צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

גבר פרו-פמיניסטי שאולי לא הכרתם

israelislave
לפני 6 שנים • 17 ביוני 2018
israelislave • 17 ביוני 2018
לילית חדשה.

כל כך הרבה רוע נוטף ממך עד שאין בי עוד כוחות בשבילך.

ניצחת.

הצלחת לקבור אותי בהררים של מלל.

חובת ההוכחה על ארגוני הגברים בדיוק כמו על ארגוני הנשים.

כואב לי עד אין קץ שבשבילך 93 אבות שמתאבדים מדי שנה - רק 93 לדבריך - הוא דבר של מה בכך.

אם 93 אמהות היו מתאבדות מדי שנה, משאירות אחריהן לפחות 93 יתומים אני הייתי הראשון עלי בריקדות לשנות את המצב הזה.

כל מה שנותר לי לאחל לך בשלב הזה הוא שהזכרים בחייך יאלצו בעל כרחם להתמודד עם המערכת הפטריארכלית שאת מתארת. רק שיפלו על השופט והשופטת הלא מוטים מגדרית, שיקבלו בדיוק את אותו יחס שעשרות אלפי גברים מקבלים, כל גבר וגבר שקרוב אליך וחשוב לך.

אגב... ככה מטפלים ארגוני הנשים בשופט ש"לא מיישר קו" >

השופט זגורי מבימ"ש נצרת הוא בנו של אחד המומחים הראשונים בישראל בפוליגרף. השופט ואביו גם כתבו ביחד ספר על הימוש בפוליגרף בהבטים המקצועיים, כל אחד בתחומו.

במסגרת יום עיון של לשכת עורכי הדין אמר השופט זגורי שכאשר יש לו ספקות לגבי אמינות המופיעים לפניו, את חלקם הוא שולח לפוליגרף

עוד אמר שמתוך 100% הנשים ששלח לבדיקות הללו 90% מהנשים שנ ב ד ק ו !! שיקרו בבדיקה.

בתגובה, ארגוני הנשים הקימו קול צעקה וטענו "השופט זגורי אומר ש90% מהנשים שקרניות"

הן דרשו את פיטוריו לאלתר הן מנשיאת בית המשפט העליון והן משרת המשפטים.

רק אחרי שהתברר שטענתן אינה אמתית שכחה הסערה. ונשכחה. ספק אם השופט זגורי שכח אותה.

וככה בדיוק עובד הטרור.

ככה זה נראה בעיתון של האנשים החושבים

https://www.haaretz.co.il/news/law/.premium-1.4149029

https://www.haaretz.co.il/blogs/revitalhovel/1.4259665
לילית חדשה
לילית חדשה • 17 ביוני 2018
israelislave

לאורך כל השירשור הזה סתרתי את הטענות שלך- בין אם בחוק ובין אם במספרים.
ואפילו בעיקר בעזרת המקורות שלך (והמקורות שלהם).
מעבר לכך שציינתי שאתה לא אובייקטיבי, התייחסתי אליך בצורה עניינית לחלוטין.

לעומת זאת אתה לא הפסקת לרדת לפסים אישיים, לתקוף אותי באופן אישי ולעשות לי דמוניזציה.
ולא באמת התייחסת עניינית למה שכתבתי, אלא ניסית בעיקר להסיט את הדיון.
כולל בתגובה האחרונה שלך.

ולמרות זאת
הנה עוד התייחסות עניינית לטענה שלך על השופט זגורי.
למעשה, הסיפור הוא כזה-
לפני כשנתיים השופט זגורי השתתף בכנס שעניינו העיקרי או הבלעדי הוא תלונות שווא במשפחה.
כתשובה לשאלה שנשאל בסוף דבריו ענה שבבדיקות פוליגרף, בערך ב-90% מהמקרים האישה שיקרה.
רק לאחר שנשאל להבהרה הוא הוסיף שמדובר לכל היותר מכ-10% מהבקשות לצו הגנה.

מאז הכנס, פעילי זכויות הגבר במשפחה השתמשו לא מעט באמירה שלו- למשל במאמר 'היתר לשקר' של אלפי אליהו שאולי.
"ה המשטרה והפרקליטות ממשיכות בנוהג המתיר לנשים לשקר, ותעשיית תלונות-השווא חייה ובועטת.
שופט אסף זגורי, סגן הנשיא בבית המשפט לענייני משפחה במחוז צפון, אמר לאחרונה בכנס של לשכת עורכי הדין, כי 99% מהנשים שנבדקו בבדיקת פוליגרף בבית המשפט לענייני משפחה, נמצאו דוברות שקר."
וזאת מבלי שתושמע טענה אחת נגדם. דה פאקטו- שאולי וחבריו מציגים תמונה כאילו כלל נשים משקרות בבתי הדין לענייני משפחה.

