אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

על הכוס המגולח והפתולוגיה הגברית

מUחדת
לפני 12 שנים • 28 ביוני 2012
מUחדת • 28 ביוני 2012
תום כתב: "השאלה הזו של "האם אנחנו עושות זאת כי אחנו באמת רוצות" היא שאלה מגוחכת.
ברור שאנשים בפעולותיהם גם מושפעים לפעמים מהחברה וזה הדבר הטבעי.
טבעי לנו כחברה של בני אדם..."

ובכן, תום-לא. השאלה הזו מאוד לא מגוחכת.
כשאת/ה הולך לבצע הליך כמו הגדלת חזה בגיל 16 וחולם/ת על זה מגיל 10-זה לא "טבעי" ובטח לא לנו כחברה להפוך את זה לזניח כמו מריחת לק.
זה בטח לא "טבעי" ששיער הערווה או חסרונו יהיו עניין שיושפע מהפאקינג חברה. זה מאוד לא טבעי שהלא טבעי הופך ללגיטימי או לטבעי.

"זו בסך הכל פעולה פשוטה", כתבת.
זו לא פעולה פשוטה- אין לך מושג על מה אתה מדבר.
אני לא יודעת מהי שיגרת הגילוח שלך- אבל קח אותה ותכפיל בכמה עשרות שנים בחזקת שחי-ידיים-רגליים-כוס, והטיפול הזה הוא הכי בסיסי, לאשה עם שיעור נורמאלי.

וגם:
אנא רד מהעניין הפרו-פמיניסטי, בנאדם. יש כאן דיון עם חשבון נפש מעניין-
אישה לגופה ואיש לגופה ואף אחת, חוץ מהגב' בן דיין, לא באה לכאן למשוך לכם בשיער הערווה.

וזה מאוד מאוד חשוב, בכל עניין ובוודאי עניין חברתי, לדעת למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים והאם אנחנו רוצים לעשות את זה באמת.
Uranus
Uranus • 28 ביוני 2012
אני מדמיין שיחת הטפה היפוטתית בין אישה בת 30000 שנה וצאצאיתה היום:

"אני רואה אתכן הנשים היום מתקלחות מדי יום ועוד עם חומר שמנטרל את כל ריחות הגוף.
מתי ריח מסריח של אישה שלא ראתה מקור מים במשך חודש נהיה אופנסיבי? פעם ריח גוף היה משכר ובעזרתו הגבר היה נהיה קוקו ונותן לנו נבוט בראש וגורר אותנו למערה שלו כדי לאנוס לנו את הצורה וכך בצורה כה רומנטית השחלות שלנו המו וערגו לגבר הכי מסריח ומצחין בחבורה, אילולא הסרחון של כולנו- את לא היית קיימת!. היום אתן נכנעות לתכתיבים של אסתטיות והורגים את כל היפה והטבעי בגוף האדם."

לפני 150 שנה כשלא היו מים זורמים בכל דירה, אנשים היו מתרחצים פעם בשבוע וגם זה רק אם היו שייכים למעמד האצולה. תודה לאל לקדמה + תסמונת העדר שהוזכרה קודם - אנחנו לא מוקפים בצחנות ריחות גוף (רוב הזמן...).

זו הקדמה.

לפני 40 שנה אנשים שהזדיינו באור נחשבו לקינקים, והיום זה משהו בנאלי. פתאום זיון והגוף של גברים ונשים נמדדים גם באסתטיות שלהם. גם הפורנו נהיה אסתטי יותר ולא ברור אם הוא השפיע על הכוס המגולח או שהפורנו הושפע משינוי וקדמה בטעמים שלנו עצמנו במיטה. זה לא ממש משנה, היום אנחנו סקרנים יותר, מביטים יותר, נהנים יותר מחופש מיני ובין היתר אוהבים להסתכל מטה מדי פעם ולראות איך הזין שלנו מזיין כוס ולא ערימת שיער.

לפני שנתיים אחיינית שלי הביטה בי בתמהון ולא הבינה למה אני קושר את השרוכים בנעלי הספורט שלי מחוץ לנעל ולא מחביא את הקשר בתוך הנעל כמו שכל המגניבים והקולים עושים.
בסופו של דבר כולנו מסתכלים על האנשים שצעירים מאיתנו בכמה שנים ושזוכים להכתיב את האופנה העכשיווית כמו שהאישה בת ה- 30 אלף מביטה בצאצאיתה.

