צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בואו נעצור את זה ביחד!

Kate McCannon
לפני 16 שנים • 18 בנוב׳ 2007

Re: יש רישיון להפגנה?

Kate McCannon • 18 בנוב׳ 2007
godisafemale כתב/ה:
חשוב לי לדעת שאני אכין שלט...

ועוד שאלה ..למיז טרוי 0 מי אמר לך שיש להם 14 מליון ש"ח שהם לא עושים איתו דבר? - אפשר לקבל את הרפרנס לכך?

יש אישור להפגה, היא תהיה מאובטחת, ואת המסמף שמעיד על כך, פירסמתי באחד הדפים בשירשור בלינק
godisafemale​(שולטת)
לפני 16 שנים • 18 בנוב׳ 2007

תאמצו כלב או כלבה רק אם אתם בנויים למחוייבות -מצ"ב לינק

godisafemale​(שולטת) • 18 בנוב׳ 2007

הנה הלינק לאימוץ חיות.

http://www.livecity.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=87278&depart_id=16641

מיז טרוי - תודה רבה icon_smile.gif

את מכירה חנות וירטואלית שמוכרת בגדים/מעילים לגזע גדול?
lady inBlack
לפני 16 שנים • 19 בנוב׳ 2007
lady inBlack • 19 בנוב׳ 2007
שמפניה כתב/ה:
ליידי יקרה,
כנראה כל מי שנכנס לפוסט קשור לבעלי חיים, אם בדרך של השקפה שצריך המתת חסד לכלבים ולרוב חתולי רחוב כמו חואן, ואם בדרך של טיפול בכלבים וחתולים.
היו לי באומנה במשך השנים עשרות כלבים.
היום יש לי באומנה 3 גורים שהושארו בקרטון ליד ה"צפרדע". כל הזמן יש המלטות בלתי פוסקות ועד שלא יהיה חוק עיקורים וסירוסים עם רשיונות לגורים ימשיכו להגיע כלבים חדשים.

כל המתנדבים של צב"ח ת"א אוהבי בעלי חייים אבל הם לא יודעים מה שכתוב בדוחות של צב"ח.
לא צריך להביט על הכלבים והחתולים באגודה כי הם הכלבים והחתולים שנשארו לטיפול אלא בדוחות ובהסברים של צבח, שבהם הם מדווחים מה הם עושים. הם כותבים הכל.

נפרק את השאלה לכמה שאלות כדי להתקדם בדיון:
1. האם את חושבת שצריך לתפוס חתולי רחוב בריאים, שמפריעים למישהו מבני האדם ולהביא אותם כדי שירדימו אותם למוות?
2. האם צריך להרדים למוות את חתולי הרחוב בישראל כי הם מסכנים או שצריך לתת להם רשות לחיות גם בחצרות?
3. האם הפתרון לכלבים צריך להיות הרדמה או עיקור וסרוס? דובר צב"ח ת"א סיפר בעצמו שרוב הכלבים מורדמים. כולם חולים במחלות אנושות שאין להן טיפול?

הדיון ביום רביעי הוא לא על הכלבים. הוא על השאלה אם מותר לתפוס חתולי רחוב בריאים שאוכלים וחיים ולהביא אותם למוות.
הדיון הוא על המוות של חתולי הרחוב.

בג"ץ קבע ש"המתה של חתולי-רחוב חייבת איפוא להיעשות במשורה, תוך תחימתה לגבולות ברורים ככל האפשר של זמן ומקום והגבלת הנסיבות שבהן ניתן להוציאה לפועל. עליה להיות הצעד האחרון, הננקט רק משלא ניתן להגן ביעילות על שלום בני-האדם באמצעים אחרים שעלותם סבירה. "

בג"ץ לא קיבל את ההשקפה שצריך להרוג את חתולי הרחוב. השופטת ריבה ניב צריכה לפסוק אם התפיסה של חתולי הרחוב והריגתם בזריקת רעל מתאימה לבג"ץ והאנשים שבאים לתפוס חתולי רחוב צריכים להמשיך לתפוס אותם.

נחכה ונראה מה היא תפסוק אבל אמרו לנו שהחתולים הבריאים בטיב טעם הומתו במקום להזיז את מקום ההאכלה שלהם. כל הזמן תופסים חתולים והורגים אותם. חתולי רחוב אי אפשר למסור לאימוץ ולא יכולים להחזיק אותם בכלוב לתמיד. חתול רחוב שנתפס, מורדם למוות.

