שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה לגבי מאבק.

Cauchy{Venus Blue}
לפני 14 שנים • 4 באוג׳ 2010
Cauchy{Venus Blue} • 4 באוג׳ 2010
זונת סושי כתב/ה:
אתה באמת לא רואה את ההבדל שבין לחשוב שבנאדם מטומטם לבין שהדעה שלו מטומטמת?
כן,מה שפוסי אמרה היה בהחלט מטומטם,ואני אומרת מטומטם ולא מכוער,או גזעני כי אני באמת לא חושבת שהיא אף אחד מאלו.לדעתי אם היא תקרא את המשפט הזה שלה שוב היא בעצמה תבין כמה מטומטם הוא.(גאד,עכשיו השורש הזה לא יצא לי מהראש).

סושי,
מסכים שיש הבדל בין להגיד לאדם שהוא מטומטם באופן כללי לבין לומר שהוא חשב בצורה מטומטמת ברגע נתון.
אבל גם יש הבדל בין לחשוב בצורה מטומטמת לבין להיות טועה.
לכן יש הבדל בין אמירה מטומטמת לאמירה שגויה.

אני חושב שהאמירה שלך שגוייה, אבל בכלל לא מטומטמת icon_smile.gif
שוסי
שוסי • 4 באוג׳ 2010
אוקיי ,מקבלת.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 4 באוג׳ 2010
אמן החושים כתב/ה:

בגלל שברור שאתה כן עשית שיעורי-בית, אז מעניין אותי- מה בעצם היית עושה במקום המדינה?
היית עושה הסכם חד-צדדי ומבטיח הבטחות שלא בהכרח תוכל לקיים?

לא, בשום פנים ואופן לא. במשך שנתיים אזרחיות במהלכן התנדבתי במתנ"ס שבשכנות עם תחנה המרכזית הישנה, פגשתי את האנשים שגרים בסביבותיה ואת ילדיהם פנים אל פנים. לדידי, העובדה שנשאיר אותם בארץ תקועים באותם תנאים, לא תעשה את שנתי שלווה יותר.

אני לא מאמין שמדינה שלנו מסוגלת להתמודד עם מהגרים ו/או עם עובדים זרים כרגע (גם לא עם פינוי התנחלויות נוסף, עלייה ו/או נפלטי סודן). ואני אגב מאוד רחוק מלהיות גזען, וגם ציביון של המדינה לא ממש מטריד אותי. אבל ההיגיון אומר לי שזאת תהיה טעות.

עם כל הלא מסכימים הסליחה.
Homelander​(שולט)
Homelander​(שולט) • 4 באוג׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
אמן החושים כתב/ה:

בגלל שברור שאתה כן עשית שיעורי-בית, אז מעניין אותי- מה בעצם היית עושה במקום המדינה?
היית עושה הסכם חד-צדדי ומבטיח הבטחות שלא בהכרח תוכל לקיים?

לא, בשום פנים ואופן לא. במשך שנתיים אזרחיות במהלכן התנדבתי במתנ"ס שבשכנות עם תחנה המרכזית הישנה, פגשתי את האנשים שגרים בסביבותיה ואת ילדיהם פנים אל פנים. לדידי, העובדה שנשאיר אותם בארץ תקועים באותם תנאים, לא תעשה את שנתי שלווה יותר.

אני לא מאמין שמדינה שלנו מסוגלת להתמודד עם מהגרים ו/או עם עובדים זרים כרגע (גם לא עם פינוי התנחלויות נוסף, עלייה ו/או נפלטי סודן). ואני אגב מאוד רחוק מלהיות גזען, וגם ציביון של המדינה לא ממש מטריד אותי. אבל ההיגיון אומר לי שזאת תהיה טעות.

עם כל הלא מסכימים הסליחה.

חחח, אתה אדיב מדי, אני רואה פה פנים מעטות שבחור כמוך צריך להתנצל בפניהם על משהו, או חייב להם דין וחשבון.

מסכים איתך בהחלט, למדינה שלנו יש מספיק צרות גם בלי להתעסק בכל הדברים לעיל.
Lakshmi​(נשלטת)
לפני 14 שנים • 5 באוג׳ 2010
Lakshmi​(נשלטת) • 5 באוג׳ 2010
פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
PussyeL כתב/ה:
בואו לא נשכח שעובדים זרים ופליטים הם בסופו של דבר זה נגע בעולם כולו

את נגע.

