ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עצמאות

Uranus
לפני 12 שנים • 20 בספט׳ 2012
Uranus • 20 בספט׳ 2012
Cauchy כתב/ה:
היא בחרה לציית, זו בחירה. בניגוד למדינה או חברה אליה אתה משתייך אוטומטית, מערכת יחסים אתה בוחר.

מטבע הדברים, יש מגבלות במערכת יחסים. אני לא יכול לנסוע לחצי שנה לחו"ל עם חברים, ואני לא יכול לשמוע מוזיקה חזקה באמצע הלילה.

עדיין, הקישור בין זה לבין עצמאות נראה לי מופרך ושגוי, הרי זו נקודת מבט. בדיוק כפי שרפאל ציין, האם אין לי חירות כיוון שאסור לי לשדוד בנק?

אם החיים, בכללותם, תחת הסמכות אינם טובים היא יכולה לעזוב. אם היא מרגישה שלא, אז אכן נחצה פה אותו קו אדום של מצוקה שהמלט קלט בהודעתו הראשונה, אני לא חושב שזה המצב.

על כן נתתי את הדוגמא עם האזיקים. אכן לרוב בקהילה שימוש באזיקים לא נגמר בתביעה על מעצר בלתי חוקי, אבל ברגע שאתה תחת האזיקים אתה חסר שליטה פיזית. זה מצב בו העצמאות נלקחה ממך.
המצב של השליטה המנטאלית יושב על יסודות של בחירה שיש לך את הכוח המלא להפוך בכל רגע. אם לא, זה לרוב נקרא כת.

העצמאות לא נלקחה ממנה כששמת לה אזיקים וגאג, אולי השליטה שלה על עצמה נלקחה באופן רגעי. העצמאות שלה נותרה בדיוק כמו שהיתה גם כאן וגם במקרה של בת יא ענה - היא עדיין אישה עצמאית לחלוטין גם כשהיא נשלטת.
נוריתE
נוריתE • 20 בספט׳ 2012
וקראנו כבר על נשים עצמאיות ואסרטביות שמסרו מרצונן כסף לאהוב ליבן
רק ששם ל א קראו לזה מערכת יחסים בידיסמית בוטחת ובטוחה

שם קראו לילד בשמו.

אני מצטערת חומד
אבל אם לא תחטפי סטירה שתעיר אותך,עכשיו
יום אחד תתעוררי וזה יהיה מאוחר מידי
lori{ע_מ}

Re: בבקשה תתקן:

lori{ע_מ} • 20 בספט׳ 2012
רפאל כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
אזיקים וגאג מפקיעים פיזית את יכולת השליטה (פרט מגיבורי על ומקוסמים). לקיחת כרטיס האשראי היא בחירה מתמשכת ולא רגעית, ולכן אין משמעות גדולה למהירות קבלת ההחלטה.

אני חושב שאתה טועה בהבנת הסיטואציה.

נכון שחוקי המדינה אינם מונעים מבת יענה ללכת לבנק ולהוציא כסף מתי שהיא רוצה. אבל זו לא כל הסיטואציה. יש לה אדון. והוא אוסר עליה לעשות את זה. והאיסור הזה ממשי מאוד עבורה. אין פה בהכרח בחירה מתמשכת או אישרור חוזר ונשנה של הסמכות שלו. היא פשוט חיה תחת סמכותו. במילים אחרות, כשהוא אוסר עליה את זה היא לא חושבת לעצמה: "טוב, הוא אוסר עלי, ואני מחליטה לציית לאיסורים שלו". פשוט אסור לה.

אזרח מן השורה אינו מנוע ללכת לבנק ולשדוד אותו. "חוקי הטבע" אינם מונעים ממנו לעשות זאת. אבל כשאדם אינו שודד בנקים אין פירושו של דבר שהוא מבצע בחירה מתמשכת או אישרור חוזר ונשנה של חוקי המדינה. על-פי-רוב הוא פשוט מציית לחוק ומכיר בכוחה של המדינה עליו מבלי שהוא חוזר ובוחן את הדברים כל רגע מחדש. אפשר לקרוא לזה בשם שליטה מנטלית. זה ממשי וזה חזק מאוד. לפעמים גם יותר מגאג ומאזיקים.

וואו רפאל, אתה וההסברים שלך.
מורידה בפניך את הכובע. גם על ההסבר הנהדר כאן וגם על ההוא תחת שרשור הSSC.
מעבר לדברים שכתבת אין לי מה להוסיף אלא רק להסכים.