אני מאכילה הרבה חתולי רחוב. שק גרגרים מיוחד לחתולי רחוב מזין הרבה חתולים והווטרינרים אומרים שהחתולים יכולים לחיות בהאכלה של פעם ביום.
החתולים יכולים להסתדר לפי החלטת בג"ץ ולא צריך להרוג אותם. חבל שצב"ח חושב שיותר הומני להרוג חתולי רחוב.
צב"ח לא מרדימים חתולי רחוב בגלל רוע. הם חושבים שהרדמה למוות היא חסד.
עמותות אחרות הם נגד הרדמה למוות של בעלי חיים בריאים.

מי שלא מכיר את העובדות מוזמן לקרוא את הבגץ של מדינת ישראל. ישבו בדיון הנשיא לשעבר של בית המשפט העליון השופט אהרון ברק, הנשיא לעתיד אחרי הנשיאה דורית בייניש, השופט אשר גרוניס, השופטת דורנר. כל העובדות על החתולים נמצאות בבג"ץ.
צב"ח ת"א מופיעה בין המשתתפים. הם הפסידו בבגץ. הם ערערו שוב ונדחו.

טוב מראה עיניים מאלף מילים!

אני ממליצה גם לך לקחת את זה בחשבון לפני שנזרקות פה סיסמאות שונות ומשונות והנפת דגלים מיותרים .

1.אמרתי ואחזור שוב, אני לא בעד תופעת המתת חסד ואני את תרומתי לתופעה הזו כבר עשיתי בעבר ולא מעט, בבקשה לא לעוות את מה שכתבתי.

אני לא חושבת שראוי הדבר, אם זאת גם הדעה של מה ראוי ומה לא שנויה במחלוקת.
אני לא מניפת הדגל של צער בעלי חיים כמו שתשובתך מנסה להציג אותי.

התשובה של מה ראוי ומה לא היא תשובה מאוד רחבה בעלת אינספור אספקטים.
מצד אחד אף חיה לא רוצה למות, בוודאי שלכולנו היה יותר טוב על הלב והמצפון והיינו ישנים בשקט עם עצמנו(מלבד אלו שסובלים מיללותיה של חתולה מיוחמת או גורי חתולים שנעזבו) אם ההמתה ההמונית הזו תיפסק.
מצד שני, יש לך מושג מה תוחלת חייו של חתול רחוב ממוצע לעומת חתול בית?
חתול רחוב ממוצע חי עד גיל שנה וחצי גג שנתיים לפי הסטטיסטיקה לעומת חתול בית המגיע לשיבה טובה עד גיל 14. מדובר בנתון שהוא אבסורד.

בדרך כלל אם החתול רחוב לא חלה, לא מת מהתייבשות או מרעב, אז או שהוא ידרס או שיתעללו בו למוות.
עכשיו שאלה לי אלייך, נניח שהדרך הכי הומנית, טיבעית, היא שהחתול מת מהתייבשות או מרעב, האם זה עדיף על המתת חסד?

בואי נבחן את הנושא קצת יותר לעומק.

נסי לא לשתות מים ולא לאכול יום שלם.

עכשיו נסי לא לאכול ולא לשתות משך שבוע.

לא נראה לך כהתעללות בפני עצמו.?

חשבי על הדרך הפחות נעימה למוות של חתול רחוב, דהיינו התעללות או דריסה.

תשקלי את הנתונים היטב .
חתולים בריאים? מי קבע את בריאותם? גוף מוסמך הצהיר שכל אותם חתולים שהומתו בהמתת החסד היו בריאים? נסחי שוב את שאלתך.
2.אני לא חושבת שצריך להמית חיה אחרת.
אבל שוב, ראה לעיל תשובה מס' 1 לאור הנתונים הקשים שהבאתי.

כמה טוב לעצום עיניים ולזרוק סיסמאות שמלוות בהתחסדות מחד,ובבורות מנגד.

3.בנוגע לעיקור וסירוס חד משמעית אני בעד!

אין צדק בלראות גורי כלבים וחתולים נטושים ברחוב נתונים לחסדיהם של מתעללים למיניהם ולמזלם הטוב.
המדינה כמדינה דמוקרטית ויהודית נתמכת גם בדעת הדתיים ובג"ץ שנותל את שיקול דעתו בכך שהדתיים נגד עיקור וסירוס עושה בעיני טעות מהותית ביסודה.

כמה דתיים באמת מחזיקים כלב או חתול בביתם? כמה מהם מאמצים או תורמים במדינה למען בעלי החיים?

רוב אותם אלו שמרביעים את החיה שבביתם עושים זאת למטרת רווח או סיפוק בחוויה, כשהם מגלים שרווח לעיתים נדירות קיים בעסק הזה הם נפטרים מהגורים בשלל צורות מכוערות, אלו שרוצים לחוות את ההנאה שבחוויה מגלים לאחר מספר שבועות שאותם גורים חמודים שבביתם מכבידים עליהם וגורמים למועקה ואז גם הם נפטרים מאותם גורים בצורות זוועתיות.
רוב בעלי הכלבים והחתולים המרביעים לא חושבים באותו הזמן על אותה חיה, לרוב מדובר בכלבים או חתולים מעורבי גזע שהלקוח הפוטנציאלי לא ממש מעוניין בהם, כי רוב חובבי בעל"ח מעוניינים לצערי, בחיה שהם יודעים בסיכוי גדול איך תראה כשתגדל ולא בחיה מעורבת שלא תתאים כקישוט לסלון בביתם.

