לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

די לטרנספוביה בתקשורת!

shuki boy​(נשלט)
לפני 14 שנים • 29 באוג׳ 2009
shuki boy​(נשלט) • 29 באוג׳ 2009
Tish Adams כתב/ה:
ללא ספק יש פה בעיה. חנוך דאום הוא אדם שלוקה בחוסר אינפורמציה.
סלידה מהתנהלות כזאת או אחרת נובעת בדר"כ בין היתר, מחוסר ידע.
אני הייתי נוקטת בדרך אחרת. הוא עיתונאי שמוכן ופתוח להקשיב ושלא נדבר על מקושר.
ממנו אפשר להגיע לביבי למשל. הם מאוד קרובים. יעילות אנשים, יעילות.
יש לו גם תכנית בגל"צ ואני הייתי מנסה להגיע אליו ולהסביר לו. להפגיש אותו עם נורה גרינברג (סתם רעיון).
להסביר לו שכמו נורה יש עוד מעט מאוד בגלל דעות של אנשים שחושבים כמוהו.
חושבת שעדיף לנסות לתקשר לפני שיוצאים להפגין.

בנוסף, אם כבר מפגינים, אז כדאי להפגין בעד זכויות ולא נגד ידיעות אחרונות.
תראו לי מקום עבודה אחד שיעסיק טראנס במהלך כל השלבים שהוא/היא עוברים.
מה שקורה לרוב, חלק מההורים לצערי לא 'ישלחו את הילדה לטיפול' אם היא תרצה לשנות את מינה אלא, יזרקו אותה קיביניאמו.
הן יורדות לזנות (ולא באשמתן) ומשם הדרך לסמים ולפשע מאוד קרובה.
החברה נתקלת בטראנסים שחייבים לפרנס את עצמם ועובדים בכל מיני עבודות מפוקפקות בלית ברירה,
מה אתם מצפים שהיא תחשוב על אוכלוסיה שכזאת?

טיש, ההפגנה נערכה אחרי שדאום סרב לדבר איתנו אחרי כמה וכמה נסיונות, והעורך סרב להפגש איתנו, ושלח לכל המכתבים את אותה התגובה הלא מספקת בדיוק. במהלך ההפגנה ניסינו להגיש לעורך מסמך שמסביר איך לכתוב על אנשים טרנסג'נדרים בצורה שאינה פוגענית, אך לא נתנו לנו להכנס. מסמכים דומים אומצו ע"י AP, והניו יורק טיימס אם אני לא טועה. ובעקבות ההפגנה שהיתה, ביום רביעי נורה גרינברג תפגש עם העורך.

אי אפשר לומר שאנחנו לא מנסים לתקשר ולהכנס להדברות. אז גם אם יש לנו הפרעת אישיות, כנראה שאת המאבקים שלנו אנחנו יודעים לנהל.

גם אם אני מקווה שזה יקרה, אני בספק אם דאום יכנס לדיאלוג, אני חושב שהוא נלחץ מטרנסג'נדרים, ושונות מגדרית, ולכן בוחר להשמיע את דיעותיו הגזעניות על גבי העיתון, איפה שהוא חזק על חלשים.
shuki boy​(נשלט)
shuki boy​(נשלט) • 29 באוג׳ 2009
שיר כאב כתב/ה:

חברתי הטובה מזה כ-20 שנה היא טראנסקסואלית ואדם נורמטיבי, בת למשפחה מכובדת ומרופדת שמעולם לא נאלצה לעסוק בזנות או למצוא ספונסרים. עכשיו, היא מעולם לא הסכימה לבוא לאף פעילות ולא תסכים לבוא להפגנה כזאת. כפי שהיא ניסתה להסביר לי, המהות שלה היא להיות אישה, באמת אישה, ולא טראנסית. היא מכירה עוד כמוה. אף אחת מהן לא מוכנה בשום אופן להיחשף. לטענתה מי שנחשפות הן אלה שעברו חוויות אקסטרימיות ויש להן, נאמר בעדינות, בעיות אחרות חוץ מטראנסקסואליות.
סוף ציטוט.

