בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אלימות בערב שישי

מיינד
לפני 18 שנים • 8 במרץ 2006

אבקש לקבל סיבה מדוע ההודעה שלי האחרונה נמחקה

מיינד • 8 במרץ 2006
או שיש כאן יד מרושעת אשר דורשת דרישות ויש מי אשר חייב לספקן ?
רפאל
רפאל • 8 במרץ 2006
Yosefus כתב/ה:
למה להתערב להם בחיים ? תנו להם קצת מרחב נשימה, גם כך זה לא קל.

וגם אני מתקשה להבין ממש למה להתערב להם בחיים. בשביל מה לקלקל להם ולהקשות עליהם? עברו שנתיים. בשביל מה להקפיץ את השרשור ולפצוע אותם מחדש?

סוכן משנה מבנה כתב/ה:

אין דבר כזה חד-פעמי.
עוד פעם:
אין דבר כזה חד-פעמי.
מה שקרה פעם אחת, יקרה פעם שניה.

אז אמרת פעם ראשונה, ותכף אחרי גם פעם שניה. כך שאולי הכלל הזה הוא אמת בכל מה שקשור אליך. אבל זולתך אני מכיר אנשים אחרים בעולם השכלל הזה אינו תופס לגביהם. אנשים שלא כל מעשה שעשו בחייהם נעשה להם הרגל ממכר, ודבר של קבע. דבר בריא הוא לאפשר לאנשים להתפתח. להתקדם. להחלים. או מה שלא יהיה. ולא לקעקע אותם בשמו של איזשהו אירוע היסטורי מחייהם.

חז"ל אמרו: "אם ראית תלמיד חכם, שעבר עברה בלילה - אל תהרהר אחריו ביום, שבודאי עשה תשובה." --- ועזוב לרגע את עניין התלמיד החכם. יש משהו בריא בלוגיקה של המשפט הזה. יש משהו בריא בכך שמאפשרים לאדם לטעות ולא מוכיחים אותו על אותה הטעות למשך כל חייו. כי בני-אדם טועים.

למה לא לנסות לחשוב בצורה קצת יותר אוהדת? למה לא לנסות לחשוב בדרך אחרת? למשל בדרך הזו: "גדולה תשובה [מאהבה], שזדונות נעשות לו כזכויות."

אם בין נוגה לדמיאן ישנה היום די אהבה כדי להכיל דבר קשה מעברם, מדוע לכתוב כאן בניסיון להאדיר את הקושי ולהביס את האהבתם?

לפני שנתיים מיסמרו אותו אל הצלב. עברו שנתיים. מדוע לאנשים מסויימים חשוב כל כך להשאירו על הצלב? מהיכן האדיקות הנוצרית הזו שמסרבת לראות את הצלב ריק מאדם ומדם?

לצד "מה בין סאדו-מזוכיזם והתעללות" לא יזיק אם אנשים יעיינו לפרקים בהלכות לשון הרע ורכילות. גם זה סוג של SSC.
רפאל
רפאל • 8 במרץ 2006
פייה כתב/ה:
אישית, לא הייתי מתקרבת למישהו שמסוגל למעשים כאלו בלי אישור שהוא עבר טיפול מאוד רציני.
אני לא מכירה (ולגמרי לא מעוניינת להכיר) את דמיאן, אבל אפילו הכתיבה שלו אלימה וארסית,
כך שאני מנחשת שהוא לא טרח לפנות לאף טיפול, ואני גם לא מוצאת שום עדות לאיזושהי חרטה ולקיחת אחריות על מעשיו.
מפחיד.

ישנם אנשים שהם מופת של שפיות ושל איפוק. הם לעולם לא יטעו. הם לעולם לא ישברו מחשב. הם שולטים בעצמם. הם בלתי אלימים. הם למעלה מכל זה. הם מדוייקים. שקולים. מדודים. ובעלי אורח רוח. האלימות לעולם אינה מתפרצת מהם. בוודאי שלא באופן בלתי נשלט. יש להם את הסבלנות לחכות לרגע שבו יצלבו מישהו. ואז הם יוציאו את כל האלימות שעצורה ואצורה בהם. היצרים והכעסים שלהם אולפו כדי לחפוף את כל מה שהוא פוליטיקלי קורקט. הם לא ידקרו אדם בברוטליות ובאמצעות סכין קצבים. הם יחתכו אותו בדיוק מושלם, ובאמצעות סכין מנתחים. בשיפוט חסר רחמים. בהתנשאות פסיכולוגיסטית. ובלשון של "שפיות ורציונליות". הם מוסריים כל כך. הם כבשו את יצרם. יש להם אמות מידה בלתי מתפשרות. אין אצלהם חנינה. הם בית דין של צדק. ויש להם מקום שמור ביציע של כל הוצאה להורג.

