לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

''ידיד נפש''

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 14 שנים • 29 ביולי 2010
לי היה נדמה שהיא בכלל לא התיימרה להיות טובת לב.

אבל עכשיו אני חושבת, מה לי ולך לדון בכוונת המשוררת?
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 29 ביולי 2010
יולי Yuli כתב/ה:
לי היה נדמה שהיא בכלל לא התיימרה להיות טובת לב.

אבל עכשיו אני חושבת, מה לי ולך לדון בכוונת המשוררת?

לנוחותך ציטוט -
"ואתם, אינכם יכולים לגלות קצת גדלות נפש, ולקרוא מעט מעבר למה שרשום באותיות עצמן, קצת טיפה מעבר לשורות? כל כך קשה לגלות אבירות כלפי נפש מיוסרת? קצת להפגין אמפתיה לנפשו העדינה והאוהבת?

תתביישו לכם. דו פרצופיים בעלי מוסר כפול, חסרי רגישות וחסרי יכולת חמלה. R, אל תיקח איש ללב. הם סתם אכזריים ולא חמודים בכלל. פוי."
Uranus

Re: המוסר הכלובי הכפול

Uranus • 29 ביולי 2010
בכוח המוח כתב/ה:

בעצם היא אומרת את מה שאחרים אומרים, רק באופן חמור יותר ומקטין -

"האיש בסך הכל דיבר על אחת החרדות הכי קיומיות שלנו, אותה חרדה, שהנפש הקרובה לנו תנטוש אותנו, ולא סתם תנטוש, אלא אולי אף לטובת אחר, ולא סתם לטובת אחר, אלא לטובת אחר שאולי אפילו הנו טוב מאיתנו, ולא סתם לטובת אחר שהנו אולי טוב מאיתנו, אלא שלא נצליח אפילו להתמודד עם העלבון."

כהרגלי, מבלי לקחת צד או לבקר ברמה האישית,
אשמח בכוח אם תאירי את עיניי ותסבירי לי:
מה מקטין בלומר על אדם שהוא חרד מנטישה או בגידה?
MasterKey​(שולט)

בנות - המשכנה בבקשה

MasterKey​(שולט) • 29 ביולי 2010
מתחיל להיות מעניין הדיון לעיל.
ראי ראי שעל הקיר:
"מי הכי חכמה בכלוב?"
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 29 ביולי 2010
בכוח המוח ויולי,
פרפלקסד כתבה סַאטירה לדעתי. הרי איך עוד אפשר לחזור על דיברי כולם ולהאשים אותם בהם?
שימו לב לניסוח: 'לא חמודים בכלל'. סאטירה.

אורנוס,
ההקטנה היא לא הטענה שהוא סובל מחרדת נטישה. ההקטנה היא בטענה שהוא אינו מודע לסיבות שבגללן הוא כותב - כלומר אינו מודע לעצמו. זו כמובן הייתה הטענה של כל מי שהיא האשימה בצביעות.
בכוח המוח​(שולטת)

Re: המוסר הכלובי הכפול

Uranus כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:

בעצם היא אומרת את מה שאחרים אומרים, רק באופן חמור יותר ומקטין -

"האיש בסך הכל דיבר על אחת החרדות הכי קיומיות שלנו, אותה חרדה, שהנפש הקרובה לנו תנטוש אותנו, ולא סתם תנטוש, אלא אולי אף לטובת אחר, ולא סתם לטובת אחר, אלא לטובת אחר שאולי אפילו הנו טוב מאיתנו, ולא סתם לטובת אחר שהנו אולי טוב מאיתנו, אלא שלא נצליח אפילו להתמודד עם העלבון."

כהרגלי, מבלי לקחת צד או לבקר ברמה האישית,
אשמח בכוח אם תאירי את עיניי ותסבירי לי:
מה מקטין בלומר על אדם שהוא חרד מנטישה או בגידה?

ראשית, זה נכון שכולנו אנושיים, וכולנו חרדים מנטישה. גם אני, בטח גם אתה, בטח גם ראובן. אלא שזה לא נושא הפוסט, אלא הדרך בה היא מסבירה מהם הזרמים התת קרקעיים שהביאו אותו לכתוב את הפוסט. היא גם מבליעה שם שלושה דברים מעבר לחרדה מנטישה או בגידה.

1. היא כאמור קובעת שזו הסיבה לפתיחת השרשור, רק שראובן כתב פוסט שנוגע בנושא אחר. מהפוסט הבנתי שהקשר נגמר קודם. מהפוסט לא ברור אם מדובר בסיפור אישי שלו, והוא לא נכתב כסיפור אישי (ולענייננו, מה שהוא לא שיתף, לא ענייני לצורך השרשור עצמו)

2. יש כאן רמיזה שראובן לא רק ננטש, אלא חושש שמדובר בנטישה לטובת אחר הטוב ממנו. שוב - מה לזה ולפוסט? מהיכן זה נגזר? מי אמר שמזה הוא חושש? הוא בעצם אומר את ההיפך.

3. שעקב כל זאת, הוא לא מבין שמדובר בחרדה האנושית הזו, אלא מטיח את האשם במישהו אחר (הטוב ממנו, אולי..) רק כי אינו יודע להתמודד עם העלבון.

מקווה שעזרתי icon_smile.gif
בכוח המוח​(שולטת)
Cauchy כתב/ה:
בכוח המוח ויולי,
פרפלקסד כתבה סַאטירה לדעתי. הרי איך עוד אפשר לחזור על דיברי כולם ולהאשים אותם בהם?

אורנוס,
ההקטנה היא לא הטענה שהוא סובל מחרדת נטישה. ההקטנה היא בטענה שהוא אינו מודע לסיבות שבגללן הוא כותב - כלומר אינו מודע לעצמו. זו כמובן הייתה הטענה של כל מי שהיא האשימה בצביעות.

אם זו סאטירה, אני חוזרת בי מכל מה שאמרתי icon_smile.gif
MasterKey​(שולט)

כוח או מוח

בכוח המוח כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
בכוח המוח ויולי,

אורנוס,

אם את חוזרת בך - אולי בעתיד: "תחילה מוח ורק אח"כ כוח" icon_biggrin.gif
בכוח המוח​(שולטת)

Re: כוח או מוח

MasterKey כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
בכוח המוח ויולי,

אורנוס,

אם את חוזרת בך - אולי בעתיד: "תחילה מוח ורק אח"כ כוח" icon_biggrin.gif

לחזור בך כשאתה טועה, ככל שזו היתה טעות (לדעתי זו לא סאטירה, מה לדעתך?), זו מעלה ולא חולשה.
MasterKey​(שולט)

דעתי

את דעתי אשמור לעצמי הפעם (יותר מדי אנשים מאמצים אותה יותר מידי פעמים).
בכל אופן, הקטע כתוב מעולה ותענוג לראות כאן כשרונות מדי פעם.
"בכוח אין מוח, אך במוח יש טונות של כוח"
וכן - להודות בטעויות היא מעלה, שלא ניתנה לכולם.