ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

J-DATE ופוריטניות

פעם פרח​(נשלטת)
לפני 16 שנים • 8 במאי 2008
פעם פרח​(נשלטת) • 8 במאי 2008
המלט כתב/ה:

יש אלף דרכים עדינות לרמוז בכרטיס הג'יי-דייט על בדסמ . יש בזה תועלת כפולה -- גם לא
מסתבכים עם ההנהלה בעצם כתיבת השם המפורש, וגם מי שהאנטנות שלו
מכוונות לקלוט את התדרים בהם את משדרת, יקלוט אותם כבר מהרמזים.

מסכימה עם דבריו של המלט.

ואם כבר הועלה הנושא והתפתח דיון, אולי כדי לדון ולמצוא את הדרכים החכמות.
איזה רמזים אפשר לשתול בפרופיל באתר הכרויות ונילי, כדי לומר בעדינות שבעל/ת הכרטיס הם בדס"מים ?

למשל נשלטת יכולה לכתוב שהיא מחפשת בן זוג דומיננטי.
{dOmCruise{A

חוקי, מוסרי, וההשוואות

{dOmCruise{A • 8 במאי 2008
אתחיל בטענה של זעקה אילמת,
הטענה שהכלוב וגידייט זהים כי מדובר באתר פרטי שיכול להחליט אינה תופסת מים כאן.

הכלוב הינו אתר תוכן וגידייט הינו אתר שקיים במפורש למטרת נתינת שרות.
כנותן שרות הוא כפוף לכללים שונים מאלו של הכלוב.
בעוד שכלובי רשאי ומחוייב להחליט מי יכתוב כאן מה, ולא אכנס לניתוח של ההחלטות הללו, בגיידייט כנותן שרות מחוייבים לכללים של נתינת שרות ללא הבדל לכולם, ללא הבדל של דת גזע מין וכולי.
כמובן שנתונה לאתר הזכות לסנן כניסת חלק מהאנשים כמו שלמסעדה מותר לסנן את מי שלא מגיע בעניבה וז'קט,
אבל למסעדה אסור לסנן אדם על שום גוון עור, ואם מסעדה תחליט שלסביות לא יכנסו זו עילה לתביעה.

גם גידייט הבינו שאיסור לסביות והומואים לא תחזיק בבית משפט.
לגבי BDSM כאן הבעיה מורכבת יותר, האם את מוכנה איימי להשקיע את הזמן ובעיקר הכסף כדי להילחם מלחמה שלא מובטח נצחון (בהמעטה)ץ.
האם את מוכנה להיות נושאת הדגל שאולי תשנה את החברה?

ולשאלה האם אתר נותן שרות יחודי של הכרויות יכול להחליט בכלל שהוא נגד הכרויות מסוג מסויים: לעניות דעתי מותר לו, אלא שעליו לכתוב את החריגים מראש ולא בדיעבד, ואם שילמת כסף ולא היה כתוב מראש - זכותך להחזר .

ברור שאתר כזה יכול להחליט שהוא לא מעונין להיות אתר היכרויות למין בתשלום ואפילו לא לסטוצים, שמטרתו להכרויות בין רווקים פנויים בלבד, לא שאני רואה איך הוא מישם את זה, אבל האתר בטוח יכול למנוע רישום בכרטיס.

הבעיה הכי גדולה של האתר היא שהוא קשר את ה-BDSM ביחד עם זנות וסטוצים.

אם תתבעי איימי, תוכלי להסתמך על כך שאת מחפשת קשר רציני שכולל נטיה שונה - והשאלה אם תצליחי לשכנע שופט/ת שBDSM אינו שונה מחד-מיניות.

ומילה אחרונה לאמוץ: אם אתה רואה את עצמך כלא נורמלי, לך תתאשפז, אל תכליל אותי ולא אחרים בצורה שבה אתה רואה את עצמך.
לא קשורה

פרקטיקה היא עקרון מצוין

לא קשורה • 8 במאי 2008

J-DATE, לא מאפשרים לשם המפורש להופיע?! איזו הפתעה.
או שלא.

כמות הפרופילים שבהם מופיעות אמירות כמו; קינקי, "לא אוהב וניל", "מחפשת דומיננטי" היא עצומה.
כנראה, שלא רק לאתר עצמו לא נוח עם ההתייחסות המפורשת, אלא, גם למשתמשים עצמם.

ובאמת נפלא מבינתי, למה חייבים התייחסות מפורשת במקום שנועד לשרת את כלל הקהל.
זה קצת לעשות דווקא.
ובעיני, לחשוב שדווקא הדווקא הזה ימציא לך את המועמד המושלם, הוא נאיבי על גבול הלא חכם.
אם את רוצה לסנן את אלו שאכן מבינים, רמזים עושים את העבודה טוב יותר.

