ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אנס אנס - העיקר לצעוק.

kasandra​(מתחלפת){jegularis}
לפני 13 שנים • 2 ביולי 2011
kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 2 ביולי 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
fog כתב/ה:
קסנדרה, זה נכון מה שכתבת על התחום האפור, שעדיין תהיה בו תחושה קשה של ניצול וחוסר אונים. אבל לדעתי גם מצד התוקף התחום הוא אפור. הוא לא מרגיש שהוא בדיוק מנצל, אלא סתם עושה חיים, וגם "היא בטח תהנה בסוף"... וכו'. ושוב, אולי את צודקת במה שכתבת קודם, ואני מתעקש לראות את הטוב באדם, שאין לפעמים.
אבל התחום פה הוא יותר מדי אפור בשביל שבע שנים בכלא, ובשביל להחרים את בלי סודות. ככה אני מרגיש כרגע. ה ממש מבלבל.

פוג, אני לא מסכים אתך. מה זאת אומרת "הוא לא מרגיש שהוא מנצל"? בוודאי שהוא יודע שהוא מנצל, לולי כן, תחת לספר לה סיפורי פּוּגי שיהפוך אותה לאנג'לינה ג'ולי, הוא היה מציע לה לשכב אתו כי הוא מושך אותה. העובדה שנאלץ להשתמש בשקרים ולהפעיל מניפולציה מצביעה על כך שהוא ניצל, שהיה מודע לכך שהוא מנצל ואף חיפש ומצא דרך לעשות זאת.

איך אדם יכול להיות לא מודע לכך שהוא משקר לאדם אחר כדי להשיג ממנו משהו במרמה? ואם הוא היה מבטיח למישהו בית בטענה שהוא סוכן נדל"ן וגונב ממנו שלושה מיליון שקלים, גם אז היית אומר "הוא לא היה מודע"? נכון שלא?

מה שנקרא, אם הוא פשוט הייה אומר לה:
"את מוצאת חן בעיניי ואני רוצה לשכב איתך".
מקסימום הוא הייה מקבל לא וטענה שהוא חוצפן (אוליי אפילו סטירה מצלצלת)
או שכן והייה אקט מיני.
במקרה כזה אין מה לטעון שהייה ניצול, ומצפונו גם הייה יוצא נקי בלי סיפורי פוגי בדרך.

הבעיה שיכול להיות שכאן זה בדיוק העניין.
ועכשיו היא משתמשת בהסכמה הזאת נגדו ,וזה כבר הופך אותה לאישה שמנצלת את הסיטואציה.
שוב פעם הרבה אפור .נחייה ונראה מה יסגר בהמשך הסיפור .
APileOFilth
APileOFilth • 2 ביולי 2011
שתי מילים לגבי זילות מושג האונס -

סחיבה של פסק זמן מהסופר היא גניבה.
גם פריצה לבית של מישהו ויציאה ממנו עם הפלזמה החדשה שלו והלפטופ היא גניבה, וגם שוד בנק.

האם העובדה שסחיבה של חטיף מהסופר היא גניבה מהווה זילות של פשע שוד הבנק?

אלה שלושה אקטים שהמהות שלהם זהה (לקיחת חפץ שלא שייך לי ללא רשות בעליו), אבל העצימות שלהם שונה וכנראה שגם הכוונה שעומדת מאחוריהם. ההבנה הזו נותנת לנו כחברה כלים לנתח אותם, לפקח עליהם ולהטיל עליהם סנקציות מתאימות.

באותו האופן, אונס באיומי אקדח, קיום יחסי מין עם בחורה מחוסרת הכרה וניצול יחסי מרות הם עבירות בעלות אותה מהות (קיום יחסי מין ללא הסכמת אחד הצדדים), אבל העצימות שלהם והכוונה שמאחוריהם שונה.
המלט
המלט • 2 ביולי 2011
נילי ונילי כתב/ה:
פוג, אני לא כל כך מבינה מה זה "זילות האונס". אונס לא מרגיש לי כמו קונספט קדוש ומסתורי, אלא יותר כמו משהו יומיומי ובנאלי שיכול לקרות לכל אחת וקורה לאחת מתוך שלוש או שש (תלוי על איזו סטטיסטיקה אתה מסתמך).