הדיון פה באמת הוא לא רק על כלבים, הוא גם על כלבים וגם על חתולים. כשמופנות טענות כלפי צער בעלי חיים מדובר במכלול עובדות על חיות!

נשאלת השאלה, לאחר ששאלת אותי מספר שאלות שכאמור אני כבר מבינה את עמדתך, ואני רוצה לציין בנוסף שאל להכליל אותי בעמדה כזו או אחרת אני לא מייצגת אף אחד כמו ששאלותיך מנסות להתיימר להציג אותי כאחת שכזו, האם את עשית משהו למען אותם חתולים לפני שהתחלת בזריקת סיסמאות? האם את יכולה להגיד עם היד על הלב שפעלת ככל יכולתך בכל האמצעים שיש לך בכדי שאותם חתולים לא יסבלו ברחובות? והכי חשוב האם יש לך פתרון אחר ושונה לתופעה?

הרי גם אני יכולתי להניף דגלים מתחסדים ורבגונים ולזעוק למען חוסר צדק ואז באותה עת ללכת לאכול ארוחה חמה, להדליק את התנור בזמן שבחוץ יורד גשם ולהיכנס מתחת לפוך במיטה החמה והיבשה שלי, כשמתחת לביתי חתולים רועדים מקור, סובלים מהתייבשות ונדרסים למוות או חווים התעללויות אכזריות. אבל היי icon_razz.gif "אני פעלתי נגד המתת חסד אני צדיקה".
תחשבי על זה והמשך יום נעים
[/color]
שמפניה
שמפניה • 19 בנוב׳ 2007
ליידי יקרה,
אנחנו מאותו צד. icon_smile.gif שתינו אוהבות בעלי חיים. אני אמרתי שאת מיצגת את צב"ח ת"א? חס וחסה.
אם היית מעורה במצב למה לי לשכנע אותך שתעברי לגמרי לצד ההשקפה שלי? icon_smile.gif
את רק בחצי הדרך ליד ההשקפה שלי, אבל קרובה.

אני לא מדברת אישית על אנשי צב"ח ת"א. ההבדל ביננו הוא בהשקפות.
כמה אנשים שאני מכירה היו מתנדבים בצב"ח ת"א בטיפול בחיות. המתנדבים לא מטפלים בהרדמות ולא שייכים להרדמות. המתנדבים מטפלים בבעלי חיים.

שתינו נגד הרדמות בעלי חיים במצב אידאלי ובעד עיקורים וסרוסים כדי להקטין את האוכלוסיה ופה את בחצי הדרך אלי. ההבדל בהשקפות בין שתינו הוא במצב הלא אידאלי שאנחנו נמצאים.

בואי נחדד את ההבדל ביננו לבין צב"ח ת"א(להדגיש) אני לא מדברת עליך ולא חושבת שאת מיצגת אותם.

צב"ח ת"א מדבר על נתונים של תוחלת חיים של שנתיים עד שלוש לחתול רחוב ואומר שלכן כדאי להרדים את חתולי הרחוב.
אנחנו אומרים שהנתונים שלו לא נכונים וחתולי הרחוב חיים טוב.

אני עונה לך על השאלה איך אני יודעת ומה אני עושה למען חתולי הרחוב.

מלבד 3 גורי הכלבים שנמצאים אצלי באומנה וימסרו לבתים כשיגדלו, אני מאכילת חתולי רחוב גאה.

תלויים בי לפרנסתם במשך השנים האחרונות 3 קבוצות של חתולי רחוב, שמקבלים האכלה יומית של גרגרים בשק מיוחד לחתולי רחוב.
כולם בריאים וחיים יותר מ3 שנים. אם החתולים חולים יש לנו כתובות של וטרינרים שמטפלים במחיר מוזל בחתולי רחוב ומצילים אותם. כשחתול חולה לא צריך להרוג אותו. נותנים להם כמה טיפות אנטיביוטיקה והחתול חי ובריא.

פעילי העמותות מיעצים בשקי מזון לחתולים ובשמות וטרינרים. הוטרינר העירוני שלנו גם עוזר.

