לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כמה מילים על סולידריות (ותרומות)

פייה{O}
לפני 9 שנים • 21 במרץ 2015
פייה{O} • 21 במרץ 2015
המלט כתב/ה:
פייה כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
מה קרה? פתאום דמוקרטיה היא לא כזו טובה? האנשים האלה שלא יודעים לבחור כמו שצריך, והם עוד הרוב!

בוודאי שדמוקרטיה היא לא כזו טובה.
דמוקרטיה בשום פנים אינה דרך שלטון אידיאלית, היא פשוט ברירת המחדל הרעה במיעוטה.
זה שכל אחד, לא משנה כמה טיפש, גזען, צר מוחין, או נבער הוא, יכול לבחור - ברור שזה גרוע.
לא שיש אופציה ריאלית טובה או נכונה יותר, כאמור.

"נוכל לקרקש בבקבוקינו כמה שנרצה בשבועות הקרובים על גזענות ובערות, אבל בליבנו אנחנו יודעים שהם שונאים אותנו בגלל שאנחנו מתנשאים עליהם"

- אבנר הופשטיין, ברגע של התפכחות.
http://b.walla.co.il/item/2838803

תגובה מניפולטיבית, מיותרת ומרושעת.
אני לא התקשורת השמאלנית, אני אדם פרטי עם דיעות שבימים אלו חשה תסכול וכאב מהמצב.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 21 במרץ 2015
לא רק לדמוקרטיה אין אופציה טובה יותר או ריאלית יותר,

גם לביבי לא הייתה הפעם אופציה טובה יותר או ריאלית יותר.
אולי פעם הבאה שפשוט יהיו שתי אופציות שנוכל לבחור מהם?

כי אני לא יכולתי לבחור "המחנה הציוני" רק כי "צריך להחליף את ביבי". זה פשוט מעליב.
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 21 במרץ 2015
פייה כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
מה קרה? פתאום דמוקרטיה היא לא כזו טובה? האנשים האלה שלא יודעים לבחור כמו שצריך, והם עוד הרוב!

זה שכל אחד, לא משנה כמה טיפש, גזען, צר מוחין, או נבער הוא, יכול לבחור - ברור שזה גרוע.

את טועה טעות בסיסית בהבנת הדמוקרטיה העכשווית -
זה ממש לא הרע במיעוטו אלא הבחירה הפוזיטיבית שלנו. למעשה הבחירות הדמוקרטיות התחילו כשרק גברים, אזרחים חופשיים, או לחילופין רק זכרים ממשפחות של בעלי הון, הצביעו. בפועל היה מדובר במיעוט שקיבל החלטות למען הרוב, וקידם את האינטרסים שלו על פני אינטרסים של שאר ההמון. הדמוקרטיה כפי שהיא היום, היא בדיוק מה שאנחנו מבקשים לנו: זכות הצבעה לכל אזרח באשר הוא אזרח, בין אם הוא עני או עשיר, משכיל או אנאלפאבית, גבר או אישה. הרעיון העומד בבסיס ההחלטה הזו היא שלכל אחד יש זכות לבחור במי שיקדם וייצג את האינטרסים שלו.

ועכשיו אני אראה לך משהו, בקשר לתפישה שלך. בטענה שלך מובלעת הנחה מסויימת, שמחזקת את הטענה שלי בפוסט הזה: אני הייתי אומרת שסטטיסטית אותו גוש של טיפשים, צרי מוחין ונבערים מחולק באופן הומוגני בין המפלגות/הגושים, כך שהם לא באמת מייצרים הטייה כלשהי. טיפשים יש בכל מקום, והם בוחרים לכל המפלגות.

מתי לשיטתך נוצרת בעיה? כשהם מקובצים תחת מפלגה אחת או גוש אחד באופן שמשפיע על התוצאה. זה בעצם להגיד שאם נשאיר את הקבוצה הזו מחוץ לקבוצת הבוחרים, הרי שהתוצאות יהיו שונות.
זה בעצם אומר, לענייננו, שהקבוצה הזו בימין היא כל כך גדולה, עד שהיא מטה את הכף.
זו בדיוק ההתנשאות.
מ.ש.ל.
the rain song
the rain song • 21 במרץ 2015
אני חושבת שעירית לינור סיכמה את העניין לא רע בכלל.

https://www.facebook.com/iritlinur/posts/764057787045357?fref=nf

ולמי שאין פייסבוק -
להזכירכם - אלו מילים של עירית לינור.