ולאחר כשנה מהכנס, כאשר שרון שפורר כתבה על הנושא כתבה, נוספה הבהרה נוספת והיא תגובת כבוד השופט זגורי באמצעות דוברות בתי המשפט:"מן הציטוט בשאילתה עולה כאילו מדובר בנתונים סטטיסטיים המתייחסים לכלל בתי המשפט למשפחה בארץ בעוד שלא כך הוא. למעשה, מדובר על הערכה אישית של השופט, שאינה מתבססת על סטטיסטיקה או פילוח אלא על תיקים שנדונו בפניו בלבד. לפי הערכתו מדובר בפחות מעשרה תיקים מתוך אלפי בקשות לצווי הגנה (בהם ההכרעה הייתה על יסוד בדיקת פוליגרף שבוצעה בהסכמת הצדדים)"."
ואירגוני הנשים פנו לנשיאה נאור וביקשו שנציבות תלונות הציבור על שופטים תחקור את האמירה.

במשך שנה פעילי זכויות הגבר בגירושים השתמשו בציטוט החלקי שלו על מנת להשחיר נשים ולהציגן כשקרניות ורק אחרי ששרון שפורר נגעה בנושא ואירגוני הנשים אמרו משהו פה לא תקין וביקשו לבדוק את הציטוט ולכן גם את השופט. וכמובן הותקפו על העלאת הנושא הזה בכלל.
כלומר לצד אחד מותר להשתמש חופשי בציטוט- כולל להוציא אותו מהקשרו ולשקר לגביו- ולצד השני אסור אפילו לנסות להתלונן על הציטוט.
איכשהו לאלפי אליהו שאולי מותר להוציא את הציטוט מהקשרו, לעוותו ולהשתמש בו כרצונו, זה בסדר.
אבל כששרון שפורר משתמשת בציטוט הזה ואפילו פונה לקבלת תגובה רישמית- זו כבר הוצאת דיבה.

איך אמרת? ככה בדיוק עובד הטרור.

אה, הלינקים שלך לא עוזרים למי שאין לה מנוי להארץ.
Gabi Daniel
Gabi Daniel • 17 ביוני 2018
מפתיע שאנשים אינטליגנטיים תופסים צד בוויכוח בהתאם למין המועדף עליהם ובאופן פלאי מוצאים רק עוולות נגד המין שבחרו לתמוך בו. יש לא מעט מצבים משפטיים וחברתיים שמפלים לרעה ויוצרים עוול לנשים ולגברים. מאחר והאנשים הקרובים לי חלקם נשים וחלקם גברים (או בנות ובנים) כל עוול כזה מפריע לי.

ההיצמדות למחנה - הנשים נגד הגברים או להפך - הוא מעשה לא מוסרי בעיני. כל מי שמנצח, בעצם מפסיד כי סיכוי טוב שיראה מישהו מהקרובים לו סובל, רק בגלל שהוא מהמין הלא נכון.

ללחום רק למען זכויות נשים או נגד אפלייתן או ללחום רק למען זכויות גברים או נגדת אפלייתם וכל דבר מסוג זה הוא מעשה רע ומנוול ואין לו שום קשר לצדק, הגינות ויושר. זה מעשה רע משום שהוא מרחיק אותנו בצעדי ענק מעולם טוב יותר. ככל שתביסו זה את זה כך הנפילה קשה יותר.

רק תחשבו רגע על כל האנשים שאתם אוהבים, במיוחד הילדים. זה מה שאתם רוצים להשאיר להם? מלחמה?

בדרך כלל אני אוהב לתפוס צד. לא אוהב להיות מהאו"ם. אבל במקרה הזה אני באמת לא מעוניין. הלוחמים משני הצדדים מנוולים ורשעים בעיני. גברים ונשים שמתנשאים על המין האחר ופועלים כאחוזי דיבוק על מנת לדכאו. לטעמי שתי הקבוצות כאן הן לא גברים ונשים אלא אנשים שרוצים שוויון ואנשים שרוצים את הכוח בצד שלהם. פה באין לי בעיה לתפוס צד.

דיכוי נשים הוא כמובן הדיכוי הוותיק יותר (בהרבה) והוא אכן תוצאה של איוולת ורשעות. הקרבן הישיר לו הוא נשים אבל למעשה כולם סבלו ממנו. אני מנסה לפעמים לחשוב איך הייתי מרגיש כאב לבנות בעולם שמדכא אותן. כגבר, חיים בעולם שמדכא נשים היה מאמלל אותי, כי הייתי צריך לראות את היקרות לי סובלות.