אולי אם תסביר מה זה "זילות האונס" זה יעזור לאנשים לענות לך.

"זילות האונס" מתבטאת בין היתר בקלות הבלתי נסבלת בה את מרשה לעצמך לכנות אדם שכולם מודים כאן
שאנו לא יודעים אם הוא אנס או לא, בכינוי המחמיא "אנס עשיר ומקושר".
נילי ונילי
נילי ונילי • 2 ביולי 2011
המלט כתב/ה:
"זילות האונס" מתבטאת בין היתר בקלות הבלתי נסבלת בה את מרשה לעצמך לכנות אדם שכולם מודים כאן

גם קראתי לו "חף מפשע" באותה הודעה ובאותה נשימה ממש. אבל אל תתן למורכבות שלי להפריע לך באמצע סרנדת יללות הייחום. תיכף יבוא חבר שלך, רפאל, ותוכלו שניכם לאונן על זה ביחד.

לנוחיותך, ההודעה המקורית מצוטטת:

נילי ונילי כתב/ה:
קראתי בדיוק מה שקראת, אין צורך לצטט לי מחדש. בבית-ספר תמיד היו לי מאיות בהבנת הנקרא.

עכשיו בוא נעשה תרגיל בלוגיקה פשוטה, בהתחשב בידע שיש לנו כאנשים שחיים בעידן המודרני ויודעים כבר דבר או שניים על מכונות יחס"צ משומנות, ספינים, יועצי תקשורת ושקרים שניתן להלעיט בהם את המדיה:

מה נראה לך יותר סביר-
1. שמישהו החליט (בפוקס) להקליט איזו חדרנית אנונימית (בפוקס), יום לפני שהיא בדתה עלילת אונס, מודה בכך שזה מה שהיא מתכוונת לעשות מחר (בפוקס!!), ויתרה מכך- שבית משפט אישר להשתמש בהאזנת הסתר הבלתי חוקית הזו כראיה קבילה ועל בסיסה שחרר בנאדם חף מפשע.
או-
2. שיועצי התקשורת של אנס עשיר ומקושר ניצלו את עובדת שחרורו ממעצר בית (זכויות אדם וכו') כדי לשחרר שקרים לתקשורת שישפכו את דמה של המתלוננת ויערערו את אמינותה בפני הציבור.

מה נראה לך יותר סביר שקרה?
(זו שאלה סטטיסטית, כן? זו שאלה במתמתיקה, לא באידאולוגיה. עזוב את זה שאני פמיניסטית ואתה בן 22. מה יותר סביר סטטיסטית, על סמך הניסיון הקודם שלך בעולם.)
המלט
המלט • 2 ביולי 2011
נילי ונילי כתב/ה:
המלט כתב/ה:

גם קראתי לו "חף מפשע" באותה הודעה ובאותה נשימה ממש. אבל אל תתן למורכבות שלי להפריע לך באמצע סרנדת יללות הייחום. תיכף יבוא חבר שלך, רפאל, ותוכלו שניכם לאונן על זה ביחד.

לנוחיותך, ההודעה המקורית מצוטטת:

נילי ונילי כתב/ה:
קראתי בדיוק מה שקראת, אין צורך לצטט לי מחדש. בבית-ספר תמיד היו לי מאיות בהבנת הנקרא.

עכשיו בוא נעשה תרגיל בלוגיקה פשוטה, בהתחשב בידע שיש לנו כאנשים שחיים בעידן המודרני ויודעים כבר דבר או שניים על מכונות יחס"צ משומנות, ספינים, יועצי תקשורת ושקרים שניתן להלעיט בהם את המדיה:

מה נראה לך יותר סביר-
1. שמישהו החליט (בפוקס) להקליט איזו חדרנית אנונימית (בפוקס), יום לפני שהיא בדתה עלילת אונס, מודה בכך שזה מה שהיא מתכוונת לעשות מחר (בפוקס!!), ויתרה מכך- שבית משפט אישר להשתמש בהאזנת הסתר הבלתי חוקית הזו כראיה קבילה ועל בסיסה שחרר בנאדם חף מפשע.
או-
2. שיועצי התקשורת של אנס עשיר ומקושר ניצלו את עובדת שחרורו ממעצר בית (זכויות אדם וכו') כדי לשחרר שקרים לתקשורת שישפכו את דמה של המתלוננת ויערערו את אמינותה בפני הציבור.