ובכל זאת אני אוסיף :-)
אני חושבת שההבדל בגישות נובע בעיקר מהעובדה שיש כאלו שרואים בbdsm תבלין, משחק תפקידים או משהו עם חוקים מאוד מסודרים ומובנים ויש כאלו שרואים בזה דרך חיים לכל דבר.
כפי שיש כאלו שבוחרים להיות טבעוניים או צמחוניים, יש כאלו שחיים את זה כדרך חיים ולא מרגישים צורך להתאים את עצמם לספר חוקים מסויים אלא יוצרים התאמה של הbdsm לחיים שלהם ולדרך שבה הם חושבים שנכון ומתאים להם לחיות.
וכפי שאדם צמחוני לא אמר לעצמו שביום שני בא לו לאכול בשר ואוכל כך גם כאלו שחיים את זה, לא מוצאים צידוקים על ידי נפנוף בנורמות חברתיות מקובלות ולא מחליטים שהיום בא להם לציית ומחר, זו דרישה מוגזמתכי נורא בא להם לעשות קניות ואולי המחשבה מאחורי האיסור כבר לא מחרמנת אז מפסיקים.
אם אדונה של בת יא ענה גזל ממנה את עצמאותה הכלכלית, בין אם כדי להקטין אותה, להפוך אותה לתלותית, להשפיל אותה ולקחת ממנה את אחד העקרונות הכי גדולים לה או סתם כי בא לו, פשוט כי במערכת היחסים שלהם הוא חזק ממנה ו״מותר״ לו לכפות עליה איסורים ומניעת תענוגות, זו זכותו.
ונכון, זה לא ״אקט״ לגיטימי בעולם החיצוני וגם כאן זה לא ממש אקט מקובל, וכפי שזה מקומם לא מעט אנשים כאן, זה מקומם גם אותה. בשביל זה, אני מאמינה, האקט הזה נעשה מלכתחילה, על מנת לגרום לה להתקומם ולבסס עוד יותר את היכולת שלו לשלוט בה, לא משנה באיזו דרך הוא בוחר לעשות זאת.
עזבו אתכם מדיבורים על גבולות וחוקי מדינה, גם אם זה היה קו סופר אדום עבור בת יא ענה אני בטוחה שהיא היתה מתמודדת עם זה.
מעבר לצורך באמון מן הסתם (זה נראה לי כל כך טריוויאלי שאפילו מיותר לכתוב את זה) מדובר כאן בתקשורת. גם הפוסט הזה מהווה תקשורת. היא פונה לאדונה ומסבירה לה את הקושי שלה, הוא מן הסתם מודע, והיא.. מחובתה לשתף אותו. מה הוא עושה עם זה אחר כך זה עניין שלהם.
שרמומית
שרמומית • 20 בספט׳ 2012
נורית, שאלה לי.
בכל הכתיבה שלה , איפה ראית כאן חציית גבולות? היא רשמה על זה?
את מדמיינת?

כי אני לא ראיתי את זה.
Uranus
Uranus • 20 בספט׳ 2012
נוריתE כתב/ה:
וקראנו כבר על נשים עצמאיות ואסרטביות שמסרו מרצונן כסף לאהוב ליבן
רק ששם ל א קראו לזה מערכת יחסים בידיסמית בוטחת ובטוחה

שם קראו לילד בשמו.

אני מצטערת חומד
אבל אם לא תחטפי סטירה שתעיר אותך,עכשיו
יום אחד תתעוררי וזה יהיה מאוחר מידי

אין ספק שאת יושבת ורק מחכה בקוצר רוח ומייחלת לרגע שהצדקנות שלך תשתלם...
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 20 בספט׳ 2012
נוריתE כתב/ה:
sweet nina כתב/ה:
כסף זה דבר רגשי
כמו עוד הרבה דברים בחיים שלנו
לכל אחת מאיתנו יש את המקומות שבהם קשה לה "להישלט"
ואין צורך להעביר ביקורת או דעות כי זה לא רלוונטי

מקסים אותי התיאור שלך בת יא ענה של הויתור
על התחושה שזה עשה לך
ואני חושבת שהגעת איתו לביטחון מאוד עמוק בקשר
אם את מאפשרת לו לקחת לך את הכרטיס בכזאת קלות
אני לא רואה את זה בכלל כ"סמרטוטיות" - צריך הרבה עוצמה כדי לאפשר לאדם אחר לשלוט בך ככה
אם תסתכלי על זה בקונטקסט של שליטה - תראי שזה לא ממש שונה מדברים אחרים שעשית קודם
כנראה שזה תחום שיותר רגיש אצלך

אני לא עוד לא זכיתי ש- רגש/ריגשי ישלם לי את חשבון החשמל וגם לא את הקניות במכולת.