אני משוכנעת באמת ובתמים שרובו המכריע של השמאל לא נתקף דיכאון מצמית או זעם חסר מעצורים על בחירתו של נתניהו. אין לי ספק שרובו המכריע של השמאל מכבד מצביעי ימין ואת השקפת עולמם בלי לעשות מזה עניין גדול של "תסתכלו עלי איך אני מכבד ימנים".
משום כך אלה שמשתוללים מיגון או מזעם (או משניהם) מעציבים אותי. נולדתי לשבט הזה ושם נמצאים החברים שלי, בני משפחתי, שכנים, קולגות. לא נעים לי שכולם יוכתמו בגלל התפרצויות של כמה מהם, שברוח הימים האלה נקרא להם קומץ.
חלקם מקללים כל כך שבאמת אין לי מה להגיד להם חוץ מלהאמין שזו סתם אכזבה לאחר הפסד בבחירות ואפשר לשחרר קצת קיטור. אני לא רוצה להתייחס להאשמות בניאנדרטליות וטמטום כי האמת - אני מנסה להדחיק את זה, להחליק את זה. לפעמים להתעלם. ויש כאלה שבאמת מנסים להבין. בלי התלהמות, בלי עלבונות. רק מנסים להבין. אני חושבת שאני יכולה לעזור להם להבין.
יש את האנתרופולוגים: אנשים שמאז קום המדינה מצביעים מפא"י לגלגוליה לא מהססים לקבוע שההצבעה של הימין שבטית. ייתכן, ואיך אתם הצבעתם בדיוק, משפחות שלמות שבחיים לא עברו את גבולות עבודה-מרצ? חמישה דורות של מפא"י עד לרמת בני דודים מדרגה חמישית, אתם לא הצבעתם שבטי?
יש את הפסיכולוגים: מצביעי הימין מזוכסיטים, מונעים מפחד. מעניין, רוב מצביעי השמאל הם מהשכבות המבוססות. אם ביבי דפק את העניים, בשבילכם הוא היה מעולה. עובדה: מדינת ישראל צלחה משבר כלכלי עולמי, בתקופת ביבי נשברו כמה שיאים של קניית מכוניות חדשות ונסיעות לחו"ל. הייתם צריכים להצביע לו. לא הצבעתם. לכם אין פסיכולוגיה? הוא לא הביא שלום, נכון. וברק הביא? שרון הביא? אולמרט הביא? בגלל ביבי אין פה שלום? או.קיי, אז בגלל רבין היו כאן פיגועים. באמת שאתם לא רוצים להיכנס לדיון הזה. לא תצאו ממנו טוב.
יש את הסוציולוגים: דיברנו אל הימין לא יפה. גרבוז הפסיד לעבודה את הבחירות. אם היינו מדברים יפה - היו מצביעים לשמאל. בפעם הבאה נדבר יפה. בגובה העיניים.
יכול להיות שיש משהו בהסברים האלה, אבל אולי כדאי להציע עוד אחד: אנשים הצביעו ליכוד כי הם לא חשבו שהשלטון שלו רע. זה לא שהם היו עיוורים לבעיות: כמו כולם הם ראו יוקר מחיה, קפיצה במחירי הדיור, אבל הם הרגישו גם את הצמיחה הכלכלית. העניים מביניהם חשבו שמה שיעזור להם זה לא קיצבאות אלא כלכלה משגשגת בשוק לא-סוציאליסטי. המופגזים חשבו שמי שאשם בהפגזות הוא חמאס, לא ביבי. הם חשבו שהסכם אוסלו וההתנתקות נכשלו, ויש להם הוכחות בשטח. הם רצו מדינה יהודית, ולא חשבו שהיהדות מנוגדת לדמוקרטיה. הם לא שונאים ערבים, ומבחינתם מדינה פלסטינית היא אפשרות, כל עוד לא תסכן את קיומה של מדינה ישראל. הם לא ראו עדויות משכנעות מספיק שזה אפשרי, כי הם אכלו טילים בקיץ שעבר. והם לא ראו אפרטהייד, והם לא ראו פשיזם, והם לא ראו כלכלה קורסת - לא כי הם עיוורים, אלא כי ישראל היא לא מדינת אפרטהייד, לא פשיסטית ולא קורסת.
הם לא נעלבו, לא הצביעו כמו שסבא שלהם ציווה עליהם, בטח לא יותר מכל אלה שהצביעו עבודה. והם לא האמינו לכל מי שאמר עליהם שהם מסכנים בגלל ביבי. לא. הם שקלו את הסוגיות שעומדות על הפרק והגיעו למסקנה שבבחירות האלה לליכוד יש יותר מה להציע מאשר למפלגת העבודה, והם לא היו משנים את דעתם גם אם היו מדברים אליהם במה שנקרא בהתנשאות לא-מודעת-לעצמה "בגובה העיניים". העיניים שלהם גבוהות לגמרי, והן רציונליות לא פחות מהרגש השמאלני. הם לא החליפו את השלטון כי לא היתה להם סיבה להחליף אותו. השמאל שמנסה להבין מכל כיוון אפשרי לא מסוגל להביא בחשבון את האפשרות הטריוויאלית שמצביעי הימין - שומו שמיים! - פשוט צדקו.
אז זו לא האנתרופולוגיה, ולא הפסיכולוגיה ולא נימוסי שולחן. אם השמאל רוצה לחזור לשלטון הוא צריך להציע סחורה יותר טובה, זה הכול.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 21 במרץ 2015
וייתכן שמצביעי הימין טעו, אבל הטעות שלהם היא טעות רציונלית.
שזה גם בסדר, כי אף אחד לא באמת יודע מה יהיה יותר טוב. לא השמאל ולא הימין.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 21 במרץ 2015
סוררת בשקט כתב/ה:
זה ממש עצוב מה שכתבת. אתה יודע שהוא לא מציע שום אלטרנטיבה, שלא מצפה שום שיפור, שום שינוי לטובה, אבל אתה אומר שאין מה לעשות, אלא להשלים עם זה, כי "חלילה יהיה יותר גרוע"?
נכון, אי-אפשר לשנות את פני המצב במחי יד, אבל כדאי להתחיל, כדאי לנסות, כדאי לעודד. רפורמות בבריאות, ביטוח לאומי, רפורמות בחינוך, שינוי תקציבים, שינוי מדיניות בדברים מהותיים באמת, אולי, חלילה, גם הדברות לצורך שיפור בטחון. והיו אנשים שאפילו ניסו להתחיל, אבל הוא קטע כל התחלה.
אגב, אם הוא בעצם פשרה, לית ברירה, אז מה פשר ההילולות לכבודו ולכבוד זכייתו?