מה נראה לך יותר סביר שקרה?
(זו שאלה סטטיסטית, כן? זו שאלה במתמתיקה, לא באידאולוגיה. עזוב את זה שאני פמיניסטית ואתה בן 22. מה יותר סביר סטטיסטית, על סמך הניסיון הקודם שלך בעולם.)

מצחיקולה. הצלחת להתעלם מהדמגוגיה הרטורית שהגית בעצמך בתרגיל הסביר/לא סביר שלך.

ברור שאת חושבת שהוא חף מפשע באותה נשימה. בדיוק כמו שאת חושבת - מאמינה בכל לבך -- ש- "מישהו החליט (בפוקס) להקליט איזו חדרנית אנונימית (בפוקס) ... " וכו. את יכולה לעבוד על רוב האנשים רוב הזמן, נילינקה, אבל לפעמים השנאה האטומה פשוט זולגת החוצה.
נילי ונילי
נילי ונילי • 2 ביולי 2011
המלט כתב/ה:
מצחיקולה. הצלחת להתעלם מהדמגוגיה הרטורית שהגית בעצמך בתרגיל הסביר/לא סביר שלך.

ברור שאת חושבת שהוא חף מפשע באותה נשימה. בדיוק כמו שאת חושבת - מאמינה בכל לבך -- ש- "מישהו החליט (בפוקס) להקליט איזו חדרנית אנונימית (בפוקס) ... " וכו. את יכולה לעבוד על רוב האנשים רוב הזמן, נילינקה, אבל לפעמים השנאה האטומה פשוט זולגת החוצה.

בכנות, המלט, לפעמים אני עומדת מול ההודעות שלך ומרוב שיש לי כל כך הרבה מה להגיד עליהן אני לא יודעת מאיפה להתחיל.

ברמה האישית - אל תניח שאתה יודע מה אני חושבת. אל תתיימר. זה סתם מעצבן אותי. בעיקר כי ברוב הפעמים אתה סתם משטח את מורכבות הדיעות שלי לרמת ה"סאבית סבבית" וזה גורם לי לרצות לנשוך לך את הראש. אני לא הפלקט שאתה חושב שאני.

לגופו של עניין- הצבתי את שתי האופציות כאופציות קבילות ואפשריות. אחת מהן סבירה יותר לדעתי, ואני זכאית לדעתי.

ולבסוף, לעניין זילות מושג האונס-
אני לא יודעת האם הבנתי נכון מה שהתכוון אליו פוג, אבל אנסה לענות בהסתמך על שני מושגים אחרים שנהוג לדבר על "זילות" לגביהם.
אני לא חושבת ש"אונס" הוא מושג כמו "שואה" או "אלוהים". אונס הוא לא מושג שאי אפשר להשתמש בו שימוש חולין, בעיקר בגלל שמהותו היא מהות חולין. אונס הוא עניין יומיומי, בנאלי, שגרתי, טבוע בתרבות שלנו. ואני לא בעד להעמיד אותו על כס מורם ולהגיד (בהשאלה מ'יד ושם'): "קרה פעם אחת בהיסטוריה ולעולם לא יקרה עוד" או (בהשאלה מבית הכנסת): "אין לשאת את השם המפורש". אונס קורה כל יום, כל שניה ובכל עיר. הוא מעשה כל כך סתמי ושגרתי שהוא מחליא בתדירות שלו.

זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 2 ביולי 2011
APileOFilth כתב/ה:
שתי מילים לגבי זילות מושג האונס -

סחיבה של פסק זמן מהסופר היא גניבה.
גם פריצה לבית של מישהו ויציאה ממנו עם הפלזמה החדשה שלו והלפטופ היא גניבה, וגם שוד בנק.

האם העובדה שסחיבה של חטיף מהסופר היא גניבה מהווה זילות של פשע שוד הבנק?

אלה שלושה אקטים שהמהות שלהם זהה (לקיחת חפץ שלא שייך לי ללא רשות בעליו), אבל העצימות שלהם שונה וכנראה שגם הכוונה שעומדת מאחוריהם. ההבנה הזו נותנת לנו כחברה כלים לנתח אותם, לפקח עליהם ולהטיל עליהם סנקציות מתאימות.

