שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

קצת מידע על הפרעת קשב וריכוז

TRUEBITCH
לפני 14 שנים • 19 בדצמ׳ 2009
TRUEBITCH • 19 בדצמ׳ 2009
ק' יבוצניק כתב/ה:
מורטישה, כל אדם זכאי לדיעה משלו, אנשים פה פשוט רוצים שתביני עם מה האנשים הללו עם ההפרעה הזו (שטוענים ומודים בפה מלא שהיא מפריעה להם ומה יותר חשוב מזה) מתמודדים.
כמו שאמר בעלי היקר, גם אדם בלי יד יכול לתפקד, אבל למה לא לתפקד טוב יותר?
יש אנשים שמצליחים לעשות תואר בלי תרופות, אבל זה קה להם הרבה יותר מאשר אילו היו לוקחים תרופות. בנוסף, אנשים וילדים שמצליחים איכשהו לתפקד בכיתה ולעבור מבחנים זה בד"כ (כמו שפסיכולוג כתב בהתחלה) כי הפוטנציאל שלהם מלכתחילה גבוה מהממוצע, שווי בנפשך מה היה קורה אילו כל אותם אנשים שעשו תואר והצליחו בקושי להגיע ל80, לאן היו מגיעים עם ריטלין או כל תרופה אחרת? ומה עם כל אותם אנשים שבגלל כישלונות בבית הספר כי לא איבחנו אותם בזמן, סובלים מביטחון עצמי נמוך כי בטוחים שאין להם יכולות ואז מפחדים ללכת ללמוד הלאה?
אנשים נכנסים יותר לעבריינות ולסמים דווקא מתוך התיסכול, שהם לא מבינים את עצמם ואיש לא מבין אותם, שהם לא מקבלים עזרה, הם ידרדרים לימודים, מפריעים בכיתה ומשם זה *עלול* להוביל הלאה, יש שלל גורמים נוספים שמשפיעים. לכי לכלא ממוצע ותראי שחלק ניכר מהאסירים לא רק שאינו בעל בגרות מלאה (אני לא מדברת אפילו על תואר), אלא לחלק לא מועט אין גם 12 שנות לימוד ואפילו 10, ולכן יש כיתות כאלה בבתי הכלא. סביר להניח שחלק מכובד מאלה שנשרו מבית הספר היה בגלל שהיו להם בעיות התנהגות, כנראה בין השאר בגלל הפרעות ADHD או ADD או לקויות למידה וכו'

חשוב להבין שמדובר בהפרעה שהיא לא רק תיוג חברתי "הוא מופרע" "הוא טיפש", אלא קושי אישי, תיפקודי ופיזי אובייקטיבים.
ברור שהתיוג החברתי קיים, אבל גם קיים סבל.
אין טעם להתעקש להיות בלי טיפול, כשאפשר עם. זה בדיוק כמו שדלקת בגרון תעבור אחרי שבוע או שבועיים ללא טיפול, אבל למה לא להשתמש באנטיביוטיקה וכדורי מציצה כדי להקל על הסימפטומים ולגרום להחלמה מהירה?