אני אישית לא חושב שיש משהו רע בכוס עם שיערות אבל אני לא אתפלא כשעוד 30 שנה בחורה צעירה תביט או תלמד על הכוס המיוער ותגעל כמו שאנחנו נגעלים מהרעיון של להסתובב בחברה מסריחה שמתרחצת פעם בחודש. מתקדמים.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 28 ביוני 2012
אורנוס, אתה מתכוון: נהיים יותר יותר אידיוטים וכובלים את עצמנו בעוד ועוד מחויבויות מטומטמות.
זה מצחיק אותי לקרוא לזה התקדמות. אין בין זה ובין התקדמות שום דבר, אם כבר, זה ללכת אחורה.

וחוץ מזה, אל תזלזל כל כך באבות אבותיך הקדמונים. הם חיו הרבה יותר טוב ממני וממך. עם נבוט ובלי.
פרלין​(נשלטת){ש}
תחרה שחורה כתב/ה:
נראה לי שקצת גלשתן והגזמתן.
לפני 100 שנה לא הייתם מוצאים כוס אחד מגולח בכל היבשת, פעם נשים הסתובבו ללא היסוס עם
שיער בבתי השחי ועל הרגליים - זו היסטוריה. הזמנים השתנו וגם האמצעים הטכניים להסרת שיער או גילוחו.
זה ענין אישי לחלוטין, מי שמוצאת לנכון או לנחוץ לגלח את שיער הערווה או להסירו לצמיתות - שתעשה זאת,
לא כענין אופנתי ולא כתנאי מצד גברים. זה נכון גם לגבי גברים שפתאום מסירים שיער חזה וגב.
לפורנו יש השפעה מסוימת, אבל מי לא ראתה פורנו? אז כולן ממהרות לגלח?
אני מגלח מאחר שעדיף לי מראה אסתטי, חלק ונקי - ההרגשה והתחושה בהתאם. כך גם אצל אשתי.

פרלין - את מקבלת פטור זמני, אם זה פרוייקט של חצי יום כנראה שאת מגלחת פעם בחודש.
נסי גילוח פעמיים בשבוע, זה באמת יקח רק 2 דקות.

זה עור נורא נורא עדין, תחרה.

סמוך עלי שאני יודעת מה אני אומרת. יש נשים שזה לא קל בשבילן, טכנית. העור רגיש מאוד וזה האזור הכי צפוף מבחינת שערות בגוף האישה. כשאישה מגלחת לכבודך, תעריך את זה. זה לא פשוט.
פרלין​(נשלטת){ש}
Red Leaf כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
rapunzel כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
יולי - עניין הדרישה הוא חדש לי
מעולם לא נתקלתי ולא הרגשתי שאני חייבת משהו בעניינים האלה
בכיתה ח' לא העזתי לחשוף רגליים מבלי לדאוג שיהיו חלקות
היום? פחחח על הזין כולם
אני ממש לא הסטרית בעניין הזה
כל מה שאני עושה למען המראה החיצוני שלי הוא עניין של טעם אישי שלי בלבד
בלי קשר לבני זוג

ומיוחדת, לא, לא חייבים להיות קורבנות אופנה.
וזה באמת עניין אישי של כל אחת
אולי קל לי להגיד את זה בתור אשה בת 46 ולא ילדה שעדיין שבוייה בקשקוש הזה שאנחנו צריכות כל הזמן למצוא חן בעיני הגברים. יכול להיות

אני לא "שבויה בקשקוש הזה" - גם אם היתי על אי בודד היתי דואגת להסרת שערות. לא קשור לגבר או לכלום, ענין אישי.

כן, אבל אם היית על אי בודד, לגמרי לבדך, מגיל 5 נגיד,
אני בספק אם הרעיון היה עולה במוחך

אני מניח שהיו לה עיסוקים חשובים יותר לחשוב עליהם, כמו לשרוד לדוגמא. מה זו הקשקשת הזו?
את מנסה להחזיר נשים אבולוציונית לאחור? שתראנה כמו קופים?
ת-ג-ל-ח-ו!

אין שום בעיה. כשתתחיל להסיר באופן קבוע את השערות שלך מסביב לפי הטבעת. מה אתה, קוף?