באותו האופן, אונס באיומי אקדח, קיום יחסי מין עם בחורה מחוסרת הכרה וניצול יחסי מרות הם עבירות בעלות אותה מהות (קיום יחסי מין ללא הסכמת אחד הצדדים), אבל העצימות שלהם והכוונה שמאחוריהם שונה.

שתי מילים על שתי המילים icon_smile.gif

בסופו של דבר, כל מעשה אפשר להצמיד למעשה אחר או להפריד אותו ממנו, אבל החלוקה היא שרירותית ומתבססת על מה שבחרנו להדגיש - האם את הדומה או השונה - ועל הסמנטיקה שבאמצעותה אנחנו מנסים לטשטש את הבחירה שלנו.

למשל, במקום דוגמת הגניבה שנתת, אפשר לתת את דוגמת ההריגה. לתת לשכן סטירה באמצע ויכוח, כאשר מאוחר יותר המצב הרפואי הנדיר שאף אחד לא ידע שיש לו מסבך את העניין לכדי מוות - זו הריגה. לרקום מזימה מתוחכמת שבסופה השכן מורעל ואילן היוחסין המסועף שאף אחד לא ידע שיש לו מאפשר לרשת אותו - גם זו הריגה. המהות זהה (נטילת חייו של אדם אחר) אבל הכוונה מאחורי הדברים שונה. נכון? לא נכון. במקרה השני נכנה זאת בשם "רצח", כי מישהו חשב שראוי להפריד נטילת חיים מכוונת מנטילת חיים לא מכוונת. בגלל שהוא חשב ככה ובגלל שהתרגלנו לצורת המחשבה הזו, יצרום לנו כאשר אדם שסיים בשגגה את חיי שכנו יכונה "רוצח".

את אותו הדבר אפשר היה לעשות עם אונס. בקלות ניתן לומר שיש הבדל בין מצב שבו הקורבן מביע במפורש אי הסכמה (דוגמת התנגדות וכניעה תחת איומי אקדח) למצב שבו אין לקורבן יכולת להביע הסכמה (דוגמת חוסר הכרה) למצב שבו יש הסכמה שמידת תקפותה מפוקפקת (דוגמת יחסי מרות) או שהושגה במרמה (חנן גולדבלט?). יש מי שבוחר שלא לעשות זאת ונימוקיו עמו. לטעמי, ההבדלים שהוא בוחר לטשטש הם לא דווקא זניחים.
נוריתE
נוריתE • 2 ביולי 2011
לא נימצאו שום הוכחות המפריכות את דברי המתלוננת

ככה,נאמר היום בחדשות.

אבל למה?לא יגישו תביעה?

בדיוק בגלל הלך הרוח שהובא פה בתחילת הנושא ולאורכו.רצח האופי שנעשה לה
כי אחרי ככלות הכל
הוא,אדם חשוב ועשיר
והיא,בסך הכל,מלצרית.
nomorenomore
nomorenomore • 2 ביולי 2011
נוריתE כתב/ה:
לא נימצאו שום הוכחות המפריכות את דברי המתלוננת

ככה,נאמר היום בחדשות.

אבל למה?לא יגישו תביעה?

בדיוק בגלל הלך הרוח שהובא פה בתחילת הנושא ולאורכו.רצח האופי שנעשה לה
כי אחרי ככלות הכל
הוא,אדם חשוב ועשיר
והיא,בסך הכל,מלצרית.

וזה שפרסמו באותיות גדולות בכל מקום את הפרשה, זה לא רצח אופי?

אבל רגע, נורית, זה טוב ומותר לעשות לגבר רצח אופי, לא?

כי הגבר תמיד אשם נורית, ככה זה אצלך, ידוע.

הניגון שאינו נגמר.

ואגב, היא חדרנית. לא מלצרית.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 2 ביולי 2011
Sparafucile כתב/ה:

ואגב, היא חדרנית. לא מלצרית.

icon_eek.gif למעשה בכתבה הזאת כאן כתוב שהיא זונה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4090008,00.html

ואני חשבתי שלהחליט על ריצוף תואם בחדר האמבטיה זה באמת קשה.