אני לא רואה בזה ביטחון שלה בו
אני גם לא ואה בזה בשום אופן "סמרטוטיות"
מה שאני כן רואה בברור
זאת חציית גבולות בוטה שמסתמכת על אהבה חסרת גבולות וחוסר שיקול דעת.

אני, וזה לא משהו שאני מרבה להוציא ברבים
נידרשתי פעם כתנאי להמשך קשר ולהוכחת ציות ונאמנות חסרת גבולות וביטחון באדם
למסור את הכלב לצער בעלי חיים
לשלוח את הילדה לפנימיה ולהשכיר את הדירה שלי ולעבור לגור אצלו ואת הבת את תראי אצל אמא שלך בחופשות...

לא שקלתי גם לרגע לעשות אחד מהשלשה
זה רק עזר לי לאזור אומץ ולקום וללכת וזה לא היה קל וגם לא תהליך קל

עכשיו,תאמרו מה בין להחזיק כרטיס אשראי ולזה
סימכו עלי
דומה, דומה מאוד

חמדתי , הוא כבר ביקש להיות מורשה חתימה אצלך בחשבון?
עדיין לא?

ובאשר לכל האישורים שהיא מקבלת פה על עצמתה הרבה שבכניעתה הזאת
חבר'ה
אתם רק עושים לה רע ומטעים אותה
שירות דב
אבל בסופו של דבר
רק הי א והיא לבדה תשלם את החשבון.
תזכרו את זה. איפה תהיו אתם?
צ'צ'צ' טעינו טעית טועים?

חבל, חבל מאוד.
תרתי משמע

תגידי נורית, אם היא היתה כותבת שאין לה ילדים והיא רווקה או לחילופין שהם זוג שחי יחד, האם זה היה משנה את דעתך?
שלגי
לפני 12 שנים • 21 בספט׳ 2012
שלגי • 21 בספט׳ 2012
חזרזירה כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:
sweet nina כתב/ה:
כסף זה דבר רגשי
כמו עוד הרבה דברים בחיים שלנו
לכל אחת מאיתנו יש את המקומות שבהם קשה לה "להישלט"
ואין צורך להעביר ביקורת או דעות כי זה לא רלוונטי

מקסים אותי התיאור שלך בת יא ענה של הויתור
על התחושה שזה עשה לך
ואני חושבת שהגעת איתו לביטחון מאוד עמוק בקשר
אם את מאפשרת לו לקחת לך את הכרטיס בכזאת קלות
אני לא רואה את זה בכלל כ"סמרטוטיות" - צריך הרבה עוצמה כדי לאפשר לאדם אחר לשלוט בך ככה
אם תסתכלי על זה בקונטקסט של שליטה - תראי שזה לא ממש שונה מדברים אחרים שעשית קודם
כנראה שזה תחום שיותר רגיש אצלך

אני לא עוד לא זכיתי ש- רגש/ריגשי ישלם לי את חשבון החשמל וגם לא את הקניות במכולת.

אני לא רואה בזה ביטחון שלה בו
אני גם לא ואה בזה בשום אופן "סמרטוטיות"
מה שאני כן רואה בברור
זאת חציית גבולות בוטה שמסתמכת על אהבה חסרת גבולות וחוסר שיקול דעת.

אני, וזה לא משהו שאני מרבה להוציא ברבים
נידרשתי פעם כתנאי להמשך קשר ולהוכחת ציות ונאמנות חסרת גבולות וביטחון באדם
למסור את הכלב לצער בעלי חיים
לשלוח את הילדה לפנימיה ולהשכיר את הדירה שלי ולעבור לגור אצלו ואת הבת את תראי אצל אמא שלך בחופשות...

לא שקלתי גם לרגע לעשות אחד מהשלשה
זה רק עזר לי לאזור אומץ ולקום וללכת וזה לא היה קל וגם לא תהליך קל

עכשיו,תאמרו מה בין להחזיק כרטיס אשראי ולזה
סימכו עלי
דומה, דומה מאוד

חמדתי , הוא כבר ביקש להיות מורשה חתימה אצלך בחשבון?
עדיין לא?

ובאשר לכל האישורים שהיא מקבלת פה על עצמתה הרבה שבכניעתה הזאת
חבר'ה
אתם רק עושים לה רע ומטעים אותה
שירות דב
אבל בסופו של דבר
רק הי א והיא לבדה תשלם את החשבון.
תזכרו את זה. איפה תהיו אתם?
צ'צ'צ' טעינו טעית טועים?

חבל, חבל מאוד.
תרתי משמע

תגידי נורית, אם היא היתה כותבת שאין לה ילדים והיא רווקה או לחילופין שהם זוג שחי יחד, האם זה היה משנה את דעתך?