גברים יקרים רוצים לדעת את האמת? זה פשוט ממש לא עניינכם. זו האמת.
וזה שאנחנו נותנות לבחורים בכלל לחוות דעה על זה, זה בגלל שאנחנו פראייריות וטיפשות.
ואני, אגב. גדולת הפראייריות הטיפשות, שלא תטעו. המכובדת שבהן.
Uranus
Uranus • 28 ביוני 2012
א. אני לא מזלזל באבותינו, אני אישית הייתי רוצה שנחייה היום כמו אז ובאופן כללי כל האנושות מבחינתי היא כשלון חרוץ בעשרת אלפים השנים האחרונות אבל זה דיון למפגש פילוסופי סטלני בעירום שיום אחד אזום...

ב. זה לא אידיוטי בעיניי, זה תהליך. קדימה או אחורה זה כבר לא משנה - עובדה היא שיש תנועה.
יצאנו מהחושך לאור תרתי משמע והכל פתאום נמדד גם באסתטיות. זיון זה לא רק אקט רומנטי של עשיית אהבה או אקט שנועד לעשיית ילדים. זיון הפך להיות משהו כיפי ומעורר בפני עצמו וכל הזמן אנחנו רק מחפשים לשפר ולעשות אותו יותר ויותר כיפי ובין היתר זה גם משפיע על האסתטיות של הכל.
אז כוס מגולח נראה אסתטי יותר... ביג דיל. או שכן או שלא - העתיד יגיד.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 28 ביוני 2012
מיוחדת,
זה עניין של אסתטיקה.

כוס מגולח זה נראה יפה אסטית יותר מאשר לא מגולח.
זה הדיעה הרווחת כיום, לא יכול להגיד לך לגבי העתיד.

(ולמי שחושבת שזו לא הדיעה הרווחות..ובכן אם זה היה נכון לא הייתה נשאלת שאלה
כמו "למה אנחנו עושות את זה")

והרי אף אחד גם לא מכריח שום דבר.
אם אישה נגיד תבחר להישאר "טבעית" באיזור הזה היא לא תושם ללעג,
לא תוצג בחדשות ערוץ 2, לא יאסרו עליה דברים של-נשים שכן גולחו מותר.
אני גם לא חושב שזה מקשה בבחירת פרטנר

אבל עם הבחירה שלה בדבר מסוים - היא לא יכולה להכריח אנשים לאהוב את הבחירה שלה
ולצפות שימשכו למה שהיא נמשכת אליו.

אדם יבוא ויגיד "אני מעדיף כוס מגולח" ונגיד שמבחינתו זה דבר חובה...
אלה ההעדפותיו וזכותו לרצות כך.
האישה יכולה לדלג הלאה לגבר הבא שיהיו לו ההעדפות כמו שלה
(בתקווה שמה שהיא מחפשת בגבר גם נמצא אצלו)

לא מקומם אותך למשל למה נשים שמות חזיות פוש אפ?
למה "להגדיל חזה" בשביל למצוא חן?
לא מקוומם אותך למה יש את האידיאל של הרזון ולמה הרבה נשים עושות דיאטה
כדי להרזות במקום לאהוב את איך שהן נראות?

יש הרי כל כך הרבה דברים שקשורים למראה ולמיניות שלנו ודווקא באיזור איבר המין מגולח/לא מגולח
אותה כותבת בחרה? זה מה שמייצג עבורה את "ביטול החופש הנשי"?

כפי שכתבתי קודם, אף אחד לא מכריח אותה.
ואם מישהו אוהב את זה אחרת ממנה - למה לבוא אליו בתלונות שהוא "לא בסדר" או
"מדכא את החופש שלה"?
שתעשה מה שהיא רוצה אבל שלא תצפה שכל דבר שתעשה יאהבו אותו.
ואנשים גם יותר יקבלו תשובה של "ככה נוח לי" אשר נאמר באופן אינבידואלי של אישה כלפי עצמה
מאשר איזה הסבר מפוקפק מדרשי משהו של "אתם טועים ואני צודקת" שאותה כותבת מנסה להעביר.
T O M​(שולט)
ציטוט: וזה שאנחנו נותנות לבחורים בכלל לחוות דעה על זה, זה בגלל שאנחנו פראייריות וטיפשות.
ואני, אגב. גדולת הפראייריות הטיפשות, שלא תטעו. המכובדת שבהן

נראה לי שאת(ואולי גם אחרות) לקחתן את זה רחוק מדי. יותר מדי רחוק.

