ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

J-DATE ופוריטניות

{dOmCruise{A
לפני 16 שנים • 11 במאי 2008

ושוב אתה טועה כי אתה לא מסתכל נכון

{dOmCruise{A • 11 במאי 2008
פורום לכוסיות עם פס ירוק בשיער זה דבר אחד

ואתר שנותן שרות זה דבר אחר

נכון שאין חוק ספציפי לאתרי אינטרנט מסוג כזה או אחר
אבל
גם אין חוק שקובע חופש ביטוי באינטרנט או חוק שקובע הוצאת דיבה באינטרנט (עד לתיקון שקבע שהרשת היא חלק מהמדיה)
ותביעות דיבה הצליחו כי בתי המשפט כללו את הרשת הוירטואלית לתוך החוק.

כאשר אתה מגיש תביעה על זכויות יסוד שמעוגנות בחוקי יסוד אתה יכול להצליח בתביעה גם אם אין חוק ספציפי לגבי האקט המסויים ברשת.

בגלל זה קוראים להם חוקי יסוד וערכי יסוד, זכויות יסוד ועוד.
חלק מהזכויות והערכים האלה הם חופש הביטוי, חופש העיסוק, איסור הפליה, הזכות לשם טוב ועוד ועוד.
כמובן שיש לאזן בין הזכויות (דבר שיש הרבה ששוכחים בשם חופש הביטוי בלבד אבל זה דיון אחר),
ודבר אני יכול להגיד לך בבטחה:
עורך דין שמראש יגיד לך שאי אפשר להצליח בתביעה על זכויות יסוד כי אין חוק ספציפי הוא עורך דין מקובע שלעולם לא יהיה כזה שיגרום לשינוי, זה עורך דין שחושב בתוך הקופסה, ולא יהיו על שמו לעולם פסיקות מהותיות שמשנות מחשבה מיושנת, הפליה ואפליה כיוצא באלו.

כל הפסיקות המהותיות של בתי משפט בארץ ובעולם הגיעו בזכות עורכי דין שטענו שיש לפרש את החוק שונה ממה שהוא פורש עד היום בגלל שינויים חברתיים, מוסריים, טכנולוגיים ועוד, ואם היינו נשארים עם עורכי דין מקובעים רבות מהמהפכות הגדולות לא היו מתקיימות.
אלעד(שולט)

תשובה

אלעד(שולט) • 11 במאי 2008
האמת שזה עו"ד בחברה שיש בה מחלקת בג"צים מפוארת והם די מומחים בתחום פריצות דררך משפטיות.

פשוט את נאחז במשהו שלא תקף.
חוק זכויות כבוד האדם מכיל המון סייגים.
לא מזמן ערכתי איתם ויכוח על נושא אחר מעניין
למה נשים מופלות לרעה בחוף הים שלגבר מותר להוריד חולצה ואילו היא יכולה לקבל קנס אם תלך בחזה חשוף? ולמרות שחוק חופש האדם מגדיר שוויון לפני החוק ואיסור הפליה.
המומחים שלהם הראו לי עד כמה החוק הזה מלא בדלתות אחוריות שמאפשרות למדינה לרשויות ולגורמים עסקיים לעבור עליו תוך התלות בסייגים שבו.

לגבי מה שאתה אומר זה לא מדויק,
תפוס עו"ד שמתמחה בדיני רשת (יש פה אחד שחבר באתר אני חושב) והוא יסביר לך למה הם מוגנים מבחינה חוקית.

אם גם אחרי זה תרצה להלחם בטחנות רוח יאללה שיהיה לך לבריאות.
אל תשכח לקחת כובע ובקבוק מים קרים.
{dOmCruise{A

למה באמת?

נשים יקבלו קנס לא כי החוק מלא בדלתות אחוריות, זה התחכמות
נשים בחזה חשוף על פי אמות המידה הקיימות היום מבצעות אקט בעל קונוטציה מינית כאשר גברים בחזה חשוף לא.
זה לא קשור לשום דלת אחורית ולא לשום פירצה בחוק.

זה בדיוק מה שאני אמרתי - פרשנות של החוק - ע"י בית המשפט.
נכון להיום החוק מדבר על התערטלות וזה המונח בחוק.
אז הויכוח שאתה מתאר הוא למה גבר יכול להתערטל מחולצה ואישה לא?
זה ויכוח יפה ואפשר לכתוב מאמרים עליו אבל זה פספוס כי בית המשפט מפרש את החוק בקונוטציה מינית ולא איזה חלק מהגוף חשף מי שחשף.

דוגמא: לפני עשרעם שנה בחורה שהייתה הולכת בחוף עם חוטיני הייתה מקבלת קנס.
היום זה נורמטיבי.

ובכל זאת, יש חופים שבהם יש הפרדה בין גברים ונשים וזה מותר.
למה?
כי יש הצהרה מראש בכניסה לחוף על מטרותיו ועל המותר והאסור.

אם תקרא את ההודעות שלי כתבתי שאם הם כתבו בתקנון אז עילת התביעה קשה מאד על בלתי אפשרית.

אם אני מגיע לחוף ביום שלישי ואין שום תקנון ושום שלט ואחרי שאני וזוגתי לובשים חוטיני מגיע מישהו ואומר תצאו אתם לא מתאימים לראש שלי וזה חוף פרטי אז אין לו עילה לסלק אותנו, ובטח לא לקבוע שאני לא אכנס יותר גם בבגד ים שלם משנות החמישים של המאה הקודמת.
ועל זה עילת תביעה ואפליה.
בטוח.

לגבי מחלקת בגצ"ים מפוארת - זה עדיין לא אומר על יצירתיות ועל שאר רוח משפטי.

גם למי שהגן במשפט הקופים בארה"ב לפני כמאה שנה אמרו שהוא נלחם שטחנת רוח - והוא שינה את העולם.
גם דרווין
ויש עוד רשימה ארוכה.
{dOmCruise{A

דלתות בחוק היסוד ????

חוק יסוד:כבוד האדם וחירותו כולו 13 סעיפים
שני סייגים יש בחוק
האחד - פגיעה כלשהיא בזכויות על פי החוק יהיו רק בחוק ההולם את ערכיה של המדינה, שנועד לתכלית ראויה ובמידה שאינה עולה על הנדרש.

לכאורה - דלת המאפשרת לעשות מה שרוצים בחוק של הכנסת.

בפועל - בג"צ פסל חוקים ותקנות כלא הולמים או ראויים, והצהיר לא פעם שהבחינה של חוק שפוגע בזכויות יסוד תתבצע במשקפיים מחמירים מאוד.

בסייג השני - שאין בחוק היסוד כדי לפגוע בדין קודם - עדיין ברור כי כל דין קודם יפורש מעתה לאורו של החוק החדש, ובג:צ רמז כי הפרשנות תהא מחמירה.

ושוב - החוק מילה מתה הוא ללא פרשנות בית המשפט, ופרשנות נתונה תמיד לשינוי והיא אינה קפואה.
אלעד(שולט)

בהצלחה

אלעד(שולט) • 11 במאי 2008
שמתי לך מים במקרר אל תשכח את הכובע