לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ואתם תמשיכו

walking dead
לפני 9 שנים • 21 בפבר׳ 2015
walking dead • 21 בפבר׳ 2015
גם הצחיק אותי שכתבת שביבי ניהל מלחמה למופת בלי התלהמות וסיכון מיותר.

כן?

באמת?

לך דבר עם תושבי עוטף עזה, כי הם כל כך מרוצים מהמבצע למופת (סירבו הרי להודות שזו מלחמה ולא מבצע... חס וחלילה שלא יצטרכו לפצות בעלי עסקים שנפגעו כתוצאה מהלחימה הממושכת) ובכלל, כל קולות הקדיחה והחפירות המחודשים האלו של מנהרות מתחת לבתים שלהם עוזרים להם לישון טוב יותר בלילה.
אתה זה שחי בבולשיט ומעוות עובדות כמו שנראה לך.
אם החלטת להצביע ביבי - לך על זה, בעצם רוץ באושר על זה.
אני, סמולנית שכמוני שכבר 10 שנים בכלל לא מצביעה לשמאל מעדיפה להסתכל על המציאות הכואבת ולא דרך משקפיים ורודים עם נצנצים.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 21 בפבר׳ 2015
כן ביבי תכף שם אפוד אוסף תדל ורץ להילחם בעצמו בעזה.

אמרנו שזה מה שיהיה משם. אמרתם שכל הימין הזויים ורק מנסים להפחיד...

כל מה שצהל ביקש בלחימה , קיבל ואושר.

כל השמאל אמר שביבי מנהל מלחמה למופת.

הימין דווקא רצה יותר.. מזהבה ועד בוזי תמכו בו.

עם ההרגשה של התושבים קשה להתווכח, אבל כשחושבים על מה יכול היה להיות..

את רוצה מלחמה בעזה, מלחמה עקובה מדם? שתעלה לנו בהמון המון הרוגים?

אני לא.
walking dead
אתם... אנחנו...

על מה אתה מדבר בכלל...? מי פינה את גוש קטיף...? ראש ממשלה שמייצג את הסמול? אז מי אמר ולמי?

לאורך כל שנות הקיום של מדינת ישראל, כל המהלכים הכי סמולניים בוצעו על ידי ראשי ממשלה שאמורים לייצג את הימין. מי ויתר על סיני? (רמז: לא רבין). מי שיחרר את אחמד יאסין כאקט הומאני כי היה "על ערש דווי"? (רמז: לא פרס ואפילו לא אהוד ברח).

אתה ממשיך לטעות ולחשוב שיש בכלל ימין ושמאל בפוליטיקה הישראלית. משעשע.
הדבר היחיד שיש זה אינטרסים, לא אידאולוגיה. אבל מזלו של ביבי שיש חולמים רומנטיקנים כמוך שעוד מאמינים ב"ימין ושמאל".
ולשאלתך, מה אני רוצה? אני מצטרפת לקריאתו הנרגשת של זאלו שאנשים ישתמשו יותר בקונדומים. ויפה שעה אחת קודם.
A v​(שולט)
את רצינית???

בגין עשה שלום עם האוייבת הכי גדולה שלנו. (והכי מסוכנת) ויש לך טענות נגד?

את נגד השלום?

את אחמד יאסין שיחררו... ואחר כך שלחו אותו למפגש עם 72 בתולות..

שרון ביצע את ההתנתקות עם ציפי ואולמרט.. תזכירי לי איפה הם עכשיו?

זה שהיו פעם בליכוד לא אומר כלום.

רבין נתן להם נשק ותחמושת לרוב..

ואצלינו המרוקאים הפרמטיביים לא מכירים בקנדום..

אבל תשמעי יבוא יום אולי שתוכלו לירות בנו.. ככה גם תהיו מסופקים יותר..

תנסו.
walking dead
כן, שרון לא היה חלק מקבלת ההחלטות. רק ציפי ליבני ואולמרט. הוא היה שה תמים. העיקר שאתה משכנע את עצמך בזה.
ומי אמר שיש לי בעיה עם זה שבגין עשה שלום עם מצריים? הבאתי את זה כדוגמה לאקט מאוד סמולני שבוצע על ידי ראש ממשלה "ימני".
ולגבי אחמד יאסין, נראה לי שהחלטת לעשות קפיצת זמן וחלל, כי מהרגע שהוא שוחרר ועד ששלחו אותו לפגוש את הבתולה בת ה- 72 שלו - עברו אי אילו שנים בהן הוא היה הסמל והרוח שעודדה את החמאס לפעול והיה אחראי בעצמו על לא מעט פיגועים. כמו שאמרתי, משקפיים ורודים עם נצנצים.