מי שלא רוצה לגלח שלא תחשוב שהיא עושה זאת בשם איזה כוח נשי מתפרץ.
היא עושה זאת רק בשביל עצמה.

ממש מיני סדרה עשיתן מהפעולה הזו.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 28 ביוני 2012
אני חושב שצריך להחליט איך אנחנו מסתכלים על המכונה הזו שנקראת "אדם". אפשר בהחלט לטעון שהאדם הוא יצור בעל תת-מודע רב מעללים, שמושפע רבות מהסביבה החיצונית ומהסוציאליזציה שהיא מחדירה אליו, וכתוצאה מכך אין לראות בו סובייקט שבחירותיו הן שלו במלואן, שכן כל רצון שלו הוכתב במידה מסוימת על ידי החברה והמסרים שהפנים ממנה.
אבל אם כך, זה תקף לכל בחירה ובכל הקשר. לא נכון לבודד הקשר מיני כלשהו ולטעון ש*שם* זה קורה ולכן *שם* אין לאדם חופש ולכן *שם* זה רע. אם זה קורה, זה קורה בכל הקשר, ובכל הקשר האדם אינו חופשי מהשפעה.

זו, אגב, האמונה שלי, וכך אני מתבונן בבחירות שאני בוחר עבור עצמי. גילוח כוס, עם כל הכבוד, ויש כי גילחתי כזה, הרבה פחות תובעני מהגילוח היומיומי שרוב הגברים כופים על פרצופיהם. זה גוזל זמן ולא נעים לי בעור, אבל אני עושה את זה בכל זאת, כי זה יותר יפה בעיניי מלגדל זקן פרא. האם אני עושה זאת מרצוני הבלתי תלוי? ברור שלא. ברור שמושטרתי. ברור שחונכתי לחשוב שפנים חלקים יפים יותר, למרות שאין בכך שום דבר טבעי. ברור שאם הייתי מגדל זקן פרוע ובלתי מטופח כמו אבות אבותינו, החברה היתה שופטת אותי.

אז בסדר, אני פועל בהתאם לתפיסת היופי האישית שלי, ומכיר בכך שהתפיסה האישית שלי, במקרה הזה, קשורה בהחלט לתפיסת החברה. אני לא חושב שזה בהכרח דבר שלילי, שהוא בגדר הליכה אחורה, או שהוא מהווה עילה להאשמה בדיכוי או בפתולוגיות. כך פועלת המכונה שאני.

תיאורטית, אולי הכי נכון לו לא היתה הגדרה חברתית של "יפה" או "נכון" בכל הנוגע למראה. אבל אני לא רואה את זה קורה. תמיד יהיו השפעות בכיוון כלשהו, ותמיד נושפע מהן במידה כלשהי. אפשר ורצוי לנסות לשנות אותן, אבל עדיף לעשות זאת דרך הבלטת היופי שבאלטרנטיבה מאשר דרך ניסיון לכער את הנורמה.
T O M​(שולט)
ציטוט: וגם:
אנא רד מהעניין הפרו-פמיניסטי, בנאדם. יש כאן דיון עם חשבון נפש מעניין-
אישה לגופה ואיש לגופה ואף אחת, חוץ מהגב' בן דיין, לא באה לכאן למשוך לכם בשיער הערווה

היה יותר קל לרדת מהנושא הפרו-פמיניסטי אם לא היה בכותרת את

על הכוס המגולח והפתולוגיה הגברית

היא העלתה את הנושא ואני מגיב אליו.
לא יצרתי יש מאין.

את מבקשת להוריד מהדיון פה באתר משהו שהוא חלק מהותי מהמאמר שלה.
או שדנים על כל המאמר או שלא.
את לא יכולה לקחת רק את החלק שנוגע לך תוך התעלמות מהדיעה הפרו פמיניסטית של הכותבת
ודרך ניסוחה הקלוקל ואף מרגיז שנועד בכוונה להציג גברים כ"אשמים" בהתנהלות הזו ולמעשה
להתלונן עליהם.

זאת בהנחה שכותרת השירשור היא שלה ולא שלך.
אם היא שלך אז זו את שחוטאת בהעלאת נושא זה

נ.ב:
"הפתולוגיה הגברית?"
בחייכן....