שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

אני הגעתי למסקנה

ראובן
לפני 16 שנים • 5 באפר׳ 2008

Nature Vs. Nurture

ראובן • 5 באפר׳ 2008
בנות ובנים יקרים,

הטבע, החברה והשפה נותנים בנו סימנים ומראים כביכול 'מי שולט': ראו את כותרת המכתב שלי - לפי העברית, כאשר ישנו עירוב מגדרי ('בנות ובנים') צורת הרבים תהיה זכרית ('יקרים'). כך גם אקטים חברתיים רבים, המושתתים על קודים עתיקים של פטריארכליה. בינינו, אף אמא בעלת שכל ולב לא הייתה מפקירה מרצונה החופשי את הזין של תינוקה בידיו של מוהל שמנמן ומיוזע. אפילו הביולוגיה מראה לנשים מהיכן משתין הדגיג: אמרו לי בנות - האם אתן מכירות את החספוס שיש במעלה הנרתיק - פסים דקים כאלה הבולטים מרצפת הנרתיק? נכון שאין בהם קצות עצבים? זה משום שהטבע יצר אותם למען הנאת הגבר ולא להנאתכן.

אלא שכל הדברים הללו הם לכאורה, משום שמצב נתון מגדרי ו/או תודעתי הינו רק המצב ההתחלתי, במיוחד כאשר מדובר בגזע האנושי, הידוע בסתגלנותו המופלאה. כל התופעות נכונות ומוכרות - גברים הופכים לנשים, נשים לגברים, מלכות לשפחות ואדונים לעבדים וגם ההפך. כפי שכתבה 'שלגי', הכללות הינן מסוכנות. התמסרות ושליטה קיימות בכל אדם ובשני המינים והדואליות של הנפש מבקשת שנקיים את שתיהן. האופן בו אדם חי ופועל תלוי במתח בין המטען הגנטי/הורמונלי (תורשה) לבין האופן בו עוצבו חייו (בית-גידול).

פיית שיניים - אציע לך הכללה חדשה: נסי לזהות שולטים אמיתיים, שולטות אמיתיות. למיטב נסיוני והיכרותי יש מאלה גם אלה, אולם הם והן נדירים מאוד. שולטים ושולטות אמיתיים לא בהכרח יהיו קשוחים וזעופים כל היום, אבל בהכרח יהיה להם הומור עצמי וגם אם ירשו לעצמם להשתעשע ברעיונות וחירויות, הרי שתמיד בסופו של דבר ייטלו בחזרה את המושכות לידיהם.

נסי ליהנות,
ראובן
DanaDomme​(שולטת)

לא לא

DanaDomme​(שולטת) • 5 באפר׳ 2008
עוד לא נולד הגבר שיהפוך אותי לשיפחה icon_twisted.gif
Tish Adams
Tish Adams • 5 באפר׳ 2008
מצחיק אותי שילדה בת 20 שמערכת ה 24/7 היחידה שיש לה מזה 4 חודשים היא עם המקלדת,
הוציאה מכם 6 עמ'.
שאפו, ילדונת.

לדעתי, מקרי ההסתווצ'ות שווים.
ההבדל הוא שכשזה קורה לשולטת, אין לה בעיה לבוא ולהגיד. שזה קורה לשולט, הוא לא יעז לספר.

בפעם הבאה בלי צעקות.
הערתם אותי.

שבת נפלאה.
icon_cool.gif
Devil's Angel
Devil's Angel • 5 באפר׳ 2008
Tish Adams כתב/ה:
מצחיק אותי שילדה בת 20 שמערכת ה 24/7 היחידה שיש לה מזה 4 חודשים היא עם המקלדת,
הוציאה מכם 6 עמ'.
שאפו, ילדונת.

לדעתי, מקרי ההסתווצ'ות שווים.
ההבדל הוא שכשזה קורה לשולטת, אין לה בעיה לבוא ולהגיד. שזה קורה לשולט, הוא לא יעז לספר.

בפעם הבאה בלי צעקות.
הערתם אותי.

שבת נפלאה.
icon_cool.gif

מה
שהיא
אמרה
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 5 באפר׳ 2008
Mary Jane כתב/ה:
לפותחת השרשור -
נסי להסתיר את בורותך מידי פעם, לא יזיק לך. בשאר הזמן- דברי בשם עצמך ולא בשם אחרות, אחרי הכל, את הרי לא יודעת מה מתחולל בליבן, נפשן וגופן של כל העלמות בעולם ודעתך תחומה למספר מוגבל מאוד של התנסויות. הכירי במוגבלותך, זה רק יטיב עימך.

