שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ההפגנה נגד יוקר המחיה

הדורבנים​(נשלט)
לפני 13 שנים • 2 בספט׳ 2011
הדורבנים​(נשלט) • 2 בספט׳ 2011
זאלופון, אולי אתה צודק. אני באמת לא יודע איפה הגבול בקטעי סאטירה בין גזענות לבין ביקורת. אני רק יודע שקיים כזה. למשל, בהקשר לדברים שכתבת, צריך להזהר פה משני דברים:

1) סאטירה שבה יהודים צוחקים על יהודים שונה מכאשר לא-יהודים צוחקים על יהודים. כאשר סיינפלד מציג את דוד ליאו כיהודי קמצן מתקרבן עם אף ארוך, זה בסדר. כשלא יהודי יציג יהודי ככה, זה פחות יצחיק, אני משער. כנוע הוא גבר שכתב על נשים, ואולי צריך להזהר קצת.

2) אנחנו גברים, ולכן פחות רגישים לסקסיסטיות כנגד נשים. הסיבה היא שמבחינתינו אנחנו לא מדכאים אף אחד, אנחנו פשוט חיים. לא? icon_smile.gif אבל מבחינת נשים מסויימות, יש להביא בחשבות את הדיכוי הגברי של חמשת אלפים השנים האחרונות. זה בדיוק כשם שעבור יהודים, יש להביא בחשבון את האנטישמיות שגרמה לשואה. תחשוב רגע, יש לך באמת טענות רציונליות נגדן?

והרבה יותר חשוב: אני עדיין מתלבט בקשר להפגנה מחר. אני מסכים לגמרי עם מה שכתבת, על שנאת הטייקונים, השמאלנות, האנטי-ביבי של המארגנים והכל. אבל עדיין אני חושב שיש פה במדינה עושק מטורף של מעמד הביינים היצרני, והייתי רוצה שדברים יהיו יותר זולים. למשל, אני שמעתי שהתאחדות הסטודנטים שמאוד בעד ועדת טכטנברג, ונגד לצאת נגד ביבי, גם מארגנת את ההפגנה ותומכת נלהבת בה.
מה עושים?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 2 בספט׳ 2011
fog כתב/ה:
זאלופון, אולי אתה צודק. אני באמת לא יודע איפה הגבול בקטעי סאטירה בין גזענות לבין ביקורת. אני רק יודע שקיים כזה. למשל, בהקשר לדברים שכתבת, צריך להזהר פה משני דברים:

1) סאטירה שבה יהודים צוחקים על יהודים שונה מכאשר לא-יהודים צוחקים על יהודים. כאשר סיינפלד מציג את דוד ליאו כיהודי קמצן מתקרבן עם אף ארוך, זה בסדר. כשלא יהודי יציג יהודי ככה, זה פחות יצחיק, אני משער. כנוע הוא גבר שכתב על נשים, ואולי צריך להזהר קצת.

2) אנחנו גברים, ולכן פחות רגישים לסקסיסטיות כנגד נשים. הסיבה היא שמבחינתינו אנחנו לא מדכאים אף אחד, אנחנו פשוט חיים. לא? icon_smile.gif אבל מבחינת נשים מסויימות, יש להביא בחשבות את הדיכוי הגברי של חמשת אלפים השנים האחרונות. זה בדיוק כשם שעבור יהודים, יש להביא בחשבון את האנטישמיות שגרמה לשואה. תחשוב רגע, יש לך באמת טענות רציונליות נגדן?

והרבה יותר חשוב: אני עדיין מתלבט בקשר להפגנה מחר. אני מסכים לגמרי עם מה שכתבת, על שנאת הטייקונים, השמאלנות, האנטי-ביבי של המארגנים והכל. אבל עדיין אני חושב שיש פה במדינה עושק מטורף של מעמד הביינים היצרני, והייתי רוצה שדברים יהיו יותר זולים. למשל, אני שמעתי שהתאחדות הסטודנטים שמאוד בעד ועדת טכטנברג, ונגד לצאת נגד ביבי, גם מארגנת את ההפגנה ותומכת נלהבת בה.
מה עושים?