לגבי החלק האחרון בדבריך - השד העדתי זה כזה 2006, תתקדם הלאה וצא מרגשי הנחיתות. ועוד פעם אתה מכניס אותי לתוך איזשהי קבוצה שבדית במוחך הקודח. תרגע, שתה כוס מים ואל תשב בבית ותחכה ש"אנחנו" (מי שאלו לא יהיו) ירו בך ויהיו מסופקים.
A v​(שולט)
כתבתי במפורש "שרון ביצע את ההתנתקוץ"

איפה ראית שהתחמקתי מזה? ואנחנו יודעים גם למה.. רמז. זה לא היה לטובת המדינה.

את תוקפת מצד אחד על זה שהחזירו שטח... בגלל הסכם השלום.

זה נראה כאילו את לא מסכימה עם המהלך.

וכן כשהימין עושה שלום יש לו יותר תמיכה. ככה זה בנוי לטוב ולרע.

מצד שני יש הבדל גדול בין עשיית שלום עם הצבא הכי גדול במזרח התיכון. שאולי את לא יודעת אבל היה קרוב מאוד להביס אותנו.

לבין לתת נשק למחבלים.

אתם שמחים שגלעד שליט בבית. אבל תוקפים את ביבי על ההסכם ששיחרר את גלעד.

אני מאוד שמח שלא הייתי צריך להחליט בכזו משוואה. מחבלים מול חייל.

לי אישית קצת קשה להבין את הנוסחה הזו. היא צבועה ופאתטית.

ולי אין רגשי נחיתות. ולעולם לא היו.

אבל מצד שני להרבה יש תחושה שהם מעל.. והם תמיד באים מאותו מקום... מעניין.

דרך אגב אני בעד חוק שיחייב כל אחד להצביע.
לילית חדשה
לילית חדשה • 21 בפבר׳ 2015
AV,

בפרשיות שקשורות לביבי בכוונה לא התעסקתי.
כי הן כרגע לא מעניינות אותי.

ואיך בדיוק הטיעון שלך עובד?
לא הצלחתי להבין את ההקבלה בין היות ח"כית אישה לבין זה שביבי ורעייתו הוציאו אלפי שקלים על נרות ריחניים למשל.
לי אישית ההשוואה הזו נראית מגוחכת, אבל אולי זו רק אני.

ולשאלתך- לא זו לא רק הנהנתנות של נתניהו שמפריעה לי.
מפריע לי שבעוד שיצחק תשובה נפגש עם נתניהו לפחות 7 פעמים השנה- נתניהו לא טרח פעם אחת להתייחס באמת לנושא המפונים מגבעת עמל.

מפריע לי שהוא התערב בניסיון למנוע את פירוק מונופול הגז. והצליח כי בזכותו תשובה הולך לעשות רווחים עצומים מהמאגר(ים) בגלל המחיר שנקבע (מחיר שגבוה ביותר מחצי מהמחיר המקובל בעולם).
מפריע לי שחיל הים הוא זה שמגן על המאגרים למרות שאת הרווחים מהגז הציבור לא באמת ייראה.

מפריע לי שהוא התערב בכל הקשור למפעלי ים המלח, וכרגע כי"ל שבעקבות התערבות נתניהו מקבלת במחיר מציאה את הזכות להפיק מינרלים מים המלח מפטרת עובדים

מפריע לי שהוא מוכר את היחסים עם ארה"ב בעבור נאום בחירות שחבר שלו קנה לו.

מפריע לי שהוא שולח את האנשים שלו (פרקליט ויועץ כלכלי) לדחוף לאישור של פרוייקטים,
כדוגמת פרויקט פצלי השמן פרויקט עם סיכון מאוד גבוה ושיכניס המון כסף לאחד מהמקורבים שלו.

מפריע לי שהוא מסכן את היציבות ברמת הגולן כדי שמקורב שלו יעשה הרבה כסף. וכמובן את זה שכנראה לא מעניין אותו שקידוחי נפט ברמת הגולן רק ידרדרו את מעמדה של ישראל בעולם כי הגולן נחשב כשטח כבוש.

מפריע לי שרק השבוע ביבי הודיע לחרדים שאם יקים את הממשלה הבאה הוא יבטל את הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס ויהפוך אותו לעוד יותר חסר שיניים ממה שהוא היום.

ואני יכולה להמשיך את הרשימה עוד ועוד ועוד.
A v​(שולט)
לילית חדשה כתב/ה:
AV,

בפרשיות שקשורות לביבי בכוונה לא התעסקתי.
כי הן כרגע לא מעניינות אותי.

