לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

בגירה על תקן קטינה

נוריתE
לפני 13 שנים • 11 בנוב׳ 2010
נוריתE • 11 בנוב׳ 2010
סילביו ברלוסקוני
אמר, לאחר הפרשיה האחרונה שלו
ש"עדיף לזיין "נערת ליווי" בת 17 מאשר
להיות "הומו,"-הוא אמר
לא אני.
זה,מסכם הכל ומצטרף לשאר הטענות/תרוצים
ו"הצדקות "בנוסח
"ניראה/ית בוגר/ת לגילו"
,מתנה/גת בוגר לגילו/ה"
,יודע/ת מה היא/הוא עושה",
,"אל תפריעו לאהבת ,אמת"
ו..."אל תכנסו להם לתחתונים"

אמרתי כבר. שמי שעושה משהו תקין חברתית/מוסרית
לא זקוק,לתרוצים?והסברים?
אמרתי.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
ומייה,חמדתי ,את והורים אחרים,כמוני
כאמא לילדים? היית תומכת באהבת אמת בין בתך המתבגרת בת ה16
או אפילו 18 לבין גבר
אוהב בן 40 ++?
תמהני..
רק אתמול היה פרק בסדרה שלמדתי לחבב,"בוסטון פאבליק" -מומלץ
שבו אב ומחנך ,רצה להרוג גבר בן 27 שיצא עם בתו בת ה16 וחצי וטען שאוהב אותה ושהיא
מה אתם יודעים "מתנהגת בוגרת ,לגילה,"
אני כל כך הזדהתי איתו גם לגבי ביתי הכבר יותר מבת 17 בין אחד בן כפליים מגילה
או אפילו,קצת פחות שאם רק ייעז להתעסק עם הבת של האמא שלה.
והיקירתי ,דרך אגב
התומכת בדברי. סיפרה לי על "אשמאי זקן" בן 45 שהציע לה "חברות", במייספייס , אשמאי
זקן,מילים שלה.
אבל כל אחד בעמדתו דבק.

לא הכל כשר או מוכשר, בשם ולמען, חופש האדם וחרותו.

לילה לבן כתב/ה:

אני לא מבינה איפה הקשר בין התגובה שלך למה שאני כתבתי. אני אמרתי מבחן כשירות? אני אמרתי שסקס זה רק למי שרוצה ילדים?

מאיפה בכלל הבאת את זה? אני אומרת רמת בגרות, לא הורות בפועל.

ואולי אם תקרא שוב את הפוסט שלי תבין שהחלק השני הוא המשך של החלק הראשון, שמדבר ספציפית על בני נוער, וההתפתחות של המוח שלהם. לא דיברתי על שום קבוצה אחרת (אמהות רוצחות? מה הקשר? למרות שאולי תרצה לפתוח שרשור אם זה תקין לזיין את המוגבלים שכלית או בעלי הפרעות אישיות. זה לא הנושא פה).

(ובמחשבה שניה, אפילו קריאה אחת הייתה צריכה להספיק לא להציע לי את המשפט הראשון, הרי כל התזה שלי היא שרצון ונכונות זה ממש לא רלוונטי, אבל איכשהו לקחת את זה לשם. אללי לי)

ולא אני אבדוק את זה בכל מקרה.

אני אומרת שכל בוגר - כשהוא בוחר עם מי להכנס למיטה, צריך לשאול את השאלה הזו. שזה הסטנדרט ש"צריך" (כן, מילה בעייתית), זה מה שאתה צריך לשאול את **עצמך**.

את כל שאר השטויות שכתבת אשמח אם לא תייחס אלי.

בעריכה: רוצה להבהיר שוב שזה לא עניין של "מבחן" או תיאוריה. אני אומרת דבר פשוט: לסקס יש השלכות פוטנציאליות. כולל הריון, מחלות, ועוד כמה דברים.