ולסיום-
כל מי שבחוצפתו מעז לדבר על טבעה המסור עד אין קץ של האישה (גדלה החוצפה כשמדובר בגברים בעלי יומרות) , ובכן, אני הוכחה חותכת לכך שאין זה נכון. תוכלו לכנות אותי בעשרות כינויים שונים, החל מ'קרה' וכלה ב'אגרסיבית', ואני עדיין אשאר אישה שאין לה שום עניין במסירות המתוארת או בגידול ילדים ושאר ירקות. או במילים אחרות- אישה המפריכה טענותיכם.

אויש נו באמת,
במקרה הספציפי הזה,אין שום קשר ליכולת השכלית שלי,זו דעתי כפי שאני רואה את הדברים
ובנוגע לאחרות,את ראית פה איפשהו שדיברתי בשם אחרות?אני דיברתי בשם עצמי בלבד והבעתי את דעתי לפי נתוני שטח
אני אכיר במגבלותי,ואת...אולי כדאי שתקראי פעמיים אם לא הבנת את מה שרשום פעם ראשונה.

ולסיום,כי ממש אין לי סבלנות לקרוא את מה שבאמצע,לפי הפסקה הראשונה אפשר להבין שהרבה פנינות חוכמה אין שם,
יופי לך,את יוצאת דופן,אבל יש עוד כמה "נשים" כמוך,אני חושבת שהן עדיין רווקות...הם הרבה חתולים...

TISH
כמובן שיש גם מקרי סוויצ' של גברים,אבל כמות הנשים יותר גדולה.

באמת שאין לי סבלנות להגיב פה לכל שולטת שתבוא לתקוף,זה מיותר...הבעיה שלכן היא..פשוט עוד לא מצאתן את השולט שלכן... icon_lol.gif
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 5 באפר׳ 2008
ציטוט: ולסיום-
כל מי שבחוצפתו מעז לדבר על טבעה המסור עד אין קץ של האישה (גדלה החוצפה כשמדובר בגברים בעלי יומרות) , ובכן, אני הוכחה חותכת לכך שאין זה נכון. תוכלו לכנות אותי בעשרות כינויים שונים, החל מ'קרה' וכלה ב'אגרסיבית', ואני עדיין אשאר אישה שאין לה שום עניין במסירות המתוארת או בגידול ילדים ושאר ירקות. או במילים אחרות- אישה המפריכה טענותיכם.

אין לזה קשר לחוצפה. אני לא חושב שזו חוצפה לחוות דעה (למרות שבכלוב זהו דבר שנוטים להסתכל עליו בעין צרה). לא טענתי מעולם שאין יוצאות מהכלל. אני *יודע* שלא כל הנשים נולדות או מפתחות אינסטינקט אימהי. אני לא יודע למה זה, אבל זאת עובדה. אני חושב שזה קצת חבל, כי הן מפסידות בסופו של דבר משהו מאוד יפה וייחודי למין הנשי, אבל כל אחת וההחלטות שלה.

מה שיותר עצוב ויותר קשה לצפיה, לפחות לי, הן נשים שבפירוש אין להן שום סנטימנט אמפתי, אבל בכל-זאת מביאות ילדים לעולם... אותם ילדים לא זוכים לאהבה (ולעיתים גם להיפך מכך) ומכאן הדרך לדפיקות כללית גבוהה. icon_smile.gif

ציטוט: באמת שאין לי סבלנות להגיב פה לכל שולטת שתבוא לתקוף,זה מיותר...הבעיה שלכן היא..פשוט עוד לא מצאתן את השולט שלכן...

שוב, אני מעוניין לציין ש'שולט' כלל לא חייב להיות גבר. ברוב המקרים, זה ילד. ואלמנט השליטה לא חייב להיות קיים (ובמקרה של ילדים, כלל לא), אלא רק התמסרות מצד האם. הילד לא שולט בה (אבוי לאם שילדיה רודים בה, ואבוי גם לילדים), אבל היא כן מסורה עד אין קץ לילד. כך צריך להיות, לדעתי.

אני לא חושב שגברים נועדו לשלוט, וישנן מספיק דוגמאות בטבע ובהיסטוריה לכך שאין זה נכון. אני כן חושב, אבל, שנשים נוטות להתמסר הרבה יותר, ושזה אך טבעי. icon_smile.gif