התיקון לדיכוי נשים הוא לא התאגדות של הנשים נגד הגברים אלא התאגדות של כל האנשים הישרים נגד כל האנשים המדכאים שמבקשים להפלות אדם כזה או אחר בשל מינו.
Gabi Daniel
Gabi Daniel • 17 ביוני 2018
בעצם israelislave פתח עם העניין הזה בשני המשפטים הראשונים של התגובה הראשונה שלו.
לילית חדשה
לילית חדשה • 17 ביוני 2018
Gabi Daniel כתב/ה:
בעצם israelislave פתח עם העניין הזה בשני המשפטים הראשונים של התגובה הראשונה שלו.

ואז, באותה נשימה האשים את הפמיניזם בכל הרעות החולות של העולם, בכל מה שלא מתאים לתפיסת עולמו וטען שיש פה מזימה מרושעת וזדונית.
גם את זה רצוי לציין.

Gabi Daniel כתב/ה:

התיקון לדיכוי נשים הוא לא התאגדות של הנשים נגד הגברים אלא התאגדות של כל האנשים הישרים נגד כל האנשים המדכאים שמבקשים להפלות אדם כזה או אחר בשל מינו.

הדרך לעולם שוויוני או למדינה שוויונית היא ארוכה וקשה. מאוד. וייתכן גם שלא בהכרח אפשרית.

ישראל למעשה תצטרך להחליט מה יותר חשוב לה- צביון יהודי/ דתי או שיוויון זכויות מלא לנשים?
וכן יש סתירה בין השניים (והיא למעשה הגורם לכך שישראל מפירה את האמנה לביעור כל צורות האפליה נגד נשים.)
החברה תצטרך לשנות את המודלים שלה לנשיות, לגבריות, לתפיסת ההורות, לשנות את חלוקת התפקידים המגדרית המסורתית וכן הלאה.
וזה יהיה במחיר של שינוי התא המשפחתי המסורתי, פגיעה במעמד הגבר כראש המשפחה ובכלל במחיר עירעור חלק נרחב הסדר החברתי הקיים.
ולא בגלל מזימה עלומה כלשהי. אלא כי כל אלה ושיוויון- לא הולכים ביחד.
אריאל M​(אחר)
אריאל M​(אחר) • 17 ביוני 2018
לילית אני מבין שיש לך יד ורגל בנושאים האלה אז אני אשמח שתתייחסי לשלושה נושאים ספציפיים שמטרידים אותי.

א. אישה שמורשעת בפדופיליה (אינוס או מעשים מגונים בילדים.)
מקבלת במקסימום מאסר על תנאי ומספר חודשי עבודת שירות לעומת גברים שמקבלים את מה שמגיע לפדופיל מורשע לקבל,

ב. הייחס הסלחני של הפמיניזם לעבריניות מכל סוג שהוא
(קמפיין לסגור את נווה תרצה, מאבק להקל בעונשן של עברייניות מסוגים שונים. וכלה במניעת הגשת תלונות נגד תלונות שווא.)
ואני מתכוון לפמיניזם המיינסטרימי. לא הרדיקלי.

ג. התעלמות מהתלונות שנסגרות ב"חוסר אשמה" שזה ההגדרה הכי ברורה לתלונות שווא (הנתון הכי נמוך שראיתי היה 10 אחוז. והיו גם 20 אחוז.)
וכל זה בלי להזכיר עוד את התלונות שנסגרות מחוסר ראיות (שאפילו את יכולה להסכים שלפחות 20 אחוז מהן נסגרו בעקבות העובדה שאין כלום כי לא היה כלום.)
israelislave
לפני 6 שנים • 18 ביוני 2018
israelislave • 18 ביוני 2018
לילית חדשה:

מעט מאד גברים הצליחו לנצח אשה בוויכוח. אני לא אחד מהם.

אבל זה לא משנה את דעתי, רך מוכיח שבוויכוחים כנראה שאת טובה ממני.

זה הכל.

=============================================================================================================================

אם מישהו כאן סבור שאני נגד נשים בכל צורה, דרך או אופן אזיי הובנתי לא נכון.

כמותי, מרבית הנשים בעולם המערבי אינן "פמיניסטיות" דהיום כי גם הן מבינות שמשהו בפמיניזם המקורי, השאיפה המוצדקת לשוויון בזכויות (גם בחובות?) הלך לאיבוד ואת מקומו תפסה אג'נדה אחרת.

כל מה שאני רוצה זה שוויון, שוויון והגיון.

מה זה הגיון בשבילי?

הגיון זה לקבל ולחיות בשלווה עם העובדה שנשים וגברים פשוט שונים. שונים פיזיולוגית, שונים רגשית.