כמו שלא נותנים לקטין מתחת לגיל מסויים להכנס למחוייבות חוזית כי אנו משערים שרוב הקטינים לא יכולים באמת להבין את ההשלכות של החוזה והפרתו, או לעמוד בהשלכות האלה... כן אנו לא רוצים שמי שלא מוכן יאלץ להחליט לעמוד בהשלכות של מין. ברור שיש כאלה שההשלכות יהיו בשבילם רק חיוביות. אבל מכיוון שאין באמת ביכלתם של אוכלוסיות מסוימות לאמוד את הסיכונים, אנו לא מרשים להם ליטול חלק בפעילויות מסויימות.

עד כאן מובן?

ואז, גם אם טכנית מישהו עובר את הקו השרירותי משהו (יום לפני יומולדת אני לא כשיר, אז יום אחרי אני כן?) -- בן אדם בוגר (אם הוא אכן בוגר) ישאל את עצמו את השאלה הזו. לא יעשה רק כי "מותר".

זה ה"מבחן".

נתתי לך להינות מהספק וקראתי את הפוסט הקודם שלך 3 פעמים ברציפות, אני באמת לא מצליח להבין איך אפשר לפרש את המשפט "וכן, הבנתם נכון. מבוגר אחראי לא צריך לקיים יחסי מין עם אף אחד/אחת שלא מוכן להורות. " שלא בצורה שמפיסטו פירש אותו. אני ומפיסטו הבנו אותך בדיוק באותה צורה והתגובה שלך אליו ממש לא עזרה לי להבין איפה טעינו. אנא נסי שלישית.
נוריתE

א-מא

נוריתE • 11 בנוב׳ 2010
א---להי-ם
לא פלא שישוע שהיה ידוע בסובלנתו וסבלנותו
להושיט את הלחי השניה ולהתפשר על כל צעד ושעל
נישבר
והחליט בסופו של דבר שלא להישאר כאן למטה
אלא להצטרף אל "אבא", שמה למעלה,
אני מזדהה.
((ולא צל, אין לי יומרות משיחיות
וגם אם רק ,אדם אחד, סיפר את סיפור ישוע
ומאמין בו (מה שברור וידוע לכל שלא נכון אבל בטח
תסתור גם את זה בטענות הגיוניות משלך)
דייני))

Re: א-מא

צל_המענה​(שולט) • 11 בנוב׳ 2010
נוריתE כתב/ה:
א---להי-ם
לא פלא שישוע שהיה ידוע בסובלנתו וסבלנותו
להושיט את הלחי השניה ולהתפשר על כל צעד ושעל
נישבר
והחליט בסופו של דבר שלא להישאר כאן למטה
אלא להצטרף אל "אבא", שמה למעלה,
אני מזדהה.
((ולא צל, אין לי יומרות משיחיות
וגם אם רק ,אדם אחד, סיפר את סיפור ישוע
ומאמין בו (מה שברור וידוע לכל שלא נכון אבל בטח
תסתור גם את זה בטענות הגיוניות משלך)
דייני))

תודה לך שעד עכשיו הצלחת לסבול אותנו, או אולי יש לאמר אותי. הלוואי ובדיון הבא יזדמן לנו להסכים, אם נודה על האמת הייתי קרוב בעצמי להיכנע, השימוש השרירותי שלך במקש ה ENTER צריך להיחשב כהתעללות במדינה מתוקנת.
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 11 בנוב׳ 2010
אני אוהב את הדיסוננס בין אלה שמנסים להתמם, לבין התמימה שמוכיחה את התיזה.