אני מצילה על בסיס יומיומי בערך 75 חתולי רחוב ב3 נקודות האכלה והכל אורך פחות משעה ביום. אני ממלאה את הכלים במים טריים, שמה מנות האכלה והולכת. ההאכלה היא בתאום עם הוטרינר העירוני שמיעץ לכל המאכילים איך לטפל בחתולים. בעיר שלי החתולים מוגנים. בערים אחרות החתולים יכולים להתפס ולהיות מורדמים למוות, גם כשיש מאכילים כמוני.

אני מסכימה עם בית המשפט העליון שדרש מצב"ח ת"א לעזוב את חתולי הרחוב. בית המשפט העליון חשב שתמיד יהיו אנשים טובים שידאגו לחתולים וצב"ח לא צריכים להתערב ולמהר להרוג אותם.

אם בעיר שלי היה וטרינר אחר היו הורגים חתולים כשיש להם מאכילים. חתולי טיב טעם כנראה הורדמו למוות, במקום להזיז את נקודת ההאכלה שלהם.

אני פעילת בעלי חיים גאה. זה מה שאני עושה למען בעלי החיים על בסיס יומיומי.
שמפניה
שמפניה • 19 בנוב׳ 2007
מעניין לעניין באותו עניין.

לקראת החורף פעילי העמותות עוזרים ביעוץ לאספקת ארגזי קלקר מנויילנים (מצופים בניילון כדי למנוע חדירת גשם) שיוצבו בחצרות כדי לשמש מחסות לחתולי הרחוב באזורים הקרים.
בחורף הקודם לארגזי הקלקר היתה הצלחה גדולה אצל חתולי הרחוב והיה להם בית חם. החתולים עברו חורף עם שלגים בתוך ארגזי הקלקר.
העמותות למען בעלי החיים מתארגנות תמיד לקראת החורף. צריך רק לשאול את פעילי העמותות.
לא צריך להרוג את חתולי הרחוב. צריך לעזור להם ואם לא יכולים לעזור להם תמיד יהיו פעילי עמותות שירצו לעזור לחתולים.

מספר מאכילי חתולי הרחוב מגיע לאלפים רבים לפי נתוני חנויות המזון שמספקות שקי האכלה. מתפרנסות מאיתנו עשרות חנויות למזון בעלי חיים.
lady inBlack
lady inBlack • 19 בנוב׳ 2007
שמפניה כתב/ה:
ליידי יקרה,
אנחנו מאותו צד. icon_smile.gif שתינו אוהבות בעלי חיים. אני אמרתי שאת מיצגת את צב"ח ת"א? חס וחסה.
אם היית מעורה במצב למה לי לשכנע אותך שתעברי לגמרי לצד ההשקפה שלי? icon_smile.gif
את רק בחצי הדרך ליד ההשקפה שלי, אבל קרובה.

[[B]color=red]**** חצי הדרך זו כבר התחלה להבנה הדדית. אבל עדיין בדעה אין שחור או לבן ולכן תמיד יתקיימו מחלוקות.

אני לא מדברת אישית על אנשי צב"ח ת"א. ההבדל ביננו הוא בהשקפות.
כמה אנשים שאני מכירה היו מתנדבים בצב"ח ת"א בטיפול בחיות. המתנדבים לא מטפלים בהרדמות ולא שייכים להרדמות. המתנדבים מטפלים בבעלי חיים.

***אותם אלו חברייך שהתנדבו יכלו כמוני לברר ולשאול על נושא ההרדמות את מנהלת סניף העמותה. כמו שאני נעניתי גם הם יכולים להענות על שאלות המתעוררות. וגם ונגיד לא שאלו את השאלות המתבקשות להסקת המסקנות הרי ברור וידוע לכל אדם המעורה בנושא הזה מהן העובדות בשטח על היתרונות והחסרונות בהמתת החסד ועל חיי חתול רחוב ממוצע. מספיק להסתכל על הכביש במשך יממה בכדי לראות כמה חתולים או כלבים מקפחים חייהם שם. מספיק לעבור טיול קצר במכלאות כל עמותה מסובסדת ולראות את כמות בעלי החיים העוברים התעללות מזעזעת.

שתינו נגד הרדמות בעלי חיים במצב אידאלי ובעד עיקורים וסרוסים כדי להקטין את האוכלוסיה ופה את בחצי הדרך אלי. ההבדל בהשקפות בין שתינו הוא במצב הלא אידאלי שאנחנו נמצאים.

***עם זה אני בהחלט מסכימה! icon_smile.gif

בואי נחדד את ההבדל ביננו לבין צב"ח ת"א(להדגיש) אני לא מדברת עליך ולא חושבת שאת מיצגת אותם.

צב"ח ת"א מדבר על נתונים של תוחלת חיים של שנתיים עד שלוש לחתול רחוב ואומר שלכן כדאי להרדים את חתולי הרחוב.
אנחנו אומרים שהנתונים שלו לא נכונים וחתולי הרחוב חיים טוב.