1) צודק. אין ספק שזה נתפס אחרת.
2) גם נכון, ומצד שני, חלק מהבעיה הוא שממש כפי שיהודים מסוימים רואים דיכוי אנטי-יהודי בכל דבר, נשים מסוימות רואות דיכוי אנטי-נשי בכל מקום. יש לי הרבה טענות רציונליות כנגד המדוכאים-תמידית, אבל זה כבר דיון אחר icon_smile.gif

והרבה יותר חשוב: אני לגמרי איתך בדילמה הזו. בתחילת המחאה הזו תמכתי בה בכל לבי והגנתי עליה בפני אלו שפטרו אתה בזלזול כ"צעירים שרוצים שיתנו להם לגור בלב תל אביב", כי אני חושב שבאמת יש בעיה לא מטופלת בנושא מעמד הביניים ובאמת צריך להכריח את הממשלה לשבת ולהציע פתרונות. עכשיו אני כבר לא בטוח לאן כל זה הולך ואם יש בין מי שמוליכים את זה מישהו שאפשר לסמוך עליו. ובכל זאת, בהפגנה מחר יש תועלת בעיניי, מפני שהיא תשדר לירושלים שאי אפשר לשבת שם בשקט ולהאמין שעכשיו הכל רגוע, אלא צריך לעבוד במלוא הקיטור. זאת, כמובן, בתנאי שלא יחטפו אותה אנשים שפוסלים את טרכטנברג עוד לפני שהציע משהו או שמשוכנעים שביבי כבר מתכנן את מלחמת ספטמבר נגד מצרים וטורקיה רק כדי להשתיק אותם.
לפעמים כאן​(מתחלף)

Re: ההפגנה נגד יוקר המחיה

לפעמים כאן​(מתחלף) • 2 בספט׳ 2011
דורון גונן כתב/ה:
טיילר כתב/ה:
במוצ"ש הקרוב 3/9/2011 תתקיים ההפגנה הגדולה ביותר שנראתה בישראל.
לזוג צעיר אין אפשרות לסגור את החודש, בטח שלא לשלם משכנתא.
כמה עוד ניתן?
אז איך אתם יכולים לקחת חלק?
ספרו לכולם מי עומד מאחורינו (ה-CIA ששש....) ומה מטרתנו (לעקור את היהדות ממדינת ישראל) כדי שיצטרפו אלינו עוד ועוד תמימים. חיפשנו נושא כדי לתפוס עליו 'טרמפ' ומצאנו.
http://www.youtube.com/watch?v=KBG7yGqPINs&feature=player_embedded

למשך כל המחאה הזאת אני מרגיש בסירחון חזק שמגיע מחברה עיסקית פרטית שמרכזה בארה''ב. הרבה כסף זורם כאן ומשמן מערכות עיתונים, יחצ"נים, אוהלים, יועצים וכד'. לאחר חיפוש קצר הגעתי למימון. גם ה-CIA , לא פחות ולא יותר. לחברה העיסקית קוראים NIF ובאנגלית NEW ISRAEL FUND והמימון שלה בא מגורמים עוינים במובהק למדינת ישראל. למשל קרן סעודית שמנוהלת ע"י בנק איסלמי. 90% מחומר ה"הוכחות" המפוברק של דו"ח גולדסטון על מבצע "עופרת יצוקה" בעזה נגד המנוולים הגיע מאירגוני שקר במימון ה- NIF . עיון נוסף גילה לי מה בעצם מסתתר כאן: האירגון רוצה במדינת ישראל נקייה מיהדות. היום התגלה משהו נוסף: דפני ליף שקרנית מאוסה ולא שירתה בצה"ל כי היא סרבנית שירות בצה"ל מאז גיל 15. סובלת משכחה icon_smile.gif

הציטוט הזה לא שייך לי, נא לא לצטט דברים שאינם שלי
The Gondola Man
The Gondola Man • 2 בספט׳ 2011
אני חושב שישנה חשיבות נוספת בהפגנה מחר: להראות למקבלי ההחלטות שגם בצל מתיחות בטחונית, הדרישה לאיכות חיים בישראל אינה מילה גסה.
שקצת מאסנו בתפיסה הקורבנית של "עכשיו זה לא הזמן למותרות", כי הזמן הזה לעולם לא יגיע.

זה בכל אופן המסר איתו אני הולך להפגנה מחר. אני יודע שיהיו מסרים אחרים, אני יודע שיש כאלו שרוצים להפיל את הממשלה, או לעשות מאה ואחד דברים אחרים.
אך המסר הזה כל כך מהותי מבחינתי, שגם ערב לפני בחינה אין לי כל ספק כי אלך להפגין.
ואני מאמין שיהיו שם עוד רבים כמוני - שאוהבים את המדינה הזאת, רוצים בפריחתה והצלחתה, אך יודעים שמגיע להם יותר, וכבר לא מתביישים לדרוש זאת.

שני משפטים לגבי ההשקפה השונה: אני חייב להודות ידידי, ששיש בי קנאה מסויימת על כך שליף ושפיר(קרא את כתבתה היום בויינט. בלי להתייחס כלל לתוכן, האם משהו בדרך ניסוחה מצריך זלזול?) נראות לך כשתי פקאצות. כנראה שהסטנדרטים אליהם אתה מורגל גבוהים מאוד.
אני כאמור חושב שהמבחן הסובייקטיבי לאו דווקא הופך הבעת דיעה ללגיטימית, או בכל אופן לכזו שלא תחשב לסקסיסטית. אבל נראה לי שהדיון הזה קצת מוצה.