איילה- פנטזיה כפנטזיה אינה רעה. הנקודה היא - וזו נקודה מתנשאת מאד - את לא יכולה כרגע להבין מה לא בסדר במימוש הפנטזיה. לצורך זה גייסתי את הבנות הבוגרות ששתפו בחוויות שלהם וצדדו בכך שזה נגמר רע (לא משנה את מי הן האשימו, הסוף ידוע).
אין שיוויון בינך לבן אדם בן 40. הוא יכול לומר לך שכן - כי לא אכפת לו לשקר לך על מנת להשיג את מבוקשו. את, מסיבות פיזיות וחברתיות רוצה להאמין לשקרים האלה (ואת חוזרת עליהם פה בפוסט) - אין הדדיות בין ילד למבוגר. יש צד שמודע וצד שאינו מודע. (עד כדי מקרים בודדים שבוודאי ישמחו לפרט עליהם חלק ממגיבי הפוסט, לדחוף אותם פנימה ואז להגיד שאנחנו מערבבים דברים).

לגבי השאלה למה יש לנו זכות לשפוט את אותם אנשים. אני אתן פה את הנחת הייסוד שלי שמוכיחה את זה, כמובן אינכם חייבים להסכים איתה: 'אדם צריך לפעול גם למען אחרים ולא רק למען עצמו'. זו אקסיומה, אין מה להתווכח על זה. מסקנה מיידית מהנחה זו היא שמותר לי לשפוט אחרים כאילו העבירה נעשתה כלפיי.

גמד, אני יכול רק לדבר על סיכויים, אי אפשר להוכיח שכל מערכות היחסים מהסוג הנל פסולות (כי זה לא נכון). העובדה שלא צריך לדבר אל ילד בן 15 כאילו הוא מפגר, לא אומרת שהוא לא ילד. מבוגרים נוטים לפשט את שפתם יתר על המידה ולהעלים חלקים מהמציאות וזה הפסול. אבל לילד ממוצע אין את כל הכלים הנפשיים שיש למבוגר. למשל, אני לא אתייעץ עם ילד בסוגיות קיומיות, אלא אם אלה יבואו מכיוונו.

למרות שזה נראה לי מגוחך להוכיח את זה, אני אתן דוגמא *להבדל בין מבוגרים לצעירים*. כאשר חבורה בני 20 ישבו על הגדר ויצרחו, ילד בגילם לא יוכל להשתיקם. אם יעבור מבוגר בן 40 ויצעק עליהם לשתוק הם יסתמו (ילדים לא עבריינים, בכל אופן).
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 11 בנוב׳ 2010
הם ישתקו בגלל הכבוד שאנו משרישים בילדינו (הלא עבריינים) כלפי המבוגרים. ברגע שמדובר בחתך חברתי (להם בחרת לקרוא עבריינים) פחות מחונך, הם יענו, לא ישתתקו וכמובן במקרים קיצוניים זה מגיע לתקיפה ווכדומה.

מי שחונך לכבד מבוגר, ישתתק גם אם המבוגר (ולא חסרים כאלה) לא יהיה שווה את קצה הציפורן שלו מכל בחינה העולה על הדעת. קיימים גם מבוגרים שישתתקו כאשר יעירו להם ואף יתנצלו וזה אומר מה?

בכל העולם גיל ההסכמה שונה, הפערים החוקיים בין המקיימים יחסי מין, במקרה שאחד מהמשתתפים תחת גיל ההסכמה, לא רק ששונים בין מדינה למדינה, אלא גם באלו בהם הם קיימים ומוגדרים, הם נזילים וגמישים. גיל ההסכמה גם משתנה בין תקופה לתקופה. כפי שאמרתי, החוק מנסה ליצור את קו האמצע שיתאים לכל המקרים ואח"כ דן בכל מקרה לגופו.

כלוב זה המקום היחיד בו נקבעים חוקים אוניברסליים, נוקשים וחד משמעיים על פיהם נשפטים אנשים במסגרתו. ולא רק בנושא זה.
Cauchy{Venus Blue}
Brave Dwarf כתב/ה:
הם ישתקו בגלל הכבוד שאנו משרישים בילדינו (הלא עבריינים) כלפי המבוגרים. ברגע שמדובר בחתך חברתי (להם בחרת לקרוא עבריינים) פחות מחונך, הם יענו, לא ישתתקו וכמובן במקרים קיצוניים זה מגיע לתקיפה ווכדומה.