אני עונה לך על השאלה איך אני יודעת ומה אני עושה למען חתולי הרחוב.

מלבד 3 גורי הכלבים שנמצאים אצלי באומנה וימסרו לבתים כשיגדלו, אני מאכילת חתולי רחוב גאה.

תלויים בי לפרנסתם במשך השנים האחרונות 3 קבוצות של חתולי רחוב, שמקבלים האכלה יומית של גרגרים בשק מיוחד לחתולי רחוב.
כולם בריאים וחיים יותר מ3 שנים. אם החתולים חולים יש לנו כתובות של וטרינרים שמטפלים במחיר מוזל בחתולי רחוב ומצילים אותם. כשחתול חולה לא צריך להרוג אותו. נותנים להם כמה טיפות אנטיביוטיקה והחתול חי ובריא.

פעילי העמותות מיעצים בשקי מזון לחתולים ובשמות וטרינרים. הוטרינר העירוני שלנו גם עוזר.

אני מצילה על בסיס יומיומי בערך 75 חתולי רחוב ב3 נקודות האכלה והכל אורך פחות משעה ביום. אני ממלאה את הכלים במים טריים, שמה מנות האכלה והולכת. ההאכלה היא בתאום עם הוטרינר העירוני שמיעץ לכל המאכילים איך לטפל בחתולים. בעיר שלי החתולים מוגנים. בערים אחרות החתולים יכולים להתפס ולהיות מורדמים למוות, גם כשיש מאכילים כמוני.

אני מסכימה עם בית המשפט העליון שדרש מצב"ח ת"א לעזוב את חתולי הרחוב. בית המשפט העליון חשב שתמיד יהיו אנשים טובים שידאגו לחתולים וצב"ח לא צריכים להתערב ולמהר להרוג אותם.

אם בעיר שלי היה וטרינר אחר היו הורגים חתולים כשיש להם מאכילים. חתולי טיב טעם כנראה הורדמו למוות, במקום להזיז את נקודת ההאכלה שלהם.

אני פעילת בעלי חיים גאה. זה מה שאני עושה למען בעלי החיים על בסיס יומיומי.[/color][/b]

***אני שמחה לקרוא את פועלך למען המצב הקיים אבל אל לנו לשכוח שאותם חתולים עודנם ברחוב ועדיין נתונים בכל רגע לחסד הגורל. הרי את לא יכולה באמת כל היום לבדוק שאף אחד מהם לא קפץ לכביש, את לא יכולה באמת להשגיח כל רגע בשעות היממה שאין חבורת ילדים שמתעללת בהם ובטוח שאת לא יכולה לראות כל רגע שהם כולם מוגנים וכולם אכלו.
מלבד זאת, האכלת החתולי רחוב גורמת לאפשרות התרבות החתולים בכך למעשה נשאלת השאלה,
האם אין מאכילי החתולים גורמים לכך שדור נוסף של חתולי הרחוב יתפתח?
אולי אילו היינו חיות במדינה שבאמת אכפת לה ומבינה שאם נחנך את האדם לטבע, האדם יאהב גם את רעהו, והייתה מבצעת עיקור וסירוס מסובסד של כל חתולי הרחוב.
במצב אידיאלי החוק היה אומר שאילו ראית בעל חיים פגוע או עזוב חובה עלייך לעזור לו ולא להפנות מבט.
במצב אידיאלי לדעתי, כמו באנגליה למשל, אדם שדרס חתול חובה עליו לקחת אותו לבי"ח לחיות ולטפל בו אחרת הוא פועל כנגד החוק והדין הוא בעונש.
אבל המצב במדינה לא אידיאלי בכלל,האכלת החתולים תגרום להתרבותם ובכך תיצור מעגל אינסופי של אותם נתונים מאכזבים ואבסורדים.
בנוסף, אני מברכת אותך על יוזמתך לפעול למען בעלי החיים אבל כמה כבר כאלו מסוגך קיימים? רוב האנשים מעדיפים לזעוק ולקטר שהם יותר מסכנים מאותן חיות ושזו חוצפה הגובלת בטירוף אפילו שיהיה להם אכפת מהנושא. האדישות בעיניינים שכאלו עצומה.
אני אתן לך דוגמה, לפני שנה בערך הגיע אלי עצומה לחתום על מאבק בהזנחת חמורים בצל האגודה. העברתי את העצומה לחתימה והפגנה לרבים מהאנשים שאני מכירה. רובם ענו לי פה אחד, ביומרונות, שיש אלפי בני אדם מורעבים בעולם, המונים שזקוקים לסעד ומקופחים, שיש לטפל קודם בבעיות שנוגעות לבני האדם ולא לבעלי החיים, כשהסברתי להם שקודם כל הבסיס לאהבה והבנה בין אדם לרעהו היא בהבנה ואהבת בעלי החיים והחי בכל היוצא מכך, נתקלתי בתשובות אטומות שמקורן בחינוך לקוי של המדינה כלפי האזרח.
המדינה לפני שהיא מחוקקת חוקים כנגד המתה המונית שתחנך את בני האדם בבסיסו.