בין אם תקבלי את כלל האצבע שלניה הציעה לך או לא, בהקשר של העדפה מינית/בדסמית, המרומז יעיל יותר מן הגלוי. זה מאפשר סינון מושכל, ומיצוי היתרונות שאיזשהו אתר הכרויות מציע לך.

ההנחה שאתר הדייט היהודי, הוא הגדול מכולם ולכן, האפשרות למצוא בו מישהו טובה יותר, זו בעיני אחת הרעות החולות של העולם שבו אנחנו חיים.
שימי ילד בחנות ממתקים גדולה והדבר היחידי שתקבלי הוא סשן דמעות מורט עצבים וכאב בטן.
זה מעודד השארות באתר, זה מעודד את הרצון לחפש תמיד את היותר טוב ממה שכבר מצאנו ואת ההנחה שיש בהכרח טוב יותר. מבחר גדול יותר הוא לא בהכרח מבחר מתאים יותר, הוא רק הופך אנשים לפלקטים וסחורות.

אם נורא חשוב לך להיות יהודיה גאה בקינקיותה, תמיד יש את http://kinkyjews.com/
אומרטה​(שולט)

מה שאי אפשר לספר בשולחן המשפחה

אומרטה​(שולט) • 8 במאי 2008
Lanya Colson כתב/ה:

יש הרבה דברים שאנחנו עושים, ואי אפשר ממש לכתוב בג'יי דייט, ואנחנו עדיין עושים אותם. כדאי להבחין בין אסור' ל- 'אסור לכתוב בג'יידייט'

למשל סמים, תנסי לכתוב בתחביבים שאת עושה קוקאין מידי פעם וזה עושה לך ממש טוב (ואפילו תסייגי כי לא מדובר ביותר מפעם בחודש, ומעולם לא היתה לך התמכרות). עכשיו לעשות קוקאין פעם בחודש זה אולי פחות בריא מלשתות מיץ עשב חיטה כל בוקר, אבל זה ממש סבבה, והרבה אנשים עושים את זה, וסביר להניח שחשוב להם למצוא בן זוג עם סובלנות לשימוש קל בסמים. תנסי לכתוב את זה בפרופיל שלך בג'יידייט.

למשל פוליגמיה-לייט, או בלשון העם אנשים שמזיינים מהצד, או אפילו מידי פעם שוכרים את שירותיה של נערת לווי יוקרתית (אבל רק כאלו שלא עוסקות במקצוע נגד רצונן). אז לזיין מהצד פעם בכמה זמן זה לא בדיוק הדבר הכי מקובל, או מוסרי, ולשקר לאישתך זה בטח לא יפה, אבל יש חיי נישואים רבים שעובדים פשוט כך, כי אחרת העסק היה מתפרק. לא כולנו בנויים למונוגמיה לוחצת. ואם עושים את זה בדיסקרטיות, ותוך הבנה מה חשוב ומה לא, העסק יכול לדפוק (no pun intended) לא רע. תנסי לכתוב בפרופיל שלך בג'יידייט שאת מונוגמית רק ב- 90%.

מלא אנשים נורמליים ומאושרים עושים קוק, ומזדיינים לפעמים מהצד. אבל הם לא יחלמו לכתוב את זה בג'יידייט, או לדבר על זה בשולחן האוכל ביום שישי. (רובם לפחות). ותאמיני לי, הם לא חושבים שזה שאי אפשר לדבר על זה בשולחן האוכל של יום שישי אומר שמה שהם עושים הוא לא בסדר, או שמישהו פה מקפח את זכויותיהם, או מונע מהם להמשיך (לזיין לצרוך סמים).

ולכן אני רוצה להציע את 'מבחן ג'יידייט' – אם אי אפשר לדבר על זה עם ההורים, הסבים, הדודים והאחיינים, ביום שישי, ליד שולחן האוכל – אי אפשר לכתוב את זה בפרופיל של ג'יידייט.

וזה לא קשור לא לביקורת עצמית, ולא להלקאה עצמית, וזה לא מונע מאף אחד מאיתנו להיות בדסמי, וזו לא הפרה של זכויות אדם (עם כל הכבוד, אפשר לבדוק אם "הם יודעים מה זה" בשיחת הטלפון הראשונה, או אפילו בהתכתבות פרטית בתוך האתר). ככה זה, פרופיל באתר הכרויות פופלרי, אשר משרת חלקים גדולים של האוכלוסיה, מחייב יישור קו לגבי מה שמקובל ומה שלא, כמו ארוחת ערב שבת עם המשפחה.