מי שחונך לכבד מבוגר, ישתתק גם אם המבוגר (ולא חסרים כאלה) לא יהיה שווה את קצה הציפורן שלו מכל בחינה העולה על הדעת. קיימים גם מבוגרים שישתתקו כאשר יעירו להם ואף יתנצלו וזה אומר מה?

בכל העולם גיל ההסכמה שונה, הפערים החוקיים בין המקיימים יחסי מין במקרה שאחד מהמשתתפים תחת גיל ההסכמה לא רק ששונים בין מדינה למדינה, אלא גם באלו שהוא קיים ומוגדר, הם נזילים וגמישים. גיל ההסכמה גם משתנה בין תקופה לתקופה. כפי שאמרתי, החוק מנסה ליצור את קו האמצע שיתאים לכל המקרים ואח"כ דן בכל מקרה לגופו.

כלוב זה המקום היחיד בו נקבעים חוקים אוניברסליים, נוקשים וחד משמעיים על פיהם נשפטים אנשים במסגרתו. ולא רק בנושא זה.

אני מסכים שזה בכלל הכבוד המוטבע (חברתית ובאופן מולד). זה רק מוכיח את הטענה שלי - הכבוד הזה מובטע ומונע מערכת יחסים שיוויונית.

לגבי חוקים אוניברסליים, אני מקווה שאתה לא מתכוון אליי. אם תקרא את הנוסח המקורי שלי תראה שאני אומר בדיוק ההפך. החוק הוא חוק, אבל הוא נגזר מאמירה מוסרית מסוימת המדברת על הפרש משמעותי בין שני הצדדים (וזה יכול לקרות בכל גיל).

בעולמנו אנו, מדינת ישראל, הכלוב, 2010, בני 40 ובנות 20 לרוב לא מתאימים. זה לא אוניברסאלי, זה הכי פרטני שיש. טיעונים סטטיסטיים שמפריכים טענה זו אני מוכן לקבל, פשוט לא ראיתי כאלה, רק ראיתי חיזוקים.
איילה שחורה​(נשלטת){אלעד}
אכן, נקודה קצת מתנשאת...
ואני מרגישה שאני צריכה להבהיר את העמדה שלי ככל הנראה יותר טוב:
אני חושבת שגבר מבוגר שמחפש או "מתחיל" עם בחורה מאוד צעירה, בהפרש גילאים קיצוני ממנו, הוא קצת פתטי.
אין מה לעשות, השלב בחיים שאני נמצאת בו ראשוני מאוד ולא מפותח, לעומת גבר בן 46 שנמצא בשלב הרבה יותר מתקדם משלי. בכל הבחינות.
ההבדלים בין בחורה בת 17 לבין אותו גבר בן 46 אף יותר חמורים.
כן, אני מאמינה שכל אחד צריך להשאר בליגה שלו.

ועדיין, אם גבר או אישה מעוניינים לרדת ממרום שבתם ולשחק בקוביות וקונדומים עם הקטנים - סבבה אש.
שוב, זה רק משחק זמני, כי יותר מכמה סיבובים כבר ימאס לשניהם. הם יבינו שזה לא הדבר האמיתי, זו רק פנטזיה.

ולתובנה הזו גם ילדות מגיעות.
אם אחד הצדדים בקשר, המבוגר או הצעיר עדיין בוחר להשלות את עצמו - שישא בתוצאות.
כמו שאמרתי מקודם - כל אחד אחראי על הבחירות שלו בחיים.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 11 בנוב׳ 2010
לא, אפצ'י, אתה יודע שאני מחבב אותך מאוד. הופיעו בכלוב חברה מאוד נחמדים לאחרונה. אתה בהחלט אחד מהם.