לסיכום, אני שמחה לקרוא על אנשים מסוגך והלוואי ויהיו עוד רבים אבל עדיין הבעיה לא פתורה. אין תשובות איך עדיף לפעול לצערי, הלוואי ויהיה צדק.
שמפניה
שמפניה • 19 בנוב׳ 2007
ליידי יקרה,
כמובן שיחד עם ההאכלה אנחנו מעקרים ומסרסים בעזרת הוטרינר העירוני היקר שלנו, שמעקר ומסרס בחינם חתולי רחוב.
בעיר שלנו אם רוצים לעזור אפשר לעזור.

גם אני חושבת שהפתרון הוא חינוך כדי שתמיד יהיו אנשים טובים שיעקרו, יסרסו ויאכילו, אבל מישהו הזכיר שהמורים שובתים כבר חודש? יש חינוך בישראל? icon_sad.gif
Hell Fire​(מתחלף){שיר כאב}
lady_in black כתב/ה:
Miss Tory כתב/ה:
רחפנית-הדומית המרחפת כתב/ה:
ואני רוצה להוסיף תגובה קצת שונה.

בתור אחת שיש בביתה כלבה (אשר אומצה דרך אתר המסייע לכלבים למצוא בית חם)
ובבית הוריה יש כלבה (החמישית במספר במהלך השנים שחלפו) אשר אומצה דרך
צער בעלי חיים, לפחות בעיר מגורי אני ראיתי צער בעלי חיים קצת שונה.
ראיתי את הטיפול המסור שהם מעניקים, את האהבה ללא תנאים, ראיתי שם כלבים
אשר מעל לשנה במקום והעובדים לא מתייאשים מלנסות ולמצוא להם בית חם.
כששוחחתי עם אחד העובדים, בקשר לעובדה הידועה שבצער בעלי חיים
ממהרים להמית ,לאחר מס' חודשים קצר , הוא סיפר לי שלרוב, לפחות אצלהם,
הם ממתים רק את אלו המתגלים כחולים ללא תקווה להבראה וכלבים אשר מעל גיל 8.
הלב נחמץ לי,
נחמץ לא בגלל המתתם של אותם בעלי חיים (דבר המצמרר בפני עצמו) אלא נחמץ לי
בגלל שכלב הנמצא במשפחה 8 שנים ופתאום נזרק לרחוב בגלל סיבות
(שלדעתי, ולא משנה מה הן) שאינן מצדיקות בשום מקרה את זריקתו מהבית.
הלב נחמץ לי שיש בני אדם שהלוואי והיו חמים אוהבים ונאמנים כמו אותם כלבים,
אך הם גרועים יותר מכל רמש הכי נקלה.

מיס טורי,
מעבר לברכותי על פועלך הבלתי מתפשר לרווחתם של בעלי החיים באשר הם,
אני רוצה לספר לך למשל שדווקא בעמותת תנו לחיות לחיות אשר באיזורי, דווקא
הם השאירו בי טעם לפגם וטעם מר.
הן בהתייחסות למאמצים פוטנציאלים הבאים לחפש כלב, והן בתנאים בהם מוחזקות החיות.
שוב,
איני חושבת שאגודת צער בעלי חיים הינה טלית שכולה תכלת, רחוק מזה,
אך לפחות במה שאני נתקלתי, גם עמותות אחרות לא יכולות להתהדר באותה טלית.

כל הכבוד לך על פועלך, על אהבתך ודאגתך לבעלי החיים.
ישר כוח

חלילה!
אני מדגישה, מדובר בצער בעלי חיים בת"א!!
ממש לא מדובר בכל הסניפים, ופועלו של כל סניף הוא שונה מכיוון שמדובר בזכיינים. צב"ח ר"ג למשל הם אגודה נפלאה.
אני מבינה שלעיתים מראה המכלאה משאיר טעם רע, אבל אם את לא רוצה להרדים כלבים ועדיין לקלוט אותם, תצטרכי "לדחוס" מס' כלבים בכלוב, אין מה לעשות. ואין כסף להרחיב.
מצד שני, הכלבים שם מקבלים טיפול רפואי טוב, הזדמנות הוגנת לחיים אחרים, והמון אהבה. את אתי אלטמן, יו"ר תנו לחיות לחיות, אני מכירה באופן אישי. ברור לי מעל לכל ספק שהיא דואגת שהכלבים מאושים עד כמה שיכולים להיות במקום כזה
.