נראה לי שזה היתרון של הכלוב.
גוליבר​(שולט)
לפני 16 שנים • 9 במאי 2008
גוליבר​(שולט) • 9 במאי 2008
אם בדסמ חשוב לך כחלק מן הקשר, אז יש לך כאן את הכלוב, שכרגע רשומים בו לא פחות מ 27,741 אנשים. כל מי שבדסמ מדגדג לו אפילו את קצה-קצהו של המוח רשום פה מן הסתם. יש להניח שתמצאי פה את כל קשת ההעדפות והנטיות האפשריות בנוגע למין ובכלל. ואם החלטת שזה לא קריטי עבורך, אז לכי לג'י-דייט. אבל מה הרעיון ללכת לאתר הכרויות ונילי, ואז להתחיל לעשות מלחמת חורמה בשביל לציין שאת מתעניינת בבדסמ?

בכל הכנות, אני באמת לא מבין מה את רוצה.
אלעד(שולט)
לפני 16 שנים • 10 במאי 2008

Re: J-DATE ופוריטניות

אלעד(שולט) • 10 במאי 2008
amy כתב/ה:
הידעתם? ג'יי דייט לא מאפשר לכתוב בכרטיס האישי את המילה BDSM.

אז מה הענייין?

בקצרה כן ידענו !!!

זה אפילו לא חדשות.
(כתבתי על זה באתר אחר עוד לפני שהכלוב היה קיים).

ג'י דייט, (של חברת מצ-נט שהייתה בעליו והיום בבעלות ספארקס נטוורק ושאותם אני מכיר קצת מבפנים) לא מאפשרים להעלות כרטיסים בעלי תוכן מיני מובלט, לא סטנדרטי או סוטה מהנורמה מכל סוג.

אני כבר ניהלתי את השיחות שאת מחכה להן עדיין עם מספר מנהלים באתר והגרסה הרשמית היא שזה אתר למטרות נישואין בין גברים לנשים. ואין טעם להתווכח כי זה דו שיח של חרשים.
לכן הם לא מאשרים פרופילים למשל שמעידים ישירות וגלויות שהם רק רוצים סטוצים. פרופילים שקשורים לבדס"מ, לחילופי זוגות, וכיו"ב
הם גם עשו בעיות בעבר (לא יודע עם היום גם) ללסביות והומואים.

אם תסתכלי אפילו באתר ג'יי דייט למטה יש קישור למטרות האתר ואני מצטט :
JDate הוא קהילה מקוונת של אנשים רציניים ואיכותיים, הפנויים מעשית ורגשית למערכת יחסים אמיתית ואוהבת ומעוניינים לבנות יחדיו תא משפחתי יציב ועתיד משותף. בישראל חיים כמיליון פנויים ופנויות מעל גיל 25, ואנחנו לא מסתפקים רק בחבר'ה שגרים בישראל, אלא מושיטים יד וירטואלית ארוכה אל מעבר לים. הייעוד של JDate הוא לשמש גשר בינלאומי רחב, זמין ובטוח, בין פנויים ופנויות המוכנים לקשר רציני, באשר הם.

בשבילם העוסקים בבדס"מ לא מחפשים קשר רציני ולא מעונינים בתא משפחתי יציב או בעתיד משותף (וזה מה שמנהלי האתר עצמם אמרו לי).
אין טעם להתעצבן עליהם פשוט כי מי בכלל משתמש באתר הזה היום ? יש כל כך הרבה אלטרנטיבות טובות ופחות מוגבלות.
אלעד(שולט)
לפני 16 שנים • 11 במאי 2008

Re: חוקי, מוסרי, וההשוואות

אלעד(שולט) • 11 במאי 2008
{dOmCruise{A כתב/ה:

הכלוב הינו אתר תוכן וגידייט הינו אתר שקיים במפורש למטרת נתינת שרות.
כנותן שרות הוא כפוף לכללים שונים מאלו של הכלוב.
בגיידייט כנותן שרות מחוייבים לכללים של נתינת שרות ללא הבדל לכולם, ללא הבדל של דת גזע מין וכולי.
.

האמת שאתה די טועה בגדול.

ג'י דייט הוא אתר בינלאומי, ובמקור הוא הוקם על ידי יהודי דתי. והדגש על דתי!!!
מטרתו בכל העולם בין אם זה בישראל, אנגליה או ארה"ב או כל ארץ אחרת בה הוא פועל (בשיטה של זכיינות דרך אגב) זה לקשר בין נשים וגברים יהודיים למטרות יצירת תא משפחתי.

