננה כי היא לא נהנתה מספיק". אז מה זה אומר? שמי שנאנסת שתקח בחשבון שמחר המקרה שלה יככב בארץ נהדרת? או אם וילוז'ני אמר את זה, אז זה בסדר?
"כלוב" ויהיה גדול, נפוח, יפה ככל שיהיה, עדיין משמש את חברי הקהילה. מי שמפרסם כאן, יוצא מנקודת הנחה שמדובר במעגל סגור של חברים, השונה ממעגל המקיף את עיתון היום בבית קפה או מעגל המקיף את הטלוויזיה. האם את אומרת שאין הבדל? כי אם כן, אז...

חבל. icon_sad.gif
מUחדת
מUחדת • 12 ביוני 2007
free spirit כתב/ה:
פלג כתב/ה:
לילה, עד הרגע שרוזי הגיבה נתתי לרוזי את הקרדיט שאולי זו לא אני מחמת הספק.

ציטוט: לא שמעתי שמושא הפארודיה\סאטירה\חיקוי\איך שלא תקראו לזה - נפגעה בעצמה. בינתיים טרחו להיפגע בשמה רק אחרים, ואני לא יודעת אם זה משקף את רגשותיה שלה

ציטוט: זכותה של ערוץ המים המדוברת לעשות מה שהיא מבינה ולחיות איך שבא לה, וכל עוד זה עושה לה טוב - אני מברכת על כך ושמחה בשבילה. לא התכוונתי להעביר עליב ביקורת או לבוא אליה בטענות בשום צורה, זה לא מקומי ולא רצוני

ציטוט: בכל מקרה, אני מתנצלת בפניה אם פגעתי בה, זו לא היתה כוונתי. הסיפור נכתב כקומדיה ושום דבר מעבר לזה, ואני אשמח לדעת שהשפחה הנדונה קיבלה זאת ברוח טובה

אולי אני קצת עיוורת (זרעים עושים רע לעיניים כידוע)
אולי אני סתם קופצת
ככה זה נראה לי icon_smile.gif

ככה זה עם סלבריטיס. הפרסום ישר עולה להם לראש והם בטוחים שכל דבר נכתב ישירות עליהם, ושהפפראצ'י תמיד בעקבותיהם...

icon_lol.gif icon_lol.gif

חייבת להודות שגם אני ממש לא חשבתי על פלג למרות שחובבי חידות ההגיון הסיקו איכשהו ש"יובל" זו פלג.
רוזי יכולה לכתוב כל סטירה, בדיחה, חידוד או סיפור שבא לה ואתם, ורק אתם, תבחרו ממה להיעלב, נפשות מעודנות שכמותכם.
לא רק שאי אפשר לדון על נושאים מסויימים בפורום, עכשיו גם תקום המועצה לעליונה לשמירה על תרבות ההומור ואיכות ההלצה.

ולהיות סלב בדס"מי זה החלום האולטימטיבי.
תשאלי את צ'יטה icon_wink.gif .
רק אישה

Re: טוב...

רק אישה • 12 ביוני 2007
Brave Dwarf כתב/ה:
רוזי כתב/ה:

ולסיבור האוזן - לא ביקשתי רשות מאיש, גם לא מצ'יטה או מוונוס בבלוג שלי.

ורק אישה

היה. וילוז'ני. הוא אמר באחת מהופעותיו על אונס אחרון דאז ש"היא התלוננה כי היא לא נהנתה מספיק". אז מה זה אומר? שמי שנאנסת שתקח בחשבון שמחר המקרה שלה יככב בארץ נהדרת? או אם וילוז'ני אמר את זה, אז זה בסדר?
"כלוב" ויהיה גדול, נפוח, יפה ככל שיהיה, עדיין משמש את חברי הקהילה. מי שמפרסם כאן, יוצא מנקודת הנחה שמדובר במעגל סגור של חברים, השונה ממעגל המקיף את עיתון היום בבית קפה או מעגל המקיף את הטלוויזיה. האם את אומרת שאין הבדל? כי אם כן, אז...

חבל. icon_sad.gif

מותר לומר כל דבר וללגלג על כל דבר גם בחוץ וגם בכלוב אבל מי שמלגלג צריך לקחת בחשבון מה יחשבו על הרגישות שלו.
לא ידעתי ששמואל וילוזני לגלג על קורבנות אונס אבל לגלוג כזה בחברה מחוץ לכלוב יכול להזיק אך ורק לוילוזני בעצמו. יש דברים שרוב הציבור חושב שלגלוג עליהם הוא בטעם רע ולא מתיחסים לדובר.
הדוגמא הזאת ניתנה בכוונה הפוכה ממה שהבנת. הכוונה היתה שיש דברים שלא לועגים להם ולא עושים מהם פארודיות. לא נהוג לעשות פארודיות על אונס.

הכלוב הוא אתר של הקהילה. הקהילה עצמה לא תקבל יפה פגיעה ולגלוג כאשר מתארים טראומות.
אני בטוחה ביכולת של הקהילה להגיב כאשר פוגעים באחד החברים.
הכלוב שונה מכל מקום אחר כי האמפטיה שלנו היא של חברים. אין צורך בצנזורה נוספת.

במקרה הזה הפארודיות היו על סגנון החיים והאופי הבדסמי ולא על טראומות.
הפארודיות יכלו להיות מצחיקות אם החברים לא היו נפגעים.
אני חשבתי שהפארודיות מצחיקות וכתובות בכשרון אבל אני מבינה גם את התגובות של פלג ותהום.
במסגרת הזאת התגובה שלי מנסה לאזן בין הפגיעה בחברים ובין הרצון שלנו לחופש ביטוי.
ההצעה שלי שאם חבר לא "מביא את הפארודיה על עצמו" כמו במקרה של "מאסטר חור" כדאי לבקש רשות.
אני חושבת שרוב החברים יסכימו לפארודיה כאשר רוזי תציע להם.
מיוחדת צדקה שמבקשים לעשות פארודיות רק על סלבס. icon_smile.gif

אם חבר לא מסכים לפארודיה מותר לכתוב אותה בכל מקרה אבל אותי היא כבר לא תצחיק.