כולנו נוטים לראות דברים בפריזמה שלנו הכוללת נסיון (טוב ורע), השקפות ומצב נתון בחיים.
רק כדאי לזכור שבדיוק בזה מדובר ושאנחנו לא יודעים היכן מצוי האדם השני (לפחות מבחינתי במקרה הספציפי של בת יא ענה) והיכן הוא עומד ומול מי (בדיוק כפי שעולה מהשאלות של לורי).
גם אני לא אוכל להגיע למצב כזה שלתלות כלכלית באדם אחר משום שהאחריות המוטלת עלי ונסיבות חיי אינם מאפשרים את זה - וגם אילו יכולתי לא בטוח שהייתי רוצה.
אבל,
זו אני ואני זו לא היא.
ואיכשהו לאור השיתוף המתמשך של בת יא ענה לאורך השנים - עושה רושם ששני הצדדים שם מבינים מה הם עושים. תחושת בטן שלי שאין צורך לערב בשלב זה את רשויות הרווחה.

ובלי שום קשר (ואולי עם) אני אשמח מאוד אם תמשיכי לשתף,גם בקשיים ובלבטים בת יא ענה.
aka BODYGUARD

המבוגר האחראי?

aka BODYGUARD • 21 בספט׳ 2012

בת יא ענה היקרה..

לקחו את המילים שלך למיון,
משם לחדר ניתוח,
חלקן הועברו לקברן וחלקן לבית המשפט..

חבל.

תמשיכי לכתוב בעוצמה שאת כותבת,
אם אפשר, ואני יודע שאני מייצג עוד אנשים,
נא לכתוב לעיתים קרובות יותר.

תהיי מי ומה שאת והאמיני בזה.

תודה.
kaly

Re: המבוגר האחראי?

kaly • 21 בספט׳ 2012
BODYGUARD כתב/ה:

בת יא ענה היקרה..

לקחו את המילים שלך למיון,
משם לחדר ניתוח,
חלקן הועברו לקברן וחלקן לבית המשפט..

חבל.

תמשיכי לכתוב בעוצמה שאת כותבת,
אם אפשר, ואני יודע שאני מייצג עוד אנשים,
נא לכתוב לעיתים קרובות יותר.

תהיי מי ומה שאת והאמיני בזה.

תודה.

אומנם את חדשה לי בת יא ענה.אבל מילות בודי בסלע מבחינתי.אשמח ואצפה לקרוא אותך וממך שוב icon_razz.gif
עבודת מאסטר{lori}
עבודת מאסטר{lori} • 21 בספט׳ 2012
סירופ כתב/ה:
אני עם נורית והמלט, מרגישה זיפת עם זה, כבר יומיים קוראת פה

והתגובה הראשונה שלי נשארה גם האחרונה

רציתי לומר לך בבהלה, אחותי, שמרי על עצמך!

וכן... אני יודעת, כשלתי, צר עולמי מלהכיל שונות, וכן, נכון, זה פרוייקט פחד מרהיב, ומי אני בכלל שאדבר, עשיתי חברים שלו להוראתו, אולי זה מסוכן יותר... ובכלל כל הקטע הוא בלמתוח גבולות.
ולא להיות שיפוטי...

אבל איך שהוא, פה הסירנות הפמיניסטיות שלי מהבהבות בעוצמה.

שמרי נפשך, שמרי חייך

מדהים.
הכותבת שצוטטה מסכמת את כל מה שהולך בשרשור הזה כמו בשרשורים רבים אחרים בכלוב.
דואליות. צביעות. אחד בפה ואחד בלב. שיפוטיות כלפי השונה תוך התהדרות מופגנת בשונות של עצמך.

בן זוגה סירסר בה ומסר אותה לחסדי גברים אחרים כרצונו, והיא מזהירה את בת יא ענה מפני סכנת חיים הטמונה בויתור על כרטיס האשראי שלה, כדי שאדונה ירסן אותה מלקנות כל דבר העולה בראשה.

יש פה עוד חכמולוגית שהיתה אחת מ7 או 8 נשים שיחד שירתו אדון אחד. היא פירסמה פה תמונות שמתעדות אותו חותך בבשרה החי את כינויו הוירטואלי באתר ״הכלוב״, והיא מזהירה את בת יא ענה שמסירת כרטיס האשראי היא חציית גבולות ואינה חלק מbdsm אלא ממשהו אחר ש״קראו לו בשמו״, כנראה... כת?

לא אמשיך להסיר כיסויי עיניים של אושיות אחרות שכותבות כאן וטוחנות את השכל בחוקים שהן ממציאות תוך כדי הליכה, רק אגיד שהדוגמא למופת של צביעות מופגנת בשבילי, היא שרשורים מעין אלו.