ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל הכבוד לצה"ל ?

up u rs​(אחרת)
לפני 11 שנים • 19 ביוני 2013
up u rs​(אחרת) • 19 ביוני 2013
Black Lotus כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:

דרושה הגנה נפשית ודרכה אחראית להמצולמים שם.
גברים ונשים כאחד.

איזה פטרנליזם בתגובה הזו והקודמת לה!
מדובר באנשים בגירים על פי חוק, שמחזיקים נשק ואת בטחון המדינה בידיים שלהם, ומקבלים החלטות על פתיחה באש, שלדעתי יותר הרות גורל מאשר האם לצייר את סמל היחידה על הזין / כוס או לא. מצד שני, הם נמצאים בגיל שבו המיניות בשיא. בגיל הזה לא כולם רוצים מערכות יחסים רציניות עם שיחות "יחסינו לאן" אלא פשוט להנות מהחיים, גם בעבר אנשים הצטלמו בתמונות לא פחות חושפניות, רק שאז לא היה קל כל כך לחשוף אותם לכל העולם ואשתו.

המצולמים אולי לא חושבים על איך התמונה הזו תשפיע על ראיונות העבודה שלהם בעתיד (אם תשפיע, כי בכל זאת מדובר בדור אחר, מתעד יותר), אבל אני לא רואה בהם מסכנים חסרי דעת, קורבנות מסכנים רכי נפש, או אנשים שמצוקתם זועקת אל השמיים. אם באמת היה מדובר בלחץ חברתי שגורם לכולם לפעול כך, לא היו מי שמרימים גבה מול זה ובוודאי שהיינו רואים הרבה יותר תמונות מסוג זה.

"בגירים" ו"בוגרים" זאת לא אותה חיה.
up u rs​(אחרת)

ופטרנליזים זאת לא תמיד מילה גסה

up u rs​(אחרת) • 19 ביוני 2013
העובדה שהחוק קבע שאנשים אמורים להתגייס בגיל 18- לא הופך אותם לבוגרים ואחראיים באופן אוטומטי.
וכן, לפעמים צריך לקחת פטרונות על אנשים צעירים שעוד לא מבינים את המשמעות העמוקה של מעשיהם.
וכן, אני בהחלט יכולה להעיד על עצמי, כמי שמראיינת היום אנשים לעבודה- שלו הייתי נתקלת בתמונה כזאת של מועמד ברשת- היה מדובר אוטמטית ב"פסול חיתון". מי שלא מבין צנעת הפרט מה היא- איך אוכל לסמוך עליו עם מידע פנימי?
נכון גם לגבי אנשים מבוגרים יותר.
י/ש אפילו הבדל בין סשן פומבי במועדון יעודי לנושא, לבין פרסום תמונות כאלו ברשות הרבים- וזאת מבלי להתייחס לנזק הנפשי והחברתי של דברים כאלו בגיל כל כך צעיר.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

לא מילה גסה, אבל גם לא התנהגות מוערכת.

סיגורני כתב/ה:
העובדה שהחוק קבע שאנשים אמורים להתגייס בגיל 18- לא הופך אותם לבוגרים ואחראיים באופן אוטומטי.
וכן, לפעמים צריך לקחת פטרונות על אנשים צעירים שעוד לא מבינים את המשמעות העמוקה של מעשיהם.
וכן, אני בהחלט יכולה להעיד על עצמי, כמי שמראיינת היום אנשים לעבודה- שלו הייתי נתקלת בתמונה כזאת של מועמד ברשת- היה מדובר אוטמטית ב"פסול חיתון". מי שלא מבין צנעת הפרט מה היא- איך אוכל לסמוך עליו עם מידע פנימי?
נכון גם לגבי אנשים מבוגרים יותר.
י/ש אפילו הבדל בין סשן פומבי במועדון יעודי לנושא, לבין פרסום תמונות כאלו ברשות הרבים- וזאת מבלי להתייחס לנזק הנפשי והחברתי של דברים כאלו בגיל כל כך צעיר.

אני מכירה (בעיקר מהאתר הזה) אנשים בגילאי 40 ומעלה שלא התבגרו או הפכו לאחראים, ולעומתם יצא לי להכיר (בחיים האמיתיים) כמה וכמה צעירים שחושבים בצורה בוגרת ואחראית ביחס לגילם ובכלל. גיל הוא לא בהכרח פקטור לבגרות נפשית או ללקיחת אחריות.

