אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עבד מיוחד

Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 29 ביולי 2010
Brave Dwarf • 29 ביולי 2010
Cauchy הוא זה שהביא את דבריו של הבחור לכאן? הייתי בטוח שמישהו אחר. אבדוק אח"כ.
או שאת תבדקי וספרי לי. ואז תביני למי ייחסתי מה.
Mary Jane
Mary Jane • 29 ביולי 2010
דבר זה חביב עליו - לחרחר ריבים ולהיתמם, לחרחר ריבים ולהיתמם...
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 29 ביולי 2010
גמד,
מה ההבדל בין העצה שאתה נותן לי לעצה שאני נותן לו?

ולגבי הערת לבכוח המוח - את מי אתה שואל האם זה נהיר או לא? מבחינה תחבירית, שאלת אותי. כלומר רמזת שאני תומך בהתנהגות הזו או שלא ברור לי שהיא לא בסדר. מה שאוטומטית שם אותי באותה קבוצה, אולי בקטגוריה קצת פחות חמורה.
אם אתה תקרא, תגלה שאני דבר ראשון התנגדתי להתנהגות. עכשיו תסביר לי מה ייחסת למי ומאיזו סיבה.
Cauchy{Venus Blue}

Re: cauchy

עבד,
על סאראמאגו דיברנו דיי, אני לא מבין מדוע אתה ממשיך לרמוז שהסטדנרטים של זוכה פרס הנובל נמוכים מאלה של ידיעות אחרונות.

לגבי היהדות,
נכון שיש הרבה זרמים ביהדות, ונכון שקשה לעשות סטטיסטיקה ולמדוד מי מאמין במה. יש להפריד גם בין הלכה לבין פילוסופיה. אני לא יודע כמה מפסיקותיו של קארו סותרים את פסיקותיו של הרמב"ם אין לי סטטיסטיקה על כך, אני מאמין שהרוב דומה.

גלגול נשמות הוא עניין פילוסופי ולא הלכתי. לדידי הרמב"ם פילוסוף קצת יותר חשוב ומוכר מאשר הרב עובדיה יוסף, אבל כך או כך זה לא רלוונטי. האם לדעתך רוב היהודים מאמינים בגלגול נשמות? מאמינים כחלק מדתם? או שאמונה זו היא חלק מהמיעוט הקבליסטי (או אולי אני טועה והקבליסטים אינם מיעוט כלל).

לגבי הלימודים באוניברסיטה אומר שהמרצים לא מחביאים מאיתנו מידע. אנו לומדים על גדולי הפוסקים של הדורות ועל גדולי הפילוסופים ועל ההלכה היהודית. מן הסתם על אמונות תפלות של מיעוטים אנחנו לא לומדים.

עבד צעיר וחלק כתב/ה:
בגדול אתה צודק לגבי ידיעות, הם יפרסמו מה שיכניס להם כסף.
אבל בשנים האחרונות הם גם דורשים לעמוד בסטנדרט מסויים.
עבדתי כשנה שם.
עכשיו אני לומד באוניברסיטה.

בכל מקרה, לגבי מה שאמרת על הקורסים שלקחת:

תמיד מרצה ליהדות ישלול את זה, כי זה נוגד את הרציונאל.
הלוואי וביהדות רובם היו הולכים לפי הרמב"ם.
כרגע רוב הציבור הספרדי הולך לפי פסקי הרב עובדיה יוסף.
שהוא פוסק לפי ר' יוסף קארו, בעל ה"שולחן ערוך".
וזה ממש לא חופף לשיטת הרמב"ם, וחבל, כי יש שם הרבה מוטיבים מהקבלה שנוגדים בלשון המעטה את הרציונאל.
האשכנזים יש להם את המשנה ברורה, שנפטר מזמן...וכל מיני רבנים שחיים היום מנסים לחדש פסקים שיתאימו לדורנו.
אין שיטה אחת מסודרת לכולם, חוץ מהרמב"ם שלצערי לא מאמצים את דרכו.

ישנם הרבה אמונות תפלות כרגע ברוב הזרמים.
הזרם היחיד שהולך כיום לפי הרמב"ם מונה אולי אלף איש בלבד ורובם מנודים מבחינה חברתית משאר הזרמים ביהדות, מה שיוצר בעיות בנישואים ועוד כל מיני דברים.
ואגב, אותו זרם גם שולל את הקבלה.

כרגע יש הרבה מאוד זרמים ביהדות, שמסוכסכים אחד עם השני, וחבל.

ובא לציון גואל.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 29 ביולי 2010
Brave Dwarf כתב/ה:

זה משנה מי ייבא את זה, או אם הדיון הזה קורה בפוסט הזה או פוסט אחר?
מי שעשה את היבוא ה"אסור" היה רצסיבי, ואחר כך התייחסו לכך מספר מגיבים, בינהם גם Cauchy.