מרגיע מאוד.
Dom_Quixote

אפילוג

Dom_Quixote • 8 במרץ 2006
טוב, אני אסכם את החלק שלי בשרשור הזה, ואעבור למלחמת חורמה ברגרסיה שהביאה אותי לגלוש כאן מלכתחילה.

ממתין בסבלנות - מכבד את דעתך, מכבד את זכותך להתרגז, לא הבנתי למה נוגה לא אהבה את הודעתך הראשונה, אבל את הודעתך השניה גם אני לא אהבתי כ"כ. הפוסט המקורי נפתח לפני שנתיים, וגם אם נוגה "מרגיזה" אותך, לאור מעורבותה בסיפור הזה נראה לי שעדיף היה אם היית מתנסח אחרת. כבוד.

נריסה - נראה לי קצת מוגזם השיר. יש הבדל בין לא לייחס משמעות ראוייה להתקף האלימות של דמיאן לבין לקחת מקרה אחד כרמז מקדים על רצח. לראות בצורה מפוקחת את העתיד תמיד רצוי, אבל עוד לא השכנעתי שדמיאן רוצח פוטנציאלי.

דמיאן - שתי התגובות שלי היו שקולות, אובייקטיביות ומאוד מאוד מדוייקות ולא מתלהמות. נדמה לי שאין אדם חיצוני לשרשור הזה שיחשוב אחרת. מן הסתם זה שאתה נשוא השרשור לא מאפשר לך להגיב באובייקטיביות, אבל המאפיינים שייחסת לדברים שלי ממש רחוקים מהמציאות. נדמה לי שהיית חוסך לעצמך לא מעט ממשפט השדה הזה (גם אם הוא לא מוצדק מיסודו) אם היית מגיב בסגנון אחר. בהצלחה.
ואגב, עניין שרשור השמנות אינו רלוונטי כשלעצמו, אבל הדברים שאתה אומר וסגנונם רלוונטים מאוד, ומשום כך הזכרתי אותו.

אחרון אחרון חביב - מודה ומתוודה שלא ביצעתי בירור מתבקש ולא ידעתי שדמיאן כ"כ צעיר, חשבתי שמדובר באדם מבוגר מנוגה. על רקע זה נראה לי נכון להניח לשרשור הזה. שנוגה תשמור על עיניים פקוחות ולא תישאר נעולה בהגנה עיוורת, ושכל השאר, כולל אנוכי, לא נמהר לכלוא באשמת רצח בחור בן 24 שלפני שנתיים איבד את העשתונות.

מנהיג חזקה לשלום, נלחם בטרור, מנצח בעוני,
קיחוט.
Dom_Quixote

אה, כן

Dom_Quixote • 8 במרץ 2006
mind master כתב/ה:

רפאל כתב/ה:
Yosefus כתב/ה:
למה להתערב להם בחיים ? תנו להם קצת מרחב נשימה, גם כך זה לא קל.

וגם אני מתקשה להבין ממש למה להתערב להם בחיים. בשביל מה לקלקל להם ולהקשות עליהם? עברו שנתיים. בשביל מה להקפיץ את השרשור ולפצוע אותם מחדש?

למרות שאני באמת חושב שצריך להניח לעניין, דבר אחד עדיין לא ברור לי - למה באמת השרשור הזה הוקפץ? אליך מיינד מאסטר אשר בחזית.
venus in our blood​(שולטת)
לפני 18 שנים • 9 במרץ 2006

Re: אבקש לקבל סיבה מדוע ההודעה שלי האחרונה נמחקה

venus in our blood​(שולטת) • 9 במרץ 2006
mind master כתב/ה:

מיינד,
לא ראיתי את הודעתך האחרונה
ולפני שישתלחו בי שאני טוענת לסתימת פיות ול''קליקותתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת'',
אני מבקשת ממך, באופן אישי, לחזור על הודעתך.

קיחוט

טוב, אני אסכם את החלק שלי בשרשור הזה, ואעבור למלחמת חורמה ברגרסיה שהביאה אותי לגלוש כאן מלכתחילה.