הסטנדרטים לפיהם שופטים וישפטו מרואיינים לעבודה ישתנו בשנים הקרובות באופן דרמטי. אם בעבר יכלת לשפץ את קורות החיים שלך ולהציג בראיון עבודה מצג "מושלם", הרי שהיום מעסיק יכול לראות את העובד הפוטנציאלי שלו כפי שהוא באמת, בלי המסיכה. מכיוון שזה דור שלא מסנן את מה שהוא מציג, המעסיק יצטרך ללמוד להפריד עיקר מטפל ולבחור את העובד על סמך פרמטרים מקצועיים ולא על סמך תמונות שלו שותה, מצולם בעירום, או מעשן סמים, אחרת לא יהיה לו מי יודע מה מבחר. ואני לא בטוחה שיש קשר בין מידת החשיפה האישית למידת החשיפה של מידע ארגוני פנימי. נסי אולי לשאול את ענת קם האם היא אי פעם העלתה תמונות עירום שלה לרשת...

שיפוטיות שכוללת אשמה ובושה יוצרת נזק נפשי. התנועה הפמיניסטית מתמחה בכך, כפי שרצסיבי ציין, על ידי שכנוע נשים שהן מושפעות ביותר בקלות מגברים ולכן צריכות הגנה מיוחדת. אם מתייחסים לזה כפי שרובנו התייחסנו כאל משובת נעורים לגיטימית ומשעשעת, כל עוד היא נעשתה בהסכמה, אין סיבה שיגרם נזק נפשי למי מהמצולמים, ואפילו אין באמת פגיעה בערכי צה"ל.
בלוסום​(לא בעסק)

קצת פרספקטיבה

בלוסום​(לא בעסק) • 19 ביוני 2013
הצבא, כמו שאמרו פה, הוא בבואה של החברה
כך גם האתר הזה.
ובאתר וחברה שבהם רבים חרטו על דגלם את נפוץ הפרות הקדושות והטבואים
שלא יתפלאו על המראה המכוערת שהם רואים מול עיניהם במעשה שכזה.

אישית אני מקווה שהבנות האלה ישבו בכלא על חלול קדושת הצבא ועל הזלזול הבוטה והמגעיל ברכוש צהל ובערכים עליהם אני, ורבים שכמותי חונכנו.
Brave Dwarf

Re: קצת פרספקטיבה

Brave Dwarf • 19 ביוני 2013
טמפסט כתב/ה:
כך גם האתר הזה.

אישית אני מקווה שהבנות האלה ישבו בכלא על חלול קדושת הצבא ועל הזלזול הבוטה והמגעיל ברכוש צהל ובערכים עליהם אני, ורבים שכמותי חונכנו.

איזה ערכים? שבסיס זה לא מגרש משחקים ונשק זה לא צעצוע? אלה לא ערכים ובטח ובטח שלא קדושים. נשק אינו צעצוע כי הוא יורה לפעמים וכשהוא יורה הוא מזיק לבריאות ובסיס אינו מגרש משחקים כי בבסיס צריכה להיות משמעת, שוב בגלל שחוסר משמעת בבסיס צבאי עלול להזיק לבריאות ובמקרים מסוימים אפילו לגרום למוות. לא נעים. אבל קדושה? ערכים? זה לא דת, זה חלק מהחיים ובמצב של היום, חלק מאוד אינטגרלי מהחיים. אבל כמו בכל חלקי החיים בהם שותפים בני אדם, לפעמים יש פשלות ולא הכל עובד נקי. אז קרה, אז הן חטפו נזיפה (כמדומני) ובטח ובטח הסבר מעמיק. לא ביג דיל.

לא צריך לנפח את הכל עד לרמה של מלחמת מינים או כתלים, קדושות ותפילות. החיים לא מסובכים. אתם הם אלה שמסבכים אותם.
מלכתא
מלכתא • 19 ביוני 2013
זאלופון כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:

כך שאחת משתיים: או שפיתחת יכולת מעוררת הערצה לקרוא רגשות בישבנים, או שאת משליכה על המצולמות את העולם הפנימי שלך. ככל שהייתי שמח ללמוד כיצד מזהים תחת מבואס, אני נוטה לכיוון האופציה השנייה.

.

דבר ראשון, אתה קצת (הרבה) חצוף. העולם הפנימי שלי עשיר, שלם ועמוק. אבל סתם נניח לדוגמא שהייתי נפגעת תקיפה מינית, ואתה הרי לא מכיר אותי.... אבל הדברים נקראים על ידי אחרות, מה זה יעשה להן? חבל, הפעם אתה לא מצחיק ולא שנון. קראתי אותך במצבים טובים יותר.

דבר שני, לגבי השאלה ההגיונית היחידה שלך-
בחלק מהתמונות כן היו פנים. והן לא היו פנים מאושרות.
אני הייתי בצד השני, בצד שמטפל בבנות האלה שנגררות אחרי חברות "מאגניבות" או נסחטות בידי בחורים צעירים "נו תראי לי, אני לא אראה לאף אחד".
ואחר כך הן מאוד מתחרטות... מאוד.... והתוצאות לא חיוביות.
אז אני מודה שאני לא יודעת לקרוא הבעת לפי תחת. אף לא צריך להיות מומחה גדול כדי לזהות פנים של בחורה במצוקה אישית.