פוסי , תתקני את עצמך , אני בטוח שלא הובנת כראוי . הם לא נגע , אולי התופעה היא נגע .

אבל זה ברור שהתופעה היא נגע...

רפאל, לך תישן על האף
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 5 באוג׳ 2010
Cauchy כתב/ה:
פוסיאל, המדינה לא מנסה למגר את תופעת העובדים הזרים, להפך היא מעודדת אותה. המדינה רוצה לבלום את תופעת השוהים הבלתי חוקיים והמסתננים.

הצביעות פה היא של האנשים ששולחים אותנו בגיל בית ספר לעתלית לראות איזה רעים היו הבריטים שניסו לאכוף את החוק, ואיזה גדולים אנחנו שהצלחנו להעפיל למדינה בניגוד לחוק. אחר כך מתפלאים כשאנחנו רוצים ליישם את מה שלימדו אותנו...

אני מצטרף לתהייה של במוח לגבי הורי הילדים האלה.

PussyeL כתב/ה:
יולי צודקת,

בואו לא נשכח שעובדים זרים ופליטים הם בסופו של דבר זה נגע בעולם כולו, ברור שהם עושים עבודות שרוב האנשים היו מעדיפים לשבת בבית ולא לעשות, אבל יש חוקים במדינה...ובעולם.

ובמקרה הזה, זה לא תלוי רק במדינה אלא במשטרת ההגירה העולמית שנמצאת בתקופת מיגור תופעת העובדים הזרים...בעולם ולכן גם ישראל נכנסה בעניין בפול גז.

ובלי שום קשר, סחטיין על כל מי שהיה בהפגנה ובאמת אכפת לו..אבל אתם באמת חושבים ש-זה- מה שישאיר אותם בארץ? כמה הפגנות יש להחזרת גלעד שליט?!

זה מעורר מודעות לעניין שאין לנו סיי לגביו...

אני לא יודעת אם מישהו זוכר, נראה שלא...
המדינה הוקמה כבית לעם היהודי(כי היינו צריכים אותו, נורא..)
ואומנם זה משנה לשנה זה נראה פחות..

חשוב להבין, שאם הבית הזה לא יהיה שלנו,
השואה בהחלט עלולה לחזור על עצמה.

ישראל לא יכולה להרשות לעצמה קיבוץ גלויות כמו בארה"ב,

אף אחד לא עושה את זה מרוע או גזענות..
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אוויר לנשימה כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
לפעמים נדמה לי שחלק מהפעילים היו רוצים שמדינת ישראל תהיה לשכת רווחה אחת גדולה.

יולי,כמו עוד הרבה אחרים את מבלבלת בין פליטים לבין עובדים שהגיעו לפה על פי חוק.

אני לא מבלבלת שום דבר. למעשה, הטענה היחידה שלי כאן היא שלוחמי הצדק הטהורים והמוסריים, מבלבלים הכל. הם שומעים "פליטים/ילדים/מסכנים/כיו"ב" וישר נשבר ליבם, ואינם מציעים פתרונות פקרטיים של ממש.

רפאל, הטיעונים הרגשיים שלך נכונים ונוגעים גם ללב שלי, אך למרבה הצער אין די בכך. תוכנית מפורטת בפורמט שניתן להצגה על ידי הממשלה, תספק אותי יותר.

