בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אשכנזי בלבד

T O M​(שולט)
לפני 19 שנים • 3 באוג׳ 2004
T O M​(שולט) • 3 באוג׳ 2004
חתלתול , לא ענית לי על שאלתי בהודעה הקודמת.
(ציינת גברים כגבול בפרופיל שלך , האם זה הופך אותך לגזען?)

והנה הציטוט שנתת לפרופיל שלה:

חתלתול זבל כתב/ה:
אני אחזור שוב על הציטוט מהפרופיל, כדי שזה יהיה ברור:

"הגבולות הגופניים - נטולי ביזאר, סימנים בלתי הפיכים, חיות, דם. הגבולות התקשורתיים - יוותרו סמויים מעין כל. הגבולות המנטליים - רוצה אותך אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, מוכשר ואשכנזי בלבד. ובגבולות המעשיים - עדיף מאיזור חיפה והסביבה"

אשכנזי - בגבולות המנטליים, ביחד עם שנון, מבריק, רחב אופקים ומוכשר. ככה שדי ברור (או לפחות חשבתי שדי ברור, אבל מסתבר שרובכם מפספסים את זה)

אני לא רואה פה שהיא ירדה על עדה כלשהיא , או דיברה בגנות עדה אחרת.
יותר מזה - היא גם לא שייכה את כל התכונות הנ"ל לאשכזנים , אלא כתבה שהיא מחפשת שיהיה גם אשכנזי בנוסף לכל.
לעומת זאת - אתה ישר שייכת את התכונות לאשכנזי.
אז מי הגזען? icon_wink.gif

אגב , כתבת גם בפרופיל שלך שאתה עו"ד.
למה ציינת זאת? אתה מנסה לרמוז לי ולשאר באי האתר שאתה בחור משכיל ואנחנו לא?
אנחנו לא חכמים כמוך? לא נמצאים בעבודה נחשבת כמוך?
כפי שאתה רואה , תמיד אפשר למצוא סתם משהו ולהתביית עליו.
הרי ברור שלא כתבת זאת כדי להתנשא מעל מישהו.

ברור לי שאתה לא גזען.
אבל מה שכן אתה מאוד אימפולסיבי וישר קופץ בראש.
בזה צדקת לגבי עצמך,באימפולסיביות.
(ולראייה על כך גם ההודעות המרובות שלך אחד אחרי השני כתוספת כל פעם)
אתה מחפש בכוח למצוא משהו שהיא לא בסדר בו?

תרגע , שב בנחת , תקרא איזה ספר נחמד או סתם תצא לאנשהו להתפרק.
icon_cool.gif

סאב למרותך​(לא בעסק)
איזה ספר, אני קבור כאן בעבודה... (אופס, שוב יחשבו שאני משוויץ... icon_smile.gif )

בכל מקרה, אם אתה לא רואה את ההבדלים בין הפרופיל שלי לשלה, אז אני התייאשתי. שיהיה לך המשך יום נפלא
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 3 באוג׳ 2004
חתול אני לא מכיר אותך
אבל אני כבר יודע שאתה בן אדם מעצבן

כמו שאני לא רוצה בנות עם שער על הגב

היא לא רוצה בחורים כהיים

ואם אתה לא מבין שיש אנשים של נימשכים לכהי עור

אתה פשוט טיפש
הוא​(שולט)

כמה אויר ואנרגיה

הוא​(שולט) • 3 באוג׳ 2004
אפשר להוציא מהשטות הזו
וחתלתול קשה שלא להגיב אישית
ת שלך להרים את האבק מחדש
אתה מצטיין בשני דברים לזיין את השכל
והשני לילל (שדופקים את השחורים שזה כבר מזמן התהפך )
שזה די אופיני לחתולicon_smile.gif
המלכה לירז​(שולטת){כ}
ושוב, היא כתבה שם אשכנזי תחת "גבולות מנטליים" ולא תחת מראה חיצוני. למה אתה בוחר בקריאה סלקטיבית, טי וי איי? ומה נותן לך את הזכות לקרוא לאנשים טיפשים? הצעה לכל מי שהנושא הזה מעצבן אותו - לשתות מים ולהירגע או לחילופין, להתעלם. לדעתי זהו נושא חשוב, למרות שהוא לא קשור ישירות לבדס"מ. הוא חשוב בגלל שזה לא עניין תיאורטי, אלא נושא שהייתה לו ועדיין יש לו השפעה על חיים של אנשים.
Demi
Demi • 3 באוג׳ 2004
חתלתול, אני אנסה להסביר.
היא כתבה:
ציטוט: רוצה אותך אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, מוכשר ואשכנזי בלבד

ואז אתה אומר:
אשכנזי הוא אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר.
מכאן
לא אשכנזי הוא לא אינטיליגנט, לא שנון, לא מבריק, לא רחב אופקים, ולא מוכשר.