כחולית וקיבוצניק אני לגמרי מבינה את דבריכם ואת הקושי אבל אני חושבת שזה מיותר לנסות להסביר ואני ויתרתי ולא בגלל שאני חושבת לרגע שיש טעות בדבריי אלא כי אני חושבת שהקיר שלי בחדר יהיה קשוב יותר. זה מאוד ילדותי בעיניי שאדם מבוגר מגדיר מישהו בעל הפרעה כמופרע. אדם בעל הפרעה כלשהי ויש אלפים כאלה הוא אדם בעל בעיה לרוב בעלת גורם ביולוגית המקשה עליו לתפקד בתחומים השונים בחייו ולכן מצריך טיפול. לא אומר הדבר שהוא לא יכול להיות בלי אבל כנראה שהוא יחיה את חייו בטלטלה עצומה עד שיגיע להישג שאדם ללא הפרעה מגיע בחצי מהזמן. ברוב המקרים וכן יש מקרים כמו שכחולית ציינה האנשים מאבדים ביטחון בעצמם וחיים בתסכול ולא רק עבריינות ובריונות וכן הלאה אפילו אובדנות. אז מורטישיה לפני שאת מטיחה האשמות בכל באי השרשור הנ"ל . תקראי קצת ספרים ולא על סמך חבר אחד או שניים שיש לך. לא על כל אחד זה ישפיע באותה צורה. תפנימי.
Morticia
Morticia • 19 בדצמ׳ 2009
ק' יבוצניק כתב/ה:
מורטישה, כל אדם זכאי לדיעה משלו, אנשים פה פשוט רוצים שתביני עם מה האנשים הללו עם ההפרעה הזו (שטוענים ומודים בפה מלא שהיא מפריעה להם ומה יותר חשוב מזה) מתמודדים.
כמו שאמר בעלי היקר, גם אדם בלי יד יכול לתפקד, אבל למה לא לתפקד טוב יותר?
יש אנשים שמצליחים לעשות תואר בלי תרופות, אבל זה קה להם הרבה יותר מאשר אילו היו לוקחים תרופות. בנוסף, אנשים וילדים שמצליחים איכשהו לתפקד בכיתה ולעבור מבחנים זה בד"כ (כמו שפסיכולוג כתב בהתחלה) כי הפוטנציאל שלהם מלכתחילה גבוה מהממוצע, שווי בנפשך מה היה קורה אילו כל אותם אנשים שעשו תואר והצליחו בקושי להגיע ל80, לאן היו מגיעים עם ריטלין או כל תרופה אחרת? ומה עם כל אותם אנשים שבגלל כישלונות בבית הספר כי לא איבחנו אותם בזמן, סובלים מביטחון עצמי נמוך כי בטוחים שאין להם יכולות ואז מפחדים ללכת ללמוד הלאה?
אנשים נכנסים יותר לעבריינות ולסמים דווקא מתוך התיסכול, שהם לא מבינים את עצמם ואיש לא מבין אותם, שהם לא מקבלים עזרה, הם ידרדרים לימודים, מפריעים בכיתה ומשם זה *עלול* להוביל הלאה, יש שלל גורמים נוספים שמשפיעים. לכי לכלא ממוצע ותראי שחלק ניכר מהאסירים לא רק שאינו בעל בגרות מלאה (אני לא מדברת אפילו על תואר), אלא לחלק לא מועט אין גם 12 שנות לימוד ואפילו 10, ולכן יש כיתות כאלה בבתי הכלא. סביר להניח שחלק מכובד מאלה שנשרו מבית הספר היה בגלל שהיו להם בעיות התנהגות, כנראה בין השאר בגלל הפרעות ADHD או ADD או לקויות למידה וכו'

חשוב להבין שמדובר בהפרעה שהיא לא רק תיוג חברתי "הוא מופרע" "הוא טיפש", אלא קושי אישי, תיפקודי ופיזי אובייקטיבים.
ברור שהתיוג החברתי קיים, אבל גם קיים סבל.
אין טעם להתעקש להיות בלי טיפול, כשאפשר עם. זה בדיוק כמו שדלקת בגרון תעבור אחרי שבוע או שבועיים ללא טיפול, אבל למה לא להשתמש באנטיביוטיקה וכדורי מציצה כדי להקל על הסימפטומים ולגרום להחלמה מהירה?

סליחה אבל קושי אישי זה דבר אינדיבידואלי שכל אדם יתמודד אתו כפי שהוא ימצא לנכון
אתה לא יכול מחד לומר את זה ומאידך לדבר על "האנשים האלה"

יש כל מיני אנשים
יש כל מיני פתרונות
יש מערכת חינוך אחת דפוקה במיוחד

אני בשום מקום לא טענתי שלא זכותו של אדם להיעזר בתרופה באם קשה לו להתרכז בלימודים
התרופה גם עושה רע לאנשים מסויימים
ועובדה - הנה - תראה - הם בכל זאת מצליחים!

ומה? בן האדם הוא מכונת ציונים? עבד של מערכת חינוך קלוקלת?
נחות מהאדם הממוקד כי כשרונו הוא בשירה, ריקוד וציור?
סליחה? מה?

לא אוהבת את הדיבור הפשיסטי
צר לי על שנולדתי עם ערכים מעט יותר סוציאליסטיים ואמפתיים מטבעי

הפרעה שלי

(ותאמין לי שלהבדיל מהרבה אחרים כאן, אני לא מדברת על הנושא הזה מתוך בורות. בורות בעיני זה לדכא בני אדם אחרים כי הם שונים)

בעלי יכולת לפיזור קשב נוטים להתדרדר לפשע ולסמים יותר מאנשים ממוקדים?
מה???