בכוח, הגדרת במדוייק את הבעיה. עיקר חוסר הצדק כלפי עובדים זרים, חוקיים ולא חוקיים כאחד, הוא בכך שאינם יודעים בפני מה הם עומדים. לא ניתן לאתר נוסח ברור של חוק שיתן מענה לכל המקרים. ניסיתי. ואם אני, אזרחית דוברת עברית, לא הצלחתי - מה הסיכוי שפליט סודני יצליח. גם אם החוק הוא גירוש לכולם (לא שאני תומכת בזה, סתם דוגמה), זה עדיין יותר צודק מהמצב הקיים - כי אז האנשים לפחות יודעים למה הם נכנסים. נתקלתי באנשים שהגיעו לישראל עם אשרת עבודה, ורק כאן גילו שבעצם מותר להם לעבוד, רק לא במרכז הארץ. או שמותר להם לעבוד באילת, אבל בעצם אסור להם לגור באילת. אה רגע, בעצם יש להם אשרת עבודה והיתר לעבוד במסעדה ברמת גן, אבל - למעסיק שלהם אין היתר חוקי להעסיק אותם. או הפוך. או משהו. ויש להם מעמד של פליט, אבל הוא לשלושה חודשים. בינתיים ועדה דנה בהארכת הסטטוס, והדיון בעניינו יהיה בעוד ששה חודשים. האשרה לשלושה, דיון בהארכה בעוד ששה. הממ.

הדוגמאות רבות מספור. לכל אחד יש סיפור אישי שובר לב. אני בעד לעזור להם. אני רק בעד למצוא דרך יעילה לעזור להם, במקום לצעוק "גזענות רוע קוקוריקו".

בודי, בכל פעם מחדש (לא תמיד אתך, באופן כללי) אני מוקסמת מהיכולת של אנשים להטיף מוסר תוך כדי הטחת עלבונות. האירוניה תרומם את רוחו של כל מנחה בקורס כתיבה יוצרת.

חברים, ההשוואה לארה"ב מיותרת, כי ישראל אינה מדינת מהגרים ואינה צריכה להיות כזאת. או לכל הפחות - לא בדור הזה. ואם כבר משווים לארה"ב - כדאי לשים לב שמדיניות ההגירה של המדינה הזו *אינה* סלחנית. הטוב בה, שהיא ברורה.
קטסטרופה{Adonai}

דים.

קטסטרופה{Adonai} • 5 באוג׳ 2010
אמן החושים כתב/ה:
מצחיק לראות איך חבורה של בורים אווילים וחסרי-ערכים מתיימרים כל-פעם מחדש להתווכח על פוליטיקה; מישהו מכם, המטומטמים שמנסים להתווכח בעזרת מילים כמו נגע ונגוע, קרא משהו ממה שהוא כתב כאן?

ראשית, קטסטרופה, מה צצת אה? עד עכשיו היה לנו שקט ממך
והגרוע מכך, מה אתה מדבר על אפסים? אתה ושכמותך הם הרי העלוקות הכי גרועות שקיימות במדינה הזו?
תחזור לכוס-המרה שלך ולהוצאת-הספרים הכושלת, תנסה להביט על החיים המבוזבזים שלך יום אחד כתהיה מפוקח לשם-שינוי ואז אולי תראה כמה בזבוז הזמן שאתה קורא לו החיים, לא תרם תרומה מהותית לאף-אחד ברחבי-העולם הזה, שלא לדבר עליך עצמך. אתה הרי חתיכת מוקיון גרוע במיוחד בתפקידו ובעצם סוג חדש של תפיל על שניים. צא לי מהפריים

שנית, רפאל, האמת, תפסתי ממך בחור נבון, אבל כשאתה רואה אנשים שלא מסכימים איתך ואתה מייד מכנה אותם בכינויי-גנאי, זה ממש אחד הדברים היותר ילדותיים שאתה יכול לעשות; ואני עדיין מנסה להאמין שאתה מעבר לזה...

שלישית, זונת סושי, מתי כבר תתבגרי?

רביעית, לא, אני ממש לא מתכוון להגיב לגופפו של דיון, עושה רושם שלהתדיין איתכם על פוליטיקה זה ממש מתחת לרמה שלי, אני מקווה שתשכילו במקום להכנס למגננות הדביליות שלכם שאני כבר רואה אותן באות עוד רגע; תסתכלו על עצמכם ותבדקו אם אתם יודעים מה זה דיון, או שאתם סתם פה כדי לזרוק יציאות ארסיות וחסרות כל טעם וחשיבות.