כל זה היה נכון אם הניסוח שלה היה שונה, כלומר משהו כמו:
רוצה אותך אשכנזי כלומר אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר.

אבל, מהמשפט שכתבה אותה מלכה אתה לא יכול לעשות כזה היקש.
ממה שכתבה המלכה אתה בכלל לא יכול לקבוע ש:
וזאת מכיוון שיש גם אפשרות ש:
אשכנזי הוא לא בהכרח אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר.

או בקיצור, מהמשפט הזה שכתבה אותה מלכה אי אפשר לעושת דדוקציה, זאת אמנם מסקנה אפשרית, אך אפשרית מתוך מגוון של אפשרויות נוספות שלא העלת.
והנה עוד מספר דוגמאות למשפטים שיכולים להיות נכונים לפי מה שכתבה אותה מלכה:

אשכנזי הוא לא בהכרח אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר.
אם אשכנזי הוא לא בהכרח אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר אז לא אשכנזי הוא לא בהכרח לא אינטיליגנט, לא שנון, לא מבריק, לא רחב אופקים, ולא מוכשר.
אשכנזי יכול להיות רק אינטיליגנט אבל לא מוכשר.
לא אשכנזי יכול להיות רק אינטיליגנט אבל לא מוכשר.
ואפשר להתמרח עם המשפטים האלו עוד ועוד עד שנמצא את כל האפשרויות.

מה שאתה בעצם אומר זה שיש לך אינטואיציה שאותה מלכה התכוונה לומר שרק אשכנזי יכול להיות אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר.
ומכאן המסקנה שהגעת אליה: שלא אשכנזי הוא לא אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר.
אבל גם כאן יש טעות, מכיוון שאם רק אשכנזי יכול להיות אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר. זה לא אומר שלא אשכנזי הוא בהכרח לא אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר אלא שלא אשכנזי יכול להיות למשל רק אינטיליגנט או רק שנון או רק מבריק או רק רחב אופקים או רק מוכשר או שהוא יכול להיות שילב של על הדברים הנ"ל אבל לא כולם, או שהוא יכול להיות כל הדברים הנ"ל ועוד משהו אחר, למשל חכם. ולכן, למרות הדדוקציה שעשית בעקבות אותה אינטואיציה, הרי שגם כאן אין הדבר מעיד על כך שרק אשכנזי יכול להיות אינטיליגנט, שנון, מבריק, רחב אופקים, ומוכשר.

בנוסף, מאיפה לך שאותה אינטואיציה נכונה?
לצערי טעית גם בלוגיקה וגם באסתטיקה, ולכן, כל ההאשמות שלך שהובילו לדיון הזה שגויות, ולכן הדיון הזה מסתובב סביב הנחת יסוד שגוייה ולכן הדיון הזה יכול להיות שווה רק בהנחה שאותה הנחת יסוד שגויה אכן קיימת במציאות. ובגלל שאותה הנחת יסוד יכולה להיות קיימת במציאות הרי שהדיון הזה יכול להיות שווה משהו מעבר לדיון עצמו. אבל, לצערך הדיון לא התמקד בהנחה שהדבר יכול להיות קיים במציאת אלא בלהראות לך שהדבר לא קיים במציאות, ולכן, שגית בפתיחת הדיון האבסטרקטי.
כתוצאה מפתיחת הדיון נעשה אוול להרבה אנשים ולכן ראוי שתכיר בטעויותיך ושתתנצל.
מקווה שאת הדיון הבא שתפתח תבסס על מסקנות נכונות.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי אוג' 03, 2004 2:17 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Demi
Demi • 3 באוג׳ 2004
לירז, TVEYE יכול לקרוא לאנשים טיפשים מכיוון שטיפשות זאת לא מילת גנאי אלא מילת תואר כפי שמתואר במילונים השונים:
שוטה, אוויל, כסיל, דביל, חסר שכל, אטום, חמלאי, טמבל, מטומטם, שטחי, אידיוט, סתום, אימביציל, גולם, ראש כרוב, אהבל, ראש בלטה.