לגבי ליף, הספין החדש לגבי סרבנותה פשוט משעשע. לא יודע אם חתימה על מסמך שכזה מהווה עבירה פלילית (יש ענישה על קריאה לסרבנות?), אך היא לבטח לא מהווה סרבנות. ליף שוחררה מצה"ל על רקע רפואי ודעותיה הפוליטיות לא רלוונטיות לעניין כלל.

בכלל כל ההתעסקות בעברה הצבאי משעשעת אותי, והשאלה האם היא עשתה שירות לאומי או לא.
נכון, קל לבחון האם אדם תרם למדינה ע"י בדיקת שירותו הצבאי/הלאומי. עם זאת, לטעמי המבחן לא נגמר כאן. כפי ששירות בצבא לא פוטר אדם משאר חובותיו האזרחיות, כך אי שירות בצבא או בתחלופה המוצעת ע"י המדינה, אינו הופך אדם לפרזיט המהווה נטל על הכלל.
אז מעבר לכך שאי שירות בצבא/שירות לאומי עדיין לא שולל מאזרח את זכויותיו (ובהתחשב ברוחות הנושבות כאן לאחרונה, נראה שהדגש הינו על עדיין) הבה ננסה לבחון האם אכן ראוי שהיא תעמוד בראש המאבק, בצל אי שירותה בצבא. או במילותיו של העבריין הצרפתי שמצא מקלט בכנסת: מה עשתה ליף בשביל מדינה?
ראשית, היא התנדבה שנה וחצי במסגרת כלשהי אשר לא הצלחתי לקלוט בראיון עמה (:
לא בטוח האם זה מהווה תחליף ראוי, אך אני מניח שמדובר בעשייה ראויה.
אה כן, היא גם הקימה אוהל אחד, אשר הוביל למחאה החברתית הגדולה בתולדות מדינת ישראל.

אז מבחינתי, כאדם ששירת שירות צבאי מלא, ומקווה לעסוק גם בהמשך חייו בעשייה למען המדינה ואזרחיה, לו אצליח לתרום בחיי ולו עשירית ממה שתרמה היא למדינת ישראל, אהיה מאושר וגאה.
(ומובן שניתן לטעון שכמו שזאת היתה היא, זה יכול היה להיות כל אחד אחר שיצית את המחאה החברתית. אך מה לעשות שההיסטוריה זוכרת את אלו שעשו, ולא את אלו שהיו יכולים).
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}

מחאה חברתית ספונטנית? הצחקתם את גולדסטון

אותי באופן אישי לא מעניין כקליפת השום האם הגברת דפני עשתה צבא או לא, אם כי אני בהחלט מבין את מי שמסרב ללכת אחרי מישהי שחתמה על מכתב שמאשים את צה"ל בפשעים כנגד האנושות.
מה שכן מעניין אותי זו העובדה שהמחאה הזו ממומנת על ידי הקרן החדשה לישראל - גוף אנטי ציוני שעזר בין השאר לתקצב את אותם ארגונים שסיפקו לדו"ח גולדסטון את החומרים המרשיעים כנגד מדינת ישראל.
מחאה חברתית ספונטנית? הצחקתם את גולדסטון.
הדורבנים​(נשלט)
זאלופון כתב/ה:

והרבה יותר חשוב: אני לגמרי איתך בדילמה הזו. בתחילת המחאה הזו תמכתי בה בכל לבי והגנתי עליה בפני אלו שפטרו אתה בזלזול כ"צעירים שרוצים שיתנו להם לגור בלב תל אביב", כי אני חושב שבאמת יש בעיה לא מטופלת בנושא מעמד הביניים ובאמת צריך להכריח את הממשלה לשבת ולהציע פתרונות.
...
זאת, כמובן, בתנאי שלא יחטפו אותה אנשים שפוסלים את טרכטנברג עוד לפני שהציע משהו או שמשוכנעים שביבי כבר מתכנן את מלחמת ספטמבר נגד מצרים וטורקיה רק כדי להשתיק אותם.