גם אני עוד מרגע שאני זוכרת את עצמי תמכתי במאבקם של בעל"ח וכלבים בפרט נגד המתות חסד וכיוצ"ב.
אני האכלתי לא מעט חתולי רחוב בתקופות שהיה לי יותר זמן
ולא מעט כלבים אפילו עשרות כלבים, לקחתי מהרחוב, האכלתי, טיפלתי בהם, לעיתים אפילו הענקתי להם טיפולים רפואיים של אלפי שקלים(!) ומצאתי להם בית חם .
התנדבתי במספר אגודות עוד מהיותי ילדה, באנונימוס, באס או אס חיות ובין היתר גם בצער בעלי חיים בסניף ת"א.
אני עצמי כיום בעלים של 3 כלבים מקסימים כששתיים מהן עברו התעללות, אחת הבאתי מהרחוב והשנייה הבאתי מצער בעלי חיים.
מיס טורי, בתור אחת שהתנדבה באופן יומיומי בצער בעלי חיים ,ת"א, אני רוצה להגיד לך שהם עושים עבודת קודש! כמעט ואין שם מתנדבים ולכן הם מעסיקים בשכר את מרבית העובדים. בתקופתי היינו 2 מתנדבים לכל היותר!
מגיעים מדי יום כלבים וחתולים לאגודה, אם זה גורים ובוגרים. עוד בתקופת התנדבותי שכב בכלוב כלב בן 10 עם גידול ברגל. האגודה סירבה להמית אותו למרות הגיל שלו ומחלתו כי היה בעל אופי מקסים ואהוב. הם קיוו למצוא לו בית וכך הוא שכב שם בכלוב במשך שנה.
באופן אישי ראיתי את מנהלת האגודה מגיעה כמעט מדי יום לעזור להוציא את הכלבים לטיול ולבדוק את היחס שהכלבים והחתולים מקבלים.
לצערי גם נוכחתי לראות את הכלבים והחתולים בדרכם להמתה, כן ישנם לא מיקרים שנוכחתי לראות שמרגע הגעתו של הכלב או החתול לאגודה ועד להמתה לפעמים היה ספור בדקות בודדות.
אבל כל הכלבים והחתולים שנוכחתי לראות בלי יוצא דופן, שנלקחו להמתה, היו חולים או הראו סימני מחלה חמורים. אותם כלבים וחתולים שנלקחו להמתה בסניף הזה בתקופתי לא שינה גילם או גזעם אלא רק מחלתם, כששאלתי למה אותם כלבים לא נשארים ללילה להסתכלות בכלוב הסבירה לי באופן אישי מנהלת העמותה כי קיים פחד מתמיד שאותו כלב שנגוע במחלה ידביק את כל שאר הכלבים הבריאים ואז לא ברור איך ימצאו מענה תרופתי לכל העשרות כלבים שבשאר הכלובים.
למשל מחלת השעלת, שהיא מחלה נפוצה במכלאות ובמקרה הטוב מדובר במחלה שכזו.
את הכלבה השנייה שלי אספתי מצער בעלי חיים, היא הייתה מועמדת להמתה בגלל שהייתה נגועה בקדחת הקרציות כי נדבקה מכלב אחר במכלאה, כמו כן היתה לה דלקת ברחם, בריאות, בגרון ושאר מרעין ...בנוסף היא הייתה כבר כלבה בוגרת שעברה התעללות ולא אהבה במיוחד אנשים בשל כך.
התחננתי לעמותה שתתיר לי לאמץ אותה והם פחדו בגלל שלא רצו לקחת אחריות על כלב חולה ושאם תמות מהמחלה כי הסיכויים שתחלים פחותים, הם פחדו מכך שאבוא בטענות.
ונחשי מה? לבסוף הם הסכימו. הסיפור הוא שאני שילמתי את העלויות של אלפי השקלים עבור הניתוחים והטיפולים הרפואיים שהיא קיבלה.
חושבת שהעמותה יכולה לספק את העלויות הללו לכל כלב וכלב?
אני לא אומרת שהם טלית שכולה תכלת. אבל עד שלא תהיי בעמותה בעצמך בפנים, תיראי במו עינייך את פעולתם של העובדים בה, אז תסיקי את המסקנות.
בעיני יש להפנות אצבע מאשימה רק כלפי אותו אדם המתגורר בוילה המיועדת לאגודה.
בעיניי יש להפנות אצבע נוספת מאשימה כלפי אותו חשבון בנק סגור המונע מאלפי כלבים לקבל טיפול או המתת חסד ראויה כי המציאות מראה שאין הרבה ברירות , בעיני יש להפנות גם את הטענות כלפי אותם מתחסדים שצועקים ומוחים אבל לא נוקפים אצבע בשביל לעזור באמת.
לעזור זה לא לצעוק! שיצאו לרחוב כמוני, יקחו כלב או חתול נטוש יפנו לעמותה שתעזור בעלויות הטיפול וההוצאות(כן כן הם עוזרים!) ולמצוא להם בתים בהפצת מודעות באתרים ושאר ירקות.
יש מליוני דרכים לעזור חוץ מלאמץ כלב או חתול רק צריך להפסיק לקטר ולהתחיל לעשות.