(ראובן, מתורבת ו- Cauchy, כדי שלא תפלו למלכדות ותעלבו לי כמו שאר החוטאים בחטא הדפיקות פה, אתם יודעים שעמכם אני מוכן להתדיין בפורומים נורמאליים בכל-יום)

תשמע, תקרא, מה שזה לא יהיה.
אני תוהה מאין לך ה"ידע" הרב הזה עלי, ידע שאפילו אני לא יודע עליו והייתי שמח שתסביר לי איך אתה "יודע" כל כך הרבה דברים עלי מבלי שראית/ניפגשת איתי ולו רק פעם אחת במהלך שנות חייך העלובים.
הייתי שמח אבל לצערי זה בלתי אפשרי שכן העברית שלך היא בלתי מובנת בעליל.
או שהמצאת עברית משלך או שפרשת/גורשת מבית הספר בכיתה ג' אבל זו בהחלט לא העברית הבסיסית שאני מכיר ואני מתנצל מראש אם יתחוור לי שאתה דיסלקט מוצהר או עולה חדש אבל אני מעריך שאתה סתם אדם מוגבל במשאבים מנטליים מינימליים.
אפילו האחיינית שלי, בת השבע, יועת שכותבים "טפיל" ולא "תפיל".
צא ולמד טיפטיפה עברית תקנית לפני שאתה מטיף לאנשים כאן על "טימטומם" וכיו"ב (יודע מזה כיו"ב כלל?) ואם לא מצאת אולפן קרוב לביתך אני מוכן להקים קרן התרמה שתסייע לך לזכות במורה פרטית לעברית בסיסית.
בקיצור, עד אז, אל תפיל את המוגבלות שלך על אחרים. כן, הפעם זה "תפיל".

בקשר להיא שסלקטורית בדנג'ן, סושי משהו, אין לי אלא להצר שהבעלים בחרו כסלקטורית אדם גזען, חשוך ואטום שכן אלה התכונות האחרונות שסלקטור במועדון כזה או אחר יכול להתפאר בהם.
אני מבטיח אישית שהענין יטופל וישונה במהרה.

ובקשר לכולכם, אלה שמדברים על מדיניות הגירה תרשמו לכם:
אני לא זוכר אם זו מדינת ההגירה הראשונה אי פעם בהסטוריה אבל אם יש מדינת שהתקבצו בה מהגרים במליונים וחברו למעט שגרו כאן אז זו ישראל.
אלא מה, הם היו יהודים והמהגרים הנוכחים הם לא.
הם סתם כושים בזויים שבזה הרגע ירדו מהמערות.

אל תקשקשו, זו גזענות נטו איך שלא תהפכו את זה.

בודיגארד. הלוחם הדגול. הפתעת אותי.
אתה, שלוחם בשצף קצף להגן על אותם ילדים והאמת, אם לא הייתי מכיר אותך מעט ואת דעותיך החשוכות בענייני דת/גזע/מין הייתי מזיל דמעה אחת או שתיים מהודעותיך המרגשות אבל כאחד שמכיר אותך, אתה גזען לא פחות מהזונה ההיא שאוהבת סושי, עושה לעצמך הנחות ומתייפייף בגלל שאתה לא יודע דבר אחד:
חלק מכריע מאותם ילדים הם מוסלמים וכידוע אתה חושב שהמוסלמים הם אנשים נחותים מאיתנו, בעלי הדם הכחול, היהודים.

בקיצור, אל תבלבלו את האשך היחידי שנותר לי, רובכם הייתם ונותרתם אנשים גזענים וכל מה שנותר לכם הוא להודות בזה ולהוריד את הראש שאתם עוברים לידי שכן אני בז בוז עמוק ליצורים כמוכם שבטעות הסתננו ו/או היגרו אלינו, אל קהילת בני האדם.
בשמחה הייתי מגרש את כולכם.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

Re: דים.

קטסטרופה כתב/ה:
אמן החושים כתב/ה:
מצחיק לראות איך חבורה של בורים אווילים וחסרי-ערכים מתיימרים כל-פעם מחדש להתווכח על פוליטיקה; מישהו מכם, המטומטמים שמנסים להתווכח בעזרת מילים כמו נגע ונגוע, קרא משהו ממה שהוא כתב כאן?