ממתין בסבלנות - מכבד את דעתך, מכבד את זכותך להתרגז, לא הבנתי למה נוגה לא אהבה את הודעתך הראשונה, אבל את הודעתך השניה גם אני לא אהבתי כ"כ. הפוסט המקורי נפתח לפני שנתיים, וגם אם נוגה "מרגיזה" אותך, לאור מעורבותה בסיפור הזה נראה לי שעדיף היה אם היית מתנסח אחרת. כבוד.

לא אהבתי את תגובתו הראשונה מפני שהיא הייתה מלאה בארס ובעוקצנות. לא הייתה שם באמת התענינות ל-מה קרה ומי אני ( האם ''הגדרת תפקידי '' כאן באמת רלוונטית? אישית, אני לא ממש מאמינה בהגדרות. סוויצ'ית זה הכי קרוב. אולי. מפני שעם כל אדם אנו יכולים להיות שולטים או נשלטים. בהתאם לסיטואציה, בהתאם לפרטנר. אהההה, בעצם זו תפיסה של סוויצ'ים. סורי . )
שנית, ממתין בסבלנות לא מכיר אותי. הוא מעולם לא טרח להחליף איתי מילה- בנושא זה או בכלל- התערבותו בשירשור החלה בתוקפנות. ( מילולית ). לכן לא אהבתי את תגובותיו. גם הראשונה, וגם השנייה
.

נריסה - נראה לי קצת מוגזם השיר. יש הבדל בין לא לייחס משמעות ראוייה להתקף האלימות של דמיאן לבין לקחת מקרה אחד כרמז מקדים על רצח. לראות בצורה מפוקחת את העתיד תמיד רצוי, אבל עוד לא השכנעתי שדמיאן רוצח פוטנציאלי.
אני מצטערת, אבל זו אני. אלו הן בחירותיי.

דמיאן - שתי התגובות שלי היו שקולות, אובייקטיביות ומאוד מאוד מדוייקות ולא מתלהמות. נדמה לי שאין אדם חיצוני לשרשור הזה שיחשוב אחרת. מן הסתם זה שאתה נשוא השרשור לא מאפשר לך להגיב באובייקטיביות, אבל המאפיינים שייחסת לדברים שלי ממש רחוקים מהמציאות. נדמה לי שהיית חוסך לעצמך לא מעט ממשפט השדה הזה (גם אם הוא לא מוצדק מיסודו) אם היית מגיב בסגנון אחר. בהצלחה.
ואגב, עניין שרשור השמנות אינו רלוונטי כשלעצמו, אבל הדברים שאתה אומר וסגנונם רלוונטים מאוד, ומשום כך הזכרתי אותו.
משפט השדה שנערך עליו הוא שגרם לתחושה המאויימת, וכנראה שגם בכך אני אשמה וזה ייתן לך תשובה לשאלתך האחרונה , קיחוט. - לאיימי ולי היו תכתובות בעקבות הבלוגים, הפניתי אותה ללינק והיא שאלה אם תוכל להגיב בלינק הזה. אמרתי לה שמדובר בלינק ישן, אך נתתי לה את הסכמתי.
ובכך עשיתי טעות נוספת, וכנראה עוול נוסף לדמיאן.

אני מקווה שכל זה עונה לך על שאלותיך, קיחוט ותקווה אני שהשירשור הזה ייסגר.
.
מיינד

להאיר באור את השרשור

מיינד • 9 במרץ 2006
חז"ל אמרו אל תביט מאחוריך למען תראה מלפנייך

יום אמר שככל שאנו יודעים כך אנו יודעים פחות

גם למלך ראוי ומותר לומר שהוא מסתיר את השמש

ולכן כל המביע דעה יבורך , אחרת בחושך אחרי זמן
יהיה ברור לנו שאנו חסרי יכולת הבעה

Re: להאיר באור את השרשור

mind master כתב/ה:
חז"ל אמרו אל תביט מאחוריך למען תראה מלפנייך

יום אמר שככל שאנו יודעים כך אנו יודעים פחות

גם למלך ראוי ומותר לומר שהוא מסתיר את השמש

ולכן כל המביע דעה יבורך , אחרת בחושך אחרי זמן
יהיה ברור לנו שאנו חסרי יכולת הבעה

נשר נוסק לגבהים

רק הוא רואה למרחקים...

ואת הנשר הזה אני מעריצה, מכבדת ומוקירה לעד.

ליגה אחרת, מיינד...אחרת וגבוהה מעל כולן...