בהודעתי הקודמת הסברתי איזה טעויות עשה החתלתול, טעויות שהובילו אותו למסקנות שגויות.
ולכן, השימוש בתואר - טיפש, האין מילת תואר זאת משקפת נכונה את המציאות?
הוא​(שולט)

לירז

הוא​(שולט) • 3 באוג׳ 2004
הנושא חשוב ואינו מעצבן כלל
הוא פשוט מוצה כבר בעמוד הראשון
אלא שמיד זה הפך למאבק כח ילדותי מי צודק על פסים אישיים
אפשר אולי להפנות למילון לערכים גזענות והעדפה
אם זה לא יעזור אולי אלוהים
מלכה מלקה​(אחרת)

להקיא עכשיו ? אפקט הפחד הגיע לכלוב !!!

מלכה מלקה​(אחרת) • 3 באוג׳ 2004
כל תמימי הדעים ! מאיפה כולם פתאום הגיעו ?
בעצם לירז וחתלתול כתבו הכל ואני מופתעת מהתגובות ששבו וחזרו על עצמן . לא קראתי את הכל כי נתקלתי בשירשור של 3 דפים וחלק מההודעות ארוכות לסבלנותי אז סליחה אם פיספסתי אבל נראה לי שאת הרעיון הכללי קלטתי יופי .
תמיד היה קשה ותמיד יהיה קשה לומר - זו גזענות ויש להוקיעה
אני חושבת כמו שכבר ציינו יש הבדל בין משיכה לבין תפיסה מנטלית של עדה .
ציינו גם לפני שהיום במדינת ישראל אדם יכול להיות ממוצא אחד ובעל סממנים חיצוניים של מוצא אחר כך שזה לא קשור אם היא מעדיפה בהירי עור . מפחידה אותי התמימות לכאורה שאם היא לא אמרה משהו רע לצד השני אז זה בסדר ( אנחנו בפסיכומטרי של הגיון וניפוי משפטים ? ) לא צריך להיות גאון בכדי להבין את כוונת המשוררת .... עצוב לי לראות שאנשים מחפשים עדיין הסבר הגיוני והצדקה למרות שללא ספק אותה אישה בחרה לשים מוצא תחת מנטליות ואם מישהו מכם יצליח להסביר לי את הקשר זה יהיה שיעור מרתק בחיי .
פאם - באשר למה שכתבת לחתלתול - גם אני הבנתי את הדברים כמוהו .
ולמי שכתב ( לא זוכרת מי זה היה ) שמלכה מנפה גם ככה ובטח נפגעו ועכשיו מתלהמים על זה - אז אני מחליטה עם מי אני לא רוצה להיות בשל משיכה פיזית או מנטלית ולא באשר למוצא שלו ועד היום ( וזה קרה לי מספיק פעמים ) ככשאלו אותי מה המוצא שלי לרוב חטפו ממני שטיפה רצינית או בעיטה רחוק רחוק ממני .
אני לא מוצאת את זה מעניין או רלוונטי אלא אם אכן מי שמולי אוהב לעשות ניפוי עפ"י עדות במדינה ...
וכשחתלתול אמר שהוא דווקא לא מזרחי אני הבנתי אותו זה היה בכדי להבהיר פואנטה ולא בכדי להתגונן . נראה לי שאם הוא פתח את השרשור הזה אין לו בעיה עם מי "מהצדדים "
אוף !! עצוב וכואב !! icon_sad.gif
סאב למרותך​(לא בעסק)
טוב, האמת שאתה צודק, הדיון באמת מוצה. אז לסיכום, מה שאפשר לסכם כאן, הוא שגיליתי שיש המון אנשים סתומים בלחץ וזייני שכל כאן בפורום (ולשמחתי אני לא אחד מהם, ונראה לי שאחרי התגובה האחרונה של דמי כבר אין בכלל ויכוח מי מזיין בשכל, רק למען הזיון, כי זה כנראה הזיון היחיד שהוא מסוגל להגיע אליו).
חוץ מזה, יש כאן גם הרבה עצלנים שקוראים חלקי שרשור וזה לא מפריע להם להגיב כאילו הם יודעים הכל (tv_eye - האמת, נכון שקראת רק את ההודעה הראשונה?)
אבל למה להתמקד בשלילי? גיליתי כאן גם כמה נקודות אור מבהיקות...
אז תודה לכולם, אני מיציתי