זה אכן עצוב. באופן אישי הבחירות האלה היו לי עצובות מאד, בחירה בין רע לרע יותר, ולא תמיד ברור מי הוא מי.

אבל לא, לא תמיד כדאי לנסות את השינוי רק לשם השינוי. רפורמות יכולות גם להזיק, להפוך רע לרע יותר. תארי לעצמך שמול ביבי השנוא היה מתמודד מועמד שהיה מצהיר על כוונתו לספח את יהודה, שומרון ועזה לכדי מדינת ישראל אחת גדולה, להרחיב את סמכותם של בתי הדין הרבניים ליתר תחומי החיים ולהנהיג כלכלת קפיטליזם לסה-פר. אלה שינויים גדולים, הרבה יותר גדולים משהציע המחנה הציוני. האם היית מצביעה לו?
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 21 במרץ 2015
פייה כתב/ה:
המלט כתב/ה:
פייה כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:

"נוכל לקרקש בבקבוקינו כמה שנרצה בשבועות הקרובים על גזענות ובערות, אבל בליבנו אנחנו יודעים שהם שונאים אותנו בגלל שאנחנו מתנשאים עליהם"

- אבנר הופשטיין, ברגע של התפכחות.
http://b.walla.co.il/item/2838803

תגובה מניפולטיבית, מיותרת ומרושעת.
אני לא התקשורת השמאלנית, אני אדם פרטי עם דיעות שבימים אלו חשה תסכול וכאב מהמצב.

ווא הצביעות הזו..