אף אחד לא טען שהעולם הפנימי שלך אינו עשיר או עמוק. טענתי, שלא ניתן להכחישה, היתה כי רוב התמונות הן תמונות של תחת או כוס, ולכן אין לך, או לכל אדם אחר, שום יכולת שהיא לדעת מה מצבן הרגשי של המצולמות, אם הן מאושרות או מאוימות, שמחות או עצובות.

עוד טענתי, כי מבין התמונות המעטות יחסית שכן מופיעות בהן פנים, יש רק אחת (הבחורה השוכבת עם הרובה) שבה הבעת הפנים איננה מחויכת או משועשעת, ואפילו בה יהיה זה נמהר להסיק כי הבחורה במצוקה. בכל שאר התמונות, אין שום הבעת פנים שמעידה חד משמעית על מצוקה. אם את חולקת על כך, את מוזמנת לציין באילו תמונות ראית את המצוקה הכל כך ברורה שאת טוענת לקיומה.

טענתך כי "היית בצד השני" מחזקת את הנקודה שלי: הקביעה שלך כי הנשים הצטלמו מתוך מצוקה וכפייה באה ממך, מהחוויות שלך, מהעולם הפנימי שלך (שאת עומקו איני יודע ולא טענתי דבר לגביו). היא אינה באה מהן או משום דבר שהתמונות מספרות אודותיהן.

נכון, אם כוווווווולם סובלים מזה בדיעבד, דווקא המצולמות בתמונות הספציופיות הללו מאוד מרוצות.
אם מה שאתה טוען נכון, הרי שגם אתה בעצמך לא יכול להפריך את מה שטענתי.
אם באמת לא ניתן לדעת האם הם מאושרים או לא- הרי שאתה לא יכול לטעון גם שהם כן מאושרים.

הנסיון להיות פוליטיקלי קורקט ומתחכם לא מוציא אותך באור טוב...
מלכתא
מלכתא • 19 ביוני 2013
Black Lotus כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:

דרושה הגנה נפשית ודרכה אחראית להמצולמים שם.
גברים ונשים כאחד.

מדובר באנשים בגירים על פי חוק, שמחזיקים נשק ואת בטחון המדינה בידיים שלהם, ומקבלים החלטות על פתיחה באש, שלדעתי יותר הרות גורל מאשר האם לצייר את סמל היחידה על הזין / כוס או לא. מצד שני, הם נמצאים בגיל שבו המיניות בשיא. בגיל הזה לא כולם רוצים מערכות יחסים רציניות עם שיחות "יחסינו לאן" אלא פשוט להנות מהחיים, גם בעבר אנשים הצטלמו בתמונות לא פחות חושפניות, רק שאז לא היה קל כל כך לחשוף אותם לכל העולם ואשתו.

המצולמים אולי לא חושבים על איך התמונה הזו תשפיע על ראיונות העבודה שלהם בעתיד (אם תשפיע, כי בכל זאת מדובר בדור אחר, מתעד יותר), אבל אני לא רואה בהם מסכנים חסרי דעת, קורבנות מסכנים רכי נפש, או אנשים שמצוקתם זועקת אל השמיים. אם באמת היה מדובר בלחץ חברתי שגורם לכולם לפעול כך, לא היו מי שמרימים גבה מול זה ובוודאי שהיינו רואים הרבה יותר תמונות מסוג זה.

איזו היתממות והטמנת ראש בחול בתגובה הזאת ובדומיה!
האם כל אדם שהוא "בוגר עפ"י חוק" הוא באמת אדם שיודע לקחת אחריות על מעשיו?
האם תמיד כל אדם, גם מבוגר, יודע לשקול היטב את הצעדים שלו ויודע מה יקרה *אחרי* שהוא ינהג כך או אחרת?
אם זה אכן היה כך,בתי הכלא שלנו היו הרבה יותר ריקים ממה שהם היום.
בלוסום​(לא בעסק)

בלוסום​(לא בעסק) • 19 ביוני 2013
Brave Dwarf כתב/ה:
טמפסט כתב/ה:
כך גם האתר הזה.

איזה ערכים? שבסיס זה לא מגרש משחקים ונשק זה לא צעצוע? אלה לא ערכים ובטח ובטח שלא קדושים. נשק אינו צעצוע כי הוא יורה לפעמים וכשהוא יורה הוא מזיק לבריאות ובסיס אינו מגרש משחקים כי בבסיס צריכה להיות משמעת, שוב בגלל שחוסר משמעת בבסיס צבאי עלול להזיק לבריאות ובמקרים מסוימים אפילו לגרום למוות. לא נעים. אבל קדושה? ערכים? זה לא דת, זה חלק מהחיים ובמצב של היום, חלק מאוד אינטגרלי מהחיים. אבל כמו בכל חלקי החיים בהם שותפים בני אדם, לפעמים יש פשלות ולא הכל עובד נקי. אז קרה, אז הן חטפו נזיפה (כמדומני) ובטח ובטח הסבר מעמיק. לא ביג דיל.