ראשית, קטסטרופה, מה צצת אה? עד עכשיו היה לנו שקט ממך
והגרוע מכך, מה אתה מדבר על אפסים? אתה ושכמותך הם הרי העלוקות הכי גרועות שקיימות במדינה הזו?
תחזור לכוס-המרה שלך ולהוצאת-הספרים הכושלת, תנסה להביט על החיים המבוזבזים שלך יום אחד כתהיה מפוקח לשם-שינוי ואז אולי תראה כמה בזבוז הזמן שאתה קורא לו החיים, לא תרם תרומה מהותית לאף-אחד ברחבי-העולם הזה, שלא לדבר עליך עצמך. אתה הרי חתיכת מוקיון גרוע במיוחד בתפקידו ובעצם סוג חדש של תפיל על שניים. צא לי מהפריים

שנית, רפאל, האמת, תפסתי ממך בחור נבון, אבל כשאתה רואה אנשים שלא מסכימים איתך ואתה מייד מכנה אותם בכינויי-גנאי, זה ממש אחד הדברים היותר ילדותיים שאתה יכול לעשות; ואני עדיין מנסה להאמין שאתה מעבר לזה...

שלישית, זונת סושי, מתי כבר תתבגרי?

רביעית, לא, אני ממש לא מתכוון להגיב לגופפו של דיון, עושה רושם שלהתדיין איתכם על פוליטיקה זה ממש מתחת לרמה שלי, אני מקווה שתשכילו במקום להכנס למגננות הדביליות שלכם שאני כבר רואה אותן באות עוד רגע; תסתכלו על עצמכם ותבדקו אם אתם יודעים מה זה דיון, או שאתם סתם פה כדי לזרוק יציאות ארסיות וחסרות כל טעם וחשיבות.

(ראובן, מתורבת ו- Cauchy, כדי שלא תפלו למלכדות ותעלבו לי כמו שאר החוטאים בחטא הדפיקות פה, אתם יודעים שעמכם אני מוכן להתדיין בפורומים נורמאליים בכל-יום)

תשמע, תקרא, מה שזה לא יהיה.
אני תוהה מאין לך ה"ידע" הרב הזה עלי, ידע שאפילו אני לא יודע עליו והייתי שמח שתסביר לי איך אתה "יודע" כל כך הרבה דברים עלי מבלי שראית/ניפגשת איתי ולו רק פעם אחת במהלך שנות חייך העלובים.
הייתי שמח אבל לצערי זה בלתי אפשרי שכן העברית שלך היא בלתי מובנת בעליל.
או שהמצאת עברית משלך או שפרשת/גורשת מבית הספר בכיתה ג' אבל זו בהחלט לא העברית הבסיסית שאני מכיר ואני מתנצל מראש אם יתחוור לי שאתה דיסלקט מוצהר או עולה חדש אבל אני מעריך שאתה סתם אדם מוגבל במשאבים מנטליים מינימליים.
אפילו האחיינית שלי, בת השבע, יועת שכותבים "טפיל" ולא "תפיל".
צא ולמד טיפטיפה עברית תקנית לפני שאתה מטיף לאנשים כאן על "טימטומם" וכיו"ב (יודע מזה כיו"ב כלל?) ואם לא מצאת אולפן קרוב לביתך אני מוכן להקים קרן התרמה שתסייע לך לזכות במורה פרטית לעברית בסיסית.
בקיצור, עד אז, אל תפיל את המוגבלות שלך על אחרים. כן, הפעם זה "תפיל".

בקשר להיא שסלקטורית בדנג'ן, סושי משהו, אין לי אלא להצר שהבעלים בחרו כסלקטורית אדם גזען, חשוך ואטום שכן אלה התכונות האחרונות שסלקטור במועדון כזה או אחר יכול להתפאר בהם.
אני מבטיח אישית שהענין יטופל וישונה במהרה.

ובקשר לכולכם, אלה שמדברים על מדיניות הגירה תרשמו לכם:
אני לא זוכר אם זו מדינת ההגירה הראשונה אי פעם בהסטוריה אבל אם יש מדינת שהתקבצו בה מהגרים במליונים וחברו למעט שגרו כאן אז זו ישראל.
אלא מה, הם היו יהודים והמהגרים הנוכחים הם לא.
הם סתם כושים בזויים שבזה הרגע ירדו מהמערות.

אל תקשקשו, זו גזענות נטו איך שלא תהפכו את זה.