בוא נניח שהיא כבר נחטפה. הנחה סבירה מאוד. אני בעצם מניח שהנהגת המחאה "חטופה" כבר מתחילתה. נו, מאיפה כל הכסף, בחייכם. אבל אני לא רואה הרבה הבדל בין היום לבין לפני חודש בנושא זה. הפלוס ("צריך להראות לממשלה שאנחנו לא בכיס, ולא הכל בסדר") נראה שעולה על המינוס כרגע (שהמינוס הוא "אם אני אבוא זה ייראה כאילו אני נגד הועדה, נגד הממשלה, וחושב שביבי הזמין את הפיגוע").
The Gondola Man

Re: מחאה חברתית ספונטנית? הצחקתם את גולדסטון

חתול צללים כתב/ה:
אותי באופן אישי לא מעניין כקליפת השום האם הגברת דפני עשתה צבא או לא, אם כי אני בהחלט מבין את מי שמסרב ללכת אחרי מישהי שחתמה על מכתב שמאשים את צה"ל בפשעים כנגד האנושות.
מה שכן מעניין אותי זו העובדה שהמחאה הזו ממומנת על ידי הקרן החדשה לישראל - גוף אנטי ציוני שעזר בין השאר לתקצב את אותם ארגונים שסיפקו לדו"ח גולדסטון את החומרים המרשיעים כנגד מדינת ישראל.

אותם ארגונים נוראיים שאתה מזכיר הם ארגוני זכויות אדם ואזרח, כן?

באופן כללי הדמוניזציה שנעשתה לקרן החדש לישראל ע"י אם תרצו, ושאיכשהו נעשתה רווחת בציבור היא קצת מצחיקה, בהתחשב בעשייה שלה.
ואת התיוגים האנטי-ציוניים שמור נא לעצמך ולחבריך מאם תרצו.

אם נדבר קונקרטית, זה מה שאני מצאתי לגבי פעילות הקרן במחאה: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/266/204.html?hp=1&cat=404&loc=1
האם יש לכבודו נתונים אחרים?

אפרופו מימון, נדמה לי כי אתה עצמך כתבת על זה בנושא אחר - אתה אכן נשמע כמו טוקבקיסט בתשלום. העיקר הבריאות.
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
איש זהוב יקר, הרעיון של ארגוני זכויות אדם ואזרח שחותרים להקמת מדינה פלסטינית (כנראה מוסלמית, כנראה נטולת זכויות אזרח, כנראה על חורבותיה של מדינת ישראל) נשמע לי הגיוני בערך כמו ארגון חרדי שיפתח מסעדה שמגישה בשר לבן, אבל אולי זו רק השמרנות המקובעת שלי.

ולעצם העניין, אתה מוזמן לקרוא את הכתבה המעניינת הבאה:
http://www.nrg.co.il/app/index.php?do=blog&encr_id=79974780b5e0d394fddbd1a00f4f21d3&id=2804

ולגבי עניין התשלום, טוב שהזכרת לי. אני באמת צריך לדבר עם הבוס בשביל לברר האם אני יכול לקבל החזר הוצאות על מנוי זהב בכלוב, והאם כתיבה ביום שישי מזכה אותי בשעות נוספות.
הדורבנים​(נשלט)

חתול צללים כתב/ה:

כן, אבל מה אכפת לנו בעצם? אולי בוא נקח את כספי הפיגולים של הקרן החדשה וננצל אותם ללחוץ על הממשלה לעזור קצת למעמד הביניים? הרי אחרת אותו הכסף יגיע לחמאס, והרי בבחירות ממילא לא נצביע חד"ש...

(מצד שני, נראה לי קצת מפחיד - מן הסתם בגלל מחשבות כאלו של בוחרים בגרמניה הנאצים עלו לשלטון...)
בקיצור. התלבטות
The Gondola Man

fog כתב/ה:
חתול צללים כתב/ה:

כן, אבל מה אכפת לנו בעצם? אולי בוא נקח את כספי הפיגולים של הקרן החדשה וננצל אותם ללחוץ על הממשלה לעזור קצת למעמד הביניים? הרי אחרת אותו הכסף יגיע לחמאס, והרי בבחירות ממילא לא נצביע חד"ש...

(מצד שני, נראה לי קצת מפחיד - מן הסתם בגלל מחשבות כאלו של בוחרים בגרמניה הנאצים עלו לשלטון...)
בקיצור. התלבטות

לא הצלחתי להבין מה מהודעתך נכתב ברצינות ומה בציניות, אך אם אתה חושב כי כספי הקרן החדשה מגיעים לחמאס, ו/או מצדיקים השוואה לנאציזם, כדאי שתקרא ותשכיל קצת אודות הקרן ופעילותה.
מדהים עד כמה קמפיין של אם תרצו יכול להשפיע על דעת קהל.

לגבי הכתבה של ליבסקינד, נחמד לראות שכבר אין לו שום טיעון אמיתי נגד המחאה אז הוא בעצם לא אומר שום דבר. המסר המדהים של הכתבה : השמאל הלאומי רוצה שאנשים יצביעו שמאל. האמת שיש לי מחסור קיצוני בזמן, אבל אולי בהמשך היום אתפנה לכתוב תגובה מנומקת ומפורטת יותר בנושא.