ואיך בדיוק הטיעון שלך עובד?
לא הצלחתי להבין את ההקבלה בין היות ח"כית אישה לבין זה שביבי ורעייתו הוציאו אלפי שקלים על נרות ריחניים למשל.
לי אישית ההשוואה הזו נראית מגוחכת, אבל אולי זו רק אני.

ולשאלתך- לא זו לא רק הנהנתנות של נתניהו שמפריעה לי.
מפריע לי שבעוד שיצחק תשובה נפגש עם נתניהו לפחות 7 פעמים השנה- נתניהו לא טרח פעם אחת להתייחס באמת לנושא המפונים מגבעת עמל.

מפריע לי שהוא התערב בניסיון למנוע את פירוק מונופול הגז. והצליח כי בזכותו תשובה הולך לעשות רווחים עצומים מהמאגר(ים) בגלל המחיר שנקבע (מחיר שגבוה ביותר מחצי מהמחיר המקובל בעולם).
מפריע לי שחיל הים הוא זה שמגן על המאגרים למרות שאת הרווחים מהגז הציבור לא באמת ייראה.

מפריע לי שהוא התערב בכל הקשור למפעלי ים המלח, וכרגע כי"ל שבעקבות התערבות נתניהו מקבלת במחיר מציאה את הזכות להפיק מינרלים מים המלח מפטרת עובדים

מפריע לי שהוא מוכר את היחסים עם ארה"ב בעבור נאום בחירות שחבר שלו קנה לו.

מפריע לי שהוא שולח את האנשים שלו (פרקליט ויועץ כלכלי) לדחוף לאישור של פרוייקטים,
כדוגמת פרויקט פצלי השמן פרויקט עם סיכון מאוד גבוה ושיכניס המון כסף לאחד מהמקורבים שלו.

מפריע לי שהוא מסכן את היציבות ברמת הגולן כדי שמקורב שלו יעשה הרבה כסף. וכמובן את זה שכנראה לא מעניין אותו שקידוחי נפט ברמת הגולן רק ידרדרו את מעמדה של ישראל בעולם כי הגולן נחשב כשטח כבוש.

מפריע לי שרק השבוע ביבי הודיע לחרדים שאם יקים את הממשלה הבאה הוא יבטל את הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס ויהפוך אותו לעוד יותר חסר שיניים ממה שהוא היום.

ואני יכולה להמשיך את הרשימה עוד ועוד ועוד.

לילית, אל תפלי מהכסא אני מסכים איתך.

ואני יכול להוסיף רשימה של עוד הרבה עוולות שהמדינה צריכה לתקן.

מקשישים.(שמפלגת העבודה הצביע נגד) ועד חינוך.

"התערבות" שאת מדברת עליה.. היתה רק בעיתונים מסוימים... אני בוחר לא להאמין להם.

תשובה.. אני מסכים איתך לחלוטין. נבלה טריפה. אבל יש פה עוד שיקולים מעבר רק לאדם הזה ותפקידו של ראש ממשלה לראות את התמונה הכללית.

אני לא מסכים איתך לגבי הנאום בקונגרס. לטעמי מאוד חשוב שינאם שם וישכנע את הקונגרס לא לתת יד להסכם המתגבש.

ושאלה לי אלייך. את ראש ממשלה בא ידיד קרוב ומראה לך אופציה שמדינת ישראל תרויח שיהיו עוד מקומות תעסוקה.

את מבטלת אותו רק בגלל שהוא חבר שלך?
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 21 בפבר׳ 2015
לילית חדשה כתב/ה:
AV,

מפריע לי שהוא התערב בכל הקשור למפעלי ים המלח, וכרגע כי"ל שבעקבות התערבות נתניהו מקבלת במחיר מציאה את הזכות להפיק מינרלים מים המלח מפטרת עובדים .