2 דברים:

ראשית, חברתך מזה 20 שנה לא יכולה להגדיר את עצמה כאשה וגם כטרנסית, בגלל שבחברה שלנו "אין כזה דבר". אם את טרנסית, אז את לא ממש אישה, ורוב העולם לא יראה אותך כאשה, גם אם הוא יעשה כאילו. יש הרבה טרנסים וטרנסיות שלא יכולים להתמודד עם ביטול זהותם כגברים וכנשים ברגע שמי שמולם יודע שהם גם טרנסג'נדרים. וזו הסיבה שהיא עושה את זה.

שנית, חברתך לא מכירה את כל הטרנסג'נדרים בעולם, וגם היא לוקה בדעות קדומות, אני לא עברתי חוויות אקסטרימיות ואני נחשף. יש אנשים שהם מחוץ לארון כי הם לא יכולים להטמע כגברים או כנשים, כי הם אינם עוברים כגברים או כנשים. יש גם אנשים שלא מזדהים לגמרי כגברים או כנשים, ולכן לא חשוב להם להתפס ככאלה. ולבסוף יש אנשים שיש להם את הפריבילגיה לעבור כנשים או כגברים, אבל הם בוחרים בחיים מחוץ לארון בגלל שניראות טרנסג'נדרית חשובה להם. לצורך הסברה, לצורך פוליטיקה, או כי ככה הם מרגישים טוב עם עצמם, והם מספיק חזקים לעמוד בכך שהחברה מסביב רואה אותם כטרנסים, ולא פעם מערערים להם על הזהות כגברים וכנשים. יש יתרונות לחיים מחוץ לארון כטרנסג'נדר, בעיקר יתרונות פוליטיים, והרבה יותר קל לעשות אקטיביזם כאשר אתה מחוץ לארון.

זכותה של חברתך להגדיר את עצמה כאשה ולא כטרנסית, יש לא מעט כמוה. אך שלא תשכח שיש נשים שמגדירות את עצמן גם כנשים וגם כטרנסיות בעיקר מסיבות פוליטיות, וזה לא הופך אותן לפחות נשים מאשר חברתך, או לנשים עם בעיות.

למעשה הגישה של חברתך לא שונה בהרבה מזו של חנוך דאום, בה נשים וגברים שעברו תהליך מגדרי "מלא" ואינם מגדירים את עצמם כטרנסים - הם נורמטיבים, ולכל שאר הקשת הטרנסג'נדרית יש "בעיות" שצריך לטפל בהם.

כלומר: הומואים - מקובלים, לסביות - מקובלות, נשים טרנסקסואליות נורמטיביות שחיות כנשים - מקובלות. טרנסג'נדרים אחרים - יש להם בעיות.
Tish Adams

Re: איכס

Tish Adams • 29 באוג׳ 2009
tranny boi כתב/ה:
Tish Adams כתב/ה:
יש לו גם תכנית בגל"צ ואני הייתי מנסה להגיע אליו ולהסביר לו. להפגיש אותו עם נורה גרינברג (סתם רעיון).

מה שקורה לרוב, חלק מההורים לצערי לא 'ישלחו את הילדה לטיפול' אם היא תרצה לשנות את מינה אלא, יזרקו אותה קיביניאמו.
החברה נתקלת בטראנסים שחייבים לפרנס את עצמם ועובדים בכל מיני עבודות מפוקפקות בלית ברירה,

טיש, ההפגנה נערכה אחרי שדאום סרב לדבר איתנו אחרי כמה וכמה נסיונות, והעורך סרב להפגש איתנו, ושלח לכל המכתבים את אותה התגובה הלא מספקת בדיוק. במהלך ההפגנה ניסינו להגיש לעורך מסמך שמסביר איך לכתוב על אנשים טרנסג'נדרים בצורה שאינה פוגענית, אך לא נתנו לנו להכנס. מסמכים דומים אומצו ע"י AP, והניו יורק טיימס אם אני לא טועה. ובעקבות ההפגנה שהיתה, ביום רביעי נורה גרינברג תפגש עם העורך.