לא צריך לנפח את הכל עד לרמה של מלחמת מינים או כתלים, קדושות ותפילות. החיים לא מסובכים. אתם הם אלה שמסבכים אותם.

איפה דיברתי על מלחמת מינים??
ואולי הבעיה היא בדיוק להפך! אנשים ממעיטים מערך המעשה, והכל נחשב כ"משובת נעורים"
ולא כפנינו הפומביות כחברה בעולם.
אחר כך מתפלאים שמזלזלים בנו כשאנחנו מזלזלים בעצמנו.
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
מלכתא כתב/ה:
Black Lotus כתב/ה:

איזו היתממות והטמנת ראש בחול בתגובה הזאת ובדומיה!
האם כל אדם שהוא "בוגר עפ"י חוק" הוא באמת אדם שיודע לקחת אחריות על מעשיו?
האם תמיד כל אדם, גם מבוגר, יודע לשקול היטב את הצעדים שלו ויודע מה יקרה *אחרי* שהוא ינהג כך או אחרת?
אם זה אכן היה כך,בתי הכלא שלנו היו הרבה יותר ריקים ממה שהם היום.

אין פה שום היתממות, וכמו שכתבתי בתגובה אחר כך גם שום קשר לגיל. יש אנשים שלא ידעו לקחת אחריות על המעשים שלהם גם עשורים שלמים לאחר שסיימו צבא, ויש כאלו שכבר בשלב הזה יודעים. התערבות חיצונית לא תצליח ללמד אותם לקחת אחריות. וכנראה שבתי הכלא (לפחות הצבאיים שבהם) היו מלאים אפילו יותר אם היו מאמצים את גישת הפטרנליזם של חלק מחברי האתר הזה.

טמפסט כתב/ה:
כך גם האתר הזה.

העולם התקדם וממשיך להתקדם בזכות אנשים שמטילים ספק ובוחנים גבולות, טבואים והנחות יסוד. הם גם אלו שלא רואים "מראה מכוערת" ולא עושים ביג דיל מחבורת צעירים שמבטאים את המיניות שלהם עם הנשק או סמלי היחידה שלהם. מסתבר שאלו שמחזיקים בדעה השמרנית רואים מראות מכוערות בכל מקום, למעט במקרים בהם דמותם היא זו שמשתקפת.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי יונ' 19, 2013 7:24 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 19 ביוני 2013
טמפסט כתב/ה:

איפה דיברתי על מלחמת מינים??
ואולי הבעיה היא בדיוק להפך! אנשים ממעיטים מערך המעשה, והכל נחשב כ"משובת נעורים"
ולא כפנינו הפומביות כחברה בעולם.
אחר כך מתפלאים שמזלזלים בנו כשאנחנו מזלזלים בעצמנו.

העניין של מלחמת מינים לא הופנה אליך.
אבל זה בדיוק מה שזה, טמפסט, לא יותר ממשובת נעורים. למשובת הנעורים הזאת יכול להיות מחיר כבד מאוד, כמו למשל בתמונה ההיא בה משום מה כולם התמקדו על פניה של הנערה ולא על העובדה שהיא מתכסה בנשק (קיבני פני). אבל פרט לכך שמדובר במסגרת נוקשה שמבוססת על חוקים לא כי היא דת לה צריך לסגוד, אלא כי החוקים האלה מונעים טעויות עליהן התשלום עלול להיות מאוד כבד, מדובר במסגרת שמהווה חלק מהחברה הישראלית. וכמו שבחברה האמריקאית יש אנשים שמצטלמים בערום, בצרפתית, ברוסית, בסינית וביפנית, כך גם הנוער הישראלי פותח לעצמו פייסבוק ועושה חיים משוגעים.

מאוד לא הייתי רוצה לחיות במדינה בה קיים משטר צבאי ומשמעת צבאית 24/7 ואני לא רואה שום פגיעה בשום קדושה בכך שנערים ונערות בני 20 נוהגים כפי שנערים ונערות אמורים לנהוג בגיל הזה. למרות(!) המצב הקשה בו אנחנו חיים ולמרות(!) שבגיל 17 וחצי הצעצועים שלהם מתחלפים בטנקים אמיתיים. אם כבר אז הייתי אומר שהצבא הקדוש הזה על כל ערכיו כנראה לא מודע לבעייתיות ולא משקיע מספיק משאבים כדי להסביר להם מה מותר ומה אסור. אבל הם, הם דווקא בסדר גמור.