לקבל באהבה את ההבדלים הללו ולא לנסות ולהתנהג, ולכפות על אחרים, התנהגות שמנסה לאיין את ההבדלים האלו (בצבא למשל)

להבין ששוויון זה גם זכותם של אחרים, ובעיקר אחרות, לחשוב שונה מהפמיניסטיות דהיום ולקבל בכבוד דעות שונות משלהן (חוק ההפללה הוא דוגמה מצוינת לעיוות המחשבתי, לסגור את "סקס אדיר")

ולענייני האישי.... אני רוצה לדעת שכאשר אני מגיע למוסד ממשלתי יתייחסו אלי עניינית ולא ע"פ המין שלי.

רוצה שיבוטלו חוקים המחמירים אתי ומקלים על נשים. ויש לא מעט כאלה - אפליה בחקיקה !

רוצה שתיפסק הדואליות הצבועה "אני, האשה, אחליט מתי נוח לי שוויון אבל גם אחליט מתי אני נסוגה מהאחריות ותפיסת העולם שמגיעה עם השוויון הזה"
לילית חדשה
לילית חדשה • 18 ביוני 2018
israelislave,
אני שוב אצטרך להצביע על כך שגם פה לא התייחסת עניינית לכלום ממה שכתבתי לך.
כמו שעשית לאורך השירשור הזה.
אמנם אבקש ממך להתחיל להתייחס לגופה של טענה, אבל לא אצא יותר מנקודת הנחה שבאמת תתחיל להגיב לי עניינית ולא אתן לך יותר להנות מהספק שאולי הפעם זה ייקרה.

ולכן כל מה שאומר הוא זה, אתה האחרון שיכול לדבר על צביעות. כל האמירה שלך נגועה בה. אותם הבדלים מיושנים שאתה טוען שלא צריך לאיין מתייחסים גם לתפקידו ולחשיבותו של האבא בתא המשפחתי וליכולתו של גבר לתפקד כהורה.
אז או שאתה מודה כרגע שאמא חשובה מאבא על כל המשתמע בכך או שאתה בעצם מודה שאתה רוצה לבטל את ההבדלים שלרעתך ושלא מתאימים לך אבל לשמר את אלו שלטובתך וכן מתאימים לך.

מעבר לכך אמנם אני לא דוברת הפמיניזם באשר הוא אבל, אנחנו נמשיך להיאבק באי שיוויון, נמשיך לערער על הסדר והמבנה החברתי הקיים ובכל גורם אחר שיוצר יחסי כוחות והיררכיה מגדרית.
נמשיך להיאבק למען שוויון זכויות והזדמנויות בין נשים וגברים, כל אחת בתחומה, באזורה ולפי יכולתה. עד שנצליח.
לילית חדשה
לילית חדשה • 18 ביוני 2018
היי אריאלM
אמנם אני לא דוברת הפמיניזם
אבל אני אתייחס לטענות שלך כמיטב יכולתי.
אבל זה דורש טיפה עבודה
ולכן בינתיים אשאל מהי לדעתך תלונת שווא
ואבקש ממך ואחרים לנסות להגדיר אותה
בלי קשר לעילת סגירת תיקים או להגדרה החוקית
Gabi Daniel
Gabi Daniel • 18 ביוני 2018
לילית חדשה.

לגבי הדיון כאן אין לי שום בעיה עם כל מה שאמרת ובמיוחד בגלל שציינת שאת לא דוברת הפמיניזם. הפמיניזם והשוביניזם שניהם רעים בעיני.
יתרה מזאת, את מבססת היטב את כל הטענות שלך וגם זה ראוי לציון. מה שמבאס (אותי) זה שאת כל היכולת הזאת את משקיעה על צד אחד בלבד של המאבק החשוב הזה. אני תמה... למה? האם זה בגלל שאת אישה? או שבאופן אובייקטיבי את חושבת שהעוול נעשה לנשים בלבד ואילו הגברים רק נהנים מכל הבט של הסדר החברתי הנוכחי?

לגבי תלונת שווא - כל תלונה שניתן להוכיח בבירור שנעשתה באופן שקרי ובזדון בכוונה לפגוע במישהו אחר. אחד משניים - אם רוצים להקל בעניין תלונות שווא כדי שנשים לא יפחדו להתלונן אז כל דיון סביב תלונה צריך להיות חסוי ולא מפורסם. אם רוצים שהדיון ייעשה לעיני כל אז צריך להיות מחיר לתלונות שווא. לא מקובל בעיני להשחיר שמו של אדם ולהרוס את חייו למרות שלא עשה את המיוחס לו.