זה לא נכון. בתחילת 2013 פוטאש הציעה לרכוש את כיל ולפיד היה זה שסירב לכך במילים: משאבי הטבע של מדינת ישראל הם נכס ציבורי והציבור הישראלי הוא הראשון שצריך להנות מהם. אמר והקים את שישנסקי 2 ובכך הכשיל את הרכישה, למרות שפוטאש הבטיחה לשמור על מצבת העובדים ואף על תפוקת המחצבים בישראל כפי שהיא. כלומר, אילו כיל נמכרה לפוטאש, הפיטורים לא היו מתרחשים ומשאבי הטבע היו משמשים את הציבור הישראלי. בנוסף, פוטאש הבטיחה לשמור על מניית הזהב של הממשלה מה שהיה מונע פגיעה באינטרסים של מדינת ישראל בים המלח. לפי החישוב של גלובס, הקונץ של לפיד עלה למדינה מיליארדים וליתר דיוק: לולי לפיד, החברה לישראל הייתה זוכה ברווח הון של כ- 30 מיליארד שקלים כשמס רווח הון (25%) נאמד בכ- 7.5 מיליארד שקלים. אם לשפוט לפי ההודעה שהוציאה לעיתונים מפלגת יש עתיד כי: ״יאיר לפיד, באומץ בלתי רגיל, הסתכל בעיניים של ראש הממשלה ושל שטייניץ ושל כולם ומנע את מכירת ים המלח לפוטאש״, ניתן להסיק שביבי היה דווקא בעד המכירה שהייתה מצילה, כאמור, גם את העובדים, גם את האינטרסים וגם מבטחת את התפוקה העכשווית.
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 21 בפבר׳ 2015
T O M כתב/ה:
ציטוט:

הבעיה של חלק מהאנשים שיושבים היום בימין הוא שהם מגדירים את הרעיון של לשתף פעולה עם מיעוט ערבי משמעותי פה, לשמוע אותם ולהכיל אותם ברמה סבירה בתוך החברה זה למכור את המדינה לערבים. מה לעשות מדינת ישראל מורכבת גם מתושבים ערבים אלה הם פנינו והם תמיד היו פנינו ויש להתחשב בזה.

מה שקורה כרגע עם חברי הכנסת הערביים והתבטאויותיהם -
אתה חושב שזו רמה סבירה של הכלה שעלינו לקבל?

גם את עניין המרמרה עלינו להכיל? ואת נאום השהידים גם?
לזה אתה קורה לשמוע אותם ולהכיל אותם ברמה סבירה?

ציטוט: ...ואולי אפילו נכונן משא ומתן עם הפלסטינאים שימשוך לפה משקיעים?...

אתה עדיין מאמין במשא ומתן איתם, אה? icon_smile.gif
מדהים...פשוט מדהים...
לא מתייאש מהם.

מביבי התייאשת אבל להם אתה מוכן לתת עוד צ'אנס....ועוד צאנס ועוד צאנס.
לא משנה כמה מכניסים לך. בהם אתה נותן אמון.
כמה חבל שבהם אתה יותר נותן אמון.

ציטוט:
תשחרר מחברי הכנסת הערבים הם לא הבעיה של המדינה הזאת, והם אף פעם לא היו הבעיה של המדינה הזאת

אז אתה חושב שהם לא בעיה שצריך להתחשב בה ושלמעשה
אף פעם לא היוו בעייה כלשהיא שצריך לדון בה....
כל האמירות הקשות שנאמרו על ידם לא היו מספיק חשובות עבורך בשביל שתחשוב שזו בעיה.

מה כבר אוכל להגיד על משפט כזה?
נשמע כאילו תמיד היו טובים איתנו ועזרו לנו כל הזמן.

עיוורון. זה מה שיש לי להגיד.

בוודאי שאני חושב שיש לקבל את אמרותיהם של חברי הכנסת הערבים. במדינות שלא מקבלים התבטאויות כאלה התוכלת ורמת החיים דיי נמוכה. אלה מדינות כמו רוסיה איראן או טורקיה. הדמוקרטיה שם דיי בפח. היכולת שלנו לקבל ולהכיל דעות שהן מחוץ לקונסנזוס, רק מחזקת את מדינת ישראל, ולא מחלישה אותה.
והכל בסדר אחי.. שהתרחשה פרשת המרמרה הגבנו (פחות או יותר) כפי שהיה מצופה. הביטוי "שאהיד" שלהם זה לא שונה מ"חלל" שלך. זאת דמוקרטיה וזה חופש הביטוי ורב מה שחברי הכנסת הערבים אומרים היום ואמרו עד היום הוא לגיטימי כחלק מהמשחק הדמוקרטי.

כמו כן ברור שאני אתייאש מביבי לפני שאתייאש מהפלסטינים. אני בכלל לא מתייאש מהם כי אני לא נותן להם דין וחשבון, ולא מקבל מהם דין וחשבון. ביבי הוא ראש ממשלת ישראל ואם הוא גרוע לטעמי אני ארצה להחליף אותו. וכן אני מצפה שישראל תיזום מהלכים מדיניים ולא תגרר לסטגנציה של חוסר מעש שתוביל להמשך המצב של שליטה על עם אחר, וכל מה שמשתמע מכך.

אני חושב סך הכל שהגיוני שתצביע ביבי אם אתה לא מאמין בשום סיכוי לשפר את המצב הקיים, ולא מאמין בליזום משא ומתן. זה בערך מה שביבי מקדם.