בודיגארד. הלוחם הדגול. הפתעת אותי.
אתה, שלוחם בשצף קצף להגן על אותם ילדים והאמת, אם לא הייתי מכיר אותך מעט ואת דעותיך החשוכות בענייני דת/גזע/מין הייתי מזיל דמעה אחת או שתיים מהודעותיך המרגשות אבל כאחד שמכיר אותך, אתה גזען לא פחות מהזונה ההיא שאוהבת סושי, עושה לעצמך הנחות ומתייפייף בגלל שאתה לא יודע דבר אחד:
חלק מכריע מאותם ילדים הם מוסלמים וכידוע אתה חושב שהמוסלמים הם אנשים נחותים מאיתנו, בעלי הדם הכחול, היהודים.

בקיצור, אל תבלבלו את האשך היחידי שנותר לי, רובכם הייתם ונותרתם אנשים גזענים וכל מה שנותר לכם הוא להודות בזה ולהוריד את הראש שאתם עוברים לידי שכן אני בז בוז עמוק ליצורים כמוכם שבטעות הסתננו ו/או היגרו אלינו, אל קהילת בני האדם.
בשמחה הייתי מגרש את כולכם.

טוב, זה כבר ממש מצחיק. שזה עצוב, כי הנושא עצמו לא ממש מצחיק, וחבל להפוך את הדיון בו לבדיחה. אבל שתי התגובות הנ"ל - הגוערות בזולת על החוסר שלו באדיבות ובמוסר תוך שימוש בשטף עלבונות - אם זו לא פרודיה על פרודיה, אני לא יודעת מה זה.
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 5 באוג׳ 2010
פוסיאל,
זה לא עניין של זיכרון זה עניין של דעה.

לכל עבריין יש את הסיבות שלו. ספציפית גם למסתננים האסיייתיים שמחפשים לעצמם חיים טובים יותר. או שחוק זה חוק או שתירוץ זה תירוץ. אי אפשר להגיד החוק זה רק לגבי אחרים, הבעיות שלי *באמת* חשובות. כי המשפט הנכון הוא- הבעיות שלי באמת חשובות *לי*.

PussyeL כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:
פוסיאל, המדינה לא מנסה למגר את תופעת העובדים הזרים, להפך היא מעודדת אותה. המדינה רוצה לבלום את תופעת השוהים הבלתי חוקיים והמסתננים.

הצביעות פה היא של האנשים ששולחים אותנו בגיל בית ספר לעתלית לראות איזה רעים היו הבריטים שניסו לאכוף את החוק, ואיזה גדולים אנחנו שהצלחנו להעפיל למדינה בניגוד לחוק. אחר כך מתפלאים כשאנחנו רוצים ליישם את מה שלימדו אותנו...

אני מצטרף לתהייה של במוח לגבי הורי הילדים האלה.

PussyeL כתב/ה:
יולי צודקת,

בואו לא נשכח שעובדים זרים ופליטים הם בסופו של דבר זה נגע בעולם כולו, ברור שהם עושים עבודות שרוב האנשים היו מעדיפים לשבת בבית ולא לעשות, אבל יש חוקים במדינה...ובעולם.

ובמקרה הזה, זה לא תלוי רק במדינה אלא במשטרת ההגירה העולמית שנמצאת בתקופת מיגור תופעת העובדים הזרים...בעולם ולכן גם ישראל נכנסה בעניין בפול גז.

ובלי שום קשר, סחטיין על כל מי שהיה בהפגנה ובאמת אכפת לו..אבל אתם באמת חושבים ש-זה- מה שישאיר אותם בארץ? כמה הפגנות יש להחזרת גלעד שליט?!

זה מעורר מודעות לעניין שאין לנו סיי לגביו...

אני לא יודעת אם מישהו זוכר, נראה שלא...
המדינה הוקמה כבית לעם היהודי(כי היינו צריכים אותו, נורא..)
ואומנם זה משנה לשנה זה נראה פחות..

חשוב להבין, שאם הבית הזה לא יהיה שלנו,
השואה בהחלט עלולה לחזור על עצמה.

ישראל לא יכולה להרשות לעצמה קיבוץ גלויות כמו בארה"ב,

אף אחד לא עושה את זה מרוע או גזענות..