שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

למות מקור

המלט
לפני 16 שנים • 18 בינו׳ 2008
המלט • 18 בינו׳ 2008
dragon fly כתב/ה:
וגם כתבה במוסף ידיעות תל אביב למי שמתל אביב.

בכתבה מדובר שם על ארגון שביקש המעיריה שטח של 300 מטר לאכלס את ההומלסים.

התגובה שקיבלו מהעייריה:אין לנו מקום כזה בעיר שלא יפגע באיכות השכנים או משהו דומה.

מדינת ישראל שנת 2008 ואתם מתלונננים על המצב בכלוב? icon_wink.gif

דווקא הפעם אני עם עירית תל-אביב שמגינה על זכויות אזרחיה נטולי החניה ומרובי המיסים העירוניים.

זכויותיו של הומלס אינן שוות יותר מזכויותיו של מי שיש לו דירה וכסף. החברה כמובן נמדדת
על ידי התיחסותה לחלשים שבה ויש חובה מוסרית ואף אזרחית לסייע ככל שניתן, אבל העדפה חד-צדדית של זכויות של הצד החלש תמיד היתה ותמיד תהיה נשקם של הפופולסיטים, שבדרך כלל לא תורמים דבר חוץ ממילים ממוחזרות. או במלים אחרות: ומה אתה עשית בשביל מדינה??
dragon fly
dragon fly • 18 בינו׳ 2008
אף אחד לא אמר שזכויתיו של הומלס שוות יותר ממי שיש לו דירה בתל אביב.
אבל במקום שיהיו 200 הומלסים מפוזרים בפתחי חדרי מדרגות ובכניסות לבניינים ומתחת לעייריה ומתחת לאדמהבמעברים תת קרקעיים, פשוט רצו לתת להם מחסה לתקופת החורף.
מה כבר ביקשו מהם?שטח של 300 מטר שעליו יוקם אוהל.
המלט בתור אחד שיש לו גם דירה בתל אביב ידעת שעל דירה בחולון אני משלם יותר ארנונה מתל אביב?אל תחשוב שהמיסים בתל אביב הכי גבוהים בארץ.
לגבי החניה שאתה אומר אתה יודע שבקופת העירייה התל אביביית שוכנים עשרות מיליוני שקלים שקבלנים ויזמים שלמו לעייריה את המס הידוע לשמצה כופר חניייה.
אם אתה יזם קבלן ואינך מעוניין לבנות חניות מרתפים לדיירי הבניין שאתה בונה שאתה בונה, אתה אמור לשלם לעירייה כופר חנייה,בצפון זה משהו כמו 10 אלף דולר לחנייה ובדרום בין רבע למחצית.
ומה אמורה העייריה לעשות עם הכסף הזה?
לבנות חניונים לתושבים,האם הם בונים משהו?אני מעריך שאתה יודע את התשובה.
הם בונים בהבימה וימכרו רק לתושבי האיזור תמורת 25 אלף דולר בערך לחנייה.
אטימות העירייה לא באה לידי ביטוי רק במקרה הזה,אלא בעוד הרבה מקרים.
זה מתחיל בזה וממשיך לעוד דברים.
amy​(נשלטת)
amy​(נשלטת) • 18 בינו׳ 2008
השיקולים של העירייה הם השיקולים של העירייה, אבל יש לציין שנכתב בכתבה שהיחידה לטיפול בדרי רחוב של העירייה הגבירה את פעילותה בימים אלה.
היילני
היילני • 18 בינו׳ 2008
השליטה (פיי, איזו רשמיות) - איזה כיף שאת בעולם הזה icon_smile.gif
כמה את עוזרת לאנשים, יאללה.
מלך הארץ​(לא בעסק)
לפני 16 שנים • 8 בפבר׳ 2008

Re: מי זה כולנו?

מלך הארץ​(לא בעסק) • 8 בפבר׳ 2008
הבוסית כתב/ה:
מי במזועזעים? אני מזועזעת שרק אחד התפגר אתמול. למה לא 2 כמו בפעם שעברה? אלוהים עושה חסד עם עמו ומדלל את מספר המזיקים, אז עכשיו מנסה לחבל בתכניות? מה זה איסוף למען הרפש הזה? שימותו ויפה שעה אחת קודם.

אני לא מבין על מה המהומה,
אני לא מזדהה ו/או מסכים עם מה שהבוסית כתבה אבל גם לא עם חלק מהביקורת על כך וזאת מהטעמים הבאים:

קור הנה מכת טבע, כשהיבולים קופאים החקלאים למשל מקבלים פיצוי על נזקי טבע/אסון טבע.

כשאדם מת מקור אז הוא מת מוות טבעי - לא פחות ולא יותר

אולי לא תמיד זה מוות טבעי אם אותו אדם גם צרך כל מני חומרים אסורים עפ"י חוק "שזירזו" את ההליך הטבעי.

הבוסית למעשה טוענת שלא תמיד צריך להתערב בטבע ולהחזיק אדם בחיים שהם חיי סבל ונטל בעוד שהוא עצמו גם עושה דברים שמקרבים אותו אל הסוף.
בעוד שהבוסית טוענת למיטב הבנתי שלא צריך לחפש את ההומלסים בכל יום סגרירי ולבדוק את מצבם יש אפילו שמרחיקים לכת וטוענים שיש לאפשר לאנשים מסויימים למות גם אם הם כבר שוכבים במיטה חמה בבית חולים מודרני - ובד"כ לא יקראו להם נאצים וכיו"ב.

בכלל מדובר ההשוואה מיותרת, אני לא מכיר את מדיניות הרייך השלישי בעניין חסרי דיור, אבל אם הכוונה שהם חיסלו את כל מי שהיה לנטל אז גם אם כך היו פני הדברים הרי שמדובר במעשה "אקטיבי" בהריגה/רצח להבדיל מאי התערבות.

ובכלל, יש מרכזים שבהם חסרי בית יכולים לקבל מחסה ואוכל - אבל הם לא כ"כ רוצים לעבור לשם.
אולי כי אסור להשתמש שם בסמים, אולי כי ברחוב בכל זאת אפשר "להתפרנס" ולא תמיד באופן לגיטמי ואולי יש עוד סיבות.
הראו פעם באיזו תכנית טלויזיה איך מנסים לשנכנע את אלו שבצמתים מבקשים כסף ממכוניות - לעבור לבית מחסה - אבל אף אחד לא רצה לעזוב.

אז השאלה היא גם אם צריך לעודד את התופעה "ולתחזק" ברחובות ובצמתים את מי שבעצם בוחרים ברובם את אורח החיים הזה במקום לקבל מחסה, להשתקם ולהפוך לאזרחים נורמטיבים.