שיתבייש מי שכתב את החרא הזה ושיוציא את הראש מהתחת אם תסלח לי!
Morticia
Morticia • 19 בדצמ׳ 2009
גברת The last word (כמה אירוני) הנכבדת,
את צודקת

קירות יקשיבו ביתר קלות לשטויות שאת מתעקשת לומר על אנשים שקשה להם למקד את הקשב
מהם עצמם
(נו, זה קשה - את לא יודעת? עדיף להתמקד בשוד בנק והזרקה לוריד - זה בטבע)

תאמיני לי שבחוג לפילוסופיה הייתי מבשלת ממך מטעמים לארוחת הבוקר

תהיי בריאה
icon_smile.gif

אני את כל הדברים החשובים שכתבתי בפוסט הזה מסכמת ברשותכם בכך שאבקש להזכיר לכם שגם קונטרול פריקיות זו הפרעה

וואה וואה - חתיכת הפרעה!

והיא להבדיל, מפריעה גם למופרע
וגם לסביבה!
Morticia
Morticia • 19 בדצמ׳ 2009
האם יתכן וישנם אנשים בעולם שאינם עבדים צייתנים לתפישת הזמן הקפיטליסטית?
לגישת ההשגיות התחרותית?
האם שמעתם פעם על הסינים?

האם חשבתם פעם על מצבים של WIN WIN?

או שאתם חיים בעולם בו הדרך היחידה לנצח היא להביס את היריב?

איזה מין מחרחרי ריב ומדון מקטלגים אחרים כנחותים ופחות טובים מהם רק כי הם מודדים את העשייה שלהם בזמנים שונים?

שכל אחד יסתכל פנימה אל תוך עצמו וישנה שם משהו
אם אתם באמת רוצים עולם קצת יותר יפה...
TRUEBITCH
TRUEBITCH • 19 בדצמ׳ 2009
Morticia כתב/ה:
גברת The last word (כמה אירוני) הנכבדת,
את צודקת

קירות יקשיבו ביתר קלות לשטויות שאת מתעקשת לומר על אנשים שקשה להם למקד את הקשב
מהם עצמם
(נו, זה קשה - את לא יודעת? עדיף להתמקד בשוד בנק והזרקה לוריד - זה בטבע)

תאמיני לי שבחוג לפילוסופיה הייתי מבשלת ממך מטעמים לארוחת הבוקר

תהיי בריאה
icon_smile.gif

אני את כל הדברים החשובים שכתבתי בפוסט הזה מסכמת ברשותכם בכך שאבקש להזכיר לכם שגם קונטרול פריקיות זו הפרעה

וואה וואה - חתיכת הפרעה!

והיא להבדיל, מפריעה גם למופרע
וגם לסביבה!

אני בריאה, תודה ואת? אני לא בטוחה מאיפה הבאת את השטויות שאת מכניסה לא רק לשרשור אלא טוענת שאני או אחד מהנוכחים אמר.

למדתי מספיק פילוסופיה בעצמי אבל את די חוזרת על עצמך ומחפשת סיבות לריב בלי טעם על בסיס מה? לא באמת, את טוענת שכל הדברים שנאמרים לך פה כולל אנשים שמתוודים עצמם כבעלי ההפרעה כשטויות אז את הנכבדה והחכמה כבדי אותנו בדברייך ותסבירי איך לעזאזל אפשר ל בזה? ומאיפה הידע הנרחב שלך- כן גם לי יש חברים מפה ומשם אבל אני מצפה למשהו קצת יותר מבוסס. זה כמו שתגידי לפוסט טראומה- אתה לא פוסט טראומה אתה סתם מדמיין כי זה נוח לך.
אין לך ולו חצי מושג על מה את מדברת אז תעשי טובה ומישהו אמר משהו על נחותים? אל תחיי באשליות בעלי ההפרעה הם אנשים חכמים ומשכילים יש מהם בעלי תואר שני, פרופסורים, אמנים, כוכבים ומה שלא תרצי. זה אומר שזה שולל שיש להם הפרעה? כשתסיימי את הדוקטורט שלך בנוירולוגיה ופסיכולוגיה- דברי איתי.

עד אז נוותר - ברשותך. נמאסת.
Morticia
Morticia • 19 בדצמ׳ 2009
סליחה, אבל המתוודים היחידים שהיו כאן, לצד בוודאי כמה וכמה שלא טרחו להתוודות

אולי כי זה לא עניינכם
אולי כי פשוט כיף לראות איך אתם, הנעלים והמוכשרים שמשיגים הכל בקלות מופתית וללא סכנות, נכשלים באבחונים של "מופרעי" ADHD
pun intentended...
icon_lol.gif

מי אלו היו?
שניים שסיימו תואר שני
שניים שמנהלים חיי משפחה - זוגיות, ילדים

כולם ללא ספק אנשים נבונים, מודעים, מבסוטים מהחיים

אני זלזלתי באנשים האלה???
(האנשים האלה ברררררררררר)

איייייייייייייייייייייייי

על העיוורון
והייל היטלר!