לרוב לא מתאימים ואני מסכים עם זה. אך אין להשליך מהרוב שלא מתאימים על מיעוט שכן. העובדה שעוני לרוב מוביל לאומללות אינה מוכיחה שעושר מביא לאושר.

Cauchy כתב/ה:

אני מסכים שזה בכלל הכבוד המוטבע (חברתית ובאופן מולד). זה רק מוכיח את הטענה שלי - הכבוד הזה מובטע ומונע מערכת יחסים שיוויונית.

לגבי חוקים אוניברסליים, אני מקווה שאתה לא מתכוון אליי. אם תקרא את הנוסח המקורי שלי תראה שאני אומר בדיוק ההפך. החוק הוא חוק, אבל הוא נגזר מאמירה מוסרית מסוימת המדברת על הפרש משמעותי בין שני הצדדים (וזה יכול לקרות בכל גיל).

בעולמנו אנו, מדינת ישראל, הכלוב, 2010, בני 40 ובנות 20 לרוב לא מתאימים. זה לא אוניברסאלי, זה הכי פרטני שיש. טיעונים סטטיסטיים שמפריכים טענה זו אני מוכן לקבל, פשוט לא ראיתי כאלה, רק ראיתי חיזוקים.
Cauchy{Venus Blue}
איילה שחורה כתב/ה:
אכן, נקודה קצת מתנשאת...
ואני מרגישה שאני צריכה להבהיר את העמדה שלי ככל הנראה יותר טוב:
אני חושבת שגבר מבוגר שמחפש או "מתחיל" עם בחורה מאוד צעירה, בהפרש גילאים קיצוני ממנו, הוא קצת פתטי.
אין מה לעשות, השלב בחיים שאני נמצאת בו ראשוני מאוד ולא מפותח, לעומת גבר בן 46 שנמצא בשלב הרבה יותר מתקדם משלי. בכל הבחינות.
ההבדלים בין בחורה בת 17 לבין אותו גבר בן 46 אף יותר חמורים.
כן, אני מאמינה שכל אחד צריך להשאר בליגה שלו.

ועדיין, אם גבר או אישה מעוניינים לרדת ממרום שבתם ולשחק בקוביות וקונדומים עם הקטנים - סבבה אש.
שוב, זה רק משחק זמני, כי יותר מכמה סיבובים כבר ימאס לשניהם. הם יבינו שזה לא הדבר האמיתי, זו רק פנטזיה.

ולתובנה הזו גם ילדות מגיעות.
אם אחד הצדדים בקשר, המבוגר או הצעיר עדיין בוחר להשלות את עצמו - שישא בתוצאות.
כמו שאמרתי מקודם - כל אחד אחראי על הבחירות שלו בחיים.

אוקיי. נניח את גבר. כבר 20 ילדות צעירות 'השלו' את עצמן איתך ונשאו בתוצאות. מוסרי בעיניך להמשיך לבחורה ה21?

מה משמעות המשפט - 'כל אחד אחראי על הבחירות שלו?' האם זה אומר שמותר לי לעשות כל דבר עם אדם אחר כל עוד זה בהסכמה? מי קבע שהסכמה זה קו מוסרי? אולי אני יכול גם לעשות דברים שלא בהסכמה. אם האדם בחר לעבור מולי ברחוב, שישא בתוצאות, אני עשוי לפגוע בו.

כאשר אדם אינו מודע להשלכות של מעשיו (כמו ללכת בתמימות ברחוב) הוא אינו אחראי לתוצאות השליליות שנובעות מהם.
לעומת זאת, אדם שמודע לתוצאות מעשיו (כמו אדם שתוקף מישהו באמצע הרחוב) כן אחראי להם.

יש את האחריות במובן של 'האדם משלם על בחירותיו' - זה נכון. האדם הנתקף ישלם על בחירתו לצאת מהבית אם ירצה ואם לא. עדיין לא הייתי משתמש בזה בתור טיעון כנגד קמפיין להפסקת תקיפות באמצע הרחוב.