הם לא מסתירים את זה וזה כתוב די ברורות במטרת האתר וחוקיו.
(אם מישהו טורח לבדוק את הלינקים הקטנים הללו שנמצאים בתחתית כל אתר סטנדרטי)

לכן לפי רוח האתר ובהיותו אתר פרטי, וכן גם בגלל שבניגוד למסעדה או מועדון אין שום סעיף חוק שמחייב אתר לתת שוויון לכל המשתמשים זכותו לעשות מה שבא לו.

וזכותנו להפוך אותו לאתר רפאים שהוא היום שבו 80% מהפרופילים הם פרופילים מזוייפים שניבנו ע"י בעלי האתר עם פרצופים גזורים מתמונות של שחקניות פורנו (משהו שהוכח בעבר ומי שרוצה אני אשלח לו את התמונות המרשיעות) או פרופילים של גולשים שלא נכנסו לאתר כבר 6 שנים ויותר.
יש באתר הזה כמה עשרות אומללים שטרחו לבזבז עליו את כספם או כאלה שמאמינים שיצא משם משהו.
{dOmCruise{A

אתר שרות

{dOmCruise{A • 11 במאי 2008
אמנם אין חוק ספציפי לגבי אתרים אבל וזה אבל גדול מהיותו עסק נותן שרות הוא כפוף לחוקים הכלליים בנושא. ולכן הוא לא יכול להסתתר מאחורי הטענה שמדובר באתר פרטי כי זה לא בדיוק כמו בית פרטי שאתה מחלט מי יכנס אליך.

לגבי זכותו כאתר פרטי להגביל מטרות - אם היית קורא את כל התגובה היית מבחין שכתבתי שיש לו זכות להגדיר מטרה ואפילו להגביל כניסה עד רמה מסויימת.
אבל ההגבלות האלה צריכות להיות מעוגנות בתקנון מראש ולא למפרע ולעמוד במבחן החוק נגד אפלייה.

אם איימי היא יהודייה שמחפשת להקים תא משפחתי רק שאחד הדברים שהיא מחפשת בבעלה לעתיד זה נטייה לBDSM אז היא עומדת במטרות האתר כפי שהוגדרו.

בדיוק כמו הומו/לסבית שמחפשים.

השאלה היא רק אם היא מוכנה לקיים מאבק לא פשוט בנושא או לוותר.
אלעד(שולט)

Re: אתר שרות

אלעד(שולט) • 11 במאי 2008
{dOmCruise{A כתב/ה:
אמנם אין חוק ספציפי לגבי אתרים אבל וזה אבל גדול מהיותו עסק נותן שרות הוא כפוף לחוקים הכלליים בנושא. ולכן הוא לא יכול להסתתר מאחורי הטענה שמדובר באתר פרטי כי זה לא בדיוק כמו בית פרטי שאתה מחלט מי יכנס אליך.

.

ושוב אתה טועה.
אין חוק, בדקתי את זה עם שני עו"ד כבר בעבר. ואלה אנשים שהם יועצים משפטיים של חברות, מומחים לחוזים, חוקים ותקנות.
אין חוק האוסר על אפליה בעולם וירטואלי. בישראל הדבר הכי קרוב לזה זה אולי תקנות מכוח חוק הבזק, ואם אתה חושב שתצליח להוציא ממנו איזה סעיף בנושא הפלייה בשרות ואז להצליח לשכנע שופט שניתן להשליך אותו על אתר אינטרנט בהצלחה. זה בערך כמו הסיכוי שלך להעביר את שאול יהלום דרך חור של מחט.

ישנן אומנם הרבה חקיקות והצעות חוק שאושרו אבל הן ספציפיות לנושא מסויים ולעיתים לאתרים מסויימים כגון חוק נגישות למוגבלים (שרלבנטי רק לאתרי ממשלה), חוק חתימה אלקטרונית (שוב רק אתרים רשמיים), החוק בדבר נגישות לחומרים למבוגרים בלבד (שרלבנטי לספקי השירותים) וכיו"ב. אבל מרביתם מתייחסים או לאתרים ממשלתים או מוסדיים, ואו להיבטים פלילים של פורנוגרפיה והימורים וגם קצת על זכויות יוצרים, פשיעה ולשון הרע.
אין שום דבר על שוויון הזדמנויות באתרי היכרות.

חבל לצאת למלחמה שהפסדת עוד לפני שהתחלת.
אני יכול להקים מחר פורום לכוסיות בלבד שלא יתן למכוערות להיכנס,
או פורום לקיבוצניקים בלבד שלא יתן לעירונים להיכנס,
או אולי אתר לשחורים בלבד שבו לבנבנים לא רצויים.
ואף אחד לא ממש ינסה או יוכל לעצור אותי.
(וגם אם ינסו השרת שלי בג'יברלטר והחברה רשומה באיי הבתולה) icon_smile.gif