PEACE WOMAN
Paragon
Paragon • 19 בדצמ׳ 2009
חבר'ה חבר'ה, לאחר קריאה מעמיקה בשירשור הנ"ל הצלחתי להגדיר "הפרעה" חדשה:

"טמטום כרוני בעל אטימות יתר"

עלי להזהירכם שזאת היא הפרעה מדבקת מאוד, ולצערי אני רואה שהאחוזים עולים בהתמדה רציפה!!!
שיהיה לכולם יום טוב, אני אברח מכיוון שמספיקה לי הפרעה אחת.
Morticia
Morticia • 19 בדצמ׳ 2009
כשאדם המתיימר לרצות לעזור לאנשים שבעיניו נמצאים באיזו מצוקה גורם להם להרגיש רע עם עצמם אלא אם הם ילכו בדרכו ויפתרו את "בעייתם" כפי שהוא מתעקש לקרוא לה באמצעות הפתרון שהוא מציע
אפשר להבין שאותו אדם לא חושב על אף אחד באמת מלבד עצמו

ואולי פשוט נוח לו למצוא אנשים חלשים ממנו ולהתחזק משם

רק מה?

העולם לא באמת קיים רק כדי לשרת אותו
או את שגעון הגדלות שלו
או את חשבון הבנק שלו

כן - כבר אין לי כל כך ספק בנושא
גם לא בסיבה שזה נתפש ככזה עלבון כשהעזתי לומר

ודי לחכימא ברמיזא...

בברכת שבוע נפלא לשלל בני האדם החופשיים לחיות על פי בחירתם

על החתום
Sara Fuckin' Connor
!
אחותופל
לפני 14 שנים • 20 בדצמ׳ 2009
אחותופל • 20 בדצמ׳ 2009
הבהרה קטנה.
אכן כמו שכתבה "המילה האחרונה" וציטטה כל כך יפה את הDSM, אבחון ההפרעה נעשה ע"י איבחון התנהגותי (גם לילדות שאינן היפראקטיביות, עדיין תהיה להן הפרעת קשב וריכוז אפילו ללא היפר - וזה יהיה קשה לאבחן אותן וזו אכן בעיה והן תסבולנה בשל כך).
אבל!
האטיולוגיה לADD ו ADHD עדיין אינה ידועה!

ישנן הרבה מאוד תיאוריות:
תיאוריות ביולוגיות שונות ומגוונות (מח, נוירוטרנסמיטורים וכו)
תיאוריות פסיכוסוציאליות רבות (חסכים רגשיים, סטרס וכאלה).

אז התיאוריה הנוירולוגית היא אמנם אחת המרכזיות ( בעיה בקליפת המח הפרה פרונטלית ו/או הטמפורלית, גרעיני הבסיס ועוד) והריטלין באמת מגביר את המטבוליזם באזור הזה ומביא לשיפור בריכוז.
אך למרות זאת יהיה זה טעות לומר כי זהו הגורם הוודאי למחלה. זו עדיין רק תיאוריה אחת מיני רבות.

ויש לזכור שברוב המאובחנות לא נמצא נזק מבני במערכת העצבים המרכזית (ולהפך: ברוב פגיעות הראש באיזורים הללו אין ביטוי קליני של ההפרעה).
-
רפאל
לפני 14 שנים • 21 בדצמ׳ 2009
רפאל • 21 בדצמ׳ 2009
אחותופל כתב/ה:
האטיולוגיה לADD ו ADHD עדיין אינה ידועה!

יותר מזה. אין לנו כל הבטחה שישנה אטיולוגיה, ולכן אין כל הצדקה לסיווג של ADD ו-ADHD כמחלות, ולא כנורמות התנהגותיות של חברה נתונה.

הרי גם האטיולוגה של השקר אינו ידועה לנו עוד, ולא האטיולוגיה של שודדי בנקים, ולא האטיולוגיה של השעמום, ולא האטיולוגיה של התנהגות מעצבנת, ולא את האטיולוגיה של הצפיה ב"האח הגדול".