טורי את ממש מקסימה אבל אם היית משקיעה קצת יותר בילדים במצוקה אולי היינו נראים אחרת
וחוץ מזה אין רע בבהכנת ב"עח מכול סוג למאכל בייחוד כאשר יש לזה דרישה
הצדקנות והחסדנות שלכם ובייחוד שלך עומריקו מגעילה אותי
דרך אגב אין לי כלום נגד בעלי חיים אני מוצא בהם חברה נעימה ואפילו מזינה יחד עם זאת את הכסף שאין לי אני מעדיף להשקיע בנושאים אחרים יותר קיומיים
icon_smile.gif
Kate McCannon
Kate McCannon • 19 בנוב׳ 2007
ציטוט:
טורי את ממש מקסימה אבל אם היית משקיעה קצת יותר בילדים במצוקה אולי היינו נראים אחרת
וחוץ מזה אין רע בבהכנת ב"עח מכול סוג למאכל בייחוד כאשר יש לזה דרישה
הצדקנות והחסדנות שלכם ובייחוד שלך עומריקו מגעילה אותי
דרך אגב אין לי כלום נגד בעלי חיים אני מוצא בהם חברה נעימה ואפילו מזינה יחד עם זאת את הכסף שאין לי אני מעדיף להשקיע בנושאים אחרים יותר קיומיים
icon_smile.gif

תודה רבה
תרשה לי להחליט בעצמי אם מתחשק לי לעזור לילדים מסכנים שיש מי שידבר עבורם, או לבעלי חיים מסכנים, שאין.
גם אני אוכלת בשר, למרות שקשה לי המחשבה של מה קרה לו לפני.
ועדיין, חיות שאין טעם להרוג למען אכילה, או בעצם למען שום מטרה, אני מעדיפה להציל. ברשותך כמובן.
מביט לרגע
מביט לרגע • 19 בנוב׳ 2007
בתור אחד שלקח את הכלבה שלו (כמובן שהיא הכי מדהימה בעולם - לא מאמינים ס'תכלו באלבום icon_biggrin.gif ) דרך הנט מעמותה שמטרתה הצלת בעלי חיים אני אצטרף לכל מילה שאמר כאן לסע"ע .

לא סתם עוד עבד כתב/ה:
לכן הדבר הכי טוב שכל אדם אוהב כלבים יכול לעשות הוא לגשת לאחת מהעמותות האלה ולאמץ כלב. תמצאו שם כלבים יפים, חכמים, כמהים לחום ואהבה. תמצאו שם חברים לחיים.

ואוסיף עוד שהרבה פעמים אני שומע על אנשים שרוצים לאמץ כלב אך חוששים כי יש להם דירה קטנה , או כי הם כמעט כל היום לא בבית וכ"ו .
אז נכון , זה אמנם לא תנאים אופטימליים לגידול כלב , אבל אני מניח שמי שקרא את השרשור הזה
מבין עד כמה האלטרנטיבה היא נוראית .
אחת הסיבות שגורמות למצב הזה היא חוסר המודעות של בני האדם לצורך לעקר / לסרס את הכלבים . אז אני מבין שיש את אלו שאומרים : "אין לנו את הזכות המוסרית לקחת מהם את זכות ההולדה" . אני מכבד את הטיעון הזה והוא היה אולי נכון בעולם אוטופי אבל בעולם בו הגורים של אותן לידות מוצאים את עצמם במקרה הטוב סגורים בתוך כלוב בלי למצוא מישהו שיתנדב להוציא אותם לטיול כדי לעשות את צרכיהם , או במקרה הרע מומתים כאמור , נראה לי שהאפשרות של סירוס / עיקור היא היחידה . בבחירה בין לא טוב לזוועה , אני בוחר בלא טוב .
מיס טורי , כל הכבוד על פתיחת השרשור ועל המאמץ להצלת בעלי החיים וכמובן גם לכל מי שעושה או עשה זאת והזכיר זאת בשרשור . יש סיכוי לא רע שאהיה ביום רביעי שם , ואביא איתי עוד כמה אנשים ממקום העבודה שלי , שרוצים / שוקלים לאמץ כלב / חתול , בתקווה שהלחץ הסביבתי ישפיע עליהם icon_smile.gif .