פייה כתבה תגובה מגעילה טוב מותר לה... ל"חשוב" ככה

ברגע שקיבלה קונטרה פתאום כואב לה...

אוייי אווייי אויי
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 21 במרץ 2015
המפלגות יכולות להציע מה שהן רוצות כיד הדמיון הטובה
אבל מי שבאמת קובע מה יקרה כאן אלה הרשויות.
בג"צ- ששומר על הדמוקרטיה ומורכב כולו מגרעין קשה של אנשי שמאל
הפרקליטות -שהיא בעלת היכולת לתפור תיקים וכך לנטרל כל מנהיג ימני
שיעבור את הגבול וגם שם השמאל שולט ללא עוררין.
רישעות המיסים- ובתוכה חמאס-הכנסה שזה גוף קפיטלסטי חזירי
שרואה מול עיניו רק כסף ופועל במרץ להגדלת הקופה.
צבא ,שבכ,מוסד -גוף שקנאי לביטחון .
לכן כל מנהיג שיבחר צריך קודם להתגבר על הגופים האלה.
והיכולת שלו לשנות לא קלה .
יש ספק גדול אם בוזי היה מצליח .
המזרחיים מודל 2015 זה לא המזרחיים של שנות השבעים העניים וחסרי ההשכלה
למרות שזה מה שהתקשורת ,מתוקף תפקידה כמפעל ליצור סיפורים באמצעות
סכסוך בין שתי קבוצות, מנסה לצייר.
סוררת בשקט​(אחרת)
סוררת בשקט​(אחרת) • 21 במרץ 2015
זאלופון כתב/ה:

זה אכן עצוב. באופן אישי הבחירות האלה היו לי עצובות מאד, בחירה בין רע לרע יותר, ולא תמיד ברור מי הוא מי.

אבל לא, לא תמיד כדאי לנסות את השינוי רק לשם השינוי. רפורמות יכולות גם להזיק, להפוך רע לרע יותר. תארי לעצמך שמול ביבי השנוא היה מתמודד מועמד שהיה מצהיר על כוונתו לספח את יהודה, שומרון ועזה לכדי מדינת ישראל אחת גדולה, להרחיב את סמכותם של בתי הדין הרבניים ליתר תחומי החיים ולהנהיג כלכלת קפיטליזם לסה-פר. אלה שינויים גדולים, הרבה יותר גדולים משהציע המחנה הציוני. האם היית מצביעה לו?

בוז'י עשה המון טעויות בעיני והוא באמת לא הבחירה המושלמת בעיני, ואפשר היה להגיד גם על הבחירה שלי שהיא פשרה ושזה מעציב, אבל אני ראיתי בה מעבר לבוז'י בלבד, או מעבר ל-"רק לא ביבי" בלבד. אני רציתי ממשלה מורכבת מאנשים המאמינים בעתיד טוב יותר, שירצו לעשות משהו כדי שזה יגיע. רציתי את האנשים הצעירים והאידיאליסטים שהביאו דם טרי למפלגות השמאל, כי בעיניי, הם כמוני. הם מאמינים שאפשר לשנות והם יעשו כל שביכולתם. רציתי את האנשים היותר מנוסים שיש במפלגה של לפיד (הוא פחות מרשים אותי, אבל יש אנשים מצויינים מאחוריו), אלה שהוכיחו שינסו וגם יצליחו ולו במעט לשנות, והם לא באים רק לסחוט תקציבים לכיסם ולטובתם. אני באמת חושבת שישראל זקוקה לשינוי כמעט בכל, והיא לא יכולה להמשיך להתנהל, ולא רק כלכלית ובטחונית, כפי שהתנהלה עד היום. ולא משנה עכשיו מי התחיל, מתי או מי אשם, אבל ביבי לא הולך לשנות זאת וזה כבר מבסס את הרצון להחליף אותו.
אתה באמת מרגיש שביבי, דרעי, ליברמן, ליצמן ושות' יתנו מענה טוב יותר?
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 21 במרץ 2015
מתהפך

אתה צודק לחלוטין.

מצד שני הימין לשמחתי התעורר

ומכוון כלפי בית המשפט העליון.

פרקליטות.

עמותות

תשקורת (ממומנת)

ונקווה שיעשו משהו חזק בכיוון.

סוררת.