אי אפשר לומר שאנחנו לא מנסים לתקשר ולהכנס להדברות. אז גם אם יש לנו הפרעת אישיות, כנראה שאת המאבקים שלנו אנחנו יודעים לנהל.

גם אם אני מקווה שזה יקרה, אני בספק אם דאום יכנס לדיאלוג, אני חושב שהוא נלחץ מטרנסג'נדרים, ושונות מגדרית, ולכן בוחר להשמיע את דיעותיו הגזעניות על גבי העיתון, איפה שהוא חזק על חלשים.

טראני,
אני הייתי נוהגת אחרת. בחירה חופשית.
ידיעות אחרונות הוא לא מקור התקשורת היחיד במדינה.
תראה את ההודעה הקודמת שלך:
"זה לא הגוף שלכם, זה לא הפורום עבורכם, אז בבקשה mind your own business"
אם כל אחד יתעסק בעסק שלו, למה שיעזרו לכם? זה לא עסק שלנו, זה שלכם.
אתה לא מוכן לנסות ולהקשיב לדעות אחרות אם הן לא תואמות לשלך ולהסביר אלא תוקף
אז למה שזה יעבוד לכיוון השני?
גישה בן אדם, גישה.
נילי ונילי

Re: איכס

נילי ונילי • 29 באוג׳ 2009
Tish Adams כתב/ה:
tranny boi כתב/ה:
Tish Adams כתב/ה:

טראני,
אני הייתי נוהגת אחרת. בחירה חופשית.
ידיעות אחרונות הוא לא מקור התקשורת היחיד במדינה.
תראה את ההודעה הקודמת שלך:
"זה לא הגוף שלכם, זה לא הפורום עבורכם, אז בבקשה mind your own business"
אם כל אחד יתעסק בעסק שלו, למה שיעזרו לכם? זה לא עסק שלנו, זה שלכם.
אתה לא מוכן לנסות ולהקשיב לדעות אחרות אם הן לא תואמות לשלך ולהסביר אלא תוקף
אז למה שזה יעבוד לכיוון השני?
גישה בן אדם, גישה.

מניחה שזה תלוי בהגדרה של הפורום הזה: האם הוא מרחב בטוח ומוגן לטרנסג'נדרים, או שהוא לוקיישן להסברה וניראות קווירית בפני הסטרייט המצוי.

אם הפורום הזה הוא מרחב מוגן- אין מקום לקריאות "הפרעה נפשית" בכל שרשור ושרשור. יש די והותר כתבות בynet שניתן לטקבק קריאות בנוסח הזה, אז תנו לנהל פה דיון בשקט מבלי להצטרך להתגונן בכל פעם מחדש.

לעומת זאת, אם הפורום יושב על תקן אוהל של "צו פיוס" ובו נדרשים טרנסג'נדרים לדגמן נראות בפני העין ההטרו-נורמטיבית המצויה, אז אולי באמת עדיף שלא ייכנסו לפה טרנסים שלא התעוררו הבוקר במצברוח להסברה חמה, חייכנית ואוהבת.
Tish Adams
Tish Adams • 29 באוג׳ 2009
הפורום הזה הוא פינה אחת מכמה שנמצאות פה.
כל עוד הוא פתוח לכולם, זכותו של כל אדם להגיב כדעתו כמו שנעשה בכל הפורומים הפתוחים האחרים.
את המשוכנעים לא צריכים לשכנע כך שרק חיזקת את מה שאמרתי.
אם אתם מחפשים מרחב מוגן אתם יכולים לבקש להפוך אותו לפורום סגור כפי שיש פורום סאביות סגור.