ההתיחסות היא, כמו שאמר Cauchy, בעיקר בגלל שהוא נאחז בטיעון שלו גם כשברור שהוא לא מחזיק מים, ולא כי מישהו נוקם בו על משהו, או מתנשא מעליו.
Brave Dwarf
Cauchy כתב/ה:
גמד,

ולגבי הערת לבכוח המוח - את מי אתה שואל האם זה נהיר או לא? מבחינה תחבירית, שאלת אותי. כלומר רמזת שאני תומך בהתנהגות הזו או שלא ברור לי שהיא לא בסדר. מה שאוטומטית שם אותי באותה קבוצה, אולי בקטגוריה קצת פחות חמורה.
אם אתה תקרא, תגלה שאני דבר ראשון התנגדתי להתנהגות. עכשיו תסביר לי מה ייחסת למי ומאיזו סיבה.

Cauchy, (ואני בדקתי בכוח המוח. לא הוא הביא אותה, תנוח דעתך) אני לא חושב שלהכות במישהו שכבר הופל מרגליו או לחנכו ונמצא במגננה אטומית, מועיל למישהו. ואם תעצור לשניה ותקרא את תגובותיו אליך, גם תראה שאני צודק.

באמת שלא התכוונתי להכנס לעניין את מי מחנכים ומתי ואם בכלל אבל כמו תמיד כשקורות התרחשויות כאלו בפורום אני לא יכול שלא להתערב. די זהו. נאמרו לו פה דברים קשים וע"י יותר מאדם אחד. השרשור נהרס, הנושא התהפך (גם דבריי סולפו). ובסופו של יום מה?
Cauchy{Venus Blue}
אני לא חושב שנתתי לו אפילו מכה אחת. לא לפני ולא אחרי שנפל, אלא נתתי לו עצה טובה.

אתה אומר שלא התכוונת להכנס לעניין, אז מדוע שלחת את ההודעה? אילו אם אני נותן עצה שקולה בשפה יפה לאדם זה לא בסדר, אבל ההערה שלך לגבי החינוך היא כן בסדר. אתה לא רוצה את הסתירה בדבריך? לא בין השורות, בדברים ממש שכמו שהם.

Brave Dwarf כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
גמד,

Cauchy, (ואני בדקתי בכוח המוח. לא הוא הביא אותה, תנוח דעתך) אני לא חושב שלהכות במישהו שכבר הופל מרגליו או לחנכו ונמצא במגננה אטומית, מועיל למישהו. ואם תעצור לשניה ותקרא את תגובותיו אליך, גם תראה שאני צודק.

באמת שלא התכוונתי להכנס לעניין את מי מחנכים ומתי ואם בכלל אבל כמו תמיד כשקורות התרחשויות כאלו בפורום אני לא יכול שלא להתערב. די זהו. נאמרו לו פה דברים קשים וע"י יותר מאדם אחד. השרשור נהרס, הנושא התהפך (גם דבריי סולפו). ובסופו של יום מה?
Brave Dwarf
בכוח המוח כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

זה משנה מי ייבא את זה, או אם הדיון הזה קורה בפוסט הזה או פוסט אחר?
מי שעשה את היבוא ה"אסור" היה רצסיבי, ואחר כך התייחסו לכך מספר מגיבים, בינהם גם Cauchy.

ההתיחסות היא, כמו שאמר Cauchy, בעיקר בגלל שהוא נאחז בטיעון שלו גם כשברור שהוא לא מחזיק מים, ולא כי מישהו נוקם בו על משהו, או מתנשא מעליו.

מה זה משנה? זה קצת משנה את הסילוף שסילפת את פנייתי הקודמת אל Cauchy. ואם השרשור הזה כבר הפך למשהו כל כך חינוכי אסביר לך גם למה זה אסור. זה אסור מאותה סיבה מפאתה אם תגיבי עכשיו עניינית לשרשור הזה ולא אסכים עם דעתך וארשום לך "תגידי את לא המטומטמת ההיא שכתבה ככה וככה בשרשור של מוישלה? אז עדיף שתשמרי את דעותיך לעצמך" תגובתי תהיה מעשה מכוער/אסור.

כי אם נורא בוער בעצמותיי להודיע לך על טמטומך עקב מה שרשמת שם, אלך לשם ואנהל עמך ויכוח בנדון עד שלשונותינו תשתרבבנה מפינו ותגיע השעה שלי ללכת לעבודה.
זאלופון​(שולט)

Re: cauchy

זאלופון​(שולט) • 29 ביולי 2010
Cauchy כתב/ה:

לגבי הלימודים באוניברסיטה אומר שהמרצים לא מחביאים מאיתנו מידע.

אוף טופיק על אוף טופיק:
יש מחלקות באוניברסיטה שהן מפעל משגשג להחבאת מידע. ניתן למצוא אותן תחת הכינויים "רוח" ו"חברה". היחידה כמעט מביניהן שקרויה בשם הראוי לה היא המחלקה לפוליטיקה...
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 29 ביולי 2010
איזה כיף במדעים מדוייקים... icon_eek.gif
(כי זה נראה לי כמו משקפיים)
בכל מקרה, קושי, אני אוהב מאוד את הכתיבה שלך. ממש.